Reklama na e-Konkursy.info

Allegro.pl - bez linków

mariolakal

#5730776 Napisano: 04.09.2013 20:54:42
mariolakal napisał(a):

ciasssteczko napisał(a):

mariolakal napisał(a):

ziolko napisał(a):

mariolakal napisał(a):

Hej, sprzedałam w niedzielę na allegro bilet do CC. Aukcja się zakończyła, a brak odzewu o sposobie zapłaty tudzież o jej realizacji... W związku z tym mam pytanie: ile dni kupujący ma na dokończenie transakcji ???



możesz wysłac do tej osoby maila, ale poprzez allegro, z przypomnieniem



Dzięki ! A gdzie jest taka opcja ? emotka



wchodzisz w zakładkę zwroty prowizji w 'moje allegro' i tam w zwrotach masz opcję 'przypomnij kupującemu' - działa ona kilka dni po zakończeniu aukcji, potem aktywuje się formularz zwrotu prowizji, o którą występujesz, jeśli kupujący się nadal nie odzywa



Dzięki ! Znalazłam... emotka



Kurde, gościu nie daje znaku życia, a ja nie umiem sprawdzić, kiedy się ostatnio logował... Nie chcę mu robić kopru, gdyż może się wczasuje... emotka
0 0

zdolnabestia

#5730787 Napisano: 04.09.2013 21:10:26
Jak wejdziesz w informacje o użytkowniku, klikniesz na "Oceny i komentarze", to po prawej masz:
Użytkownik od: xxxxxxxxxx
Ostatnio logował się: xxxxxxxxxxxx

Jak się ktoś wczasuje, to nie powinien niczego tuż przed wyjazdem kupować. A masz w mailu jego numer telefonu?
0 0

mariolakal

#5730883 Napisano: 04.09.2013 23:25:59
zdolnabestia napisał(a):

Jak wejdziesz w informacje o użytkowniku, klikniesz na "Oceny i komentarze", to po prawej masz:
Użytkownik od: xxxxxxxxxx
Ostatnio logował się: xxxxxxxxxxxx

Jak się ktoś wczasuje, to nie powinien niczego tuż przed wyjazdem kupować. A masz w mailu jego numer telefonu?



Ostatnio logował się 27 sierpnia, a więc dzień po zakupie... W tym samym dniu zapytał mnie o dane do przelewu jednak sposobu zapłaty ani nic więcej nie podał... Ma 0 komentarzy, 0 sprzedanych i 0 kupionych rzeczy... Nie chcę do Niego dzwonić i się ośmieszać... Czy mogę już zwrócić się o zwrot prowizji i wystawić przedmiot ponownie, czy jeszcze troszkę poczekać ??? Może gościu faktycznie gdzieś wyjechał i zapomniał... emotka
0 0

Gość: quaqua

#5730932 Napisano: 05.09.2013 09:10:20
Ktoś z Was może robi, albo może polecić kogoś kto robi porządne i sensowne cenowo szablony na allegro? Dodam, że nie może być to szablon przypadkowy, potrzebuję wstawić tam logo firmy.
0 0

nataszka

#5734314 Napisano: 10.09.2013 15:41:25
Nie działa mi allegro,nie mogę się zalogować ,kręcą się te czarne kółka!!!! emotka
0 0

mariolakal

#5748950 Napisano: 03.10.2013 22:21:17
Czy ktoś się orientuje, gdzie można znaleźć listę niesprzedanych przedmiotów ? Chciałam je wystawić jeszcze raz, a ukazują się tylko dwa ostatnie... Po jakim czasie Oni usuwają taką listę i czy jest jakieś archiwum, w którym mogłabym je odzyskać ??? emotka
0 0

Gość: koza.k90

#5748952 Napisano: 03.10.2013 22:24:05
mariolakal napisał(a):

Czy ktoś się orientuje, gdzie można znaleźć listę niesprzedanych przedmiotów ? Chciałam je wystawić jeszcze raz, a ukazują się tylko dwa ostatnie... Po jakim czasie Oni usuwają taką listę i czy jest jakieś archiwum, w którym mogłabym je odzyskać ??? emotka



najprościej jest znaleźć w swojej skrzynce mailowej wiadomość z Allegro ZAKOŃCZENIE SPRZEDAŻY

i tam masz opcję WYSTAW PONOWNIE
0 0

mariolakal

#5749020 Napisano: 04.10.2013 00:28:22
koza.k90 napisał(a):

mariolakal napisał(a):

Czy ktoś się orientuje, gdzie można znaleźć listę niesprzedanych przedmiotów ? Chciałam je wystawić jeszcze raz, a ukazują się tylko dwa ostatnie... Po jakim czasie Oni usuwają taką listę i czy jest jakieś archiwum, w którym mogłabym je odzyskać ??? emotka



najprościej jest znaleźć w swojej skrzynce mailowej wiadomość z Allegro ZAKOŃCZENIE SPRZEDAŻY

i tam masz opcję WYSTAW PONOWNIE



O kurde... nie wpadłam na to... Dzięki... Zaraz sie biorę za przeszukiwanie... emotka
0 0

mariolakal

#5749021 Napisano: 04.10.2013 00:38:25

Nie da rady... W opcji "wystaw ponownie" mam puste pola do ponownego wypełnienia... Chciałam wystawić jeszcze raz aukcję z maja... A w archiwum ponoć nie przechowują... Jakieś formularze są do wypełnienia... Nawet nie chciało mi się czytać... emotka
0 0

Gość: koza.k90

#5761120 Napisano: 24.10.2013 21:08:46
czy na allegro nie opcji, że nie sprzedaje się za granicę ?

lub chociaż info, że wtedy inne koszty wysyłki ?
0 0

pawel1615

#5761175 Napisano: 24.10.2013 22:35:39
koza.k90 napisał(a):

czy na allegro nie opcji, że nie sprzedaje się za granicę ?

lub chociaż info, że wtedy inne koszty wysyłki ?

jak wystawiasz przedmiot to w "płatność i dostawa" po prawej stronie masz takie coś "Sprzedający zgadza się na wysyłkę za granicę:
Nie ( Zmień ) " i to jest domyślnie ustawione na "nie" emotka
0 0

Gość: koza.k90

#5761181 Napisano: 24.10.2013 22:40:30
pawel1615 napisał(a):

koza.k90 napisał(a):

czy na allegro nie opcji, że nie sprzedaje się za granicę ?

lub chociaż info, że wtedy inne koszty wysyłki ?

jak wystawiasz przedmiot to w "płatność i dostawa" po prawej stronie masz takie coś "Sprzedający zgadza się na wysyłkę za granicę:
Nie ( Zmień ) " i to jest domyślnie ustawione na "nie" emotka



tak miałam
0 0

banka-manka

#5766719 Napisano: 05.11.2013 10:05:56
Może ktoś będzie potrafił mi pomóc.
Jak mam anulować zakup na prośbę kupującego, tak by transakcja została wycofana. Nie chcę ubiegać się o zwrot prowziji (skomplikowana sprawa; pierwszy zakup na allegro tej osoby, dodatkowo twierdzi, że nie ma konta bankowego; a opcjach nie było wysyłki za pobraniem; chce zrobić zwykły przelew a nie prze PayU - a tylko taka była opcja zapłaty; żąda podania nr konta przez e-mail). Bardzo trudno się z tą osobą dogadać. A ja nie chce robić sobie dodatkowego kłopotu.

Chcę tylko, spokojnie na nowo wystawić przedmiot i mieć czystą sytuację, żeby było jasno zaznaczone, że transakcja jest anulowana.
0 0

masza

#5766730 Napisano: 05.11.2013 10:15:28
banka-manka napisał(a):

Może ktoś będzie potrafił mi pomóc.
Jak mam anulować zakup na prośbę kupującego, tak by transakcja została wycofana. Nie chcę ubiegać się o zwrot prowziji (skomplikowana sprawa; pierwszy zakup na allegro tej osoby, dodatkowo twierdzi, że nie ma konta bankowego; a opcjach nie było wysyłki za pobraniem; chce zrobić zwykły przelew a nie prze PayU - a tylko taka była opcja zapłaty; żąda podania nr konta przez e-mail). Bardzo trudno się z tą osobą dogadać. A ja nie chce robić sobie dodatkowego kłopotu.

Chcę tylko, spokojnie na nowo wystawić przedmiot i mieć czystą sytuację, żeby było jasno zaznaczone, że transakcja jest anulowana.

wydaje mi się , że jak chcesz drugi raz wystawić przedmiot i zrobić to "jasno, legalnie" to musisz ubiegać się o zwrot prowizji i podać tam powód, jeżeli napiszesz , ze z winy Kupującego , osoba ta dostanie upomnienie.....ale na 100% nie wiem
0 0

banka-manka

#5766740 Napisano: 05.11.2013 10:34:19
masza napisał(a):

banka-manka napisał(a):

Może ktoś będzie potrafił mi pomóc.
Jak mam anulować zakup na prośbę kupującego, tak by transakcja została wycofana. Nie chcę ubiegać się o zwrot prowziji (skomplikowana sprawa; pierwszy zakup na allegro tej osoby, dodatkowo twierdzi, że nie ma konta bankowego; a opcjach nie było wysyłki za pobraniem; chce zrobić zwykły przelew a nie prze PayU - a tylko taka była opcja zapłaty; żąda podania nr konta przez e-mail). Bardzo trudno się z tą osobą dogadać. A ja nie chce robić sobie dodatkowego kłopotu.

Chcę tylko, spokojnie na nowo wystawić przedmiot i mieć czystą sytuację, żeby było jasno zaznaczone, że transakcja jest anulowana.

wydaje mi się , że jak chcesz drugi raz wystawić przedmiot i zrobić to "jasno, legalnie" to musisz ubiegać się o zwrot prowizji i podać tam powód, jeżeli napiszesz , ze z winy Kupującego , osoba ta dostanie upomnienie.....ale na 100% nie wiem



Dzięki. Tak też myślałam.
Kupujący chce bym podała nr konta, by ten zwrócił mi prowizję.
Nie dociera, że są procedury i wszystko załatwia się przez stronę allegro. Normalnie ręcę opadają takie głupoty wypisuje.
Jeszcze pretensje za cyrk.
0 0

Gość: koza.k90

#5766741 Napisano: 05.11.2013 10:37:58
Anuluj transakcje - powodem brak płatności

zwrócą Ci prowizje i masz czyste konto
0 0

banka-manka

#5766751 Napisano: 05.11.2013 10:48:04
koza.k90 napisał(a):

Anuluj transakcje - powodem brak płatności

zwrócą Ci prowizje i masz czyste konto



Dzięki.
W którym miejscu mogę znaleźć taką opcję annuluj transakcję?
Jestem od niedawna na allegro, pierwszy raz mam taką sytuację i nie wiem gdzie takie coś szukać.
0 0

Gość: koza.k90

#5766838 Napisano: 05.11.2013 12:03:57
Zakładka MOJA SPRZEDAŻ

po lewej wybierz Zwroty Prowizji i potem Zwroty Prowizji Do Złożenia
0 0

banka-manka

#5767530 Napisano: 06.11.2013 11:06:42
koza.k90 napisał(a):

Zakładka MOJA SPRZEDAŻ

po lewej wybierz Zwroty Prowizji i potem Zwroty Prowizji Do Złożenia



Dziękuje emotka
0 0

Gość: koza.k90

#5781190 Napisano: 27.11.2013 17:16:06
czy jeżeli jestem na Allegro jako osoba fizyczna, nie sklep, muszę przyjmować zwroty emotka

dziewczyna kupiła buty i najpierw twierdziła, że brakuje wkładki w jednym bucie, a potem że są na nią za duże i chce je oddać

w aukcji mam podane dokładne rozmiary wkładek a na życzenie udzielam szczegółowych informacji, ale o żadne nie poprosiła

zawsze istnieje też obawa, że za nową rzecz dostanę znoszone obuwie i szukaj tatka latka

co robić emotka

w aukcji nie mam info, że przyjmuję zwroty
nie mam też mniejszych butów na wymianę, bo to była jedyna para (nietrafiony prezent)
0 0