Reklama na e-Konkursy.info

Dyskusje o innych konkursach (bez klików)

FBewa36

Cytuj wiadomość#6731945 niedziela, 27 wrzesień 2020, 10:36:51
W tik taku mozna wygrać bluzy 2 razy na ten sam @?
0 0

aniachudoba

Cytuj wiadomość#6731946 niedziela, 27 wrzesień 2020, 10:39:59
FBewa36 napisał(a):

W tik taku mozna wygrać bluzy 2 razy na ten sam @?

Z ich strony
Ile nagród mogę wygrać?W każdym z etapów, jedna osoba może wygrać tylko jedną nagrodę – zestaw składający się z 2 bluz z kapturem oraz 2 kartek pocztowych. Możliwe jest wzięcie udziału w każdym z 15 etapów Loterii. Oznacza to, że ta sama osoba może wygrać maksymalnie 15 nagród. Weryfikacja nastąpi na podstawie danych podanych w Formularzu Laureata.
0 0

kalinea

Cytuj wiadomość#6731960 niedziela, 27 wrzesień 2020, 13:24:30
-Violka- napisał(a):

kalinea napisał(a):

yonex napisał(a):

zielonaszpilka napisał(a):

kalinea napisał(a):

Czekacie pol roku żeby sprzedać swoje wygrane?

Nie, tylko samochody trzeba trzymać pół roku.

Nic nie trzeba trzymać. Zasada jest taka, że sprzedaż przed upływem 6 miesięcy musi być ujęta w PIT 36. Jeśli kwota ze sprzedaży jest wyższa niż koszt uzyskania przychodu (w tym wypadku jest to wartość nagrody przyjęta do obliczenia 10% podatku dochodowego od wygranych) to od nadwyżki płacisz podatek, a jeśli nie to nie płacisz nic. 
Zasady takie dotyczą wszystkich rzeczy nie tylko samochodów.

W ktorej rubryce PIT trzeba to ująć?

inne źródła w PIT 36

A jeszcze tylko dopytam czy osoba która nie składa pitu bo jest bezrobotna ma specjalnie złozyc pit 36 z tymi innymi zródłami?
0 0

venix

Cytuj wiadomość#6731966 niedziela, 27 wrzesień 2020, 14:07:20
kalinea napisał(a):

-Violka- napisał(a):

kalinea napisał(a):

yonex napisał(a):

kalinea napisał(a):

Nic nie trzeba trzymać. Zasada jest taka, że sprzedaż przed upływem 6 miesięcy musi być ujęta w PIT 36. Jeśli kwota ze sprzedaży jest wyższa niż koszt uzyskania przychodu (w tym wypadku jest to wartość nagrody przyjęta do obliczenia 10% podatku dochodowego od wygranych) to od nadwyżki płacisz podatek, a jeśli nie to nie płacisz nic. 

inne źródła w PIT 36

A jeszcze tylko dopytam czy osoba która nie składa pitu bo jest bezrobotna ma specjalnie złozyc pit 36 z tymi innymi zródłami?

Tak. Jak zarobisz 200zł z czegoś tam  to też  składasz,  nawet jak nie musisz zapłacić podatku. Jest przychód,  składasz PIT   nawet jak nie ma dochodu 
0 0

yonex

Cytuj wiadomość#6731968 niedziela, 27 wrzesień 2020, 14:20:22
-Violka- napisał(a):

kalinea napisał(a):

-Violka- napisał(a):

kalinea napisał(a):

yonex napisał(a):

kalinea napisał(a):

inne źródła w PIT 36

Tak. Jak zarobisz 200zł z czegoś tam  to też  składasz,  nawet jak nie musisz zapłacić podatku. Jest przychód,  składasz PIT   nawet jak nie ma dochodu 

1. Nie inne źródła tylko odpłatna sprzedaż rzeczy
2. Bezrobotny nie może mieć przychodu większego niż połowa minimalnego wynagrodzenia i tu mogą pojawić się problemy. Wtedy lepiej poczekać te pół roku.

kinia1503

Cytuj wiadomość#6731974 niedziela, 27 wrzesień 2020, 15:31:06
eMultiBilety Tymarbk docelowo były ważne  do 31.07, czy coś wydłużyli czas ważności?
0 0

slonecznik1309

Cytuj wiadomość#6731978 niedziela, 27 wrzesień 2020, 16:15:49
kinia1503 napisał(a):

eMultiBilety Tymarbk docelowo były ważne  do 31.07, czy coś wydłużyli czas ważności?

pisałam do Smolara i przysłali nowe kody
0 0

fantagiro

Cytuj wiadomość#6731994 niedziela, 27 wrzesień 2020, 19:46:50
a te z cherrissimo ? można jakoś przedłużyć ?
0 0

pioge7

Cytuj wiadomość#6732002 niedziela, 27 wrzesień 2020, 20:07:58
kupił ktoś te produkty z kuponu everydayme za 80 zł żeby zwrócili 20 zł ?
Mam problem, bo zrobiłem w sklepie zakupy, bo był plakat na chemii, to jeden ze sklepów SPAR, teraz patrzę że takiego sklepu nie ma w spisie autoryzowanych sprzedawców. I co robić? Plakat był a sklepu nie ma... zgłaszać, poradzi ktoś?
0 0

anaesth

Cytuj wiadomość#6732003 niedziela, 27 wrzesień 2020, 20:12:43
pioge7 napisał(a):

Mam problem, bo zrobiłem w sklepie zakupy, bo był plakat na chemii, to jeden ze sklepów SPAR, teraz patrzę że takiego sklepu nie ma w spisie autoryzowanych sprzedawców. I co robić? Plakat był a sklepu nie ma... zgłaszać, poradzi ktoś?

Ja kupiłam pampki, ale w Rossmannie. Akceptacja paragonu była po ok. 3 godzinach, pieniądze na koncie też bardzo szybko. Może mają mało zgłoszeń, stąd takie tempo emotka  I może z tego względu mogliby uwzględnić paragon z innego sklepu? Ja bym próbowała emotka
pioge7 0

pioge7

Cytuj wiadomość#6732006 niedziela, 27 wrzesień 2020, 20:16:31
anaesth napisał(a):

pioge7 napisał(a):

Ja kupiłam pampki, ale w Rossmannie. Akceptacja paragonu była po ok. 3 godzinach, pieniądze na koncie też bardzo szybko. Może mają mało zgłoszeń, stąd takie tempo emotka  I może z tego względu mogliby uwzględnić paragon z innego sklepu? Ja bym próbowała emotka

dzięki
próbuję emotka
PS
dopiero teraz zauważyłem przy zgłaszaniu, że jest jeszcze opcja INNE. Także, chyba będzie ok emotka

jokan

Cytuj wiadomość#6732015 niedziela, 27 wrzesień 2020, 21:20:07
Czy z Lecha Dino dostaliście jakieś potwierdzenia zwrotne, że paragon i oświadczenie są ok?
0 0

pikawka

Cytuj wiadomość#6732023 niedziela, 27 wrzesień 2020, 22:12:32
jokan napisał(a):

Czy z Lecha Dino dostaliście jakieś potwierdzenia zwrotne, że paragon i oświadczenie są ok?

Nie, nic nie dostałam na żadnego maila...
jokan 0

anialistopad

Cytuj wiadomość#6732048 poniedziałek, 28 wrzesień 2020, 09:16:47
Co dziś wozi inpost- nadawca universal mccaan? 
0 0

korni

Cytuj wiadomość#6732049 poniedziałek, 28 wrzesień 2020, 09:18:47
anialistopad napisał(a):

Nesquik emotka
0 0

anialistopad

Cytuj wiadomość#6732051 poniedziałek, 28 wrzesień 2020, 09:21:28
korni napisał(a):

anialistopad napisał(a):

Nesquik emotka

Te płatki co na messangera z błotem się pisało, tak? 
0 0

korni

Cytuj wiadomość#6732052 poniedziałek, 28 wrzesień 2020, 09:24:07
anialistopad napisał(a):

korni napisał(a):

anialistopad napisał(a):

Nesquik emotka

Te płatki co na messangera z błotem się pisało, tak? 

Tak 
0 0

szczupak

Cytuj wiadomość#6732054 poniedziałek, 28 wrzesień 2020, 09:26:26
mam pytanko do osób które wygrały 50 pln w loterii majonezowej Winiary, czy w razie wygranej paragon wystarczy skan czy oryginał się odsyła? Z góry dzięki za odp.
0 0

moskala22

Cytuj wiadomość#6732055 poniedziałek, 28 wrzesień 2020, 09:27:18
szczupak napisał(a):

mam pytanko do osób które wygrały 50 pln w loterii majonezowej Winiary, czy w razie wygranej paragon wystarczy skan czy oryginał się odsyła? Z góry dzięki za odp.

wysyłałam na maila skan paragonu
0 0

FBed

Cytuj wiadomość#6732094 poniedziałek, 28 wrzesień 2020, 12:04:28
Wystarczy skan. Zostaw sobie oryginał na wszelki wypadek tak aby mieć dowód. W razie czego będą się do Ciebie odzywali jeśli będą chcieli oryginał.

Swoją drogą juz raz udało mi się wygrać w aktualnej loterii w sklepach Netto. Raz wygrałem paczkę ciastek, a raz dość spore opakowanie kabanosów (przy zakupach w sklepach dają zdrapki, wystarczy zrobić zakupy na minimum 50 zł i można dostać zdrapkę, ktorą się zdrapuje oraz na miejscu mozna coś wygrać).

Potem na ich stronie jest możliwość zarejestrowania paragonu oraz grania o nagrody główne ( są rowery elektryczne oraz koszulki). 
0 0