Reklama na e-Konkursy.info

Coś wam się nie podoba? Piszcie!

cb656

#6878227 Napisano: 24.08.2022 14:14:14
korti2022 napisał(a):

po godzinie i 10 minutach od założenia wczoraj przeze mnie wątku poleciałeś do Administratora z lamentem, a teraz chowasz głowę w piasek i nie potrafisz podać argumentów za niby moją "prywatą" i jedyne na co Cie stać to negatywna łapka (...)
to jaki lament podniosło kilka osób, nie podając argumentów, jest co najmniej zastanawiające...

Zastanawiające to jest to, że inni widzą to, czego jedynie Autor wątku tego nie widzi i żąda wyjaśnień. emotka
Tu nie ma o czym dyskutować, skoro jeszcze tego nie zauważyłeś, to żadne argumenty w tym nie pomogą. emotka
0 0

cb656

#6877990 Napisano: 23.08.2022 18:15:16
Adrian, przepraszam bardzo, ale czy Ty widzisz to samo co ja?!  emotka

Dla JEDNORAZOWEJ jakiejś prywaty użytkownika zakładać kolejny top, który i tak zginie śmiercią naturalną z nudów?????
Takie coś to się nadaje jako pojedynczy krótki wpis na forum w dziale dyskusje o wynikach, szukam,  czy porozmawiajmy o wszystkim. Zajawka w rodzaju: czy ktoś chce wziąć udział w mojej prywatnej ankiecie? Jeśli tak, zapraszam na PW!

To jest zaśmiecanie forum. Jestem za likwidacją. emotka
https://www.e-kon...da?strona=1#p6877974

cb656

#6875274 Napisano: 10.08.2022 12:29:58
Hm, nie wiem czy to ma związek z błędem 520, ale po zgłoszeniu konkursu do bazy nie otrzymałem zwyczajowego potwierdzenia na zielonym tle, że zgłoszenie zostało przyjęte. Dziwne, dziwne... emotka Strona tylko się przeładowała i już. Cała na biało.
P.S. Sprawdziłem - konkurs się zapisał, no ale powiadomienia nie było. emotka
https://www.e-kon...ny-konkurs-olx-praca
0 0

cb656

#6875258 Napisano: 10.08.2022 12:13:21

cb656

#6875092 Napisano: 09.08.2022 13:59:56
pionas - patrzę na wpisy w tym topie i widzę, że małpa przyklejona do nicka jest nadal widoczna. A miała przecież służyć do powiadamiania wspomnianego, że ktoś o nim napisał.
Czy to, że tu nie znika, znaczy, że powiadamianie nie działa? emotka
https://www.e-kon...?strona=437#p6875079
0 0

cb656

#6874987 Napisano: 09.08.2022 08:24:39
pionas napisał(a):

cb656 napisał(a):

PO PROSTU pytam, czy te pliki pozostawiane przez różne strony na naszych dyskach (ciasteczka), to są pliczki ogólnie dostępne, czyli że jedna strona może odczytać pliki ciasteczek pozostawione przez inne strony, czy nie?

To zależy, może ten artykuł https://szkolasecurity.pl/ciasteczka/ pozwoli zrozumieć działanie ciasteczek

Pośrednio znalazłem jednak odpowiedź na swoje pytanie emotka miedzy wierszami tutaj...

Privacy Sandbox  ...większość poufnych informacji będzie ukryta. Aplikacja uniemożliwi przekazywanie plików cookies pomiędzy obcymi stronami internetowymi...

0 0

cb656

#6874889 Napisano: 08.08.2022 16:33:17
pionas napisał(a):


e-konkursy nie wiedzą gdzie byłeś, teoretycznie mogą wiedzieć skąd wszedłeś (ale to nie zawsze działa), zgodnie z polityką prywatności:

  1. Administrator usługi wykorzystuje Cookies Zewnętrzne w następujących celach:
    1. ....
    2. Prezentowania reklam dostosowanych do preferencji Użytkownika z wykorzystaniem narzędzia internetowej reklamy:
      1. Google AdSense

emotka ojejciu, Adrian, nie tak oficjalnie, pliizz... emotka
Ty pewnie myślisz, że ktoś tu się doszukuje niecnych zachowań emotka Nic z tych rzeczy.
Serio, nawet się nie czepiam, jak zawsze emotka
Może zresztą ja to źle nazywam? emotka Nie znam się na tych mechanizmach, czy to Google AdSense czy innych, bez względu na to, jak je zwać.  Pytam jak typowy laik drugiego człowieka, informatyka, jak to z tym jest? Jak ten mechanizm działa? Albo może jeśli nie masz czasu, podpowiedz proszę, gdzie znajdę odpowiedź jakoś przystępnie podaną? By nie-informatyk zrozumiał?
PO PROSTU pytam, czy te pliki pozostawiane przez różne strony na naszych dyskach (ciasteczka), to są pliczki ogólnie dostępne, czyli że jedna strona może odczytać pliki ciasteczek pozostawione przez inne strony, czy nie?
0 0

cb656

#6874744 Napisano: 07.08.2022 23:26:49
zielonaszpilka napisał(a):

Strona A odczytuje jak i zbiera tylko swoje ciasteczka. To, że na stronie A wyświetlają Ci się reklamy personalizowane na podstawie twoich odwiedzi na stronie B i C to sprawka googla, a nie strony A. Tak jak piszesz, strona A tylko udostępnia swoje terytorium na wyświetlenie reklamy i tu jej rola się kończy emotka

emotka
Okej. Odpowiedź zrozumiałem. Po literkach, jak mawiała Maria CZUBASZEK emotka
Nie rozumiem niestety nadal tego mechanizmu personalizowania używanego przez google emotka
Chyba mnie to przerasta, potrzebuję wyjaśnienia prostszym językiem. emotka
...albo po prostu muszę się wyspać emotka emotka

cb656

#6874741 Napisano: 07.08.2022 23:13:04
zielonaszpilka napisał(a):

cb656 napisał(a):

...czy strona (domena e-konkursy.info na przykład) nazwijmy ją A, może odczytywać także ciasteczka ze strony B, C, D i innych, czy tylko swoje?

To jest reklama googla, a nie reklama związana ze stroną e-konki. Jak klikniesz przy tej reklamie "x" to pojawi Ci się okienko z wyborem i tam masz opcje "Dlaczego ta reklama?" emotka  i ogólnie o reklamach googla https://safety.go...rivacy/ads-and-data/

Hm. Zarówno masz, jak i nie masz racji emotka
Strona e-konków UDOSTĘPNIA reklamom googla swoje terytorium na wyświetlanie.
Mnie zaś interesuje ogólny mechanizm tego udostępniania.
Tak, wiem - to NIE pionas rekalmuje wakacje w Chorwacji emotka Co do tego nie mam wątpliwości emotka
To reklamuje reklamodawca związany finansowo z googlem.
Chciałbym po prostu wiedzieć, znać odpowiedź informatyka na swoje proste przecież pytanie:

czy strona (domena e-konkursy.info na przykład) nazwijmy ją A, może odczytywać także ciasteczka ze strony B, C, D i innych, czy tylko swoje? emotka
0 0

cb656

#6874738 Napisano: 07.08.2022 22:43:17
pioge7 napisał(a):

Np. Po kliknięciu w tag Wrocław 

https://www.e-konkursy.info/tags/show/konkursy%20Wroc%C5%82aw

pionas to chyba kwestia kodowania znaków, czy cóś w podobie... emotka
Po kliknięciu w tag "WROCŁAW" przenosi na stronę https://www.e-konkursy.info/tagi/wroclaw
Widok:
0 0

cb656

#6874551 Napisano: 06.08.2022 11:52:13
pionas Bardzo konkretne i poważne.
Różne strony zapisują nam na dysku pliki ciasteczek po to, by przy następnym wejściu na taką stronę na podstawie zapisanych tam informacji dopasować stronę pod czytelnika, prawda?
No i takie mam pytanko - czy strona (domena e-konkursy.info na przykład) nazwijmy ją A, może odczytywać także ciasteczka ze strony B, C, D i innych, czy tylko swoje?
Bardzo krótką i rzeczową odpowiedź informatyka proszę emotka

Bo to ma znów związek z wyświetlanymi reklamami... Dziś najpierw byłem na stronach informacyjnych i czytałem o wypadku autokaru w Chorwacji. A po wejściu na e-konki wyświetlają mi się reklamy zapraszające na wczasy no gdzie? No oczywiście też do Chorwacji!
Już wiem, że to nie przypadek, tylko pytanie, skąd system śledzenia wie o tym, co przeczytałem na stronach pochodzących z innych domen?
0 0

cb656

#6874015 Napisano: 03.08.2022 16:47:39
pioge7 napisał(a):

cb656

u mnie po wybraniu tagu:

Nie kwestionuję tego. Umieszczam podpowiedź dla pionasa, by wiedział, że to nie globalny problem, tylko lokalny. emotka Występuje w jakichś określonych warunkach, które są u Ciebie, a u Bestii czy u mnie nie.
0 0

cb656

#6874011 Napisano: 03.08.2022 16:38:43
zdolnabestia napisał(a):

pioge7 napisał(a):

Naciskając na dowolny tag na stronie wychodzi błąd 404, proszę o zajęcie się tym jeśli masz chwilę emotka  

U mnie działa.

O, czyżbyś też była informatykiem? emotka Chcesz w prezencie koszulkę branżową? emotka


P.S. Ja co prawda nie jestem informatykiem, ale u mnie też działa, nie wiem dlaczego emotka


Wybrałem pierwszy z brzegu tag WAKACJE i widzę listę takich konkursów:
0 0

cb656

#6873824 Napisano: 03.08.2022 09:33:45
azaflora napisał(a):

cb656 napisał(a):

Czytam o podrywaniu na cukier emotka  
Po chwili przechodzę na jedną z innych stron, by sprawdzić co nowego w bazie i co widzę?
OCZYWIŚCIE REKLAMĘ CUKRU! emotka
...żebym to ja chociaż NAPISAŁ to słowo, albo bo ja wiem - zacytował?! Ale tylko czytałem, w dodatku samymi oczami, nie na głos emotka
Wrrr...

A kto pisał, że cukier to biała śmierć? 

Pytasz o to, kto pierwszy użył tego zwrotu? emotka Akurat tego nie wiem emotka
Po nim pisało tak wiele osób, w tym i ja emotka Tyle, że to było jakiś czas temu, a ja piszę o tym, że reklama przypętała się DZIŚ. Nie tego dnia, gdym pisał o cukrze. A dziś tylko czytałem, nie pisałem...

P.S. Przypomniało mi się, że pierwszym, który napisał "cukier krzepi" był Wańkowicz.
A jakiś czas później ktoś uzupełnił wypowiedź o "cukier krzepi, wódka lepiej"
emotka
0 0

cb656

#6873817 Napisano: 03.08.2022 08:55:11
Masakra totalna... emotka emotka
Mechanizm śledzenia używany przez system reklam jest przerażający... emotka

Zaczynam dzień. Wchodzę na ekonki, sprawdzam co w powiadomieniach, klikam, czytam...
Czytam o podrywaniu na cukier emotka  
Po chwili przechodzę na jedną z innych stron, by sprawdzić co nowego w bazie i co widzę?
OCZYWIŚCIE REKLAMĘ CUKRU! emotka
...żebym to ja chociaż NAPISAŁ to słowo, albo bo ja wiem - zacytował?! Ale tylko czytałem, w dodatku samymi oczami, nie na głos emotka
Wrrr...

0 0

cb656

#6873533 Napisano: 01.08.2022 22:12:26
Hm... Czemu słowo "b.l.u.z.g.a.ć" system uznał za niecenzuralne i podmienił na "CENZURA", tego doprawdy nie ogarniam swoim rozumkiem Kubusia Puchatka... emotka emotka
emotka
0 0

cb656

#6870470 Napisano: 15.07.2022 17:49:06
pionas dziwna historia... Dotyczy NIEZALOGOWANYCH.
Próba wejścia na forum kończy się komunikatem błędu. Od niedawna. Przykład z ilustracji dotyczy topu MOJE DZISIEJSZE WYGRANE.
Odkryte przypadkowo emotka Zarówno w przeglądarce w telefonie (Android), jak i w komputerze stacjonarnym (WIN7).
Po zalogowaniu na swoje konto wszystko w porządelu. emotka

cb656

#6867851 Napisano: 01.07.2022 21:22:55
netka2000 napisał(a):

A to ciekawe. Nie było dwa razy wysłane. Zresztą, liczba postów nie zmieniła się. Ciekawe, czy ten wpis też się zdubluje. Upały?

BURZA... emotka
0 0

cb656

#6867849 Napisano: 01.07.2022 21:09:20
netka2000 napisał(a):

Coś za dużo tych zdublowanych konkursów i opisy marnej jakości.

Coś za dużo tych zdublowanych wpisów na forum emotka
0 0

cb656

#6867402 Napisano: 29.06.2022 19:08:58
monisss napisał(a):

blanca napisał(a):

monisss napisał(a):

dodanie komentarzy w konkursach skutkuje wklejeniem się postu jako wyniki... 

Wystarczy nie zaznaczać pola "Dodaje komentarz z linkiem do wyników konkursu".

...myślę, że to nie jest zbyt logiczne dla wszystkich emotka  

Hm. Serio? emotka Myślę, że to jest logiczne dla wszystkich tych, którzy rozumieją pojęcie logiki. No i rozumieją pismo pisane emotka emotka
Ergo: nie należysz do tego zbioru. emotka emotka
0 0