Wkurza mnie...

|< << < 4400 4401 4402 4403 4404 44054406 4407 4408 4409 4410 > >> >|

superloser

Cytuj wiadomość#6519468 czwartek, 16 sierpnia 2018, 12:39:45
gosia16 napisał(a):

azaflora napisał(a):

Nie chcę cytować piramidy wypowiedzi dot. utonięcia tych chłopców, ale to już drugi taki tragiczny wypadek... Kilka lat temu w Warcie utonęła czwórka dzieci w obecności matki i opiekunki społecznej, też  zostało przy życiu najmłodsze, które było przy matce.
Może będą naoczni świadkowie i naświetlą okoliczności, niewykluczone, że jeden z braci wszedł do wody mimo zakazu,  fala go zgarnęła, pozostali chcieli ratować i też utonęli. 
A co do wypowiedzi o tym, że jedno dziecko czy dwoje, łatwiej upilnować... nic bardziej mylnego, mam znajomych z dziećmi z ADHD - gehenna emotka

Ostatnio przy mnie pani pomiędzy kaszanką a śląska nagle zorientowała się ,że nie widzi dziecka.Tak była zajęta konsumpcją,i nagle płacz ,tragedia- gdzie dziecko.I co najważniejsze dziecko znalazło się po dłuższej chwili,pani chwilę jeszcze powylewała żale,po czym znowu zajęła się pałaszowaniem, a nie pilnowaniem dziecka.Niektórzy rodzice są bardzo beztroscy.

Rodzice musza jesc. To też osoby żywe, które potrzebują dostarczenia energii do organizmu. Niektórzy rodzice sa zmęczeni, bo stwierdzenie "beztroscy" jest zwyczajnie niewłaściwe. Organizm człowieka, zwłaszcza mózg  potrzebóje odpoczynku... nawet Mr. INCREDIBLE padł w trakcie opieki nad swym potomstwem. 
bruce 0

Niebieska_Laguna

Cytuj wiadomość#6519470 czwartek, 16 sierpnia 2018, 12:40:55
loser9 napisał(a):

No dobra. Spierniczylam sprawę z numerami paragonów , naszykowalam dwie kupki do dwóch konkursów i powaliłam numery. Napisałam do brandcomm z Megawatt redbull żeby anulowali dzisiejsze zgłoszenia moje z danego maila. Mam nadzieje , ze to uznają. A taka wenę miałam

Napisz do nich na facebooku, bo na mejle nie odpowiadają. A skoro nic jeszcze nie wygrałaś, to jaki problem? Anulują Ci albo zmienią na poprawne numery. Jak anulują to wyślesz drugi raz z poprawnymi.
0 0

loser9

Cytuj wiadomość#6519471 czwartek, 16 sierpnia 2018, 12:45:35
Niebieska_Laguna napisał(a):

loser9 napisał(a):

No dobra. Spierniczylam sprawę z numerami paragonów , naszykowalam dwie kupki do dwóch konkursów i powaliłam numery. Napisałam do brandcomm z Megawatt redbull żeby anulowali dzisiejsze zgłoszenia moje z danego maila. Mam nadzieje , ze to uznają. A taka wenę miałam

Napisz do nich na facebooku, bo na mejle nie odpowiadają. A skoro nic jeszcze nie wygrałaś, to jaki problem? Anulują Ci albo zmienią na poprawne numery. Jak anulują to wyślesz drugi raz z poprawnymi.

Boje się ze wygram i przepadnie emotka
0 0

gosia16

Cytuj wiadomość#6519474 czwartek, 16 sierpnia 2018, 12:55:48
superloser napisał(a):

gosia16 napisał(a):

azaflora napisał(a):

Nie chcę cytować piramidy wypowiedzi dot. utonięcia tych chłopców, ale to już drugi taki tragiczny wypadek... Kilka lat temu w Warcie utonęła czwórka dzieci w obecności matki i opiekunki społecznej, też  zostało przy życiu najmłodsze, które było przy matce.
Może będą naoczni świadkowie i naświetlą okoliczności, niewykluczone, że jeden z braci wszedł do wody mimo zakazu,  fala go zgarnęła, pozostali chcieli ratować i też utonęli. 
A co do wypowiedzi o tym, że jedno dziecko czy dwoje, łatwiej upilnować... nic bardziej mylnego, mam znajomych z dziećmi z ADHD - gehenna emotka

Ostatnio przy mnie pani pomiędzy kaszanką a śląska nagle zorientowała się ,że nie widzi dziecka.Tak była zajęta konsumpcją,i nagle płacz ,tragedia- gdzie dziecko.I co najważniejsze dziecko znalazło się po dłuższej chwili,pani chwilę jeszcze powylewała żale,po czym znowu zajęła się pałaszowaniem, a nie pilnowaniem dziecka.Niektórzy rodzice są bardzo beztroscy.

Rodzice musza jesc. To też osoby żywe, które potrzebują dostarczenia energii do organizmu. Niektórzy rodzice sa zmęczeni, bo stwierdzenie "beztroscy" jest zwyczajnie niewłaściwe. Organizm człowieka, zwłaszcza mózg  potrzebóje odpoczynku... nawet Mr. INCREDIBLE padł w trakcie opieki nad swym potomstwem. 

Dobra, rozumiem,ryby w jeziorze obok tej posesji też potrzebują zjeść coś konkretnego od czasu do czasu.

tereniagno

Cytuj wiadomość#6519483 czwartek, 16 sierpnia 2018, 13:17:54
taalvikki napisał(a):

a ja jakoś nie współczuję. najłatwiej zrobić sobie liczną gromadkę dzieci, nie mając możliwości, by zapewnić im opiekę. to raz. nie wspominam już o tym, że to nie były jakieś małe dzieciątka, tylko osoby w takim wieku, w którym tylko niedouczony ktoś wbiega do wody, gdy są bardzo złe warunki. przeraża mnie więc i wkurza fakt, że dzieci mają ludzie, którzy nie tylko nie potrafią ich otoczyć opieką, ale nawet nie potrafią przekazać im podstawowych zasad bezpieczeństwa. mówię to jako osoba uwielbiająca pływać od dziecka (w morzu kąpałam się mając dużo mniej niż 14 lat), ale osoba, którą rodzice nauczyli, kiedy się wchodzi w morze, a kiedy nie. a poza tym mieli mnie na widoku (och, może dlatego, że nie mieli jeszcze całej chmary rodzeństwa, bo patrzą na życie realnie i odpowiedzialnie). 

bo, gdy masz jedno dziecko, a nie czworo, czy pięcioro, wcale nie musisz mieć oczu dookoła głowy. zwłaszcza, gdy to jedno mądrze wychowujesz. 

Piszesz głupoty.Córka była nad morzem z mężem z 2 dzieci.Wnuczka (6 lat)weszła do wody i pilnował jej tata. Podeszła do falochronu, gdzie było płytko i w pewnym momencie zniknęła pod wodą, topiła się, woda wyrzuciła ją na wierzch. Szybka reakcja taty i wyciągnął ją, na całe szczęście emotka Okazało się, że w miejscu, w którym stała było płytko i nagle wpadła w przepaść 6-metrową głębokości. Mając 1 dziecko też może dojść do tragedii, nie musi być  rodzina wielodzietna emotka
Bardzo współczuję mamie tych dzieci, bo wiem co to znaczy emotka

delfinka101

Cytuj wiadomość#6519485 czwartek, 16 sierpnia 2018, 13:23:38
Niektórzy to powinni w życiu samych siebie spotkać...

agakaz2

Cytuj wiadomość#6519490 czwartek, 16 sierpnia 2018, 13:39:37
to chyba te falochromy takie zdradliwe że jest tam tak głęboko. straszne to jest ,czasami wkurza ta niewiedza

iwona0103

Cytuj wiadomość#6519504 czwartek, 16 sierpnia 2018, 14:14:00
agakaz2 napisał(a):

to chyba te falochromy takie zdradliwe że jest tam tak głęboko. straszne to jest ,czasami wkurza ta niewiedza

http://wiadomosci...-niebezpiecznie.html
0 0

cudaczek121

Cytuj wiadomość#6519507 czwartek, 16 sierpnia 2018, 14:20:18
taalvikki napisał(a):

cudaczek121 napisał(a):

agakaz2 napisał(a):

bruce napisał(a):

Jak mnie ciężko wpienia to, co się dzieje ostatnio nad polskim morzem... Ewakuacja setek ludzi, bo nagle znaleziono niewypały z... czasów II wojny światowej emotka , standard - mnóstwo utonięć i brak rozwagi oraz zdrowego rozsądku podczas kąpieli, teraz znowu te dzieci z Darłówka oraz ich matka, opiekująca się jeszcze czwartym, dwuletnim... Masakra i koszmar po prostu...  emotka emotka

właśnie czytam że dwójki nie odnaleziono A 14 letni niestety umarł. współczuję tej kobiecie . wkurzaja takie informacje gdy człowiek jest bezsilny

Czytałam gdzieś,że ta matka poszła z najmłodszym dzieckiem do toalety.W tym czasie powinna nakazać pozostałym dzieciom, aby nie wchodziły do wody.Mam 8 letniego siostrzeńca i gdy on przebywa w morzu/jeziorze, zawsze ktoś dorosły z rodziny wchodzi z nim do wody, by w razie gdyby się zachłysnął czy topił, natychmiast zareagować.Ale to trzeba mieć oczy dookoła głowy, czasem nie upilnujesz.Bardzo współczuję tej pani.

a ja jakoś nie współczuję. najłatwiej zrobić sobie liczną gromadkę dzieci, nie mając możliwości, by zapewnić im opiekę. to raz. nie wspominam już o tym, że to nie były jakieś małe dzieciątka, tylko osoby w takim wieku, w którym tylko niedouczony ktoś wbiega do wody, gdy są bardzo złe warunki. przeraża mnie więc i wkurza fakt, że dzieci mają ludzie, którzy nie tylko nie potrafią ich otoczyć opieką, ale nawet nie potrafią przekazać im podstawowych zasad bezpieczeństwa. mówię to jako osoba uwielbiająca pływać od dziecka (w morzu kąpałam się mając dużo mniej niż 14 lat), ale osoba, którą rodzice nauczyli, kiedy się wchodzi w morze, a kiedy nie. a poza tym mieli mnie na widoku (och, może dlatego, że nie mieli jeszcze całej chmary rodzeństwa, bo patrzą na życie realnie i odpowiedzialnie). 

bo, gdy masz jedno dziecko, a nie czworo, czy pięcioro, wcale nie musisz mieć oczu dookoła głowy. zwłaszcza, gdy to jedno mądrze wychowujesz. 

taalvikki, jak tak czytam Twoje posty,to przecieram oczy ze zdumienia, że istnieją osoby, które myślą podobnie jak Ty.Inna też może być kwestia,że Ty tak faktycznie nie myślisz jak piszesz na forum, a jedynie swoimi postami próbujesz włożyć kij w mrowisko.

tereniagno

Cytuj wiadomość#6519514 czwartek, 16 sierpnia 2018, 14:49:54
iwona0103 napisał(a):

agakaz2 napisał(a):

http://wiadomosci...-niebezpiecznie.html

W naszym przypadku było to teraz w Łebie pod koniec lipca emotka
bruce 0

bruce

Cytuj wiadomość#6519516 czwartek, 16 sierpnia 2018, 14:52:45
Uproszczenie sprawy jest najłatwiejsze, a nie można przecież wszystkich wrzucać do jednego wora; są matki nadopiekuńcze, są i takie, które absolutnie dziećmi się nie zajmują, podobnie jak ojcowie czy inni opiekunowie-krewni, ale nie ma żadnej reguły, że ich dzieci postąpią tak a nie inaczej zarówno w przypadku doskonałej opieki, jak i jej braku ze strony rodziców. Taalvikki (będziesz miała znowu mnóstwo powiadomień po kolejnej kontrowersyjnej wypowiedzi emotka ), piszesz sporo przykrych uwag na temat rodziców i "zrobienia sobie przez nich licznej gromadki dzieci", które potem trudno tymże rodzicom upilnować, ale przecież nieopodal tej czy innej rodziny z dziećmi na plaży znajdują się OGROMNE grupy kolonistów z dwoma/trzema opiekunami - zazwyczaj w Twoim wieku - czasem to dzieciaki naprawdę mądre i rozsądne, świetnie wychowane oraz przygotowane do życia i z wpojonymi zasadami od A do Zet, a mimo tego każdy z nich czasem nieoczekiwanie robi głupoty gorsze niż jego rówieśnicy i młodzi opiekunowie także są bezradni. Przypadków utonięć podczas kolonii także, niestety, było sporo. Śmierć w takich okolicznościach to zawsze jest tragedia i zawsze niesie ze sobą potworną traumę, nie rozumiem zatem kompletnie Twojego braku współczucia wobec tych czy innych rodziców.  emotka emotka

myla

Cytuj wiadomość#6519554 czwartek, 16 sierpnia 2018, 16:29:54
A mnie wkurza to, że głównym argumentem Taalvikki  by NIE współczuć tej kobiecie jest to, że to była RODZINA. 
Ciekawe jak byś się ustosunkowała do tej tragedii gdyby dzieci były sobie obce?
Gdyby każde z dzieci było jak Ty jedynakiem, gdyby każde z nich tak jak Ty było tak super wychowane?
Wkurza mnie jeszcze, że ludzie zaczęli bardzo spłycać znaczenie słów, i tak m.in. patologią nazywają rodzinę wielodzietną nie znając jej kompletnie...
Gdyby dzieci były sobie obce wtedy wielu, obecnie potępiających matkę, pisałoby o ich bohaterstwie gdy prawdopodobnie weszli do wody by ratować brata!

superloser

Cytuj wiadomość#6519559 czwartek, 16 sierpnia 2018, 16:51:10
myla napisał(a):

A mnie wkurza to, że głównym argumentem Taalvikki  by NIE współczuć tej kobiecie jest to, że to była RODZINA. 
Gdyby każde z dzieci było jak Ty jedynakiem, gdyby każde z nich tak jak Ty było tak super wychowane?
Wkurza mnie jeszcze, że ludzie
zaczęli bardzo spłycać znaczenie słów, i tak m.in. patologią nazywają rodzinę wielodzietną nie znając jej kompletnie...
Gdyby dzieci były sobie obce wtedy wielu, obecnie potępiających matkę, pisałoby o ich bohaterstwie gdy prawdopodobnie weszli do wody by ratować brata!

Jeśli RODZIC nie nauczył dziecka empatycznego zachowania - takiego nawet na pokaz, to Ty naprawde uważasz, że super wychował? Ludzie i zwierzęta tym różnią się od kamieni, ze okazują empatię. Psu serce pęka, kiedy jego pan umiera. A Tu troje dzieci matka straciła. Ci co we w Włoszek zgineli, też pewnie zawinil, że samochody posiadali...

Patrzac na szczeniaków 10-16 letnich, którzy palą, imprezują po 22ej, zamieszczają głupie filmiki oraz zdjęcia dla popularności... to nie wiem jak matka mogła ich upilnować. W tym wieku to sami juz nad jezioro, na basen dzieciaki chodzą - jadą.  Dopalaczami tez się trują, nawet jedynacy. Ile PEŁNOLETNICH tonie? 

Polacy, nie sa generalnie osobnikami współczującymi. Taka mentalność katoliciego kraju, niestety. Im bardziej kogoś kopnie tym ma lepsze samopoczucie. 

cb656

Cytuj wiadomość#6519561 czwartek, 16 sierpnia 2018, 16:53:58
taalvikki napisał(a):

ja jakoś nie współczuję. najłatwiej zrobić sobie liczną gromadkę dzieci, nie mając możliwości, by zapewnić im opiekę. to raz. nie wspominam już o tym, że to nie były jakieś małe dzieciątka, tylko osoby w takim wieku, w którym tylko niedouczony ktoś wbiega do wody, gdy są bardzo złe warunki. przeraża mnie więc i wkurza fakt, że dzieci mają ludzie, którzy nie tylko nie potrafią ich otoczyć opieką, ale nawet nie potrafią przekazać im podstawowych zasad bezpieczeństwa. mówię to jako osoba uwielbiająca pływać od dziecka (w morzu kąpałam się mając dużo mniej niż 14 lat), ale osoba, którą rodzice nauczyli, kiedy się wchodzi w morze, a kiedy nie. a poza tym mieli mnie na widoku (och, może dlatego, że nie mieli jeszcze całej chmary rodzeństwa, bo patrzą na życie realnie i odpowiedzialnie). bo, gdy masz jedno dziecko, a nie czworo, czy pięcioro, wcale nie musisz mieć oczu dookoła głowy. zwłaszcza, gdy to jedno mądrze wychowujesz. 

Fuj, brzydko, brzydko emotka emotka Przegięłaś bagietę. emotka

bruce

Cytuj wiadomość#6519562 czwartek, 16 sierpnia 2018, 16:56:03
superloser napisał(a):

Polacy, nie sa generalnie osobnikami współczującymi. Taka mentalność katoliciego kraju, niestety. Im bardziej kogoś kopnie tym ma lepsze samopoczucie. 

emotka Okrutnie to zabrzmiało (co - w temacie - mega mnie wkurza) i pozwolę sobie się nie zgodzić. emotka Jest w nas wiele empatii. Sieć to tylko sieć, tu czasem zakłada się maskę, czasem pozuje całą sobą, im więcej komentarzy, tym ciekawiej; bardzo często to całkiem inne osoby, niźli są w rzeczywistości.   emotka

andziulka21

Cytuj wiadomość#6519563 czwartek, 16 sierpnia 2018, 17:06:38
myla napisał(a):

Wkurza mnie jeszcze, że ludzie zaczęli bardzo spłycać znaczenie słów, i tak m.in. patologią nazywają rodzinę wielodzietną nie znając jej kompletnie...

Zgadzam się w 100%, co ma normalna rodzina wielodzietna do patologii? Jedynak nie może mieć rodziców alkoholików itp? 
Pochodzę z wielodzietnej rodziny. Rodziców było stać na dzieci więc je mieli, nigdy niczego nam nie brakowało, dom rodzice wybudowali bez kredytów, 500+ też nie było, po prostu ciężko pracowali ale są i byli szczęśliwi że nas maja i ich marzenia o dużej rodzinie się spełniły. 
Wygodnie powiedzieć, że jeśli ktoś ma więcej dzieci to patologia, jasne.. 
Jeżeli ktoś chce mieć dzieci i stać go na nie to w czym problem? W każdej minucie życia dziecko w głupi sposób może zrobić sobie krzywdę i to nie jest wina złej opieki, kto ma dzieci rozumie o czy mówię..

A tak poza tym myślę, że Taalvikki troszkę nie rozumiesz miłości rodzeństwa bo nigdy jej nie doświadczyłaś, wydaje mi się że takiej miłości Ci brakuje, dlatego wszyscy nie cudowni jedynacy to patologia. 

BTW niektórzy jedynacy, których znam "cudownie wychowani" są straszliwy i egoistami i samolubami, nie wszyscy bo nie wrzucam wszystkich do jednego worka jak ty. 

agakaz2

Cytuj wiadomość#6519581 czwartek, 16 sierpnia 2018, 18:07:59
wkurza mnie dziwi dla kogo są kredyty w bankach! mąż i ja oboje pracujemy umowy o pracę czas nieokreślony, jeden kredyt hipoteczny,konto w banku od ponad 15 lat pensja wpływa na ich konto A Pani informuje brak zdolności przy chęci wzięcia kredytu o kwocie 1000zł 
emotka
0 0

delfinka101

Cytuj wiadomość#6519582 czwartek, 16 sierpnia 2018, 18:09:34
agakaz2 napisał(a):

wkurza mnie dziwi dla kogo są kredyty w bankach! mąż i ja oboje pracujemy umowy o pracę czas nieokreślony, jeden kredyt hipoteczny,konto w banku od ponad 15 lat pensja wpływa na ich konto A Pani informuje brak zdolności przy chęci wzięcia kredytu o kwocie 1000zł 
emotka

Za miesiąc sami zadzwonią z ofertą i wtedy już będzie wszystko ok
0 0

assal

Cytuj wiadomość#6519583 czwartek, 16 sierpnia 2018, 18:10:55
Scena z dziś. Dworzec, wjeżdża pociąg.
Idzie mama z dzieckiem, przyśpieszają, to ich pociąg.
Mama nie chce zgubić dziecka, trzyma więc je za rękę. Troskliwa? Rozsądna? Kochająca? Takie sprawia wrażenie.
Tylko w pewnym momencie nie dostrzegła, że dziewczynka już idzie... 2 czy 3 cm od końca peronu!!! 
Nic się nie stało. Tym razem nic. 
Ale wkurza mnie łatwe osądzanie innych. To słynne "ja to sobie nie wyobrażam, by..." 
Tu wystarczyło, by się dziecko wystraszyło podmuchu pociągu, zrobiło krok w bok... i tragedia gotowa  emotka

superloser

Cytuj wiadomość#6519597 czwartek, 16 sierpnia 2018, 18:47:25
bruce napisał(a):

superloser napisał(a):

emotka Okrutnie to zabrzmiało (co - w temacie - mega mnie wkurza) i pozwolę sobie się nie zgodzić. emotka Jest w nas wiele empatii. Sieć to tylko sieć, tu czasem zakłada się maskę, czasem pozuje całą sobą, im więcej komentarzy, tym ciekawiej; bardzo często to całkiem inne osoby, niźli są w rzeczywistości.   emotka

Co widac po ilosci przyjętych uchodzcow oraz stosunku do obcokrajowców. Jak to było w lekturze "człowiek człowiekowi wrogiem"... i to nie jest sieć tylko rzeczywistość.
Prawda bywa okrutna. I nie twierdze, ze brak empatii... tylko, że jest jej znacznie mnie od hejtu, bezduszności i agresji nie tylko słownej ale i fizycznej. 
0 0
|< << < 4400 4401 4402 4403 4404 44054406 4407 4408 4409 4410 > >> >|