Reklama na e-Konkursy.info 16.10.19 05:20:46

Coś wam się nie podoba? Piszcie!

|< << < 135 136 137 138 139 140141 142 143 144 145 > >> >|

pionas

Cytuj wiadomość#6268155 środa, 12 październik 2016, 11:13:44
bethan napisał(a):

pionas napisał(a):

bethan napisał(a):

pionas napisał(a):

ale aplikacja nie ma żadnej strzałki...

U mnie jest  emotka , ale ja nie mam apki, tylko wchodzę na www przez telefon.

jeśli wchodzisz z przeglądarki to po prostu masz stronę w wersji mobilnej -> https://www.e-konkursy.info/?theme=new (ew. dół strony -> mapa serwisu -> Wersja mobilna)
nie do końca rozumiem gdzie chcesz aby Cię przewijała strzałka?

Tak mam na komórce (i ta strzałka mega mi przeszkadza):

Edytowane przez Pionasa
Zdjęcie już nie działa

ale przecież jest możliwość przewinięcia niżej strony...
0 0

bethan

Cytuj wiadomość#6268157 środa, 12 październik 2016, 11:15:25
pionas napisał(a):

Nikt nie mówi, że nie ma, ale że bardziej by się przydała strzałka w dół...
Ja i kilka osób wyżej piszemy o upierdliwym przewijaniu (palcem) po ekranie w dół, żeby zjechać do ostatniej odpowiedzi.

pionas

Cytuj wiadomość#6268169 środa, 12 październik 2016, 11:26:03
bethan napisał(a):

pionas napisał(a):

Ja i kilka osób wyżej piszemy o upierdliwym przewijaniu (palcem) po ekranie w dół, żeby zjechać do ostatniej odpowiedzi.

Nie wiem po co strzałka w dół i dokąd ma prowadzić, do ostatniego wpisu, a może ktoś będzie chciał do drugiego czy trzeciego albo potem że strzałka ma być w górę.
Wątki masz posegregowane od najnowszego do najstarszego także tu nic nie trzeba przewijać aby zobaczyć coś nowego a w treści to tak jak pisałem wcześniej klikając w "Re: nazwa wpisu" przenosi do ostatniego wpisu.
0 0

bethan

Cytuj wiadomość#6268173 środa, 12 październik 2016, 11:29:16
pionas napisał(a):

Nie wiem po co strzałka w dół i dokąd ma prowadzić

Po to, po co w górę emotka  Jak wchodzę na forum (w konkretny temat, np. Informują) z komórki i jestem na samej górze, zejście na dół trwa i trwa (przesunięcie palcem), przydałby się jeden klik"na dół", analogicznie do tego, który jest teraz - "do góry".

pionas napisał(a):
Wątki masz posegregowane od najnowszego do najstarszego
----------------------
Tak, ale to zupełnie nie o to chodzi. Nie chodzi o wątki, ale bycie już w wątku.
0 0

madzia1-s

Cytuj wiadomość#6268179 środa, 12 październik 2016, 11:34:39
pionas napisał(a):

bethan napisał(a):

pionas napisał(a):

Nie wiem po co strzałka w dół i dokąd ma prowadzić, do ostatniego wpisu, a może ktoś będzie chciał do drugiego czy trzeciego albo potem że strzałka ma być w górę.
Wątki masz posegregowane od najnowszego do najstarszego także tu nic nie trzeba przewijać aby zobaczyć coś nowego a w treści to tak jak pisałem wcześniej klikając w "Re: nazwa wpisu" przenosi do ostatniego wpisu.

Czy ta opcja jest aktywna w aplikacji e-konkursy (nie strona mobilna, a aplikacja) mi zawsze otwiera sie na gorze strony, nei na ostatnim wpisie...
0 0

bethan

Cytuj wiadomość#6268188 środa, 12 październik 2016, 11:41:42
cb656 napisał(a):

Jedno o niebie, drugie o chlebie.

No chyba nie do końca. 
Ale cieszę się, że Ty się cieszysz  emotka  Sama się uśmiechnęłam  emotka

A tak na marginesie, nie chciałam pisać o "szczałkach" emotka , tak jakoś wyszło. Wlazłam tu, by znaleźć info jak NIE dostawać powiadomień o wynikach konkursów. Da się?
0 0

pionas

Cytuj wiadomość#6268212 środa, 12 październik 2016, 12:05:43
madzia1-s napisał(a):

pionas napisał(a):

bethan napisał(a):

pionas napisał(a):

Czy ta opcja jest aktywna w aplikacji e-konkursy (nie strona mobilna, a aplikacja) mi zawsze otwiera sie na gorze strony, nei na ostatnim wpisie...

w aplikacji to nie działa...

bethan napisał(a):

cb656 napisał(a):

Jedno o niebie, drugie o chlebie.

No chyba nie do końca. 
Ale cieszę się, że Ty się cieszysz  emotka  Sama się uśmiechnęłam  emotka

A tak na marginesie, nie chciałam pisać o "szczałkach" vemots/tongue.gif , tak jakoś wyszło. Wlazłam tu, by znaleźć info jak NIE dostawać powiadomień o wynikach konkursów. Da się?

w edycji profilu jest taka opcja....
0 0

taalvikki

Cytuj wiadomość#6270064 sobota, 15 październik 2016, 22:47:44
mam pytanie: czy dodawanie w MDW konkursów nie z bazy tudzież pisanie o jakichś prywatnych nagrodach będzie jakoś karane? bo nie chce mi się czytać o nagrodach dyrektora na dzień nauczyciela itp.
1 0

cudaczek121

Cytuj wiadomość#6270069 sobota, 15 październik 2016, 22:55:44
taalvikki napisał(a):

mam pytanie: czy dodawanie w MDW konkursów nie z bazy tudzież pisanie o jakichś prywatnych nagrodach będzie jakoś karane? bo nie chce mi się czytać o nagrodach dyrektora na dzień nauczyciela itp.

to może stwórzmy na Forum dodatkowy topic: "Prywatne osiągnięcia konkursowiczów tudzież co nam się w życiu udało i tam będziemy się chwalić takimi swoimi "życiówkami" emotka
0 0

delvitto

Cytuj wiadomość#6271068 poniedziałek, 17 październik 2016, 22:46:37
chciałam dodać konkurs, ostatecznie okazało się, że był już dodany przez kogoś innego, co nie przeszkodziło, bym wypełniła wszystkie rubryki emotka  ale nie o tym:(
zastanowiło mnie, dlaczego zaszły zmiany, moim zdaniem bez sensu. Pojawiła się nowa tabelka "krótki opis konkursu", a poniżej  "Opis konkursu". Zazwyczaj te info i tak się powiela, zazwyczaj się kopiuje tekst ze strony konkursowej, czyli co? Mamy teraz redagować opis na krótszy i dłuższy? Wg mnie, takie dublowanie opisu niczemu nie służy;( 

pionas

Cytuj wiadomość#6271134 wtorek, 18 październik 2016, 07:39:42
cb656 napisał(a):

Szalenie mnie intryguje, dlaczego w topie z wynikami raz widoczny jest adres strony bazowej z konkursem, który przecież nic nie mówi a innym razem tytuł tego konkursu.
Przykładem mogą być zgłoszenia nr #6270987 oraz #6270991

to zależało w jaki sposób była publikowana odpowiedź czy z komentarza pod konkursem czy na forum - ujednolicenie, moje niedopatrzenie, dzięki

delvitto bruce cb656 już wyjaśnił emotka
krótki opis nie jest wymaganym polem, ale to jest jedyny sposób aby pod opisem w kategorii było coś więcej niż cyfry...

cb656 napisał(a):

System powiadamiania o wynikach jeszcze nie jest doskonały. Na przykładzie tego konkursu: Konkurs "Świętuj z nami 15-lecie PKP Intercity"
Kilka osób już podało po raz kolejny te same wyniki z adresu: http://www.interc...koniec-konkursu.html i ZA KAŻDYM RAZEM dostaję powiadomienie, że dodano "nowe" wyniki.
Czy można tak zrobić, by system sygnalizował, że "te wyniki już zostały ogłoszone na forum i pod konkursem"?
Bo ludzie nie wyłapią wszystkiego - jeden dodaje na forum, inny pod opisem konkursu... przy czym wcale nie czyta uwag poprzedników emotka

a co w przypadku gdy konkurs jest wieloetapowy? nie ma złotego środku, chyba że tak jak kiedyś pisałem - dodatkowy checkbox...

pionas

Cytuj wiadomość#6271145 wtorek, 18 październik 2016, 08:20:42
cb656 napisał(a):

Myślałem także o tym emotka Zachowanie strony na aktywność użytkownika widzę tak:
- użytkownik wbija adres z wynikami, a system stwierdza, że ten adres został już wcześniej zgłoszony i wyświetla taką informację w rodzaju "MAMY JUŻ WYNIKI Z TEGO KONKURSU, REZYGNUJESZ, CZY CHCESZ DODAĆ, ŻE TO WYNIKI KOLEJNEGO ETAPU?"
- pojawiałoby się pole wyboru czyli a) możliwość rezygnacji z kontynuacji; b) możliwość uzupełnienia informacji w rodzaju "III ETAP" albo "WYNIKI FINAŁOWE" i te wyniki pojawiałyby się na stronie z taką właśnie adnotacją. emotka

jeśli chodzi o publikację wyników z opisu konkursu to można już po pierwszej publikacji dodać taki komunikat, ale jeśli chodzi o forum to przeładowanie strony i wyświetlenie komunikatu na górze wpisów, bo dopiero po wypełnieniu formularza system będzie sprawdzał adres strony...
0 0

zdolnabestia

Cytuj wiadomość#6271175 wtorek, 18 październik 2016, 09:41:13
Ja te obrazki lubię, nie chciałabym, żeby zniknęły z głównej listy.
bruce 0

pionas

Cytuj wiadomość#6271183 wtorek, 18 październik 2016, 09:50:57
Zdjęcia na pewno nie znikną emotka
Ja ciągle uważam że powinny być większe emotka
bruce 0

pionas

Cytuj wiadomość#6271248 wtorek, 18 październik 2016, 11:32:44
cb656 napisał(a):

pionas napisał(a):

Zdjęcia na pewno nie znikną emotka
Ja ciągle uważam że powinny być większe emotka

Hm... dość kategoryczne stanowisko, przynajmniej wiem, że nie mam szans emotka
A mogę liczyć na jakieś uzasadnienie? Takie no wiesz, żebym zrozumiał. Bo mam prostą naturę i przemawiają do mnie argumenty rzeczowe, nie emocjonalne, "bo je lubię" emotka
Te obrazki po pierwsze, nie zawsze są, a po drugie - jak już są - są okrojone, nieczytelne, o czym też niedawno dyskutowaliśmy (kwestia obcinania/deformowania) by wypełniły cały obszar przeznaczony na obrazek. W związku z tym jaki jest sens i potrzeba ich istnienia, skoro w wielu wypadkach są tylko kolorową plamą?

bo konkurs z obrazkiem jest atrakcyjniejszy, jeżeli obrazek jest w dobrym rozmiarze to widać wszystkie nagrody.
rozmawialiśmy już kiedyś na ten temat i aby na obrazku było widać więcej to musiałby być większy lub ktoś musiałby ręcznie je ciąć.
System działa tak a nie inaczej i często agencje/firmy/organizatorzy konkursów piszą maila i podsyłają nową poprawioną grafikę dostosowaną do rozmiarów
bruce 0

zdolnabestia

Cytuj wiadomość#6271280 wtorek, 18 październik 2016, 12:04:14
bruce napisał(a):

ja sama rzadko obrazki dodaję (nad czym głęboko ubolewam), bo nie umiem tego robić 

Na stronie z konkursem klikasz na wybrany obrazek prawym przyciskiem myszy. Rozwijają się opcje, a wśród nich możliwość zapisania obrazka. Zapisujesz go na pulpicie komputera, a potem w formularzu dodawania konkursu klikasz na "Wybierz plik" i wybierasz go spośród tego, co masz na pulpicie.

ciasssteczko

Cytuj wiadomość#6272295 czwartek, 20 październik 2016, 09:26:24
Moim skromnym zdaniem do bazy nie powinny być dodawane wciąż nierozpoczęte konkursy z linkiem do gazetki emotka Od tego jest wątek "zapowiedzi...", a niektórym niebywale się spieszy, byle tylko capnąć konkurs  emotka

shell

Cytuj wiadomość#6272305 czwartek, 20 październik 2016, 09:39:31
Przestalo mi dzialac powiadomienie,ktore przychodzilo, gdy ukazywaly sie wyniki konkursu,ktory mialam "zaznaczony"  emotka
0 0

pionas

Cytuj wiadomość#6272980 piątek, 21 październik 2016, 09:31:53
cb656 jeśli nie pomyliłem się to:
Rozmiary miniaturki:
x = 175
y = 139

a) jeżeli (zdjecie_x > zdjecie_y) to:
- yPom = zdjecie_y / y (zaokrąglone w dół)
- xPom = zdjecie_y / x (zaokrąglone w dół)
- ciecieGora = ((zdjecie_y - (yPom * y)) / 2) (zaokrąglone w dół)
- ciecieLewa = ((zdjecie_x - (xPom * x)) / 2) (zaokrąglone w dół)

b) jeżeli warunek a nie jest spełniony to:
- yPom = zdjecie_x / y (zaokrąglone w dół)
- xPom = zdjecie_x / x (zaokrąglone w dół)
- ciecieGora = ((zdjecie_y - (yPom * y)) / 2) (zaokrąglone w dół)
- ciecieLewa = ((zdjecie_x - (xPom * x)) / 2) (zaokrąglone w dół)

ucinamy z góry i dołu wartość z ciecieGora
ucinamy z lewej i prawej wartość z ciecieLewa

i całość zmniejszamy do rozmiarów "x" i "y"
1 0

pionas

Cytuj wiadomość#6273012 piątek, 21 październik 2016, 10:36:35
cb656 napisał(a):

Zadam bardzo proste pytanie: jeśli wyślę ilustrację o wymiarach x = 175, y = 139 to zostanie umieszczona w całości, czy też będzie obcinana?

teoretycznie tak emotka
w praktyce nikt nie dodaje tak małych zdjęć i nie sprawdzałem emotka
0 0
|< << < 135 136 137 138 139 140141 142 143 144 145 > >> >|