Reklama na e-Konkursy.info

Wkurza mnie...

|< << < 4481 4482 4483 4484 4485 44864487 4488 4489 4490 4491 >

bezaczek7

Cytuj wiadomość#6580300 środa, 13 marca 2019, 22:29:21
dwaburekoty napisał(a):

Wiecie co, jestem przerażona. Czytam dzisiaj artykuł, w którym mowa była o wzroście gospodarczym z infografiką. Autor tekstu nie miał pojęcia albo o geografii albo o matematyce, bo pomylił Estonię z Łotwą. Wypełniam ankietę dla GFK, a tam takie kwiatki: \"leprze\" itp... Serio? Chyba nie wyślę córki do szkoły, tylko zacznę ją uczyć w domu....

Aplikacja Moje male tesco: pomorz przy tej polce...
0 0

andziabid7

Cytuj wiadomość#6580320 czwartek, 14 marca 2019, 03:34:11
Wkurza mnie grypa żołądkowa. W poniedziałek starszy syn przyniósł z przedszkola. Męczy się strasznie. Powoli przechodzi aż tu dziś dopadła młodszego  emotka  nieprzespana noc przede mną 
0 0

as32572

Cytuj wiadomość#6580340 czwartek, 14 marca 2019, 08:56:18
Wkurza mnie, że jestem mylona z inną dziewczyną z mojej miejscowości.
Wczoraj miałam wezwanie na policję jako świadek bójki i musiałam się tłumaczyć, że to nie ja  emotka
0 0

kreatia

Cytuj wiadomość#6580364 czwartek, 14 marca 2019, 10:18:12
as32572 napisał(a):

Wczoraj miałam wezwanie na policję jako świadek bójki i musiałam się tłumaczyć, że to nie ja  emotka

Dobrze, że jako świadek, a nie sprawca emotka
0 0

androm

Cytuj wiadomość#6580371 czwartek, 14 marca 2019, 10:32:41
kreatia napisał(a):

as32572 napisał(a):

i że nie jako ofiara

kreatia

Cytuj wiadomość#6580372 czwartek, 14 marca 2019, 10:37:33
androm napisał(a):

kreatia napisał(a):

as32572 napisał(a):

i że nie jako ofiara

czyli... dobrze się stało emotka  widzisz as32572, jakie masz szczęście?

as32572

Cytuj wiadomość#6580378 czwartek, 14 marca 2019, 10:41:44
kreatia napisał(a):

androm napisał(a):

kreatia napisał(a):

as32572 napisał(a):

i że nie jako ofiara

czyli... dobrze się stało emotka  widzisz as32572, jakie masz szczęście?

No tak, tym razem się udało emotka  i mogłam zwiedzić komendę policji  emotka
ciekawa jestem tylko w jakich kolejnych okolicznościach usłysze o mojej imienniczce...
0 0

nanajka81

Cytuj wiadomość#6580466 czwartek, 14 marca 2019, 13:20:01
nswe69 napisał(a):

Wkurza mnie pytanie co zrobić z tic tacami ?? 

Przepis na tictacówkę jest ?

O braku nagród za nie nawet nie wspominam,,, emotka

ja daję córce żeby rozdawała w szkole hahaha od dwóch miesięcy jest ulubienicą bo najpierw belvite nosiła, potem oreo, trochę milkę a teraz te tictaki....

defed

Cytuj wiadomość#6580732 piątek, 15 marca 2019, 08:56:28
Motyla noga! Wkurzają mnie tegoroczne podwyżki cen, wyjątkowo mocno w tym roku rzucają mi się w oczy!  emotka
Wzrost składki do ZUSu o ~90zł, czyli haracz miesięczny = 1317zł emotka , podwyżka czesnego za przedszkole (ja płacę 270zł, nowi będą płacić 400zł/mc!), stawka żywieniowa też wzrośnie z 8 na 10zł, produkty konkursowe także drożeją, np. Naturella w Kaufie z 2,99 na 3,19zł, ogólnie mocno są zauważalne podwyżki artykułów codziennie używanych/zjadanych przez zwykłych śmiertelników, opłata za śmieci wzrosła z nowym rokiem prawie 100%, itd... A, no i mężowi przyszedł list miłosny z ZUSu, że wypracował sobie emeryturę 480zł, mniej niż 500+  emotka

azaflora

Cytuj wiadomość#6580737 piątek, 15 marca 2019, 09:08:21
defed napisał(a):

Motyla noga! Wkurzają mnie tegoroczne podwyżki cen, wyjątkowo mocno w tym roku rzucają mi się w oczy!  emotka
Wzrost składki do ZUSu o ~90zł, czyli haracz miesięczny = 1317zł emotka , podwyżka czesnego za przedszkole (ja płacę 270zł, nowi będą płacić 400zł/mc!), stawka żywieniowa też wzrośnie z 8 na 10zł, produkty konkursowe także drożeją, np. Naturella w Kaufie z 2,99 na 3,19zł, ogólnie mocno są zauważalne podwyżki artykułów codziennie używanych/zjadanych przez zwykłych śmiertelników, opłata za śmieci wzrosła z nowym rokiem prawie 100%, itd... A, no i mężowi przyszedł list miłosny z ZUSu, że wypracował sobie emeryturę 480zł, mniej niż 500+  emotka

U nas śmieci ustalono z 12 na 22zł za miesiąc od osoby, w sąsiedniej miejscowości to aż 50zł/osobo-miesiąc. Zabierają co 2 tygodnie, w zasadzie puste pojemniki, bo przy dokładnej segregacji i workach na bioodpady, to śmieci zmieszanych prawie nie ma. Ci, którzy nie segregują, płacą kilka razy więcej.
defed 0

cudaczek121

Cytuj wiadomość#6580760 piątek, 15 marca 2019, 10:16:02
Wkurza mnie,że codziennie rano jadę masakrycznie zatłoczonym autobusem pks do pracy, że nie ledwo da się tam wsadzić szpilkę emotka Miejsc siedzących byłoby więcej, gdyby w większości młodzi ludzie nie kładli swoich małych plecaków tudzież damskich torebek na siedzenie obok.Na grzeczną sugestię,że mogliby trzymać swoje rzeczy na kolanach, aby inni, w szczególności starsi pasażerowie mieli więcej miejsca, patrzą na człowieka jakby im kto matkę i ojca ktoś zabił emotka
0 0

ziolko

Cytuj wiadomość#6580824 piątek, 15 marca 2019, 12:10:26
cudaczek121 napisał(a):

Wkurza mnie,że codziennie rano jadę masakrycznie zatłoczonym autobusem pks do pracy, że nie ledwo da się tam wsadzić szpilkę emotka Miejsc siedzących byłoby więcej, gdyby w większości młodzi ludzie nie kładli swoich małych plecaków tudzież damskich torebek na siedzenie obok.Na grzeczną sugestię,że mogliby trzymać swoje rzeczy na kolanach, aby inni, w szczególności starsi pasażerowie mieli więcej miejsca, patrzą na człowieka jakby im kto matkę i ojca ktoś zabił emotka

No to mów, że jesteś bardziej zmęczona od ich torby czy plecaka. Poza tym kojarzy mi się, że kiedyś w każdym PKSie był regulamin. I tam chyba był zapis o przewożeniu bagażu... 
Wystarczy wrzucić w google pytanie, czy można przewozić bagaż na siedzeniu i jest info:
"§ 19.Bagażu i zwierząt nie można umieszczać na miejscach przeznaczonych do siedzenia."
"1. Przedmioty stanowiące bagaż ręczny i nie przekraczające rozmiarów
60x40x20cm , a także małe zwierzęta np. psy, koty, ptaki trzymane na rękach,
nie podlegają opłacie. Za opłatą przewidzianą w cenniku mogą być
przewożone psy większe, ,jeżeli posiadają kagańce i trzymane są na
smyczy. Bagaż o nietypowym gabarycie podlega opłacie bagażowej"
https://www.pks.p...n-uslug-przewozowych

http://gmina.dlug...zewozu-os%C3%B3b.pdf

Albo jak już chce trzymać bagaż na siedzeniu, to powinien ponieść opłatę http://www.pksszc...=pl&id_strony=76

Jak już chcą trzymać coś, to albo na kolanach, pod siedzeniem lub na półce nad siedzeniem. To jest karygodne, żeby ktoś inny stał, bo jakiemuś leniowi nie chce się trzymać swojego plecaka na kolanach!!
Co innego, jak nie ma ludzi w autobusie i można sobie na to pozwolić, a co innego, jak jest tłum, a taki idiota jeden z drugim nie raczy zwolnić miejsca, bo jego plecak taaaaki zmęczony emotka

Może powiesz kierowcy, żeby ogłaszał takie informacje, jak widzi, że w autobusie jest tłum??? 

joan

Cytuj wiadomość#6580843 piątek, 15 marca 2019, 13:20:29
defed napisał(a):

(...) czyli haracz miesięczny = 1317zł emotka (...) opłata za śmieci wzrosła z nowym rokiem prawie 100%, itd... A, no i mężowi przyszedł list miłosny z ZUSu, że wypracował sobie emeryturę 480zł, mniej niż 500+  emotka

Czyli gdyby odkładał do skarpety swój ZUS, miałby na starość co miesiąc 1317 zł + miniemeryturę za pracę na etacie, a tak mu wróżą 480 zł? emotka

azaflora napisał(a):

U nas śmieci ustalono z 12 na 22zł za miesiąc od osoby, w sąsiedniej miejscowości to aż 50zł/osobo-miesiąc. Zabierają co 2 tygodnie, w zasadzie puste pojemniki, bo przy dokładnej segregacji i workach na bioodpady, to śmieci zmieszanych prawie nie ma. Ci, którzy nie segregują, płacą kilka razy więcej.

Wydaje mi się, że aktualne podwyżki cen za wywóz śmieci są z leksza bezsensowne, skoro płaci się ryczałt, niezależnie od ilości wyprodukowanego śmiecia. Polska musi osiągnąć kosmiczny - jak na nasz kraj - poziom recyklingu, w przeciwnym razie dostaniemy takie kary pieniężne, że się nie pozbieramy. I wtedy to dopiero wzrosną opłaty za śmieci emotka
U mnie w domu również zmieszane śmieci to margines, kupuję coraz mniejsze worki. Najbardziej grzeszę konkursowo i oczywiście wszystko to, co związane jest z chorującą kicią, też leci do zmieszanych.
Jestem zdania, że za śmieci powinno się płacić, jak za wodę - od ilości. Oczywiście początkowo wywołałoby to rozruchy i hejt społeczny na poziomie rewolucji burżuazyjnej, ale chyba nie ma innej drogi...
defed 0

asantesana

Cytuj wiadomość#6580847 piątek, 15 marca 2019, 13:32:38
joan napisał(a):

Jestem zdania, że za śmieci powinno się płacić, jak za wodę - od ilości. Oczywiście początkowo wywołałoby to rozruchy i hejt społeczny na poziomie rewolucji burżuazyjnej, ale chyba nie ma innej drogi...

Bój sie Boga! Już sobie wyobrażam to nocne podrzucanie worków do osiedlowych śmietników albo do lasu, byle płacić jak najmniej! 

joan

Cytuj wiadomość#6580852 piątek, 15 marca 2019, 13:48:05
asantesana napisał(a):

Bój sie Boga! Już sobie wyobrażam to nocne podrzucanie worków do osiedlowych śmietników albo do lasu, byle płacić jak najmniej! 

A teraz to niby lasy są czyste? emotka Byle gdzie pójdziesz i w środku pustkowia znajdziesz wszystko: worki z hasiem zmieszanym, opony z ciężarówek i lodówki. U mojej krewnej nocami materializują się obce śmieci, w tym sporo elektroniki i syf wszelkiej maści. Reakcja spółdzielni? "Zapłacimy (Waszymi pieniędzmi) za wywiezienie tego i będzie czysto (na jakiś czas)." Oczywiście chciałabym, żeby znaleziono rozwiązanie problemu śmieciowego, ale ja go nie widzę. Czasami chyba pozostaje tylko wpiedrol i tyle.
0 0

mia

Cytuj wiadomość#6580871 piątek, 15 marca 2019, 14:18:54
Smsy na wszystkich po kolei telefonach w odstępach circa 1-2 minuty.
Niestety, nie konkursowe, a Alert RCB... emotka
0 0

asantesana

Cytuj wiadomość#6580875 piątek, 15 marca 2019, 14:30:55
joan napisał(a):

asantesana napisał(a):

A teraz to niby lasy są czyste? emotka Byle gdzie pójdziesz i w środku pustkowia znajdziesz wszystko: worki z hasiem zmieszanym, opony z ciężarówek i lodówki. U mojej krewnej nocami materializują się obce śmieci, w tym sporo elektroniki i syf wszelkiej maści. Reakcja spółdzielni? "Zapłacimy (Waszymi pieniędzmi) za wywiezienie tego i będzie czysto (na jakiś czas)." Oczywiście chciałabym, żeby znaleziono rozwiązanie problemu śmieciowego, ale ja go nie widzę. Czasami chyba pozostaje tylko wpiedrol i tyle.

No to wyobraź sobie te śmieci x 10 przy takim rozwiązaniu. Wg mnie podstawa to edukacja od najmłodszych lat, bo starego konia już niczego nie nauczysz, ale wyobraź sobie, ze idzie dziadek z wnuczka i dziadek rzuca niedopalenie papierosa na chodnik, a wnuczka mu robi wykład i miną "wstydź się dziadku". Więcej nie rzuci (przynajmniej przy wnuczce emotka ) Wiem, wiem, marzenia, ale widzę, że moich rodziców wnuki wiele uczą. 

mama-l-k-m

Cytuj wiadomość#6580878 piątek, 15 marca 2019, 14:40:42
asantesana napisał(a):

joan napisał(a):

asantesana napisał(a):

No to wyobraź sobie te śmieci x 10 przy takim rozwiązaniu. Wg mnie podstawa to edukacja od najmłodszych lat, bo starego konia już niczego nie nauczysz, ale wyobraź sobie, ze idzie dziadek z wnuczka i dziadek rzuca niedopalenie papierosa na chodnik, a wnuczka mu robi wykład i miną "wstydź się dziadku". Więcej nie rzuci (przynajmniej przy wnuczce emotka ) Wiem, wiem, marzenia, ale widzę, że moich rodziców wnuki wiele uczą. 

też jestem za aktualnym sposobem rozliczania niż ilościowo. Już widzę zimą ten smog spalanych śmieci.. emotka  niedawno słyszałam rozmowę dwóch mam  jak to zużyte pampersy super się palą w piecu  emotka  a potem przeszły na temat że starsze rodzeństwo zapisują od września do szkoły muzycznej - takie rozwijające zacofanie ale wolałam się nie wdawać w dyskusje bo jeszcze by mnie przekonały aby nie wynosić do kosza tych pamprów... emotka

pioge7

Cytuj wiadomość#6580881 piątek, 15 marca 2019, 14:49:08
Zablokowałem sobie dostęp do konta w banku (na szczęście mało używanym) bo nie pamietam jaki awatar używam przy logowaniu. Zadzwoniłem na infolinie w celu odblokowania, to pani po rozmowie ze mną stwierdziła że mam kobiecy głos i ktoś się pode mnie podszywa i że nie odblokuje mi dostępu. Dodatkowo powiedziała że blokuje mi dostęp do konta całkowicie i odblokować można przez wizytę w banku (30 km ode mnie). No szlak .... dobrze ze tam nic nie mam na koncie bo to konto do zwrotów było i chciałem zgłaszać sie po pedigree na to konto.. 
emotka emotka emotka
wypowiedzenie wysłałem do banku zaraz po zakończeniu rozmowy... 
i to mnie wkurza ...
0 0

joan

Cytuj wiadomość#6580882 piątek, 15 marca 2019, 14:49:16
asantesana napisał(a):

Zgadza się, ale do czasu wyedukowania społeczeństwa i wymiany pokoleń nie mam ochoty sponsorować patologii.
Postanowiono zmniejszyć sprzedaż jednorazówek w sklepach; wg mnie serio ludzie kupują je rzadziej. Ale nie dlatego, że im zależy na środowisku. Pijondz się liczy, tylko pijondz.

Co do palaczy, to temat ciężki wielce. Nie znam ani jednego kulturalnego palacza - może powinny być organizowane kursy w tym temacie, powaga. Natomiast znajoma mojej koleżanki pali papierosy tylko na balkonie i zbiera pety do pojemniczka, więc da się emotka
0 0

|< << < 4481 4482 4483 4484 4485 44864487 4488 4489 4490 4491 >