Reklama na e-Konkursy.info

Dyskusje o innych konkursach (bez klików)

kalinea

Cytuj wiadomość#6731861 sobota, 26 wrzesień 2020, 17:14:30
yonex napisał(a):

zielonaszpilka napisał(a):

kalinea napisał(a):

Czekacie pol roku żeby sprzedać swoje wygrane?

Nie, tylko samochody trzeba trzymać pół roku.

Nic nie trzeba trzymać. Zasada jest taka, że sprzedaż przed upływem 6 miesięcy musi być ujęta w PIT 36. Jeśli kwota ze sprzedaży jest wyższa niż koszt uzyskania przychodu (w tym wypadku jest to wartość nagrody przyjęta do obliczenia 10% podatku dochodowego od wygranych) to od nadwyżki płacisz podatek, a jeśli nie to nie płacisz nic. 
Zasady takie dotyczą wszystkich rzeczy nie tylko samochodów.

W ktorej rubryce PIT trzeba to ująć?
0 0

matryczek

Cytuj wiadomość#6731862 sobota, 26 wrzesień 2020, 17:15:07
Czy w konkursie Visa https://www.e-kon...acac-karta-visa.html dane z karty muszą być identyczne z danymi z faktury? Znalazłam tylko jeden zapis "uczestnikiem Konkursu („Uczestnik”) może być osoba fizyczna o pełnej zdolności do czynności prawnych, działająca jako konsument", ale nie jestem pewna jak go zinterpretować?
0 0

soulfly

Cytuj wiadomość#6731863 sobota, 26 wrzesień 2020, 17:20:08
nataliii napisał(a):

Podpowiecie jak z agnecja First Jesli chodzi o weryfikacje paragonow? Chcą pieczątki czy nie? Bo właśnie kupiłam Jacobs w C4 i opis jest tylko Kawa ziarnista Jacobs. I zastanawiam się czy nie będzie potem problemów;)

Z c4 przejdzie.
0 0

jacu007

Cytuj wiadomość#6731865 sobota, 26 wrzesień 2020, 17:21:47
matryczek napisał(a):

Czy w konkursie Visa https://www.e-kon...acac-karta-visa.html dane z karty muszą być identyczne z danymi z faktury? Znalazłam tylko jeden zapis "uczestnikiem Konkursu („Uczestnik”) może być osoba fizyczna o pełnej zdolności do czynności prawnych, działająca jako konsument", ale nie jestem pewna jak go zinterpretować?

Regulaminy bankowe zabraniają płacić cudzą kartą, ale chyba nie zabraniają płacić cudze rachunki
0 0

yonex

Cytuj wiadomość#6731866 sobota, 26 wrzesień 2020, 17:21:59
[quote=

kalinea napisał(a):

yonex napisał(a):

kalinea napisał(a):

yonex napisał(a):

kalinea napisał(a):

kalinea napisał(a):

kalinea] Czekacie pol roku żeby sprzedać swoje wygrane?

PIT 36
8. Odpłatne zbycie rzeczy określonych w art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. d ustawy

0 0

mariolakal

Cytuj wiadomość#6731867 sobota, 26 wrzesień 2020, 17:44:39
A propos pieczątek na paragonach, o których często ktoś pisze: jak może wyglądać taka adnotacja np. w dino gdzie na odwrocie jest ich nadruk firmowy, a paragon ma wymiary 7 x 5,5 cm ?  emotka  Dajcie sobie luz...  emotka

zielonaszpilka

Cytuj wiadomość#6731871 sobota, 26 wrzesień 2020, 17:53:47
yonex napisał(a):

kalinea napisał(a):

Nic nie trzeba trzymać. Zasada jest taka, że sprzedaż przed upływem 6 miesięcy musi być ujęta w PIT 36. Jeśli kwota ze sprzedaży jest wyższa niż koszt uzyskania przychodu (w tym wypadku jest to wartość nagrody przyjęta do obliczenia 10% podatku dochodowego od wygranych) to od nadwyżki płacisz podatek, a jeśli nie to nie płacisz nic. 

To inaczej. Owszem, jeśli sprzedajesz nagrodę taniej niż wartość regulaminowa (a w 99% przypadków tak pewnie będzie;) to nie trzeba czekać tego pół roku, ale z samochodami jest więcej zamieszania, bo co z tego, że sprzedasz taniej, jak dla pani w skarbówce to będzie podejrzane i każe wpisać rynkową wartość auta. Teoretycznie ta wartość nie będzie wyższa niż wartość regulaminowa, no chyba, że cena tych aut poszłyby nagle mocno w górę albo cena w regulaminie byłaby zanizona, ale ja ze skarbówka wolę mieć jak najmniej do czynienia, więc to wygrane auto pewnie sprzedałbym odczekując te pół roku;)
mia 0

wea86

Cytuj wiadomość#6731876 sobota, 26 wrzesień 2020, 18:32:24
soulfly napisał(a):

nataliii napisał(a):

Podpowiecie jak z agnecja First Jesli chodzi o weryfikacje paragonow? Chcą pieczątki czy nie? Bo właśnie kupiłam Jacobs w C4 i opis jest tylko Kawa ziarnista Jacobs. I zastanawiam się czy nie będzie potem problemów;)

Z c4 przejdzie.

Też miałam taki opis w C4 i kazali pieczatke
0 0

soulfly

Cytuj wiadomość#6731884 sobota, 26 wrzesień 2020, 19:29:32
wea86 napisał(a):

soulfly napisał(a):

nataliii napisał(a):

Z c4 przejdzie.

Ja też i nie kazali.
0 0

mrmax

Cytuj wiadomość#6731891 sobota, 26 wrzesień 2020, 20:15:59
soulfly napisał(a):

wea86 napisał(a):

soulfly napisał(a):

nataliii napisał(a):

Z c4 przejdzie.

Ja też i nie kazali.

mi też kazali, szwagrowi też, więc chyba robią wyrywkowe kontrole
0 0

domika

Cytuj wiadomość#6731893 sobota, 26 wrzesień 2020, 20:37:34
soulfly napisał(a):

wea86 napisał(a):

soulfly napisał(a):

nataliii napisał(a):

Z c4 przejdzie.

Ja też i nie kazali.

Ja miałam w polomarket tylko JACOBS i nie chcieli emotka

0 0

roksana2802

Cytuj wiadomość#6731894 sobota, 26 wrzesień 2020, 20:39:12
jacobs barista- dostajecie potwierdzenie przyjęcia oświadczenia albo weryfikację? jesli tak to po jakim czasie? odeslalam oświadczenie i paragon tydzień temu i nie mam żadnego kontaktu z ich strony
0 0

pikawka

Cytuj wiadomość#6731897 sobota, 26 wrzesień 2020, 20:44:07
roksana2802 napisał(a):

jacobs barista- dostajecie potwierdzenie przyjęcia oświadczenia albo weryfikację? jesli tak to po jakim czasie? odeslalam oświadczenie i paragon tydzień temu i nie mam żadnego kontaktu z ich strony

Ja odesłalam 3 dni temu i też cisza  emotka
0 0

venix

Cytuj wiadomość#6731901 sobota, 26 wrzesień 2020, 21:25:59
kalinea napisał(a):

yonex napisał(a):

kalinea napisał(a):

W ktorej rubryce PIT trzeba to ująć?

inne źródła w PIT 36
0 0

Kiciunia21

Cytuj wiadomość#6731903 sobota, 26 wrzesień 2020, 21:33:22
roksana2802 napisał(a):

Nic nie przychodzi. Jesteś w laureatach? To wszystko ok.
0 0

venix

Cytuj wiadomość#6731904 sobota, 26 wrzesień 2020, 21:35:42
anaesth napisał(a):

Jak to jest z tymi loteriami, w których są bramki oraz losowanie nagrody głównej - czy komuś z Was udało się wygrać tym samym zgłoszeniem nagrodę natychmiastową oraz główną (albo ogólnie losowaną z puli wszystkich zgłoszeń)? Niby piszą, że główna będzie losowana ze wszystkich zgłoszeń, ale jakoś nie chce mi się wierzyć, że daliby mi 2 nagrody na ten sam paragon 

w jednej agencji trafiłam w bramkę, a potem na to wygrałam jedną z głównych. Paragon był już odesłany i o ile na 100zł nie chcieli pieczątki, to na główną już owszem. Problem polegał na tym, że loteria trwała długo, główna była z rezerwy i minęło ok 3 m-ce od sprzedaży, dodatkowo przełom roku. Sklep już nie miał wszystkich danych w komputerze i był problem. Ten sam miała wcześniej agencja, bo w sklepie powiedzieli, że już ktoś dzwonił (i nie załatwił). Dokładnie pamiętałam co kupiłam, znalazłam to  i im przyniosłam. I w zasadzie nie wiem czy się doszukali, czy zrobili mi grzeczność, ale podpisali.
Teraz mam w domu ładne schody  emotka

roksana2802

Cytuj wiadomość#6731914 sobota, 26 wrzesień 2020, 23:40:04
Kiciunia21 napisał(a):

roksana2802 napisał(a):

nie ma mnie w laureatach:( po jakim czasie tam nanosza dane zwycięzcy?
0 0

Kiciunia21

Cytuj wiadomość#6731917 sobota, 26 wrzesień 2020, 23:59:12
roksana2802 napisał(a):

Kiciunia21 napisał(a):

roksana2802 napisał(a):

nie ma mnie w laureatach:( po jakim czasie tam nanosza dane zwycięzcy?

Na początku loterii po 2-3 dniach. Nie wiem jak jest teraz.
0 0

magie1982

Cytuj wiadomość#6731932 niedziela, 27 wrzesień 2020, 08:21:11
Czy ktoś wie, gdzie można kupić paragon na ten konkurs? https://www.e-konkursy.info/konkurs/konkurs-pokaz-co-potrafiszz-monster-energy.html

W zadnym sklepie nie widziałam banerów.
0 0

venix

Cytuj wiadomość#6731933 niedziela, 27 wrzesień 2020, 08:23:19
magie1982 napisał(a):

Czy ktoś wie, gdzie można kupić paragon na ten konkurs? https://www.e-konkursy.info/konkurs/konkurs-pokaz-co-potrafiszz-monster-energy.html

W zadnym sklepie nie widziałam banerów.

ktoś pisał, że w dowolnym