Reklama na e-Konkursy.info

Wołomin: Konkurs plastyczny "Woda to skarb"

Wołomin: Konkurs plastyczny Woda to skarb

Opis konkursu

Słodka woda już dawno przestała być zasobem odnawialnym. Zużywamy jej więcej i szybciej, niż jest się w stanie odtworzyć. Ziemia, choć określana mianem „Błękitnej planety” i pokryta w 70% wodą, może nie zaspokoić w przyszłości rosnących potrzeb ludzkości w zakresie wody pitnej. Musimy pamiętać, że tylko 2,5% pokrywającej kulę ziemską wody to woda słodka, nadająca się do picia. Szerzmy zatem wiedzę o tym, że woda to nasz skarb. Dbajmy o niego, póki mamy na to czas.

Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją z 1992 roku ustanowiło Światowy Dzień Wody (ang. World Water Day), obchodzone corocznie 22 marca. Ma ono przypominać, że wielu mieszkańców naszej planety – obecnie ok. 800 milionów osób – cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody pitnej.

W związku z powyższym w celu zwiększenia świadomości ekologicznej mieszkańców Gminy Wołomin w zakresie znaczenia wody dla życia na Ziemi, wdrażania do oszczędzania wody, kształtowania postaw i przyzwyczajeń proekologicznych oraz budzenia świadomości osobistego wpływu na zmiany w środowisku, Burmistrz Wołomina w porozumieniu z Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. w Wołominie (sponsorem nagród) w dniu 22 marca – Światowym Dniu Wody ogłasza konkurs plastyczny pn. „Woda to skarb”.

Konkurs organizowany jest w trzech kategoriach:

  • Kategoria A – dla uczniów szkół podstawowych: kl. I-III,
  • Kategoria B – dla uczniów szkół podstawowych: kl. IV-VII,
  • Kategoria C – dla uczniów szkół gimnazjalnych
i posiada 2 etapy – wewnątrz placówki oświatowej oraz w Urzędzie Miejskim. Prace plastyczne można składać do dnia 16 kwietnia. Do wygrania bony podarunkowe o wartości 400 zł!

Nagrody

bony podarunkowe o wartości 400 zł

Nadesłane przez: kachna1111 Opublikowane przez: pionas

Podobne konkursy

Dodaj komentarz