Reklama na e-Konkursy.info

Olsztyn: Konkurs na wspomnienia o pionierach

Opis konkursu

Tematem konkursu jest wykonanie pracy pisemnej dotyczącej wspomnień o osobach bliskich, członkach rodziny, sąsiadach i znajomych, którzy przybyli na tereny byłych Prus Wschodnich w 1945 roku i w następnych kilku latach, podczas których odbywało się zagospodarowywanie regionu Warmii i Mazur. Zależy nam na ukazaniu prawdziwych przeżyć i trudnych często relacji z autochtonami – Warmiakami i Mazurami.

Prace w formie papierowej, z dołączoną płytą CD, z dopiskiem na kopercie "Konkurs", należy przesyłać pod adresem: Redakcja "Dziennikarz Olsztyński", 10-687 Olsztyn, ul. Hanowskiego 3 lok. 6, zaś w wersji elektronicznej na adres: sdrp.olsztyn@wp.pl

Nagrody

Przewidywana jest jedna nagroda główna i trzy wyróżnienia - w postaci dyplomów i druku w kwartalniku SDRP „Dziennikarz Olsztyński”. Praca uznana przez Komisję konkursową za najlepszą zostanie zakwalifikowana do publikacji w tygodniku ogólnopolskim „Przegląd” - jeśli spełni kryteria drukowalności określone przez redakcję. Organizatorzy planują też wydanie wspomnień w postaci książki, jeśli na tyle bogaty okaże się plon konkursu. Honoraria nie są przewidywane, a główną satysfakcją dla autorów prac będzie zachowanie ich wspomnień dla potomnych.

Nadesłane przez: justin501 Opublikowane przez: pionas

Podobne konkursy

Dodaj komentarz