Reklama na e-Konkursy.info

Dyskusje o innych konkursach (bez klików)

|< << < 5825 5826 5827 5828 5829 58305831 5832 5833 5834 5835 > >> >|

zielonaszpilka

Cytuj wiadomość#6633994 środa, 28 sierpień 2019, 13:07:10
joan napisał(a):

asiunia260 napisał(a):

Wygrałam w Misiakach hulajnogę, ale chyba sobie żartują z tymi danymi! emotka

Da się coś z tym zrobić?

Są dwa bezpieczne wyjścia:
1) opierd*lenie ich na czym świat stoi za wyłudzanie danych osobowych, postraszenie rzecznikiem, skargą do sponsora itp. - może pójdą po rozum do głowy, formularz zmienią, a w przyszłości nie będzie takich cyrków,
2) wpisanie niezgodnych z prawdą danych celem ochrony płynności finansowej swojej rodziny. Pamiętajmy, że organizator potrzebuje maksymalnie! następujących informacji: imię, nazwisko, adres wysyłkowy, ewentualnie PESEL. Cała reszta może być bajką, i tak nie mają możliwości tego sprawdzić. Niestety ta droga oznacza, że w przyszłości należy liczyć się z podobnym g*.

Smutne jest, że my tu sobie robimy burzę mózgów, a ktoś spoza forum poda im full tych danych zgodny ze stanem faktycznym emotka

No jest to jakaś opcja, chociaż pewnie podpisuję też oświadczenie, że podane przeze mnie dane sa prawidłowe. Napisałam do nich na fb, na razie twierdzą, że te dane potrzebne są im do rozliczenia nagody w us emotka więc dyskutujemy dalej. Ale chyba bez sięgania po giodo się nie obędzie
joan 0

prosiaczek

Cytuj wiadomość#6633997 środa, 28 sierpień 2019, 13:09:59
odpisali mi:
Dzień dobry,

dziękujemy za wiadomość. Wszystkie dane konieczne są do rozliczenia
podatku dochodowego, a tym samym do wystawienia stosownego dokumentu
PIT. Przypominamy, że podanie powyższych danych osobowych i złożenie
oświadczeń, jest dobrowolne, ale
konieczne do otrzymania nagrody.

co o tym sądzicie?

Pozdrawiamy
Zespół konkursu
0 0

nkba

Cytuj wiadomość#6633998 środa, 28 sierpień 2019, 13:11:14
prosiaczek napisał(a):

Dzień dobry,

odpisali mi.dziękujemy za wiadomość. Wszystkie dane konieczne są do rozliczenia

co o tym sądzicie?

Pozdrawiamy
Zespół konkursu

Bzdura i to emotka

szczupak

Cytuj wiadomość#6633999 środa, 28 sierpień 2019, 13:12:19
zielonaszpilka napisał(a):

joan napisał(a):

asiunia260 napisał(a):

Da się coś z tym zrobić?

1) opierd*lenie ich na czym świat stoi za wyłudzanie danych osobowych, postraszenie rzecznikiem, skargą do sponsora itp. - może pójdą po rozum do głowy, formularz zmienią, a w przyszłości nie będzie takich cyrków,
2) wpisanie niezgodnych z prawdą danych celem ochrony płynności finansowej swojej rodziny. Pamiętajmy, że organizator potrzebuje maksymalnie! następujących informacji: imię, nazwisko, adres wysyłkowy, ewentualnie PESEL. Cała reszta może być bajką, i tak nie mają możliwości tego sprawdzić. Niestety ta droga oznacza, że w przyszłości należy liczyć się z podobnym g*.

Smutne jest, że my tu sobie robimy burzę mózgów, a ktoś spoza forum poda im full tych danych zgodny ze stanem faktycznym emotka

No jest to jakaś opcja, chociaż pewnie podpisuję też oświadczenie, że podane przeze mnie dane sa prawidłowe. Napisałam do nich na fb, na razie twierdzą, że te dane potrzebne są im do rozliczenia nagody w us emotka więc dyskutujemy dalej. Ale chyba bez sięgania po giodo się nie obędzie

w żadnych PIT-ach rozliczając się z urzędem skarbowym nie podaje się już ani nr. dowodów osobistych, ani imion rodziców (zajrzyjcie w swoje) wyznacznikiem jest pesel ,( lub NIP w przypadku osób prow. działalność gosp.) i adres zamieszkania

estrelitta

Cytuj wiadomość#6634000 środa, 28 sierpień 2019, 13:12:43
prosiaczek napisał(a):

odpisali mi:
Dzień dobry,

co o tym sądzicie?

Pozdrawiamy
Zespół konkursu

Dziwne - ja nie wiem jak się rozliczają te agencje ale wygrywałam cenne nagrody o wartości kilku tysięcy i nigdy żadna agencja nie chciała takich danych

jokan

Cytuj wiadomość#6634001 środa, 28 sierpień 2019, 13:14:21
estrelitta napisał(a):

prosiaczek napisał(a):

odpisali mi:
Dzień dobry,

co o tym sądzicie?

Pozdrawiamy
Zespół konkursu

Dziwne - ja nie wiem jak się rozliczają te agencje ale wygrywałam cenne nagrody o wartości kilku tysięcy i nigdy żadna agencja nie chciała takich danych

sciema, przeciez nawet w PIT nie podaje sie numeru dowodu osobistego tylko Pesel lub NIP
0 0

vanillasky-2017

Cytuj wiadomość#6634002 środa, 28 sierpień 2019, 13:16:38

joan napisał(a):

asiunia260 napisał(a):

Da się coś z tym zrobić?

No jest to jakaś opcja, chociaż pewnie podpisuję też oświadczenie, że podane przeze mnie dane sa prawidłowe. Napisałam do nich na fb, na razie twierdzą, że te dane potrzebne są im do rozliczenia nagody w us emotka  więc dyskutujemy dalej. Ale chyba bez sięgania po giodo się nie obędzie

A nie zgłaszają tego przypadkiem jakoś zbiorczo bez podawania danych?
ktosiu 0

androm

Cytuj wiadomość#6634003 środa, 28 sierpień 2019, 13:18:30
vanillasky-2017 napisał(a):

joan napisał(a):

asiunia260 napisał(a):

Da się coś z tym zrobić?

No jest to jakaś opcja, chociaż pewnie podpisuję też oświadczenie, że podane przeze mnie dane sa prawidłowe. Napisałam do nich na fb, na razie twierdzą, że te dane potrzebne są im do rozliczenia nagody w us emotka  więc dyskutujemy dalej. Ale chyba bez sięgania po giodo się nie obędzie

A nie zgłaszają tego przypadkiem jakoś zbiorczo bez podawania danych?

pewnie, że bzdury gadają
nie dałabym nic ponadto co wymagane jest regulaminem
boshe, jaka amatorszczyna z ich strony
jokan 0

joan

Cytuj wiadomość#6634005 środa, 28 sierpień 2019, 13:19:58
prosiaczek napisał(a):

odpisali mi:
Dzień dobry,

co o tym sądzicie?

Pozdrawiamy
Zespół konkursu

Napiszcie do producenta, jego stronę FB podałam we wcześniejszym komentarzu.

ABSOLUTNIE NIE PODAWAJCIE IM TYCH INFORMACJI! Jakiś idiota skopiował formularz z sieci, a potem byle praktykant będzie mógł wziąć kredyty po zajrzeniu do segregatora z tym konkursem - poproście o podanie podstawy prawnej. Od razu zaznaczcie, że formularz dla laureatów został sporządzony błędnie i nieprofesjonalnie.

jokan

Cytuj wiadomość#6634006 środa, 28 sierpień 2019, 13:23:19
joan napisał(a):

prosiaczek napisał(a):

odpisali mi:
Dzień dobry,

co o tym sądzicie?

Pozdrawiamy
Zespół konkursu

Napiszcie do producenta, jego stronę FB podałam we wcześniejszym komentarzu.

ABSOLUTNIE NIE PODAWAJCIE IM TYCH INFORMACJI! Jakiś idiota skopiował formularz z sieci, a potem byle praktykant będzie mógł wziąć kredyty po zajrzeniu do segregatora z tym konkursem - poproście o podanie podstawy prawnej. Od razu zaznaczcie, że formularz dla laureatów został sporządzony błędnie i nieprofesjonalnie.

albo w najgorszym wypadku wasze dane wyladuja gdzies w lesie i ktos je wykorzysta w niewlasciwy sposob lub sprzeda....ja bym tez sie klocila o te dane
joan 0

joan

Cytuj wiadomość#6634008 środa, 28 sierpień 2019, 13:25:55
jokan napisał(a):

albo w najgorszym wypadku wasze dane wyladuja gdzies w lesie i ktos je wykorzysta w niewlasciwy sposob lub sprzeda....ja bym tez sie klocila o te dane

Zresztą: pomyślcie o tych wszystkich profesjonalnych agencjach z dużym stażem, które od lat radzą sobie bez danych z kretyńskiego formularza -> Smolar, Avanti, Albedo, Los Mejores, Columbit... a tu firma krzak wyskakuje z twierdzeniem, że dane są im niezbędne ze względów podatkowych. Serio?! emotka

prosiaczek

Cytuj wiadomość#6634011 środa, 28 sierpień 2019, 13:31:14
joan napisał(a):

jokan napisał(a):

Zresztą: pomyślcie o tych wszystkich profesjonalnych agencjach z dużym stażem, które od lat radzą sobie bez danych z kretyńskiego formularza -> Smolar, Avanti, Albedo, Los Mejores, Columbit... a tu firma krzak wyskakuje z twierdzeniem, że dane są im niezbędne ze względów podatkowych. Serio?! emotka

Co im odpisać? emotka
0 0

joan

Cytuj wiadomość#6634013 środa, 28 sierpień 2019, 13:36:27
prosiaczek napisał(a):

Co im odpisać? emotka

Że znalazłaś w internecie wiele informacji przestrzegających przed podawaniem tak szczegółowych danych wrażliwych podmiotom, które nie mają prawa takich danych żądać. W związku z tym zachodzi podejrzenie, iż formularz laureata zawiera pola zbędne. Poproś o wskazanie podstawy prawnej, z której jasno wynika, że dla celów fiskalnych niezbędne jest podanie min. imienia ojca. Możesz od razu zaznaczyć, że treść formularza laureata jest niedopuszczalna. O ile nie zostaną Ci przedstawione jasne wytyczne, podasz jedynie: imię, nazwisko, adres, numer PESEL (który w Polsce zastąpił numer NIP!) Zaznacz również, że nie spodziewałaś się tak niefrasobliwego i nieprofesjonalnego podejścia do tematu ze strony podmiotu organizującego konkurs.

androm

Cytuj wiadomość#6634016 środa, 28 sierpień 2019, 13:43:20
prosiaczek napisał(a):

joan napisał(a):

jokan napisał(a):

Co im odpisać? emotka

żeby się pałowali emotka

zielonaszpilka

Cytuj wiadomość#6634018 środa, 28 sierpień 2019, 13:44:16
superloser napisał(a):

nkba napisał(a):

prosiaczek napisał(a):

Dzień dobry,

odpisali mi.dziękujemy za wiadomość. Wszystkie dane konieczne są do rozliczenia

co o tym sądzicie?

Pozdrawiamy
Zespół konkursu

Bzdura i to emotka

Jakby misiek był nagrodą  emotka  tak jak puszka od Wasy  emotka

Podobno "jak cie widzę tak cie pisza"... I tak w głowie zostaje - śmieciowe PSEUDOnagrody - śmieciowe produkty promocyjne - jedyny wygrany to agencja emotka

Ja niestety wygrałam tylko miśki u nich i w ogóle nie zamierzam podawać im danych do wysyłki, nawet jakby prosili tylko o adres i inicjały emotka bo nie potrzebuję takich badziewiastych miśków emotka ale bardzo chętnie podyskutuję z nimi na temat ich formularza emotka Od godziny milczą na fb, więc chyba trwa u nich jakaś burza mózgów ze względu z dużą ilością zapytań o te dane i myślą, co tu zrobić emotka zobaczymy co wykombinują

tuw3105

Cytuj wiadomość#6634023 środa, 28 sierpień 2019, 13:49:01
Wpisz wymyslony pesel i imiona rodzicow i tak nie jest to im potrzebne.

prosiaczek napisał(a):

joan napisał(a):

jokan napisał(a):

Co im odpisać? emotka

0 0

joan

Cytuj wiadomość#6634024 środa, 28 sierpień 2019, 13:49:31
prosiaczek napisał(a):

Co im odpisać? emotka

Możesz również poprosić o podanie pełnej nazwy formularza podatkowego, który zamierzają złożyć, a który przewiduje pole na wpisanie numeru dowodu osobistego laureata. Napisz, że wyszukasz ten formularz online i wtedy będziecie mogli dalej rozmawiać. Ino z góry uprzedzam, że takowego nie ma emotka

tytomaszszczescie

Cytuj wiadomość#6634026 środa, 28 sierpień 2019, 13:50:35
androm napisał(a):

prosiaczek napisał(a):

joan napisał(a):

jokan napisał(a):

Co im odpisać? emotka

żeby się pałowali emotka

takich danych niektóre agencje nawet jak się auto wygra to nie potrzebują...

lubiejesien

Cytuj wiadomość#6634028 środa, 28 sierpień 2019, 13:53:32
Czy ktoś wie, jakie jest dzisiaj pytanie w Tchibo?
0 0

ktosiu

Cytuj wiadomość#6634029 środa, 28 sierpień 2019, 13:54:59
Możesz im też napisać, że jako doświadczona konkursowiczka i laureatka wielu konkursów, specjalistka od wypełniania wszelkiej maści formularzy laureata masz pewne wątpliwości co do zasadności podawania tak poufnych danych, dlatego postanawiasz skierować zapytanie do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, niech rozstrzygną tę kwestię w oparciu o RODO, a wcześniej niech sprawdzą, czy Organizator posiada stosowne zabezpieczenia tego typu danych osobowych  emotka
joan 0

|< << < 5825 5826 5827 5828 5829 58305831 5832 5833 5834 5835 > >> >|