Wkurza mnie...

|< << < 4334 4335 4336 4337 4338 4339 4340 4341 43424343 4344 >

kreatia

Cytuj wiadomość#6482776 środa, 18 kwietnia 2018, 10:34:24
że wątek "wkurza mnie..." liczy 4342 (cztery tysiące trzysta czterdzieści dwie) strony, podczas, gdy "dziś cieszę się z..." - tylko 316.
a może bardziej smuci, ale nie ma wątku "smuci mnie..."
nie lubię tego wątku emotka  czas go zamknąć.

superloser

Cytuj wiadomość#6482824 środa, 18 kwietnia 2018, 12:20:10
zaczytana-pola napisał(a):

taalvikki napisał(a):

mia napisał(a):

Wkurzają mnie konkursy/loterie z nagrodami dziennymi, rozpoczynające się w wolną (przynajmniej teoretycznie) od handlu niedzielę. emotka

a mnie wkurzają niehandlowe niedziele. nie dlatego, że umieram z głodu, a raczej pragnienia, ale dlatego że państwo chce ograniczać moją wolność.

Też mnie to wkurza. Koleżanka w piątek straciła pracę, bo nie wyrobiła planu. W okresie, w którym weszły wolne niedziele, w centrach handlowych pustki. Sprzedaż w lokalu gastro na poziomie 400- 500 zl zamiast kilku, czy kilkunastu tysięcy. Ale pracodawcy to nie obchodzi. Powinna nadrobić to w tygodniu  emotka

Ale ten pracodawca, to skąd ma brać? Płaci z utargu na ZUS,  lokal, prąd, wynagrodzenie, towar... czasami dla Niego braknie.

W kinach tez "dziekują". Ale to było wiadome.
To "łażenie" w niedziele, takie bez pośpiechu, to był ZYSK, którego nie da sie odrobić w tygodniu. Spontaniczne-impulsywne zakupy nie sprawdzają sie w stresie, gdy po pracy gnasz po food, tuż przed zamknięciem.

Poczekaj, MPK wprowadzi rozkład jazdy Niedziele Niehandlowe, obetnie z 50% taboru.

zaczytana-pola

Cytuj wiadomość#6482826 środa, 18 kwietnia 2018, 12:26:53
superloser napisał(a):

zaczytana-pola napisał(a):

Też mnie to wkurza. Koleżanka w piątek straciła pracę, bo nie wyrobiła planu. W okresie, w którym weszły wolne niedziele, w centrach handlowych pustki. Sprzedaż w lokalu gastro na poziomie 400- 500 zl zamiast kilku, czy kilkunastu tysięcy. Ale pracodawcy to nie obchodzi. Powinna nadrobić to w tygodniu  emotka

Ale ten pracodawca, to skąd ma brać? Płaci z utargu na ZUS,  lokal, prąd, wynagrodzenie, towar... czasami dla Niego braknie.

W kinach tez "dziekują". Ale to było wiadome.
To "łażenie" w niedziele, takie bez pośpiechu, to był ZYSK, którego nie da sie odrobić w tygodniu. Spontaniczne-impulsywne zakupy nie sprawdzają sie w stresie, gdy po pracy gnasz po food, tuż przed zamknięciem.

Poczekaj, MPK wprowadzi rozkład jazdy Niedziele Niehandlowe, obetnie z 50% taboru.

Pewnych rzeczy nie da się nadrobić w tygodniu. Wg pracodawcy powinna nagabywać w tygodniu klientów na większe o 20% zamówienia. Przychodzi rodzina z dziećmi, kupuje 4x po dwie gałki lodów i powinno być:
- A może trzy gałeczki?
- A może soczek do tego?
- A może cola?
- A może serniczek?
Ja jako klient nie zajrzałabym tam więcej emotka
Dlatego te wolne niedziele to wg mnie głupota. Więcej przyniosą szkód, niż korzyści. emotka

joan

Cytuj wiadomość#6482845 środa, 18 kwietnia 2018, 13:06:25
superloser napisał(a):

(...) To "łażenie" w niedziele, takie bez pośpiechu, to był ZYSK, którego nie da sie odrobić w tygodniu. Spontaniczne-impulsywne zakupy nie sprawdzają sie w stresie, gdy po pracy gnasz po food, tuż przed zamknięciem.(...)

I takie łażenie bez celu, włóczenie się między butikami, żarcie byle g* w kolorowym papierku z markowym napisem i cenie nieadekwatnej do jakości produktu... to właśnie niedzielna patologia. Więc ów zysk był "patologiczny". Piszę to z logicznego punktu widzenia; bez zerkania, kto stoi u władzy (czyt.: żre z koryta).

Gdyby restauracja X była naprawdę zajebiaszcza i tak miałaby klientów. Akurat niedawno wieczorową porą w niedzielę zachciało nam się deseru, ale okoliczne sklepy były oczywiście zamknięte. Poszliśmy do Parku Śląskiego: srylion ludzi i kolejki po rurki z kremem czy gofry, jak za komuny. Ruszyliśmy więc z buta do restauracji w lesie, daleko od głównej drogi, do miejsca, o którym większość parkowych spacerowiczów nawet nie wie. Tam się przeważnie nikt pieszo nie fatyguje, ino autem podjeżdża. I co? Mieli taki ruch, że z deserów zostały im tylko lody, żadnych ciast już nie oferowali. Dobrze, że chociaż się załapaliśmy na stolik...

superloser

Cytuj wiadomość#6482944 środa, 18 kwietnia 2018, 21:03:58
joan napisał(a):

superloser napisał(a):

(...) To "łażenie" w niedziele, takie bez pośpiechu, to był ZYSK, którego nie da sie odrobić w tygodniu. Spontaniczne-impulsywne zakupy nie sprawdzają sie w stresie, gdy po pracy gnasz po food, tuż przed zamknięciem.(...)

I takie łażenie bez celu, włóczenie się między butikami, żarcie byle g* w kolorowym papierku z markowym napisem i cenie nieadekwatnej do jakości produktu... to właśnie niedzielna patologia. Więc ów zysk był "patologiczny". Piszę to z logicznego punktu widzenia; bez zerkania, kto stoi u władzy (czyt.: żre z koryta).

Gdyby restauracja X była naprawdę zajebiaszcza i tak miałaby klientów. Akurat niedawno wieczorową porą w niedzielę zachciało nam się deseru, ale okoliczne sklepy były oczywiście zamknięte. Poszliśmy do Parku Śląskiego: srylion ludzi i kolejki po rurki z kremem czy gofry, jak za komuny. Ruszyliśmy więc z buta do restauracji w lesie, daleko od głównej drogi, do miejsca, o którym większość parkowych spacerowiczów nawet nie wie. Tam się przeważnie nikt pieszo nie fatyguje, ino autem podjeżdża. I co? Mieli taki ruch, że z deserów zostały im tylko lody, żadnych ciast już nie oferowali. Dobrze, że chociaż się załapaliśmy na stolik...

I deser kremowy to zdrowy? Przykro, kiedy nazywasz ludzi ze wsi oraz miasteczek "patologicznym zyskiem". 
Generalnie, by był wyzysk tych co te rurki w niedziele sprzedają... ale pewnie rodzin nie maja. To OK. Niech Komuna wraca. Dla tych równych i tych równiejszych.
Przepraszam, nie ma zachwytu deserem ze śmietaną  w lesie. 
lager, mia 0

joan

Cytuj wiadomość#6482954 środa, 18 kwietnia 2018, 21:25:57
superloser napisał(a):

I deser kremowy to zdrowy? Przykro, kiedy nazywasz ludzi ze wsi oraz miasteczek "patologicznym zyskiem". 
Generalnie, by był wyzysk tych co te rurki w niedziele sprzedają... ale pewnie rodzin nie maja. To OK. Niech Komuna wraca. Dla tych równych i tych równiejszych.

Jakoś nie widuję w galerii handlowej tłumów "ludzi ze wsi oraz miasteczek", a bywam tam często z racji odwiedzin w CC (Unlimited). Może w Twoich okolicach społeczeństwo inaczej spędza czas w CH? U mnie jest tak, jak opisałam powyżej. I to są moje jedyne doświadczenia.

PS: Nie wiem, skąd w ludziach taki obłęd w kierunku wolnych niedziel, jakby pracujące soboty przestały istnieć (że o zakupach online nie wspomnę) - to już dla mnie absolutnie niewytłumaczalne emotka

PS2: Śmietany nie jadam emotka
0 0

superloser

Cytuj wiadomość#6482960 środa, 18 kwietnia 2018, 21:47:43
joan napisał(a):

superloser napisał(a):

Jakoś nie widuję w galerii handlowej tłumów "ludzi ze wsi oraz miasteczek", a bywam tam często z racji odwiedzin w CC (Unlimited). Może w Twoich okolicach społeczeństwo inaczej spędza czas w CH? U mnie jest tak, jak opisałam powyżej. I to są moje jedyne doświadczenia.

PS: Nie wiem, skąd w ludziach taki obłęd w kierunku wolnych niedziel, jakby pracujące soboty przestały istnieć (że o zakupach online nie wspomnę) - to już dla mnie absolutnie niewytłumaczalne emotka

PS2: Śmietany nie jadam emotka

Znajoma zawsze wydawała 200zl na NIC, jak jechała z dzieciakami na zakupy, kino, spacer w Łazienkach albo Wilanowie. Teraz tego nie robi, bo szkoda kasy na samo paliwo oraz czasu, by na spacer ponad 50km jechac.
Obecnie odkładają te "200zl na NIC",  na wakacje w Chorwacji.
To kasa, której sklepy oraz gastronomia NIE odrobi w tygodniu. Bo takie rodziny, w tygodniu maja prac-szkola-dom.

Teraz kina będą zwalniac, bo w niedziele maja 10% spadek zysku... korzystaj z CC Unlimited, bo moze zamkna Twój oddział... takie czasy.
0 0

joan

Cytuj wiadomość#6482961 środa, 18 kwietnia 2018, 22:02:22
superloser napisał(a):

Znajoma zawsze wydawała 200zl na NIC, jak jechała z dzieciakami na zakupy, kino, spacer w Łazienkach albo Wilanowie. Teraz tego nie robi, bo szkoda kasy na samo paliwo oraz czasu, by na spacer ponad 50km jechac.
Obecnie odkładają te "200zl na NIC",  na wakacje w Chorwacji.
To kasa, której sklepy oraz gastronomia NIE odrobi w tygodniu. Bo takie rodziny, w tygodniu maja prac-szkola-dom.

Teraz kina będą zwalniac, bo w niedziele maja 10% spadek zysku... korzystaj z CC Unlimited, bo moze zamkna Twój oddział... takie czasy.

Ale to jej wybór, czy wydać 200 zł na nic w sobotę, czy uzbierać na Chorwację. Mnie też się Chorwacja wydaje atrakcyjniejsza.

Nie odrobią tego, bo ludzie te pieniądze zwyczajnie przepuszczali, bez pomyślunku żadnego. Nie wydawano kasy na potrzeby, tylko na zachcianki.

W Katowicach są dwa kina CC, chodzę do obydwu. Jednego na pewno w kontekście wolnych niedziel nie zamkną, bo nie mieści się w CH, tylko jest niezależnym podmiotem. Szczerze mówiąc, to miałam nadzieję, że Polacy skierują się do kin, skoro nie ma szans na "rozrywkę CH"; ale nie wiem, czy tak jest, nie mam jak tego sprawdzić. Aż mam ochotę zapytać mojego sąsiada, ojca szóstki dzieci, jak to wszystko widzi. Ale nie ma jak zagadać...
0 0

glena

Cytuj wiadomość#6482965 środa, 18 kwietnia 2018, 22:22:12
A u mnie koło domu w Żabce w niedziele na kasie Pani-Właścicielka, obok na krzesełku synek przycupnięty, tatko jara fajka przed sklepem, konwersują sobie przez drzwi. Czyli i sklep otwarty, i rodzina razem... Mieć ciastko i zjeść ciasto. Albo i deser ze śmietaną...
Nie muszę robić (i raczej nie robię) zakupów w niedzielę, choć nie przekonują mnie ani argumenty o jedności rodziny, ani o tym, że w innych krajach też tak jest, albo, że za komuny tak było i nikt z głodu nie umarł. Fajnie by jednak było, gdyby w demokratycznym (podobno) kraju, ktoś się najpierw obywateli zapytał, czego oni chcą i jakie rozwiązania widzą. 

kermit

Cytuj wiadomość#6482968 środa, 18 kwietnia 2018, 22:46:38
Pewnie tak jak na Węgrzech za mniej więcej rok wszystko wróci do "normy". Są przeciwnicy i zwolennicy. Tylko tych drugich jakby zdecydowanie mniej. Bo co z tego, że np. pani pracująca w markecie ma niedzielę wolną jak w piątki i soboty zostały za to wydłużone godziny pracy i ruch większy.
glena 0

bezaczek7

Cytuj wiadomość#6482985 czwartek, 19 kwietnia 2018, 01:11:21
Wkurza mnie, ze jesli wieczorem sobie poplacze, to rano mam oczy mocno opuchniete, zwlaszcza powieki. Grube na pare milimetrow. Czy to normalne w ogole? Jakmtu obejrzec cos wieczorem czy na jakies wspominki sie zebrac, jak potem rano tez dramat. I w zasadzie ciesze sie, ze na teraz tylko to mnie wkurza.
0 0

zaczytana-pola

Cytuj wiadomość#6482990 czwartek, 19 kwietnia 2018, 07:55:23
kermit napisał(a):

Pewnie tak jak na Węgrzech za mniej więcej rok wszystko wróci do "normy". Są przeciwnicy i zwolennicy. Tylko tych drugich jakby zdecydowanie mniej. Bo co z tego, że np. pani pracująca w markecie ma niedzielę wolną jak w piątki i soboty zostały za to wydłużone godziny pracy i ruch większy.

Leży później cała niedzielę zmęczona, bo wie, że w poniedziałek od rana czeka ją zachrzan, bo trzeba puste półki na otwarcie sklepu uzupełnić. A tych mnóstwo.  emotka  
W temacie: loterie, loterie, loterie  emotka
kermit 0

bruce

Cytuj wiadomość#6483126 czwartek, 19 kwietnia 2018, 13:00:00
Wulgarnie i nachalnie przesyłana nagość mnie wkurza, normalnie chyba jakaś dziwna jestem emotka , i niehumanistycznie emotka nastawiona do nadawcy/-ów, ale dźwiga mi się na sam widok.  emotka Im tego więcej, tym mnie mocniej mdli. Bleee... Że też ci ludzie wstydu za grosz nie mają!  emotka emotka
0 0

anialistopad

Cytuj wiadomość#6483143 czwartek, 19 kwietnia 2018, 13:40:31
Pare minut temu telefon ze szkoly syna. Durne pomysly ma z kolegami. Tym razem to juz przeszedl samego siebie. Rozlali mleko w toalecie i rozmazali to z ku.....po podlodze i scianach. A bylo im tak wesolo ze spiewali sobie piosenke mleko laciate.mleko gown....... No kurde co onibjeszcze wymysla.nie ma tygodnia by ta 3 nic nie.narozrabiala. dostali rekawiczki i sprzatali ten balagan. A rodzice wezwanie do szkoły. Udusze tego mojego dzieciaka
0 0

Claudia77

Cytuj wiadomość#6483145 czwartek, 19 kwietnia 2018, 13:45:09
anialistopad napisał(a):

Pare minut temu telefon ze szkoly syna. Durne pomysly ma z kolegami. Tym razem to juz przeszedl samego siebie. Rozlali mleko w toalecie i rozmazali to z ku.....po podlodze i scianach. A bylo im tak wesolo ze spiewali sobie piosenke mleko laciate.mleko gown....... No kurde co onibjeszcze wymysla.nie ma tygodnia by ta 3 nic nie.narozrabiala. dostali rekawiczki i sprzatali ten balagan. A rodzice wezwanie do szkoły. Udusze tego mojego dzieciaka

a ile syn ma lat?
0 0

anialistopad

Cytuj wiadomość#6483147 czwartek, 19 kwietnia 2018, 13:48:45
PClaudia77 napisał(a):

anialistopad napisał(a):

a ile syn ma lat?

Prawie 12 i to ten durny wiek. 
0 0

cudaczek121

Cytuj wiadomość#6483149 czwartek, 19 kwietnia 2018, 14:02:31
anialistopad napisał(a):

Zapewniam Cię,że nie tylko dzieciaki mają takie dziwne i kretyńskie pomysły. Dziś koleżanka z pracy opowiadała nam,że ma przyjaciółkę, która miesiąc temu urodziła córkę.Dziecko to ma ponoć uczulenie czy jakąś tam alergię pokarmową i ta przyjaciółka mojej koleżanki z pracy co kilka dni wysyła mojej koleżance na komórkę zdjęcia różnych części ciała swojej córeczki z wypryskami- w tym również pupy emotka Kilka dni temu świeżo upieczona mamusia przeszła samą siebie- wysłała mojej koleżance z pracy... zdjęcie kału (brzydko mówiąc kupki) swojej córeczki emotka Moja koleżanka nie wytrzymała już tego wszystkiego i powiedziała, że kategorycznie nie życzy sobie otrzymywać od tamtej jakichkolwiek zdjęć, a tym bardziej takich gó....nych. To normalnie ludzkie pojęcie przechodzi, co niektórzy ludzie mają w głowach emotka
cb656 0

Claudia77

Cytuj wiadomość#6483153 czwartek, 19 kwietnia 2018, 14:06:23
anialistopad napisał(a):

PClaudia77 napisał(a):

anialistopad napisał(a):

a ile syn ma lat?

Prawie 12 i to ten durny wiek. 

to tak jak mój i zapewniam Cię, to normalny objaw w tym wieku - wygłupy i durne pomysły...
0 0

kerocna

Cytuj wiadomość#6483162 czwartek, 19 kwietnia 2018, 14:24:53
anialistopad napisał(a):

Powinni sprzątać gołymi rękami, na dłużej by zapamiętali tę zabawę.

dolly

Cytuj wiadomość#6483181 czwartek, 19 kwietnia 2018, 14:55:32
cudaczek121 napisał(a):

Zapewniam Cię,że nie tylko dzieciaki mają takie dziwne i kretyńskie pomysły. Dziś koleżanka z pracy opowiadała nam,że ma przyjaciółkę, która miesiąc temu urodziła córkę.Dziecko to ma ponoć uczulenie czy jakąś tam alergię pokarmową i ta przyjaciółka mojej koleżanki z pracy co kilka dni wysyła mojej koleżance na komórkę zdjęcia różnych części ciała swojej córeczki z wypryskami- w tym również pupy emotka Kilka dni temu świeżo upieczona mamusia przeszła samą siebie- wysłała mojej koleżance z pracy... zdjęcie kału (brzydko mówiąc kupki) swojej córeczki emotka Moja koleżanka nie wytrzymała już tego wszystkiego i powiedziała, że kategorycznie nie życzy sobie otrzymywać od tamtej jakichkolwiek zdjęć, a tym bardziej takich gó....nych. To normalnie ludzkie pojęcie przechodzi, co niektórzy ludzie mają w głowach emotka

emotka

anialistopad napisał(a):

Rany, nie strasz, myślałam, że w tym wieku to już przechodzi  emotka emotka
cb656 0
|< << < 4334 4335 4336 4337 4338 4339 4340 4341 43424343 4344 >