Reklama na e-Konkursy.info

Wołomin: Konkurs "Wczoraj i dziś. 15 lat Polski w Unii Europejskiej"

Opis konkursu

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa prowadzony przez Biuro Funduszy Europejskich i Polityki Rozwoju Urzędu m.st. Warszawy zaprasza uczniów szkół podstawowych z Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego do udziału w konkursie plastycznym „Wczoraj i dziś. 15 lat Polski w Unii Europejskiej”.

Konkurs plastyczny ma na celu zobrazowanie 15-letniej obecności Polski w Unii Europejskiej, ukazanie korzyści z członkostwa w strukturach UE, podkreślenie wspólnych wartości i celów oraz pobudzenie dyskusji o przyszłości Europejczyków. Celem konkursu jest promowanie idei Unii Europejskiej oraz wskazanie korzyści płynących z bycia obywatelem Europy wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Większość obecnych uczniów szkół podstawowych urodziło się już będąc obywatelami Unii Europejskiej. Intencją tematyki konkursu jest uświadomienie im, że rzeczywistość, jaką zastali (pokój, dobrobyt, troska o zrównoważony rozwój, solidarność między europejskimi krajami, poczucie wolności i równości, itp.), jest wynikiem ciężkiej pracy wielu narodów na przestrzeni lat ku zjednoczeniu i poczuciu wspólnoty wartości i idei. Ten zastany ład jest darem, który należy pielęgnować, rozwijać i wzbogacać nie zatracając przy tym własnej kulturowej tożsamości.

Prace plastyczne powinny zostać wykonane w formie rysunku lub malunku, przy użyciu jednej z następujących technik plastycznych: kredki, pastele, farby plakatowe, tempera, pisaki lub grafika. Wymagany format to A3.
Prace oceniane będą w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 0-3 oraz klasy 4-8. Nagrodą główną za zajęcie 1 miejsca w każdej z kategorii wiekowej jest aparat fotograficzny.
Prace wraz z formularzem zgłoszeniowym należy przesyłać w terminie do 17 maja 2019 roku.

Nagrody

przewidziane nagrody

Nadesłane przez: kachna1111 Opublikowane przez: pionas

Podobne konkursy

Dodaj komentarz