Reklama na e-Konkursy.info

WC - rozmowy o wszystkim

dwaburekoty

Cytuj wiadomość#6765223 wtorek, 16 luty 2021, 23:07:49
pity!
Może ktoś z Was podpowie, dlaczego na drugie dziecko (urodzone w styczniu) nie mam liczonej pełnej ulgi? Czy może mieć na to wpływ, że przez cały rok byłam na macierzyńskim, tylko w styczniu wpłynęła mi kasa za zaległy urlop i od września byłam na umowie zlecenie? gdzie w tych profilu zaufanym w dokumentach mogę znaleźć info o składkach społecznych (?), bo już wiem że ulga na dzieci nie może być wyższa niż wysokość tych składek....
0 0

basiag

Cytuj wiadomość#6765237 środa, 17 luty 2021, 07:17:56
koniczynka123 napisał(a):

delvitto napisał(a):

moi kochani, posłuchajcie, muszę wykończyć mieszkanie. Mam taki problem, bo nie mam doświadczenia akurat w tego typie produktu. Chodzi mi o sedesy zawieszane na stelażu podtynkowym. Ja wciąż korzystam ze starego kompaktu, no ale teraz chcę ładniej emotka  Kto taki ma, proszę, wypowiedzcie się, czy taki sedes dobrze się trzyma, czy nie ma ryzyka, że osoba otyła, jak mój syn ok 125 kg, że się z tej ściany wyrwie. Tym bardziej, że on jest niepełnosprawny, i miewa często odruchy energicznego kiwania się, albo podrygiwania, siedząc na krześle, ale też na kibelku. Baczek w moim kompakcie jest już od jego kiwania się wzruszony, i ledwo się trzyma, wciąż są kłopoty ze spływaniem wody. Ale już nie chcę tego naprawiać, inwestować jakiś grosz, no bo jestem na wylocie:) Na zdjęciach w google widziałam miski sedesowe stojące, które wydają mi się stabilniejsze, wraz z jakimś systemem, gdzie baczek/stelaż jest zabudowany, ale nigdzie takich nie mogę znaleźć do kupienia w zestawie. Pytałam w Castoramie, w Leroy, twierdzą, że stojących nie da rady tak zabudować. Pokazuję Wam foto, może Wy wiecie, gdzie to znaleźć? Na foto jest taki sedes tylko do kupienia, ale nie ma info, na jakim stelażu jest montaż baczka, a ja nie rozumiem, co w tej ścianie być powinno zrobione, żeby były tylko te dwa guziczki. 
https://lazienkar...zjULBmEaAtbwEALw_wcB
Może ktoś ma rodzinie budowlańca lub hydraulika? Pomóżcie proszę, bo ja nie mam naprawdę kogo się poradzić;(

Mój szwagier siedział u nas nie raz (też waży 125 kg) i nic się nie stało emotka   Te sedesy wiszące mają większy "udźwig" niż 125 kg. Śruby podtrzymujące konstrukcje są długie i masywne. Może gdyby szwagier poskakał po sedesie to by wyrywało ale od 15 lat nadal nic nie drga emotka

Producent zapewnia:
Stelaże podtynkowe Cersanit są zbudowane ze stalowych profili o dużej wytrzymałości i mają nośność do 400 kg. 
https://www.cersa...lepszy-model,53.html
ja znam osobę mającą 140 kg i posiadającą od 12 lat taki stelaż firmy Geberit, nic się nie dzieje, jest ok. 

@[email protected]

Cytuj wiadomość#6765311 środa, 17 luty 2021, 13:00:39
dwaburekoty napisał(a):

pity!
Może ktoś z Was podpowie, dlaczego na drugie dziecko (urodzone w styczniu) nie mam liczonej pełnej ulgi? Czy może mieć na to wpływ, że przez cały rok byłam na macierzyńskim, tylko w styczniu wpłynęła mi kasa za zaległy urlop i od września byłam na umowie zlecenie? gdzie w tych profilu zaufanym w dokumentach mogę znaleźć info o składkach społecznych (?), bo już wiem że ulga na dzieci nie może być wyższa niż wysokość tych składek....

Spróbuj zmienić wysokość ulgi na pełną. Kojarzę, że na tej stronie Twój e-pit automatycznie wchodziła ulga tylko do wysokości podatku, a jeśli miała iść część ze składek to trzeba było zmienić
0 0

nitka310

Cytuj wiadomość#6765320 środa, 17 luty 2021, 13:33:26
@[email protected] napisał(a):

dwaburekoty napisał(a):

pity!

Spróbuj zmienić wysokość ulgi na pełną. Kojarzę, że na tej stronie Twój e-pit automatycznie wchodziła ulga tylko do wysokości podatku, a jeśli miała iść część że składek to trzeba było zmienić

Nie mam jeszcze swojego PIT-a ale co roku mam ten sam problem. Ze względu na umowę zlecenie, mam za mało podatku. Podatku wystarcza mi tylko na odliczenie siebie, ale na syna już nie. Dlatego zawsze muszę liczyć wszystkie składki i z nich odliczam zwrot za dziecko. Od kiedy jest możliwość robie to przez e-pit. 
0 0

halliday

Cytuj wiadomość#6765521 czwartek, 18 luty 2021, 12:55:52
nitka310 napisał(a):

dwaburekoty napisał(a):

pity!

Spróbuj zmienić wysokość ulgi na pełną. Kojarzę, że na tej stronie Twój e-pit automatycznie wchodziła ulga tylko do wysokości podatku, a jeśli miała iść część że składek to trzeba było zmienić

Nie mam jeszcze swojego PIT-a ale co roku mam ten sam problem. Ze względu na umowę zlecenie, mam za mało podatku. Podatku wystarcza mi tylko na odliczenie siebie, ale na syna już nie. Dlatego zawsze muszę liczyć wszystkie składki i z nich odliczam zwrot za dziecko. Od kiedy jest możliwość robie to przez e-pit. 

jak masz profil zaufany to pity powinny być już dostępne w e-pit.
0 0

nitka310

Cytuj wiadomość#6765534 czwartek, 18 luty 2021, 13:14:48
halliday napisał(a):

nitka310 napisał(a):

dwaburekoty napisał(a):

pity!

Jestem tego swiadoma, jednak zawsze sprawdzam czy się wszystko zgadza z PIT-11 z pracy emotka
0 0

halliday

Cytuj wiadomość#6765539 czwartek, 18 luty 2021, 13:23:30
nitka310 napisał(a):

halliday napisał(a):

nitka310 napisał(a):

dwaburekoty napisał(a):

pity!

Jestem tego swiadoma, jednak zawsze sprawdzam czy się wszystko zgadza z PIT-11 z pracy emotka

ale na stronie powinny być dokładnie takie same pity jakie powinnaś otrzymać, więc możesz sprawdzić czy wszystko się zgadza.
0 0

kolorowekredki

Cytuj wiadomość#6765541 czwartek, 18 luty 2021, 13:28:51
Informacyjnie, może ktoś będzie miał taką sytuację... Chciałam zrealizować voucher 150zł do knajp.pl w pierogarni Okraszone.pl w Krakowie, nie wszedł... dostałam odpowiedź od organizatora:

Prawdopodobnie jest to spowodowane faktem, że część restauracji przekierowuje z knajp.pl na ich domeny. Na naszą prośbę Knajp.pl rozesłał informacje do swoich partnerów aby wyłączyć przekierowania na czas trwania konkursu. Nie wszystkie restauracje się na to zgodziły, dlatego nie mamy wpływu na tę sytuację. Jedyną opcją jest więc złożenie zamówienia z innej restauracji - w domenie knajp.pl. Przepraszamy za trudności i z góry dziękujemy za wyrozumiałość.
edit: dostałam info od okraszone.pl, którym pisałam o problemie:
Wyjaśniliśmy sprawę z knajp.pl i sprawa wygląda następująco. Może pani zrealizować voucher w naszej restauracji wchodząc bezpośrednie z tego
linku www.knajp.pl/okraszone

Administratorzy knajp.pl wyjaśniają dlaczego system automatycznie
przekierowuje na naszą stronę gdzie jest niemożliwe skorzystanie z
vouchera, a nie do odnośnika który wysłałem powyżej.
0 0

hania25

Cytuj wiadomość#6765603 czwartek, 18 luty 2021, 19:37:38
Hej! Grzecznościowo zamieszczam ogłoszenie: Sprzedam 2 bilety na Jubileuszowy Koncert Varius Manx z Kasią Stankiewicz- 21 luty, niedziela godz.19.00 Kino Kijów Kraków. Proszę pisać na priv.
0 0

kaka72

Cytuj wiadomość#6765689 piątek, 19 luty 2021, 10:07:38
kończy mi się ubezpieczenie samochodu czy ktoś może polecić jakiegoś ubezpieczyciela u którego przy okazji można coś wygrać ?
z gory dziękuję i pozdrawiam
0 0

kumulacja

Cytuj wiadomość#6765761 piątek, 19 luty 2021, 15:56:09
Jak sprawdzić, czy nadana paczka na poczcie jest prawdziwa? Kiedyś miałam informację o paczce z DPD. Okazało się, że była fałszywa, choć na stronie DPD widniała jako prawdziwa. Po prostu ktoś nadaje paczkę, a potem przesyła mejle do wielu osób z informacją, że mają dopłacić ileś tam zł za ponowne dostarczenie paczki lub jej przekierowanie pod inny adres. 
Pytam o prawdziwość paczki, która ma dojść Pocztexem, ponieważ jest to paczka pobraniowa i niby mam wpłacić 243 zł.
Ale ja niczego nie zamawiałam i dlatego się zastanawiam, co to jest i dlaczego numer paczki rzeczywiście figuruje na
stronie emonitoring.poczta-polska.pl?
Czy spotkaliście się z czymś takim?
0 0

ziolko

Cytuj wiadomość#6765766 piątek, 19 luty 2021, 16:23:38
kumulacja zadzwoń na infolinię poczty https://www.poczt...lugi-contact-center/
I zapytaj, skąd i dokąd ta paczka idzie (chociaż miejscowość). 
Jeśli nie będą chcieli podać tych informacji, to powiedz, dlaczego o to pytasz i że masz podejrzenia, że może chodzić o wyłudzenie pieniędzy. 

kumulacja

Cytuj wiadomość#6765771 piątek, 19 luty 2021, 16:52:25
superloser napisał(a):

kumulacja napisał(a):

Jak sprawdzić, czy nadana paczka na poczcie jest prawdziwa? Kiedyś miałam informację o paczce z DPD. Okazało się, że była fałszywa, choć na stronie DPD widniała jako prawdziwa. Po prostu ktoś nadaje paczkę, a potem przesyła mejle do wielu osób z informacją, że mają dopłacić ileś tam zł za ponowne dostarczenie paczki lub jej przekierowanie pod inny adres. 
Pytam o prawdziwość paczki, która ma dojść Pocztexem, ponieważ jest to paczka pobraniowa i niby mam wpłacić 243 zł.
Ale ja niczego nie zamawiałam i dlatego się zastanawiam, co to jest i dlaczego numer paczki rzeczywiście figuruje na
stronie emonitoring.poczta-polska.pl?
Czy spotkaliście się z czymś takim?

Napisz do nich z pytaniem, gdzie ma byc ta paczka dostarczona albo odpisz nadawcy, ze zaplacisz przy odbiorze  emotka

Znany jest od lat scam "kup kota w worku" - zaplacisz za pobraniem, a tam cegła  emotka

https://www.polsk...alszywe-SMSy-i-maile
0 0

delvitto

Cytuj wiadomość#6765949 niedziela, 21 luty 2021, 15:26:12
posłuchajcie, czy allegro już kompletnie zwariowało??? już za wszystko liczą sobie 10 % łącznej prowizji? no koszmar totalny emotka
bruce 0

bruce

Cytuj wiadomość#6765950 niedziela, 21 luty 2021, 15:43:28
delvitto napisał(a):

posłuchajcie, czy allegro już kompletnie zwariowało??? już za wszystko liczą sobie 10 % łącznej prowizji? no koszmar totalny emotka

Ja też ostatnio mam wrażenie, że liczą sobie za wszystko i to - sumy bajońskie!  emotka
0 0

ankasss

Cytuj wiadomość#6766002 niedziela, 21 luty 2021, 23:30:29
Czy ktoś mógłby polecić jakiś fajny nocleg na morzem, myślałam o Gdyni (ważne, żeby można było dojechać pociągiem z Krakowa),  w miarę blisko do plaży.
0 0

ewa1112

Cytuj wiadomość#6766136 poniedziałek, 22 luty 2021, 18:04:19
Witam.Czy może mi ktoś wytłumaczy o co chodzi w konkursie Heineken z tymi kodami ) Niby losują 30 kodów dziennie do pyszne .pl...a  żadnym dniu nie ma tyle wylosowanych kodów.Jest np.26,25,8?
Nie rozumiem tego konkursu.Czytałam regulamin chyba 3 razy.
karlik 0

ditomaso

Cytuj wiadomość#6766139 poniedziałek, 22 luty 2021, 18:15:37
ewa1112 napisał(a):

Witam.Czy może mi ktoś wytłumaczy o co chodzi w konkursie Heineken z tymi kodami ) Niby losują 30 kodów dziennie do pyszne .pl...a  żadnym dniu nie ma tyle wylosowanych kodów.Jest np.26,25,8?
Nie rozumiem tego konkursu.Czytałam regulamin chyba 3 razy.

Jeśli wygra dana osoba musi potwierdzić dane/wypełnić formularz i wtedy zostaje wpisana na listę zwycięzców. Czas na taki ruch to bodajże 72 h więc nie każdy odesłał dane i dlatego brakuje wszystkich do dziennych 30 zwycięzców

aneti1

Cytuj wiadomość#6766698 czwartek, 25 luty 2021, 19:02:40
Na początek po latach witam wszystkie "stare nicki", niesamowite zobaczyć was tu nadal!!!
Ale to mi daje pewną nadzieję, bo zawitałam tu aby spytać czy ktoś z was nie ma gdzieś na dnie szafy żòłtej koszulki "oswoić emocje"? Jeśli komuś zawadza proszę o priv emotka

rafi323raf

Cytuj wiadomość#6766720 czwartek, 25 luty 2021, 22:15:53
oo koszulki "oswoić emocje", pamiętam!
albo zielone świecące w ciemności z Lecha, czy Knorra z namiotobrania...
Pamiętam ale już nie mam żadnej z nich emotka

ciekawe czy ktoś pamięta money.pl i obstawianie kursu euro. Kubek wygrałem, jedna z pierwszych nagród emotka
aneti1 0