Reklama na e-Konkursy.info

Wkurza mnie...

defed

Cytuj wiadomość#6171712 piątek, 11 marzec 2016, 14:14:45
Od paru lat w moim towarzystwie ustaliła się kwota na poziomie min. 500zł - wydaje mi się, że to akuratna suma zwrotu za 2-dniowe wesele + na waciki, albo pieluchy  emotka  Ale jak rok temu trafiły się nam 3 wesela z miesiąca na miesiąc, to nie wyrobiliśmy i wkładaliśmy do koperty po 400zł. 
0 0

lolka182

Cytuj wiadomość#6171715 piątek, 11 marzec 2016, 14:17:45
ludzka_istota napisał(a):

jokan napisał(a):

dobrze tak poczytać o weselach, bo mam zaproszenie na sierpień (to znaczy w drodze ono jest...ale od osob które już dostaly wiem ze $$$$ trzeba by wylozyc), kiedyś chyba były modne listy w prezentami; uważam ze teraz jest wygodnie, kwestia pozostaje tylko ILE dac (ide na duże wesele do kuzynki..)

Miałam w ubiegłym roku wesele kuzynki- jako gość i swoje- jako panna młoda (chociaż stara). I u nich i u nas funkcjonowało to tak: zamiast kwiatów- wino, zamiast prezentu- piniondze. Jeśli chodzi o kwoty- to naprawdę różnie, w zależności od stopnia pokrewieństwa, zżycia i zasobności. My im włożyliśmy 300zł, oni nam podobnie.

zgadzam się, najczęściej daje się podobną kwotę jaką się dostało i coraz częściej w modzie zamiast kwiatów wina, jakieś inne alkohole, totolotki czy co tam sobie para młoda zażyczy.
Ja również prosiłam cieszyłam się, że dostałam pieniądze a nie prezenty, bo mieszkaliśmy już wcześniej ze sobą i większość żeby miałam nie było więc ryzyka nietrafionych prezentów emotka
U nas daje się ok. 500/600 zł, ale ja osobiście naprawdę nie przejmowałabym się tym ile trzeba dać - daj tyle ile możesz i uważasz za słuszne. Ja nie miałam nikomu za złe, że dał mi mniej, bo wiedziałam, że każdy dał tyle na ile pozwoliły mu warunki.
0 0

pioge7

Cytuj wiadomość#6171721 piątek, 11 marzec 2016, 14:29:13
Czy ja sie dzis nie przestane wkurzać .... Na bryzę na bank teraz na siebie.... Mam emaila od wawla : GRATULACJE i już podniecenie bo 5 kg słodyczy a tu: twoje zgłoszenie zostało zaakceptowane emotka   emotka  nosz kur... A już myślałem że dietę szlak trafi... I chyba nie trafi emotka  
0 0

slonko365

Cytuj wiadomość#6171724 piątek, 11 marzec 2016, 14:32:36
Mnie jeszcze wkurza taka sytuacja, gdy na wesele przychodzą późno nastoletnie lub ledwo dorosłe dzieci np. wujków i ciotek, z chłopakami i dziewczynami. A prezentu niet, bo przecież rodzice dają prezent (a ten raczej skromny). To albo jest się jako dziecko z rodzicem, i wtedy ok, rozumiem że w pewnym wieku się kasą z rękawa nie sypie, albo jest się na tyle dorosłym, żeby ze sobą pannę zabierać - to wtedy należałoby być też na tyle dorosłym, żeby Parze Młodej zrekompensować koszt zaproszenia obcej osoby która rodziną nie jest. O! emotka
0 0

zdolnabestia

Cytuj wiadomość#6171728 piątek, 11 marzec 2016, 14:37:08
Moja szwagierka po weselu zsypała wszystkie pieniądze z kopert na kupkę, żeby nie wiedzieć ile od kogo  emotka  Tylko jedną kopertę otwierali od pary, do której szli na wesele tydzień później, żeby im dać tyle samo emotka
0 0

zdolnabestia

Cytuj wiadomość#6171732 piątek, 11 marzec 2016, 14:42:39
Wkurza mnie zalany garaż  emotka
Kilka dni temu była ulewa i bardzo silny wiatr i musiało gdzieś od dołu wwiać wodę czy coś... Pół dnia sprzątania, a teraz wietrzę. Wszystkie kartony, w których trzymałam słoiki i butelki do wywalenia. Muszę sobie załatwić nowe pudełka i coś wykombinować.
0 0

kalafior

Cytuj wiadomość#6171734 piątek, 11 marzec 2016, 14:43:31
Rzeczywiście dobrze jest poczytać Wasze opinie na temat ślubu, prezentów itd. Już mi złość na te sztućce zeszła. Chociaż jedne mamy już od przyszłych teściów. Może te które jeszcze dostaniemy to małe komplety i wszystkie wykorzystam. A jak będzie za dużo, to sprzedam.
O dziwo, nasze babcie - a mamy ich jeszcze czwórkę  emotka (niestety już bez dziadków) - zadeklarowały że od nich dostaniemy gotówkę.
Sztućce zas to prezenty od kuzynostwa czyli roczniki 80-95 więc dlatego jestem bardzo zdziwona.
Też miło będzie używać przedmiotów podarowanych przez innych i będą sie nam kojarzyły z tymi osobami.
Ale deszczu ręczników bardzo się boję. Mam już swoich 15, od przyszłych teściów dostaliśmy 6.
My mamy wino zamiast kwiatów, ale nastawiliśmy się na to że kwiaty też dostaniemy - nawet się cieszę na te kilka bukietów. Też już się wyłamali ludzie i pytali czy mogą być też ksiażki - jasne że mogą być. I wiem że będą też kupony i zdrapki.
Jedynie co może mnie wytrącić z równowagi na moim ślubie/weselu to jakaś panna ubrana w biel. A zaobserowałąm ostatnio że ta tendencja rośnie. Uważam że jednak biel w tym dniu jest zarezerwowana dla Pani Młodej. Tym bardziej że w dzisiejszych czasach wybór kreacji na wesele jest ogromny.
0 0

slonko365

Cytuj wiadomość#6171735 piątek, 11 marzec 2016, 14:43:56
zdolnabestia napisał(a):

Moja szwagierka po weselu zsypała wszystkie pieniądze z kopert na kupkę, żeby nie wiedzieć ile od kogo  emotka  Tylko jedną kopertę otwierali od pary, do której szli na wesele tydzień później, żeby im dać tyle samo emotka

Słyszałam, że niektórzy dają puste, niepodpisane koperty - przy wręczaniu widać, że dali kopertę, a potem i tak nie wiadomo, co od kogo, jeśli nie ma kartki. To jest dopiero patent emotka  Nie mogłam uwierzyć, jak usłyszałam, że ludzie takie rzeczy robią emotka
0 0

defed

Cytuj wiadomość#6171741 piątek, 11 marzec 2016, 14:49:00
kalafior napisał(a):

Jedynie co może mnie wytrącić z równowagi na moim ślubie/weselu to jakaś panna ubrana w biel. A zaobserowałąm ostatnio że ta tendencja rośnie. Uważam że jednak biel w tym dniu jest zarezerwowana dla Pani Młodej. Tym bardziej że w dzisiejszych czasach wybór kreacji na wesele jest ogromny.

Na moje wesele przyszła dziewucha ubrana w bordową spódnicę balową i biały gorset z własnej sukni ślubnej emotka  Do kompletu miała we włosy wczepioną białą ozdobę, na bank także ślubną. Ale mi tam do śmiechu raczej było z tego powodu  emotka
0 0

kalafior

Cytuj wiadomość#6171746 piątek, 11 marzec 2016, 14:55:11
defed napisał(a):

kalafior napisał(a):

Na moje wesele przyszła dziewucha ubrana w bordową spódnicę balową i biały gorset z własnej sukni ślubnej emotka  Do kompletu miała we włosy wczepioną białą ozdobę, na bank także ślubną. Ale mi tam do śmiechu raczej było z tego powodu  emotka

Sam opis tego stroju już jest komiczny, a co dopiero zobaczyć go na własne oczy  emotka
Ale potrzebni są tacy przebierańcy dla rozluźnienia atmosfery  emotka
0 0

malenka

Cytuj wiadomość#6171749 piątek, 11 marzec 2016, 15:00:49
slonko365 napisał(a):

zdolnabestia napisał(a):

Słyszałam, że niektórzy dają puste, niepodpisane koperty - przy wręczaniu widać, że dali kopertę, a potem i tak nie wiadomo, co od kogo, jeśli nie ma kartki. To jest dopiero patent emotka  Nie mogłam uwierzyć, jak usłyszałam, że ludzie takie rzeczy robią emotka

Koleżanka mi opowiadała, że na jej weselu gdzie była tylko najbliższa rodzina- bracia, siostry, bliskie kuzynostwo, takich pustych kopert było kilka. Strasznie to przykre.
0 0

elotta

Cytuj wiadomość#6171754 piątek, 11 marzec 2016, 15:03:25
pioge7 napisał(a):

Czy ja sie dzis nie przestane wkurzać .... Na bryzę na bank teraz na siebie.... Mam emaila od wawla : GRATULACJE i już podniecenie bo 5 kg słodyczy a tu: twoje zgłoszenie zostało zaakceptowane emotka   emotka  nosz kur... A już myślałem że dietę szlak trafi... I chyba nie trafi emotka  

Poczekaj, wyniki przecież dopiero po 17  emotka  Sama czekam z nadzieją emotka
0 0

pioge7

Cytuj wiadomość#6171757 piątek, 11 marzec 2016, 15:10:25
elotta napisał(a):

pioge7 napisał(a):

No właśnie wiem że wyniki są późno ale ja już nie wiadomo jaka radość bo mam gratulacje a tu tylko źe opublikowali... I się wściekam na siebie za to emotka  zobaczymy emotka  trzymam za siebie i ciebie kciuki emotka  
0 0

Mysia

Cytuj wiadomość#6171795 piątek, 11 marzec 2016, 15:53:38
Co do wesela to wkurzają mnie naciski, że trzeba zaprosić tego i tamtego bo tak WYPADA, bo nie wiem obrazi się, obgada cię czy coś.. a co do sukienki też uważam , że biel jest zarezerwowana dla panny młodej. Jeżeli chodzi o stawki u nas 230zł za osobę za jednodniowe wesele.
0 0

szala

Cytuj wiadomość#6171807 piątek, 11 marzec 2016, 16:17:01
A mnie wkurza pewna pani, która  w konkursach gra na swoją mamę. Chyba, że mamusia ma taki sam charakterystyczny styl pisania emotka  
0 0

elotta

Cytuj wiadomość#6171814 piątek, 11 marzec 2016, 16:27:51
pioge7 napisał(a):

elotta napisał(a):

pioge7 napisał(a):

No właśnie wiem że wyniki są późno ale ja już nie wiadomo jaka radość bo mam gratulacje a tu tylko źe opublikowali... I się wściekam na siebie za to emotka  zobaczymy emotka  trzymam za siebie i ciebie kciuki emotka  

Powodzenia emotka
0 0

edith

Cytuj wiadomość#6171820 piątek, 11 marzec 2016, 16:36:44
Wkurza mnie jeszcze 3 tygodnie gipsu ,dzisiaj się dowiedzialam o wydlużeniu leczenia emotka W sumie 6 tygodni,niby zwykłe zlamanie ręki a dzisiaj się okazało ,że pozastawowe i zostaly stawy rozszczelnione i ręka może się niezamykać całkowicie w pięść i być lekko upożledzona ruchowo emotka A rehabilitacja termin po zlamaniu na wrezsień więc sama mam cwiczyć albo prywatnie emotka I głupie jwalizki  z Actimela nie wygrałam i Princessa mnie wkurza i Milka też...
0 0

icotynato

Cytuj wiadomość#6171821 piątek, 11 marzec 2016, 16:45:29
Mysia napisał(a):

Co do wesela to wkurzają mnie naciski, że trzeba zaprosić tego i tamtego bo tak WYPADA, bo nie wiem obrazi się, obgada cię czy coś.. a co do sukienki też uważam , że biel jest zarezerwowana dla panny młodej. Jeżeli chodzi o stawki u nas 230zł za osobę za jednodniowe wesele.

My sobie sami sponsorowaliśmy wesele i zapraszali tych gości których chcemy. Zamiast kwiatów zbieraliśmy pieniążki na dom dziecka i w sumie dostaliśmy tylko chyba 1 bukiet reszta wrzucała pieniążki do koszyczka, który trzymały dzieci, dorzuciliśmy trochę wpłaciliśmy na konto Domu Dziecka. Dzieciaki były mega zadolowone i jeszcze przez parę lat przysyłali nam kartki na święta a i wydrukowali nam podziękowanie elegancko napisane z kwotą jaką wpłaciliśmy na konto (tak by każdy widział, gdzie ta kasa poszła -  a to już byłą ich inicjatywa).
0 0

joan

Cytuj wiadomość#6171822 piątek, 11 marzec 2016, 16:46:43
slonko365 napisał(a):

Również słyszałam o takich sytuacjach, ale dla mnie pusta koperta czy też niezjawienie się na ślubie oznacza przeważnie, że zaproszono daną osobę bo wypada albo to przecież krewna, a nie ze względu na relacje między nią, a młodą parą. Lepszy ślub na 15 osób, niż weselisko na 150, z którymi nic nas nie łączy. A znam takich, co musieli mieć i wesele na 200 osób, dla szpanu i dopieszczenia swego ego emotka
0 0

Gość

Cytuj wiadomość#6171826 piątek, 11 marzec 2016, 16:49:44
Wkurza mnie kurier GLS, który nie opanował naciskania na klamkę. Widzi, że zamknięte i nawet nie zadzwoni, tylko odjeżdża. Swoją drogą przeczytałam o tych weselach i trochę dziwi mnie fakt, że na zaproszeniach pisze się, że liczy na pieniądze. Po przeczytaniu czegoś takiego, nie przyszłabym. Daję pieniądze w kopercie zawsze, nawet jak na wesele nie idę (nie lubię). Wręczam przed kościołem i spadam do domu, ale jedną rzeczą jest chcieć, żebym uczestniczyła w radosnym dla młodej pary wydarzeniu, a czym innym traktowanie mnie jak potencjalną finansową dojną krowę. Jak kogoś na wesele nie stać, to niech go nie robi
0 0