Reklama na e-Konkursy.info

Coś wam się nie podoba? Piszcie!

|< << < 166 167 168 169 170 171172 173 174 175 176 > >> >|

zdolnabestia

Cytuj wiadomość#6476651 sobota, 24 marca 2018, 10:18:03
Pytanie: czy mając wygląd nowoczesny i wysyłając na PW obrazek osobie, która ma stary wygląd - ta osoba obrazek zobaczy?
0 0

zdolnabestia

Cytuj wiadomość#6476653 sobota, 24 marca 2018, 10:28:55
Chciałabym, aby linki podane na forum otwierały się w nowym oknie.
0 0

slonko365

Cytuj wiadomość#6476656 sobota, 24 marca 2018, 10:34:52
pionas,  jeszcze jeden wniosek:
- czy nazwa konkursu w bazie (i na stronie głównej) mogłaby być jakoś bardziej wyróżniona? W tej chwili czcionka jest nieco ciemniejsza, ale mniejsza od reszty opisów, i nawet nie wiem, czy bym to akurat zmieniała, ale może np. jakieś delikatne tło, ramka, lub jeszcze grubsza/ciemniejsza czcionka? Chodziłoby mi o to, żeby była to najbardziej rzucająca się w oczy informacja, taka "główna".

PS. Reszta opisów i kolejność super  emotka

zdolnabestia

Cytuj wiadomość#6476657 sobota, 24 marca 2018, 10:39:12
Popieram, te konkursy mogłyby być w jakiś ramkach lub w prostokątnych tłach. W tej chwili są niemal jednolitym tekstem.
Wcześniej wyświetlało ile dni do końca, do mnie to bardziej przemawiało niż data zakończenia. Szczególnie, że kończące się dzisiaj i jutro miały czerwone i żółte ramki, to było super, a teraz tego nie ma.

slonko365

Cytuj wiadomość#6476658 sobota, 24 marca 2018, 10:45:02
zdolnabestia napisał(a):

Popieram, te konkursy mogłyby być w jakiś ramkach lub w prostokątnych tłach. W tej chwili są niemal jednolitym tekstem.
Wcześniej wyświetlało ile dni do końca, do mnie to bardziej przemawiało niż data zakończenia. Szczególnie, że kończące się dzisiaj i jutro miały czerwone i żółte ramki, to było super, a teraz tego nie ma.

A no właśnie, zniknęło ile dni do końca... + czerwone i żółte ramki. Data zakończenia jest jak dla mnie ok, wcześniej mi brakowało tej informacji w tym pierwszym widoku, ile dni do końca, szczególnie gdy już na finiszu, to też była fajna informacja.
0 0

slonko365

Cytuj wiadomość#6476660 sobota, 24 marca 2018, 10:49:50
slonko365 napisał(a):

zdolnabestia napisał(a):

A no właśnie, zniknęło ile dni do końca... + czerwone i żółte ramki. Data zakończenia jest jak dla mnie ok, wcześniej mi brakowało tej informacji w tym pierwszym widoku, ile dni do końca, szczególnie gdy już na finiszu, to też była fajna informacja.

A teraz zobaczyłam, że w bazie (ale nie na stronie głównej) jest informacja ile dni do końca, ale jest tak jaśniutka, że praktycznie niewidoczna
Edit: a teraz już z zielonym tłem - ktoś tu działa z szybkością błyskawicy  emotka

awi

Cytuj wiadomość#6476663 sobota, 24 marca 2018, 10:55:19
slonko365 napisał(a):

zdolnabestia napisał(a):

A ja wolę datę zakończenia. "21 dni do końca" nic mi nie mówi, liczę z kalendarzem w ręku i się wkurzam

slonko365

Cytuj wiadomość#6476664 sobota, 24 marca 2018, 11:02:48
awi napisał(a):

slonko365 napisał(a):

zdolnabestia napisał(a):

A ja wolę datę zakończenia. "21 dni do końca" nic mi nie mówi, liczę z kalendarzem w ręku i się wkurzam

W pierwszym widoku też wolę datę zakończenia, bo do tej pory, żeby sobie zapisać w notatkach/kalendarzu musiałam wchodzić dalej żeby zobaczyć datę, i nieco mnie to irytowało, natomiast ile dni do końca jest fajne, gdy już się prawie konkurs kończy albo jeszcze nie zaczął (na niebiesko) - bo to jest bardzo czytelne i odpowiednio "alarmuje" emotka  
awi 0

pionas

Cytuj wiadomość#6476667 sobota, 24 marca 2018, 11:11:37
Na liście konkursów dodałem informację ile dni do zakończenia konkursu.
Ramek nie będzie bo różniej wielkości są zdjęcia. Tzn. nie zdjęcia a opis konkursu. Jest on dynamiczny i nie ma stałej długości przez co nie jestem w stanie określić jakiej wysokości najlepsze byłoby zdjęcie, a coś takiego jak:

Wydaje mi się, że nie wygląda za ładnie emotka
0 0

pionas

Cytuj wiadomość#6476668 sobota, 24 marca 2018, 11:13:02
slonko365 napisał(a):

pionas,  jeszcze jeden wniosek:
- czy nazwa konkursu w bazie (i na stronie głównej) mogłaby być jakoś bardziej wyróżniona? W tej chwili czcionka jest nieco ciemniejsza, ale mniejsza od reszty opisów, i nawet nie wiem, czy bym to akurat zmieniała, ale może np. jakieś delikatne tło, ramka, lub jeszcze grubsza/ciemniejsza czcionka? Chodziłoby mi o to, żeby była to najbardziej rzucająca się w oczy informacja, taka "główna".

PS. Reszta opisów i kolejność super  emotka

zrób zdjęcie bo nie wiem o czym dokładnie piszesz emotka

Jadę z synem do babci, ale jak wrócimy to siądę i dam znać co się da zrobić emotka
0 0

southlander

Cytuj wiadomość#6476706 sobota, 24 marca 2018, 14:01:27
1. Przez 10 minut szukałem gdzie się zaznacza konkurs w którym się brało udział emotka . Moim zdaniem ta literka "i" sugeruje raczej dodatkowe informacje o konkursie, a nie nasz status w konkursie. Na samej opisowej stronie danego konkursu, o wiele bardziej rzuca się w oczy panel z przyciskami od social mediów, który śmiało można przenieść na koniec tam gdzie tagi. No i w ogóle ten przycisk statusu jest jednak dość ważny, wyróżniłbym go jakoś bardziej, lub przesunąłbym go obok informacji ile do zakończenia.
2. Nie podoba mi się też oddzielenie komentarzy do konkursu na osobną zakładkę, teraz jest więcej klikania.
3. Fajnie by było w przyszłości solidnie odświeżyć logo, bo o ile kiedyś wyglądało oldschoolowo ale poprawnie, to już w połączeniu z nowocześniejszym wyglądem strony troszkę się gryzie.
4. Poza tym mi się podoba, zwłaszcza że to po prostu ewolucja a nie totalna rewolucja.
cb656 0

zdolnabestia

Cytuj wiadomość#6476712 sobota, 24 marca 2018, 14:51:34
Strona mi mocno muli. Nie jest to wina sprzętu ani internetu, inne strony działają poprawnie. Strona z konkursami często długo się ładuje, aby na końcu poinrofmować o awarii i braku pamięci.

southlander

Cytuj wiadomość#6476733 sobota, 24 marca 2018, 16:43:21

zdolnabestia napisał(a): Strona mi mocno muli. Nie jest to wina sprzętu ani internetu, inne
strony działają poprawnie. Strona z konkursami często długo się ładuje,
aby na końcu poinrofmować o awarii i braku pamięci.

U mnie to samo, podstrony czasem się ładują kilkanaście sekund. Podobnie gdy
chcę zmienić swój status udziału w konkursie - klikam "i" no i zanim
rozwinie mi się lista to trwa czasem dobre 5 sekund.
0 0

myla

Cytuj wiadomość#6476734 sobota, 24 marca 2018, 16:44:41
southlander napisał(a):

zdolnabestia napisał(a): Strona mi mocno muli. Nie jest to wina sprzętu ani internetu, inne
strony działają poprawnie. Strona z konkursami często długo się ładuje,
aby na końcu poinrofmować o awarii i braku pamięci.

U mnie to samo, podstrony czasem się ładują kilkanaście sekund. Podobnie gdy
chcę zmienić swój status udziału w konkursie - klikam "i" no i zanim
rozwinie mi się lista to trwa czasem dobre 5 sekund.

Mi też muli....
0 0

pionas

Cytuj wiadomość#6476778 sobota, 24 marca 2018, 23:34:20
zdolnabestia southlander myla
Dzisiaj w godzinach bliżej mi nie znanych (podczas wyjazdu do mojej mamy, tj. między 12-17) zabrakło miejsca na serwerze.
Przyznam szczerze że nie spodziewałem się że można zapchać 1TB emotka ale to tylko dlatego że robione są backupy strony na bieżąco (sama strona to baza ok. 6.5GB+pliki ok. 13GB)
Także strona waży prawie 20GB, kopia robiona jest co tydzień. Trochę się tego nazbierało emotka
Wyczyściłem dysk, zostawiłem 2 ostatnie backupy.

Mimo to problem nie ustał. Pojawiły się w dalszym ciągu problemy z dyskiem jaki bazą danych.
Restart serwera spowodował wyczyszczenie parametrów, które ręcznie ustawiałem (jeszcze nie doszedłem do tego dlaczego tak się stało) co spowodowało kolejne problemy.

Nauczka na przyszłość aby spisywać sobie gdzieś ustawiane parametry emotka

Mam nadzieję, że już wszystko wróci do normy... Chciałby jednak weekend spędzić z rodziną a nie przed komputerem słuchając obok głos dziecka z pytaniem "długo jeszcze" emotka

pionas

Cytuj wiadomość#6476783 niedziela, 25 marca 2018, 00:01:11
cb656 napisał(a):

pionas napisał(a):

Ramek nie będzie bo różniej wielkości są zdjęcia...

Dlaczego w cytatach nie działa w pełni formatowanie? emotka Chodzi o kolor. Znaczniki są, a na stronie nie widać koloru.
Ramek nie będzie bo różniej wielkości są zdjęcia...

Bo znacznik koloru nigdzie nie jest dostępny...
0 0

pioge7

Cytuj wiadomość#6476797 niedziela, 25 marca 2018, 09:07:30
pionas w starszej (tradycyjnej) wersji zniknął napis w ODDAM ZA DARMO o BAZARKU... to błąd czy go usunąłeś?
0 0

pionas

Cytuj wiadomość#6476798 niedziela, 25 marca 2018, 09:15:35
pioge7 napisał(a):

pionas w starszej (tradycyjnej) wersji zniknął napis w ODDAM ZA DARMO o BAZARKU... to błąd czy go usunąłeś?

Ja już tam nie grzebię. Nie wiem co się stało. Dodałem od nowa...
pioge7 0

zdolnabestia

Cytuj wiadomość#6476810 niedziela, 25 marca 2018, 10:29:27
pionas napisał(a):

Chciałby jednak weekend spędzić z rodziną a nie przed komputerem słuchając obok głos dziecka z pytaniem "długo jeszcze" emotka

Ja tak tutaj marudzę, żebyś wiedział o problemie i zajął się nim w dowolnym terminie.
cb656 0

pionas

Cytuj wiadomość#6476820 niedziela, 25 marca 2018, 11:23:38
cb656 napisał(a):

pionas napisał(a):

cb656 napisał(a):

pionas napisał(a):

Ramek nie będzie bo różniej wielkości są zdjęcia.

Jestem zdegustowany decyzją, że nie będzie ramek (...) ale gdybyś przemyślał centrowanie zdjęcia względem obszaru, a nie jego sztywne wiązanie do górnej krawędzi... 

Tak, tylko aby nie przerabiać całego front-endu musiałem skorzystać z rozwiązań które nie jest wpierane na wszystkich przeglądarkach.

emotka No a ja nadal nie wiem, jaka jest odpowiedź na propozycję centrowania. Wszystko trzeba wołami wyciągać, słowo po słowie... emotka Centrowanie NIE JEST wspierane?! Tak to mam czytać? emotka Jestem w szoku. Wydaje się to taka absolutnie podstawowa opcja formatowania przestrzeni, a tu zonk...

CSS jest ogólnodostępny. Jeśli uda Ci się bez tworzenia wszystkiego od nowa stworzyć pożądany efekt wspierany przez wszystkie przeglądarki to podeślij kod z chęcią go wdrożę emotka
Skorzystałem z display:flex; ale nie jest to wspierane przez wszystkie przeglądarki (mam na myśli m. in. IE), na FF działa (innych przeglądarek nie mam więc nie wiem jaki będzie efekt).
Moim zdaniem przy obecnych stylach efekt który chcesz osiągnąć jest nie do osiągnięcia, wydaje mi się że trzeba by było stworzyć wszystko od nowa, ale na to niestety już jest za późno...
cb656 0

|< << < 166 167 168 169 170 171172 173 174 175 176 > >> >|