szukanie zaawansowane
Rejestracja Logowanie
Home » Forum » Rozmowy

Wkurza mnie...

• Autor
    Wiadomość
  • Cytuj wiadomość #6454528
    Kobieta wesola

Ranga numer 1

Posty na forum: 77
    Z nami od: 03.07.2017
    Punkty karne: 0/5
    Konkursy dodane: 3

Powrót do góry

Wkurza mnie mój listonosz, który w zależności od humoru dostarczy przesyłkę, zostawi awizo lub nie zrobi nic i przesyłka sobie leży na poczcie  emotka
    Liczba plusów to: pablo75 Liczba minusów to: 0
    Cytuj wiadomość #6454631
    Kobieta justfine

Ranga numer 1

Posty na forum: 35
    Z nami od: 01.09.2017
    Konkursy dodane: 0

Powrót do góry

petunija1 napisał(a):

Nauczyciele.Córka (10 lat)dostała na półrocze zachowanie dobre,bo:nieco rozmawia na lekcji i troche za mało jest aktywna.To,ze całe półrocze udzielała sie społecznie,zawsze brała role w których nikt inny nie chciał występować(zajecia z polskiego),chodziła na dodatkowe konkursy typowana przez nauczycieli i dużo innych takich sytuacji nie ma znaczenia.Bo gada emotka  Czy szkola naprawde jest tak ograniczona?
    W dzienniku Librus chyba z 6 pozytywnych opinii,zadnej złej.
    I ucz tu małego czlowieka empatii,wspołczucia i pomocy.
    No nic od dzisiaj ćwiczymy jak być niemową.
    Kartki dla dzieci z hospicjum poczekają... emotka P

Pytanie o ograniczenie szkoły traktuję jako retoryczne emotka Wartościowanie przy użyciu słów takich jak "nieco" i "trochę" jest nie w porządku. W mojej szkole mamy system punktowy - zaznaczam, że też nie jest bez wad - ale przynajmniej są twarde dane, o których można dyskutować, a nie jakieś "ciut ciut" itp.

Co nie zmienia faktu, że system, który chce nauczyć wszystkich tego samego w tym samym czasie i w ten sam sposób jest z góry przegrany.

Dzięki za okazję do wyładowania zawodowej frustracji emotka
    Liczba plusów to: shineoff, pablo75, cb656, petunija1 Liczba minusów to: 0
    Cytuj wiadomość #6454657
    Kobieta jomajd86

Ranga numer 4

Posty na forum: 1957
    Z nami od: 21.01.2009

Powrót do góry

barszcz napisał(a):

Niezmiennie wkurzają mnie kurierzy..chyba chodzą pieszo, a ich "precyzyjny przedział dostawy", to jakiś żart emotka

tak samo odbiór paczki od klienta wrrrr
    Liczba plusów to: barszcz, shineoff Liczba minusów to: 0

Ze szczęściem cza­sami by­wa tak jak z oku­lara­mi, szu­ka się ich, a one siedzą na nosie. P. Bosmans

Cytuj wiadomość #6454675
    Kobieta taalvikki

Ranga numer 3

Posty na forum: 1007
    Z nami od: 31.08.2012

Powrót do góry

chyba to, że nic mnie nawet nie wkurza. ot, wszystko kręci się w kółko, a nic się nie wykręca, nic się nie wkręca, czas stoi w miejscu, psychotropy się kończą i w ogóle szkoda strzępić ryja. w sumie to teraz uja wygrywam, ale jakbym i jakąś główną zgarnęła, to i tak bym to mogła w kiblu spuścić. razem z własną głową. 
    Liczba plusów to: 0 Liczba minusów to: 0

we must suffer to free our pain

Cytuj wiadomość #6454677
    Kobieta taalvikki

Ranga numer 3

Posty na forum: 1007
    Z nami od: 31.08.2012

Powrót do góry

justfine napisał(a):

petunija1 napisał(a):

Nauczyciele.Córka (10 lat)dostała na półrocze zachowanie dobre,bo:nieco rozmawia na lekcji i troche za mało jest aktywna.To,ze całe półrocze udzielała sie społecznie,zawsze brała role w których nikt inny nie chciał występować(zajecia z polskiego),chodziła na dodatkowe konkursy typowana przez nauczycieli i dużo innych takich sytuacji nie ma znaczenia.Bo gada emotka  Czy szkola naprawde jest tak ograniczona?

Pytanie o ograniczenie szkoły traktuję jako retoryczne emotka Wartościowanie przy użyciu słów takich jak "nieco" i "trochę" jest nie w porządku. W mojej szkole mamy system punktowy - zaznaczam, że też nie jest bez wad - ale przynajmniej są twarde dane, o których można dyskutować, a nie jakieś "ciut ciut" itp.

Co nie zmienia faktu, że system, który chce nauczyć wszystkich tego samego w tym samym czasie i w ten sam sposób jest z góry przegrany.

1. a czy zachowanie dobre jest złe? wyjściowe zachowanie nie jest wzorowe, tylko neutralne, więc pewnie na plus poszły wymienione rzeczy, a na minus gadanie. więc jednak myślę, że to udzielanie się miało znaczenie. 

co nie zmienia faktu, że:

2. po uj w ogóle istnieje coś takiego, jak ocena z zachowania wyrażona stopniem? to jest bardzie absurdalne, niż fakt, że ktoś dostał nieco mniejszy stopnień, bo gada (gadanie może przeszkadzać innym). zachowanie powinno się OMAWIAĆ, DYSKUTOWAĆ o nim, a nie zamykać w szablonach, bo wtedy wiadomo, że skala będzie za mała i nigdy nikomu się nie dogodzi, bo każdy powie, że moje dziecko musi być "wzorowe".
    Liczba plusów to: Ola1201, cb656 Liczba minusów to: 0

we must suffer to free our pain

Wypowiedź była edytowana 2 razy.

Cytuj wiadomość #6454684
    Kobieta leoniu

Ranga numer 2

Posty na forum: 524
    Z nami od: 04.02.2008
    Konkursy dodane: 3

Powrót do góry

taalvikki napisał(a):

justfine napisał(a):

petunija1 napisał(a):

1. a czy zachowanie dobre jest złe? wyjściowe zachowanie nie jest wzorowe, tylko neutralne, więc pewnie na plus poszły wymienione rzeczy, a na minus gadanie. więc jednak myślę, że to udzielanie się miało znaczenie. 

co nie zmienia faktu, że:

2. po uj w ogóle istnieje coś takiego, jak ocena z zachowania wyrażona stopniem? to jest bardzie absurdalne, niż fakt, że ktoś dostał nieco mniejszy stopnień, bo gada (gadanie może przeszkadzać innym). zachowanie powinno się OMAWIAĆ, DYSKUTOWAĆ o nim, a nie zamykać w szablonach, bo wtedy wiadomo, że skala będzie za mała i nigdy nikomu się nie dogodzi, bo każdy powie, że moje dziecko musi być "wzorowe".

1) u mnie w szkole wyjściowym zachowaniem jest poprawne
    2) bardzo się cieszę, że w tym roku nie muszę wystawiać ocen z zachowania, bo to co ja sądzę o uczniu, to co sądzą inni nauczyciele, a to, co o sobie sądzi uczeń - to zwykle dwie, trzy, albo cztery różne sprawy
    3) warunki oceniania zachowania są w statucie szkoły - można z nimi polemizować na początku semestru, a nie jak mleko się rozlało
    4) marzy mi się taki system, jak we Francji, gdzie nauczyciel uczy, a od wychowania są inni specjaliści...
    5) całkowicie i absolutnie zgadzam się z taalvikki
    Liczba plusów to: cb656 Liczba minusów to: 0
    Cytuj wiadomość #6454718
    Kobieta kammaro

Ranga numer 4

Posty na forum: 2099
    Z nami od: 29.03.2010
    Konkursy dodane: 10

Powrót do góry

@petunija1
    doskonale Cię rozumiem! Też mnie ocena z zachowania w podstawówce wkurzała.Jeden z wielu przykładów: Córka została laureatką konkursu, przysługuje jej za to np.+30 pkt. Idzie do wychowaczyni i prosi o wpisanie pkt. Słyszy, że musi iść do polonistki, bo ona wysłała ją na konkurs. C. idzie i prosi. Słyszy "to musi wychowawca wpisać". Wraca do wychowawczyni i słyszy "później". Po 3 przypomnieniach córka odpuszcza, bo ileż można się prosić?! I tak w większości przypadków. Zakończenie roku, na świadectwie zachowanie "dobre", a mnie szlag trafia widząc wywieszone na tablicach zdjęcia córki z dyplomami, nagrodami, którymi szkoła dumnie się szczyci, że ich uczniowie odnoszą sukcesy. Tak było w podstawówce. W gimnazjum córka sama stwierdziła, że ma to w d. i nie będzie się męczyć. I co? Nauczyciele uważają, że ją za wzorową uczennicę i co chwila pojawiają się pkt za: "aktywnie działa w samorządzie klasowym", " pomagała przy organizacji imprezy szkolnej", "brała udział w konkursie", itp. Zachowanie: "wzorowe". Wszystko zależy od chęci nauczycieli. Dla mnie system punktacji zachowania to wielka bzdura! 

Uskrzydla mnie każda wygrana.Przegrana daje kopa do działania.
    ♦♦♦

Wypowiedź była edytowana 1 razy.

Cytuj wiadomość #6454730
    Kobieta -Violka-

Ranga numer 3

Posty na forum: 627
    Z nami od: 26.12.2015

Powrót do góry

babariba napisał(a):

Dzięki za rady - udało się tak załatwić, że mąż dziś pojedzie.
    I mam nadzieję, że wózek pomoże choć trochę.
    Ale trzymajcie za nas kciuki - bo przede mną trudny moment dostrzeżenia momentu, kiedy pomoc ukochanemu zwierzakowi będzie już tylko naszym głupim egoizmem... A już wiem, że ta chwila przed nami - tylko staramy się jakoś ją odwlec, choć o miesiąc, tydzień...

U mnie w domu mąż tak walczył o psa. Nie potrafił odpuścić, musiało skończyć się to awanturą.  I to nie dlatego , że pożałowałam kasy, czy mi nie zależało.  
    Psa już nic nie boli,  został w naszej pamięci .
    Nawet w miłości , w emocjach trzeba zachować odrobinę rozsądku.  "Egoizm" - kluczowe słowo. 
    Dziś mąż przyznaje mi rację. 

Liczba plusów to: zezowaty_kot, misiamarysia Liczba minusów to: 0
    Cytuj wiadomość #6454731
    Kobieta babariba

Ranga numer 2

Posty na forum: 583
    Z nami od: 17.12.2005
    Konkursy dodane: 8

Powrót do góry

-Violka-
    jesteśmy cały czas w kontakcie z weterynarzem, który twierdzi, że walka ma jeszcze sens  - więc walczymy
    Liczba plusów to: joan, @gnieszk@ Liczba minusów to: 0
    Cytuj wiadomość #6454732
    @gnieszk@

Ranga numer 3

Posty na forum: 768
    Z nami od: 05.12.2015
    Konkursy dodane: 27

Powrót do góry

babariba napisał(a):

-Violka-
    jesteśmy cały czas w kontakcie z weterynarzem, który twierdzi, że walka ma jeszcze sens  - więc walczymy

Udało się załatwić przewóz wózka?

Zwycięzcy to przegrani, którzy spróbowali o jeden raz więcej

Cytuj wiadomość #6454733
    Kobieta babariba

Ranga numer 2

Powrót do góry

@gnieszk@
    udało się załatwić, że mąż mógł pojechać i przywiózł. Odkupowaliśmy używany, więc nie do końca jest dobry dla naszego psiora i teraz mąż nad nim pracuje i go "przekształca".
    Liczba plusów to: @gnieszk@ Liczba minusów to: 0
    Cytuj wiadomość #6454737
    Kobieta -Violka-

Ranga numer 3

Powrót do góry

babariba napisał(a):

-Violka-

Myśmy zmieniali weterynarza . Właśnie ta druga miała zapał , by go ratować i ciągle nowe pomysły.  Ze względu na gabaryty psa - owczarek niemiecki - większością spraw zajmował się mąż , więc ja byłam jakby z boku , co pozwoliło zachować choć trochę dystansu.  Nie udało się,  pies wymęczony  wielomiesiecznym leczeniem już nawet nie miał siły się chować, czy gniewać . I bardzo cierpiał. W tym roku minie 2 lata , a myśmy jeszcze nie zdecydowali się na nowego psa. 
    Nie mówię, że robisz źle, nie znam sytuacji . Piszę o swojej , bo z perspektywy czasu wyraźnie widzę , że miłość zaślepia 
    Liczba plusów to: lubie-konkursy, ZetZ Liczba minusów to: 0
    Cytuj wiadomość #6454742
    Kobieta babariba

Ranga numer 2

Powrót do góry

My mamy owczarka francuskiego, adoptowanego na dobre i złe. Staruszka już schorowanego, ale pogorszyło się dopiero na początku grudnia, więc walczymy miesiąc z okładem. Dostosowaliśmy karmę i leki, rany goimy plastrami z miodem manuka, zamówiłam specjalny eksperymentalny żel przyspieszający regenerację tkanek. Pies ma wolę życia, więc nie bierzemy na razie pod uwagę tego, że to my się pierwsi poddamy. 
    A to moje siedem nieszczęść:
    Liczba plusów to: androm, joan, kajus18, agicho, kumulacja [więcej] Liczba minusów to: 0
    Cytuj wiadomość #6454744
    Kobieta -Violka-

Ranga numer 3

Powrót do góry

babariba napisał(a):

My mamy owczarka francuskiego, adoptowanego na dobre i złe. Staruszka już schorowanego, ale pogorszyło się dopiero na początku grudnia, więc walczymy miesiąc z okładem. Dostosowaliśmy karmę i leki, rany goimy plastrami z miodem manuka, zamówiłam specjalny eksperymentalny żel przyspieszający regenerację tkanek. Pies ma wolę życia, więc nie bierzemy na razie pod uwagę tego, że to my się pierwsi poddamy. 
    A to moje siedem nieszczęść:

Słodki emotka  
    Znałam pieska , który miał wózek i nawet biegał emotka  P owodzenia  emotka
    Liczba plusów to: lubie-konkursy Liczba minusów to: 0
    Cytuj wiadomość #6454958
    Mężczyzna pioge7

Ranga numer 5

Posty na forum: 4975
    Z nami od: 25.05.2008
    Konkursy dodane: 19

Powrót do góry

kuzyni... emotka Babcia ma 16 wnuków i wnuczek... a jak ma święto to tylko 3 pamięta... i każdy przyjeżdża z daleka.... 30 km, 60 km. 70 km,... a reszta co mieszka raptem 1-2 km to nikt nie przychodzi złożyć życzeń na dzień babci... ale jak babcia dawała kasę na urodziny to się fajnie brało, ale żeby chociaż zadzwonić to nikomu się nie chce... emotka emotka emotka
    Liczba plusów to: chochliczka, lager, tereniagno, madzia1-s, defed [więcej] Liczba minusów to: 0

OLX ALLEGRO
    NIE SPRZEDAJĘ PARAGONÓW NA ZAKOŃCZONE KONKURSY!!!

Cytuj wiadomość #6454971
    Kobieta babariba

Ranga numer 2

Powrót do góry

pioge7

przykre to bardzo
    Liczba plusów to: pioge7 Liczba minusów to: 0
    Cytuj wiadomość #6454984
    Mężczyzna pioge7

Ranga numer 5

Powrót do góry

babariba napisał(a):

pioge7

przykre to bardzo

Bardzo emotka  bidulka sie przygotowała, ciasto prosila zrobić, jakieś danie na ciepło i co.... zostało wszytsko bo się im nie chciało przyjechac.... 
    Liczba plusów to: kumulacja Liczba minusów to: 0

OLX ALLEGRO

Wypowiedź była edytowana 1 razy.

Cytuj wiadomość #6454991
    Kobieta babariba

Ranga numer 2

Powrót do góry

Bardzo współczuję, bo wiem jak twojej Babci musiało być przykro. Zadzwonili chociaż z życzeniami?
    Cytuj wiadomość #6454999
    Mężczyzna pioge7

Ranga numer 5

Powrót do góry

babariba napisał(a):

Bardzo współczuję, bo wiem jak twojej Babci musiało być przykro. Zadzwonili chociaż z życzeniami?

No właśnie nie.... chociaż tyle by zrobili to nie... 

OLX ALLEGRO

Cytuj wiadomość #6455032
    Kobieta bezaczek7

Ranga numer 4

Posty na forum: 1435
    Z nami od: 17.07.2011
    Konkursy dodane: 4

Powrót do góry

kammaro napisał(a):

@petunija1
    doskonale Cię rozumiem! Też mnie ocena z zachowania w podstawówce wkurzała.Jeden z wielu przykładów: Córka została laureatką konkursu, przysługuje jej za to np.+30 pkt. Idzie do wychowaczyni i prosi o wpisanie pkt. Słyszy, że musi iść do polonistki, bo ona wysłała ją na konkurs. C. idzie i prosi. Słyszy "to musi wychowawca wpisać". Wraca do wychowawczyni i słyszy "później". Po 3 przypomnieniach córka odpuszcza, bo ileż można się prosić?! I tak w większości przypadków. Zakończenie roku, na świadectwie zachowanie "dobre", a mnie szlag trafia widząc wywieszone na tablicach zdjęcia córki z dyplomami, nagrodami, którymi szkoła dumnie się szczyci, że ich uczniowie odnoszą sukcesy. Tak było w podstawówce. W gimnazjum córka sama stwierdziła, że ma to w d. i nie będzie się męczyć. I co? Nauczyciele uważają, że ją za wzorową uczennicę i co chwila pojawiają się pkt za: "aktywnie działa w samorządzie klasowym", " pomagała przy organizacji imprezy szkolnej", "brała udział w konkursie", itp. Zachowanie: "wzorowe". Wszystko zależy od chęci nauczycieli. Dla mnie system punktacji zachowania to wielka bzdura! 

Pamietam, jak w ktorejs klasie chyba gimnazjum, albo liceum, pojawil sie nowy sposob punktowania, tzn za 5 godzin nieusprawiedliwionej nieobecnosci byl stopien w dol. Albo 5 spoznien? Chyba tak. I tak ja, zawsze "wzorowa", ale wiecznie sie spozniajaca i po prostu czasem odpuszczajaca pierwsze godziny, gdy mocniej zaspalam, stalam sie jedynie "dobra". Ale jakos ci, co wiecznie wagarowali, mieli uwag od groma, to nagannym zachowaniem zaszczycani na koniec roku nie byli, bo by musieli przepasc. Nie wkurza mnie to, tak tylko sobie wspominam emotka  natomiast wkurza mnie nadal moje niezorganizowanie, lapanie wielu wron za ogon, ciagle mnie cos rozprasza, ciagle nadal sie spozniam, to juz chyba nieuleczalne.
    Liczba plusów to: serberta Liczba minusów to: 0

http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=13898213
    http://olx.pl/oferty/uzytkownik/3xiR/
    wymiana:zestawy lego(nowe oraz bardzo stare,używane,niekompletne),książki fantastyczne,coś dla syna 3lata,tani telDualSim,końcówki PhilipsSonicareSensitive,rozważę wszystko.
    ZAKUPY:Ross,Lidl,małeTesco,Biedronka,ABC,Koliber,Spar,Natura,Żabka,DC,Orlen,BP,Odido; okazjonalnie:Kauf,ITM,CircleK,Lotos.

Aby móc odpowiedzieć w tym wątku musisz zarejestrować się.