Reklama na e-Konkursy.info

Ogólnopolski Konkurs Piosenek Jeremiego Przybory

Opis konkursu

Konkurs ma charakter otwarty. Adresowany jest przede wszystkim do artystów plastyków i studentów akademii sztuk pięknych, a także do uczniów i absolwentów liceów plastycznych.

Uwaga: uczniowie szkół podstawowych i gimnazjaliści nie mogą brać udziału w konkursie.
Opis
Każdy uczestnik może przesłać na konkurs maksymalnie trzy ilustracje do tekstów piosenek Jeremiego Przybory.

„Ilustracja nie powinna powtarzać tego, co powiedział pisarz, lecz w sposób twórczy uzupełniać jego słowa i przedłużać działanie tekstu. Wynika stąd nieodparcie pierwszy wniosek: nierozerwalność ilustracji z tekstem, który powinien być artyście w całości znany i zgodnie z intencjami autora przez niego skomentowany (...) ilustracja winna być inspirowana przez autorskie słowo. Rycina postępuje za tekstem, a nie może zdominować ani zająć w książce miejsce niezależne, poddana jedynie rygorom własnej sztuki” , napisał K.Głombiowski w pracy „Książka w procesie komunikacji społecznej”.

Tego idealnego połączenia i indywidualności wypowiedzi twórczej szukamy zapraszając Państwa do udziału w IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu na ilustrację do tekstu piosenki Jeremiego Przybory, który od kilku lat nierozerwalnie towarzyszy „Stacji Kutno” Festiwalowi Jeremiego Przybory. Słuchajcie piosenek Mistrza, inspirujcie się ich dowcipem, liryką i nostalgią. Czerpcie z nich natchnienie i przelewajcie na papier!

Prace konkursowe mogą być wykonane w następujących technikach:

  • grafika (szeroko rozumiana)
  • pastel
  • kolaż/collage (techniki mieszane, płaskie)
  • autorskie techniki mieszane

Maksymalny format ilustracji to 100 x 70 cm.

Prace należy przesyłać pocztą (szczegóły w regulaminie).

Nagrody

Pula nagród wynosi 8.000 zł.

Nadesłane przez: ramaja Opublikowane przez: pionas

Podobne konkursy

Dodaj komentarz