Reklama na e-Konkursy.info

Wkurza mnie...

mkrzysiek

Cytuj wiadomość#6693366 poniedziałek, 30 marzec 2020, 09:44:28
Wkurzają mnie mega promocje cenowe w biedronce i Lidlu.
Bylem po chleb w piekarni.
Przy biedronce kolejka ok. 40 osób.
0 0

sks900

Cytuj wiadomość#6693402 poniedziałek, 30 marzec 2020, 11:48:00
Tak umierają także młode osoby...

"Z kolei 32-letnia zmarła kobieta pochodziła z powiatu lubaczowskiego. Jako przyczynę zgonu lekarze podają zakażenie COVID-19 z ciężkim zapaleniem płuc, niewydolnością oddechową oraz niewydolnością wielonarządową. Zmarła o godz. 7 rano w poniedziałek 30 marca br. w dziewiątej dobie pobytu.

Pacjentka obciążona chorobami towarzyszącymi: otyłość olbrzymia, cukrzyca typu 2, nadciśnienie tętnicze oraz zespół depresyjny. Ze względu na olbrzymią otyłość chora była zdyskwalifikowana z terapii ECMO."

https://rzeszow.onet.pl/koronawirus-w-polsce-kolejne-ofiary-co-o-nich-wiemy/0jsp1t6

0 0

joan

Cytuj wiadomość#6693436 poniedziałek, 30 marzec 2020, 13:30:39
sks900 napisał(a):

Tak umierają także młode osoby...

"Z kolei 32-letnia zmarła kobieta pochodziła z powiatu lubaczowskiego. (...) Pacjentka obciążona chorobami towarzyszącymi: otyłość olbrzymia, cukrzyca typu 2, nadciśnienie tętnicze oraz zespół depresyjny. Ze względu na olbrzymią otyłość chora była zdyskwalifikowana z terapii ECMO."(...)

Ale chyba u tej kobiety to akurat wiek był najmniej ważny emotka

A tymczasem zmarli w moim mieście:
Pacjent -> ok. 95 lat, człowiek leżący i niekontaktujący, pod respiratorem od dłuższego czasu.
Pacjentka -> lat kilkadziesiąt, po wielu operacjach, utrata słuchu w jednym z uszu, utrata widzenia w obu oczach, całodobowo podłączona do tlenu, brak oddychania samodzielnego, w przypadku awarii prądu straż pożarna podjeżdżała do niej z generatorem.
Aaaaaaa, tylko nie napisałam, że oni zmarli przed koroną = nie na covid. Może to i lepiej. Ich rodziny mogły spokojnie pochować bliskich, zamiast natykać się co chwilę na goowniane komentarze i memy wyśmiewające choroby współtowarzyszące emotka

FBilona

Cytuj wiadomość#6693453 poniedziałek, 30 marzec 2020, 14:10:47
Najnowsze wiadomości :Volksvaden zatrudniający i kooperujący z setki ludzi zwalnia Ukraińców i umowy różne tzw śmieciowe oraz wszyscy pracownicy otrzymają równe przetrwaniowe pensje 1900,00zl firma sprzątająca u koleżanki połowa zamówień tylko i hit, są plany zamknięcia na święta miast. 
0 0

radosna

Cytuj wiadomość#6693459 poniedziałek, 30 marzec 2020, 14:21:27
Izolacja ogranicza myśli i przytępia zdrowe zmysły. Tak sobie siedzę i myślę: bez teatru można się obyć, bez kina można się obyć, bez sportu ... bez kosmetyczki ... bez kwiatów ... bez nowych butów ... bez nowych mebli ... bez ... bez ... bez ...
Jeśli każdy będzie myślał takimi kategoriami, to naprawdę mnóstwo osób będzie bezrobotnych, a firmy poupadają.
Wierzę w to, że za pół roku będzie już normalnie. I wierzę, że będzie więcej konkursów. Bo nie chcę napisać: bez konkursów można się obyć. Bo nie można i już!

Gość

Cytuj wiadomość#6693463 poniedziałek, 30 marzec 2020, 14:36:47
radosna napisał(a):

Tak sobie siedzę i myślę: bez teatru można się obyć, bez kina można się obyć, bez sportu... bez kosmetyczki... bez kwiatów... bez nowych butów... bez nowych mebli... bez... bez... bez...

P.S. W domowym odosobnieniu buty wydają się zbędne, starczą jakieś wygodne laczki emotka
Ale niedługo maj i bzy w ogrodzie, ech... Bez bzu nie wyobrażam sobie maja emotka

as32572

Cytuj wiadomość#6693467 poniedziałek, 30 marzec 2020, 14:46:07
radosna napisał(a):

Izolacja ogranicza myśli i przytępia zdrowe zmysły. Tak sobie siedzę i myślę: bez teatru można się obyć, bez kina można się obyć, bez sportu ... bez kosmetyczki ... bez kwiatów ... bez nowych butów ... bez nowych mebli ... bez ... bez ... bez ...
Jeśli każdy będzie myślał takimi kategoriami, to naprawdę mnóstwo osób będzie bezrobotnych, a firmy poupadają.
Wierzę w to, że za pół roku będzie już normalnie. I wierzę, że będzie więcej konkursów. Bo nie chcę napisać: bez konkursów można się obyć. Bo nie można i już!

Odnośnie sportu, to ja jestem wielka fanką Zumby i teraz mam nawet wieksze możliwości uczestniczenia w zajęciach online ulubionych instruktorów z innych miast, niż normalnie. Trenerzy też nie zarabiają w klubach, ale organizują zbiórki za takie zajęcia, próbując odnaleźć się w nowej rzeczywistości.
Mimo, ze teraz możemy sie obyć bez wielu rzeczy, ktore wymieniłaś to potem bedzie pewnie jeszcze większa potrzeba korzystania z nich. Obyśmy mieli taka możliwośc jak najszybciej! Dużo zdrowia wszystkim życzę  emotka

joan

Cytuj wiadomość#6693501 poniedziałek, 30 marzec 2020, 17:38:28
FBilona napisał(a):

Najnowsze wiadomości : (...) i hit, są plany zamknięcia na święta miast

O jakie miasta chodzi? Skąd to info? I co to w praktyce oznacza?
0 0

edzia21

Cytuj wiadomość#6693503 poniedziałek, 30 marzec 2020, 17:40:01
joan napisał(a):

FBilona napisał(a):

W praktyce oznacza to, że nie opuścisz swojego miasta...i z drugiej strony nikt do Ciebie nie przyjedzie. Dość logiczne podejście do sprawy, święta za pasem, trzeba uziemić włóczykijów. Brawo.
Aczkolwiek pytanie co z pracującymi w innym mieście? emotka  Być może będą jakieś wykluczenia.

joan

Cytuj wiadomość#6693504 poniedziałek, 30 marzec 2020, 17:46:31
edzia21 napisał(a):

W praktyce oznacza to, że nie opuścisz swojego miasta...i z drugiej strony nikt do Ciebie nie przyjedzie. Dość logiczne podejście do sprawy, święta za pasem, trzeba uziemić włóczykijów. Brawo.

Dla mnie bez podania wiarygodnego źródła to tylko zlepek liter, dlatego tradycyjnie apeluję o automatyczne wklejanie linków emotka Scenariusz "zamknięcia miast" uważam za sajyns fykszyn, już zresztą taką bzdurę o Warszawie tutaj kiedyś podano i... nic emotka

Nikogo nie odwiedzam i nikt nie odwiedza mnie - Wielkanoc nic w tej kwestii nie zmieni, poza tym codziennie respektuję wszystkie oficjalnie narzucone wymogi emotka

edzia21

Cytuj wiadomość#6693506 poniedziałek, 30 marzec 2020, 17:48:08
joan napisał(a):

edzia21 napisał(a):

Dla mnie bez podania wiarygodnego źródła to tylko zlepek liter, dlatego tradycyjnie apeluję o automatyczne wklejanie linków emotka Scenariusz "zamknięcia miast" uważam za sajyns fykszyn, już zresztą taką bzdurę o Warszawie tutaj kiedyś podano i... nic emotka

Nikogo nie odwiedzam i nikt nie odwiedza mnie - Wielkanoc nic w tej kwestii nie zmieni, poza tym codziennie respektuję wszystkie oficjalnie narzucone wymogi emotka

Czy ja wiem...czy aż takie SF? W 1963 potrafili "zamknąć Wrocław" na dwa miechy. 
0 0

joan

Cytuj wiadomość#6693507 poniedziałek, 30 marzec 2020, 17:50:11
edzia21 napisał(a):

Czy ja wiem...czy aż takie SF? W 1963 potrafili "zamknąć Wrocław".

Ale to nie to samo, co "zamknąć miasta" emotka
mia 0

mia

Cytuj wiadomość#6693510 poniedziałek, 30 marzec 2020, 17:56:49
joan napisał(a):

FBilona napisał(a):

I co to oznaczałoby na święta? Sobota-poniedziałek? Niedziela-poniedziałek? Piątek-wtorek? emotka
joan 0

@[email protected]

Cytuj wiadomość#6693517 poniedziałek, 30 marzec 2020, 18:04:22
FBilona napisał(a):

Najnowsze wiadomości :Volksvaden zatrudniający i kooperujący z setki ludzi zwalnia Ukraińców i umowy różne tzw śmieciowe oraz wszyscy pracownicy otrzymają równe przetrwaniowe pensje 1900,00zl firma sprzątająca u koleżanki połowa zamówień tylko i hit, są plany zamknięcia na święta miast. 

A skąd ta informacja odnośnie zamknięcia miast?
0 0

mia

Cytuj wiadomość#6693533 poniedziałek, 30 marzec 2020, 19:17:55
Pada śnieżek, pada - święta zapowiada... emotka
Od razu widać, że czas letni mamy od wczoraj.

synk

Cytuj wiadomość#6693534 poniedziałek, 30 marzec 2020, 19:21:49
znów oszuści podszywają się pod Allegro przypominając o "zaległych" opłatach, więc uważajcie

synk

Cytuj wiadomość#6693535 poniedziałek, 30 marzec 2020, 19:24:38
edzia21 napisał(a):

joan napisał(a):

edzia21 napisał(a):

Czy ja wiem...czy aż takie SF? W 1963 potrafili "zamknąć Wrocław" na dwa miechy. 

W Turcji mają zamknięcie miast realizowane na razie poprzez posterunki na rogatkach i pomiar temperatury gdy się wjeżdża i wyjeżdża. Może i tu coś takiego zrobią? W sumie w Europie już w tym tygodniu dokonano zamknięcia kilku większych miast (ośrodków zakażeń).
1 0

tereniagno

Cytuj wiadomość#6693545 poniedziałek, 30 marzec 2020, 20:22:40
edzia21 napisał(a):

joan napisał(a):

FBilona napisał(a):

Aczkolwiek pytanie co z pracującymi w innym mieście? emotka  Być może będą jakieś wykluczenia.

Może zrobią jak w stanie wojennym: przepustki i godzina policyjna-ograniczenie przemieszczania się? emotka
0 0

domika

Cytuj wiadomość#6693555 poniedziałek, 30 marzec 2020, 21:17:17
A mnie wkurza pseudo nauczanie online, które w szkole mojej córy ogranicza się do wysłania poleceń na librusie, które ma wykonać dziecko. Zero jakiejkolwiek inicjatywy ze strony nauczycieli. Zero tłumaczenia. Kompletnie nic.

kermit

Cytuj wiadomość#6693560 poniedziałek, 30 marzec 2020, 21:38:05
tereniagno napisał(a):

edzia21 napisał(a):

joan napisał(a):

FBilona napisał(a):

Może zrobią jak w stanie wojennym: przepustki i godzina policyjna-ograniczenie przemieszczania się? emotka

Tylko to chyba wymagałoby wprowadzenia uprzednio stanu wyjątkowego (stanu klęski żywiołowej?). A wówczas niemożliwe byłoby przeprowadzenie wyborów...
mia 0