Reklama na e-Konkursy.info

Co jest zbędne, co potrzebne a co mogłoby być??

|< << < 109 110 111 112 113 114115 116 117 118 119 > >|

pionas

Cytuj wiadomość#6476790 niedziela, 25 marca 2018, 08:37:13
cb656 napisał(a):

pionas napisał(a):

Ramek nie będzie bo różniej wielkości są zdjęcia. Tzn. nie zdjęcia a opis konkursu. Jest on dynamiczny i nie ma stałej długości przez co nie jestem w stanie określić jakiej wysokości najlepsze byłoby zdjęcie, a coś takiego wydaje mi się, że nie wygląda za ładnie emotka

Jestem zdegustowany decyzją, że nie będzie ramek. emotka emotka One są takie przydatne...
Co do zdjęć. TO, co na screenie powyżej faktycznie, zbyt eleganckie nie jest, ale gdybyś przemyślał centrowanie zdjęcia względem obszaru, a nie jego sztywne wiązanie do górnej krawędzi... Nalegam. emotka

Tak tylko aby nie przerabiać całego front-endu musiałem skorzystać z rozwiązań które nie jest wpierane na wszystkich przeglądarkach.
0 0

pionas

Cytuj wiadomość#6480695 wtorek, 10 kwietnia 2018, 10:14:27
cb656 napisał(a):

pionas a czy zmniejszanie tekstu w tym obszarze to zabieg celowy (po co?) czy efekt jakiegoś błędu, który da się naprawić (kiedy)?

Stara wersja nie będzie już rozwijana, stąd mogą pojawiać się w przyszłości błędy.
1 0

renata1107

Cytuj wiadomość#6487427 wtorek, 8 maja 2018, 10:50:01
Mam uwagę dotyczącą konkursów promocyjnych.
Uważam, że w tytułach, albo przynajmniej w krótkim opisie tuż pod tytułem powinna być umieszczona nazwa produktu. Przeglądając listę konkursów łatwo wtedy od razu wyeliminować te, które nas nie interesują, bez wchodzenia w szczegóły.
Myślę, że nie jest ciężko dopisać np Ptasie Mleczko / Kubuś itp.

Poniżej przykład dwóch konkursów w których nie wiadomo o co chodzi i jeden ładnie opisany emotka   :

pionas

Cytuj wiadomość#6487437 wtorek, 8 maja 2018, 10:58:48
renata1107 napisał(a):

Mam uwagę dotyczącą konkursów promocyjnych.
Uważam, że w tytułach, albo przynajmniej w krótkim opisie tuż pod tytułem powinna być umieszczona nazwa produktu. Przeglądając listę konkursów łatwo wtedy od razu wyeliminować te, które nas nie interesują, bez wchodzenia w szczegóły.
Myślę, że nie jest ciężko dopisać np Ptasie Mleczko / Kubuś itp.

Poniżej przykład dwóch konkursów w których nie wiadomo o co chodzi i jeden ładnie opisany emotka   :

Do takich opisów służy pole: Krótki opis konkursu. Czasami dodaję krótki opis, ale przy dużej ilości zgłoszeń nie jest to możliwe do realizacji przy każdym (musiałbym zrezygnować z etatu)... Owszem jest to możliwe, ale przy wspólnej pracy emotka

pionas

Cytuj wiadomość#6492191 piątek, 25 maja 2018, 09:10:13
cb656 napisał(a):

Drogi Użytkowniku
Nasz serwis prowadzony przez Adriana Pionkę wraz naszymi partnerami wymienionymi w Polityce Prywatności wykorzystuje pliki cookies zapisywane na Twoim urządzeniu i inne technologie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie i w Internecie.
Przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na nasze usprawiedliwione potrzeby, co obejmuje między innymi konieczność zapewnienia bezpieczeństwa usługi (np. sprawdzenie, czy do Twojego konta nie loguje się nieuprawniona osoba)...

Ciekawi mnie, jak technicznie jest to sprawdzanie realizowane emotka
Loguję się na swoje konto z różnych sprzętów i różnych miejsc, tym samym na przykład IP czy ciasteczka są zupełnie inne, a ani razu jeszcze nie dostałem sygnału/zapytania na zarejestrowany adres mailowy, "zarejestrowaliśmy logowanie z takiego, a takiego miejsca, czy to Ty czy nie Ty Użytkowniku?" (tak robi na przykład Google).
Czego mam się spodziewać w sytuacji, gdy (jak napisano) "sprawdzicie, że na moje konto zalogowała się nieuprawniona osoba"? emotka

Bo tego wcześniej nie było...
I przyznam szczerze że nie do końca rozwiązane. Bo powiadomienia tu na profilu są bez sensu bo można je usunąć, to samo z mailem na skrzynkę (co jeśli mail trafi do SPAMu albo włamywacz ma dostęp do Twojej skrzynki i też usunie maila?)
Myślałem aby dodać podstronę na której będzie historia Twoich logowań...
W stylu: IP Data logowania Przeglądarka
pioge7 0

pionas

Cytuj wiadomość#6492202 piątek, 25 maja 2018, 09:35:08
cb656 napisał(a):

pionas napisał(a):

...przyznam szczerze że nie do końca rozwiązane. Bo powiadomienia tu na profilu są bez sensu bo można je usunąć, to samo z mailem na skrzynkę (co jeśli mail trafi do SPAMu albo włamywacz ma dostęp do Twojej skrzynki i też usunie maila?)
Myślałem aby dodać podstronę na której będzie historia Twoich logowań...
W stylu: IP Data logowania Przeglądarka

emotka Czyli jest tak, jak myślałem. Pic na wodę, fotomontaż emotka Sztuka dla sztuki takie pisanie. emotka

a jak chcesz być informowany?
0 0

pionas

Cytuj wiadomość#6492232 piątek, 25 maja 2018, 10:43:35
cb656 napisał(a):

pionas napisał(a):

a jak chcesz być informowany?

Dobra, będzie na poważnie.
Po pierwsze: wcale takiej funkcjonalności nie oczekiwałem, więc trudno mówić w tym wypadku o jakichś potrzebach.
Po drugie: skoro pojawiła się taka opcja w cytowanej informacji, to się zaciekawiłem i zapytałem o szczegóły Autora treści, bo ciekawi mnie to, jak wyobraża sobie to sam Autor. emotka
Po trzecie: wspomniałem o tym, jak robi to Google. Zakładanie, że włamywacz posiadł dostęp także do mojego maila, na który Google przysyła ostrzeżenia, jakoś chyba nie przyszło im do głowy. No coś musi być tą bazą, punktem odniesienia. Dlaczego więc nie mail? Nie twierdzę, że taki czarny scenariusz nie jest możliwy, no ale nie popadajmy w paranoję.
BTW: gdybym to ja jeszcze był kimś istotnym, żeby włamywaczowi chciało się "posiąść" moje wszystkie konta... ale ja żuczek jestem, co ja mogę? I tak wszyscy na forum fukają na mój widok jak wystraszony jeż, co by komuś przyszło z takiego zajęcia konta? emotka emotka No tak tylko dywaguję sobie... emotka

Zmieniłem system.
W przypadku wykrycia pierwszego logowania (przeglądarka, IP) będzie wysyłana wiadomość e-mail.
Gdy wykryje tylko inne IP lub inną przeglądarkę pójdzie tylko informacja do "Powiadomienia".
1 0

pionas

Cytuj wiadomość#6492265 piątek, 25 maja 2018, 12:05:48
cb656 napisał(a):

pionas napisał(a):

W przypadku wykrycia pierwszego logowania (przeglądarka, IP) będzie wysyłana wiadomość e-mail.
Gdy wykryje tylko inne IP lub inną przeglądarkę pójdzie tylko informacja do "Powiadomienia".

OK, powiadomienie działa, z tym że... strona z historią jest pusta. Biała. https://www.e-kon...fo/profile/historia/

Plików mi nie wgrało - już powinno działać emotka
1 0

pionas

Cytuj wiadomość#6492308 piątek, 25 maja 2018, 13:18:02
bruce napisał(a):

cb656 napisał(a):

pionas napisał(a):

OK, powiadomienie działa, z tym że... strona z historią jest pusta. Biała. https://www.e-kon...fo/profile/historia/

A ja mam teraz pełną tę historię i - przyznam szczerze - mocno mnie ona zaniepokoiła.  emotka

Idąc krok dalej zastanawiam się czy nie zrobić czegoś takiego jak "Banowanie IP przez użytkownika".
Przy liście dodać przycisk "Banuj" i wtedy gdy ktoś spróbuje zalogować się z tego IP na Twoje konto to mu się nie uda, wyloguje go...
bruce 0

pionas

Cytuj wiadomość#6492321 piątek, 25 maja 2018, 13:44:00
bruce napisał(a):

pionas napisał(a):

bruce napisał(a):

A ja mam teraz pełną tę historię i - przyznam szczerze - mocno mnie ona zaniepokoiła.  emotka

Idąc krok dalej zastanawiam się czy nie zrobić czegoś takiego jak "Banowanie IP przez użytkownika".
Przy liście dodać przycisk "Banuj" i wtedy gdy ktoś spróbuje zalogować się z tego IP na Twoje konto to mu się nie uda, wyloguje go...

Czyli to nie tyle może nieść dla mnie zagrożenie ewentualnym blokowaniem forum (jak w przeszłości często miewałam), ile ma to służyć chronię mojego tutejszego konta? emotka emotka

Jeśli wiemy że ktoś spamuje stronę to my go blokujemy i wtedy pojawia się odpowiednia strona.
Jeśli sama sobie zblokujesz IP to nie będziesz mogła się z niego zalogować na konto, bez zalogowania strona będzie działała emotka
bruce 0

calliope

Cytuj wiadomość#6492485 sobota, 26 maja 2018, 09:56:00
Jak wyłączyć te powiadomienia o nowym logowaniu?
0 0

pionas

Cytuj wiadomość#6492489 sobota, 26 maja 2018, 09:59:19
calliope napisał(a):

Jak wyłączyć te powiadomienia o nowym logowaniu?

Na chwilę obecną nie ma takiej opcji...
Nie wiem czy taka w ogóle może być, chyba że z dodatkowym komunikatem że wyłączając powiadomienia zmniejszasz bezpieczeństwo etc...

calliope

Cytuj wiadomość#6492491 sobota, 26 maja 2018, 10:07:21
Ech to mnie pocieszyliście, czyli będę miała tak codziennie przy zmiennym IP emotka emotka
bruce 0

pionas

Cytuj wiadomość#6492519 sobota, 26 maja 2018, 13:20:08
calliope napisał(a):

Ech to mnie pocieszyliście, czyli będę miała tak codziennie przy zmiennym IP emotka emotka

jeśli codziennie logujesz się to tak... autologowanie pozwala pominąć problem...
można by było rozwiązać to w taki sposób aby po zalogowaniu trzymalo ciasteczko i przy kolejnym logowaniu patrzyło czy takie ciasteczko istnieje jeśli tak to pomija krok informowania... tylko laduje w historii...
1 0

pionas

Cytuj wiadomość#6492523 sobota, 26 maja 2018, 13:31:10
cb656 napisał(a):

pionas napisał(a):

autologowanie pozwala pominąć problem... można by było rozwiązać to w taki sposób aby po zalogowaniu trzymalo ciasteczko i przy kolejnym logowaniu patrzyło czy takie ciasteczko istnieje...

Wypisz-wymaluj, jak u mnie! emotka Zupełnie, jakbyś tu był emotka
Ja też przy pierwszym logowaniu zazwyczaj trzymam ciasteczko, a przy kolejnym ze zdziwieniem patrzę, że już go nie ma i zastanawiam się, kiedy zniknęło... nie pamiętam, tak szybko to robię, już prawie automatycznie emotka emotka emotka
Nie ukrywam, że kawa jest katalizatorem tego znikania ciasteczka emotka

nie wiem czy to przeziębienie/temperatura czy coś innego ale nie kumam emotka
Można wyłączyć w przeglądarce ciasteczka ale wtedy nie gwarantuje poprawnego dzialania strony...
0 0

calliope

Cytuj wiadomość#6492544 sobota, 26 maja 2018, 16:00:18
pionas napisał(a):

calliope napisał(a):

jeśli codziennie logujesz się to tak... autologowanie pozwala pominąć problem...
można by było rozwiązać to w taki sposób aby po zalogowaniu trzymalo ciasteczko i przy kolejnym logowaniu patrzyło czy takie ciasteczko istnieje jeśli tak to pomija krok informowania... tylko laduje w historii...

Nie korzystam z autologowania ale jakoś przeżyję ten mały "defekt". emotka . Nie rozumiem niestety o co chodzi z tym trzymaniem ciasteczka emotka chyba, że sposobem CB to wtedy i owszem kilka ciastek przewinie się, nigdy jedno emotka .
0 0

pionas

Cytuj wiadomość#6492561 sobota, 26 maja 2018, 17:40:42
Zrobiłem poprawkę jeśli chodzi o wyniki konkursów, domyślne sortowanie będzie nie jak do tej pory od najnowszych ID, a od najwcześniej kończących się emotka
1 0

pionas

Cytuj wiadomość#6492568 sobota, 26 maja 2018, 18:21:12
cb656 napisał(a):

pionas napisał(a):

Zrobiłem poprawkę jeśli chodzi o wyniki konkursów, domyślne sortowanie będzie nie jak do tej pory od najnowszych ID, a od najwcześniej kończących się emotka

To dowodzi, że choroba może czasem pomóc w osiąganiu celu.
Można powiedzieć nawet, że:

"gorączkowo przeprowadzona burza (w) mózgu posunęła do przodu prace nad nieustającym usprawnianiem ekonków"

emotka emotka

problem z szukam był moją inspiracją emotka
1 0

pionas

Cytuj wiadomość#6492896 poniedziałek, 28 maja 2018, 15:32:46
cb656 napisał(a):

pionas, pionas, a jak to jest? Tak różnie jest, dlaczemu? emotka
Jak się pojawią powiadomienia/wiadomości, to na czerwono w nawiasie podana jest ilość nowych.
Jak nie mam ani jednej wiadomości, to jest zero, ale jak nie ma powiadomień, to nie ma nawet tego zera! A skąd tak? Nierówno, niesprawiedliwie? emotka

Bo tak zawsze było, to mam usunąć 0 dla wiadomości? emotka
0 0

bezaczek7

Cytuj wiadomość#6493001 poniedziałek, 28 maja 2018, 23:06:04
Nie wiem gdzie napisac, nie moge korzystac z forum na telefonie, info o rodo nie moge przesunac by zamknac, przesuwa mi sie jedynie suwaczek z boku, czyli strona pod tym powiadomieniem. Jakies rady jak to zamknac?
0 0

|< << < 109 110 111 112 113 114115 116 117 118 119 > >|