Reklama na e-Konkursy.info

Wyniki wyszukiwania

Szukano wśród postów użytkownika paula9891

paula9891

#6287569 Napisano: 21.11.2016 09:57:26 w Pomocy!!!!
defed napisał(a):

aendrius1 napisał(a):

Szukam pomocy, może znajdzie osobo obeznana lub pracująca w Urzedzie Skarbowym ,która miał do czynienia z podatkiem od wygranej.
Pytanie jest nastepujuące (wszelkie wasze doświadczenia w tym temacie mile widziane):
Czy mogę sprzedać wygraną rzeczową przed upływem pół roku NIE PŁACĄC PODATKU?
Wartośc wygranej rzeczowej ok 5000 zł. Oraganizator do wygranej dołączył nagrodę pieniężną ale oczywiście mi jej nie przekazywał i sam odprowadził zryczałtowany podatek od wygranej w wysokośco 10% wartości wygranej.
Oczywiście cena za którą chcę sprzedać ów przedmiot to ok 2/3 wartości od której naliczony był 10% podatek zryczałtowany czyli niższa.
Jakie są przepisy w tym względzie,czy traktować taką sprzedaż jako przychód/dochód,czy 2 razy można opodatkować ten sam przedmiot???

Dla osób zainteresowanych tematem:
NAGRODA nie jest dochodem. Organizator płaci podatek od nagrody.
Gdy już nagroda jest Twoja - to Twoja rzecz. Gdy chcesz sprzedać swoją rzecz, masz 2 wyjścia:
1. zapłacisz podatek, gdy sprzedasz NOWĄ rzecz (nagrodę lub cokolwiek innego, co posiadasz mniej niż 6 miesięcy, UWAGA: nawet jeśli tego używasz!).
Dopiero po zakończeniu roku należy go (DOCHÓD) wykazać w rocznym zeznaniu podatkowym składanym w terminie do 30 kwietnia roku następującego po roku, w którym sprzedano rzecz wraz z innymi dochodami opodatkowanymi według skali podatkowej (np. dochodami z pracy, ze zleceń, z emerytury). 
2. nie zapłacisz podatku, gdy sprzedasz rzecz STARĄ (taką, którą posiadasz powyżej 6 miesięcy, bez względu na to czy rzecz jest nowa czy używana)
UWAGA: Co ważne, początku biegu półrocznego okresu nie wyznacza dzień nabycia rzeczy. Jest nim koniec miesiąca, w którym podatnik nabył jej własność. Źródło informacji TUTAJ.

defed, a wiesz może jak to jest ze składaniem PIT jeżeli otrzymam przelew 4000 zł od Lay's? Oni rozlzają to wystawiając PIT 8 R do US, a ja? Muszę coś jeszcze robić? Wyświetl w wątku >>
0 0

paula9891

#6287563 Napisano: 21.11.2016 09:48:28 w Pomocy!!!!
netka2000 napisał(a):

aendrius1 napisał(a):

Szukam pomocy, może znajdzie osobo obeznana lub pracująca w Urzedzie Skarbowym ,która miał do czynienia z podatkiem od wygranej.
Pytanie jest nastepujuące (wszelkie wasze doświadczenia w tym temacie mile widziane):
Czy mogę sprzedać wygraną rzeczową przed upływem pół roku NIE PŁACĄC PODATKU?
Wartośc wygranej rzeczowej ok 5000 zł. Oraganizator do wygranej dołączył nagrodę pieniężną ale oczywiście mi jej nie przekazywał i sam odprowadził zryczałtowany podatek od wygranej w wysokośco 10% wartości wygranej.
Oczywiście cena za którą chcę sprzedać ów przedmiot to ok 2/3 wartości od której naliczony był 10% podatek zryczałtowany czyli niższa.
Jakie są przepisy w tym względzie,czy traktować taką sprzedaż jako przychód/dochód,czy 2 razy można opodatkować ten sam przedmiot???

Trzeba zapłacić podatek. Wykazuje się go w rocznym PIT jako przychód i raczej nie przejdzie 2/3 wartości (zależy jak do tego podejdzie US). Pół roku liczy się od następnego miesiąca w którym nastąpiła wygrana, np. wygrana w listopadzie, to bez podatku można sprzedać w czerwcu.

Dokładnie emotka  Bo oni płacą za Ciebie podatek od wygranej, a Ty musisz zapłacić podatek od czynności cywilnoprawnych (tak jak przy sprzedaży samochodu przed upływem pół roku itd.) emotka Wyświetl w wątku >>
1 brucee 0

paula9891

#6286678 Napisano: 18.11.2016 15:10:01 w Lay's
karolina7 napisał(a):

gienek1 napisał(a):

Czy ktoś wygrał piłkę w jednym tygodniu a konsolę w innym?

Podbijam pytanie...

Ktoś raz pisał, że robił analizę nazwisk i wynikało z niej, że tak.
Ale na swoim przykładzie nie potwierdzam emotka
A i nie wiadomo, czy nie brał udziału drugi raz na te same dane w kolejnym tygodniu i z tego względu nie był w wynikach z piłkami. Wyświetl w wątku >>
0 0

paula9891

#6286604 Napisano: 18.11.2016 12:56:11 w Połączenia nieodebrane
Domino123 napisał(a):

Nieznany nr o 12.25??

Dzwonili z Jacobs ITM - Karlsband.
Osobiście nie potwierdzam, info z forum. Wyświetl w wątku >>
0 0

paula9891

#6286578 Napisano: 18.11.2016 12:35:30 w Lay's
bethan napisał(a):

Zjedz całą, a zobaczysz, co będzie się działo  emotka

Ja zjadłam wczoraj w podziękowaniu za nagrodę- nie polecam emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

paula9891

#6286527 Napisano: 18.11.2016 11:42:28 w Wkurza mnie...
asantesana napisał(a):

paula9891 napisał(a):
 Proszę nie piszcie, że to wina lekarza, bo nie chciał im pomóc, chyba nie ma tak bezdusznych ludzi...

Zapewniam Cię, są tak bezduszni ludzie i to lekarze, sama miałam "przyjemność" z taką panią doktor pulmonolog, że do tej pory nie mogę uwierzyć jak tak można potraktować drugiego człowieka. 

Możliwe, że źle trafiłaś, ale jak napisałam w wypowiedzi wyżej, że lekarze to ludzie i wszystko zależy od tego na kogo się trafi. Nie wszyscy są źli... Wyświetl w wątku >>
0 0

paula9891

#6286518 Napisano: 18.11.2016 11:33:36 w Wkurza mnie...
cudaczek121 napisał(a):

Wkurza mnie, a może bardziej smuci, że wczoraj zmarła półtoraroczna córka mojej siostry przyjaciółki emotka Malutka od urodzenia cierpiała z powodu kłopotów z oddychaniem, a pomimo to jak koleżanka trafiła z nią ostatnio do szpitala na obserwację, lekarze po 2 dniach wypisali ją do domu nie zleciwszy szczegółowych badań, pomimo tego,że dziecko było z grupy podwyższonego ryzyka emotka Tak to właśnie w tej Polsce jest, że jak nie dasz w łapę, nie zapukasz do odpowiednich drzwi, to zdychaj sobie człowieku emotka Rodzice mi opowiadali, że kiedy ja się rodziłam 32 lata temu, ojciec z dziadkiem dali lekarzowi równowartość 120 marek niemieckich w 1984 roku, co ponoć stanowiło półroczną pensję tego doktora.Urodziłam się z wodogłowiem, łeb podobno jak bania wielki,a ten zaproponował termin operacji za kilka tygodni.Oczywiście po odpowiedniej gratyfikacji pieniężnej zostałam zoperowana już następnego dnia.Przecież mogłam umrzeć albo w "najlepszym" przypadku zostać warzywkiem.Bardzo ubolewam,że od tego czasu w polskiej służbie zdrowia nic się nie zmieniło emotka

Nie lubię takich uogólnień, bo znam lekarzy, którzy przyjmują dzieci za darmo w swoim domu... Ktoś przyjeżdża, bo wie gdzie mieszkają i nie biorą za to ani złotówki.
Lekarze to ludzie i wszystko zależy od tego na kogo trafisz.
A z kolejką oczekujących na zabiegi jest tak, że NFZ daje limit, a jak przyjmiesz za dużo osób, bo masz dobre serce, to Ci za to nie zapłaci. Czyli pracujesz za darmo, albo gorzej, dokładasz do interesu, bo materiały kosztują i to dużo...
W przypadku dzieci niestety jest tak, że mogą wyglądać na zdrowe, a godzinę później umrzeć... Proszę nie piszcie, że to wina lekarza, bo nie chciał im pomóc, chyba nie ma tak bezdusznych ludzi... Wyświetl w wątku >>
1 ultrixx 0

paula9891

#6286493 Napisano: 18.11.2016 11:11:13 w Wkurza mnie...
joan napisał(a):

paula9891 napisał(a):

Hahhaa! I tak komuś po domu chodzić i rozkładać karteczki? Już to sobie wyobraziłam emotka


Nie, po prostu od razu po zakupach, przy wyciąganiu produktów z siatki... przyszywasz karteczkę i masz to z głowy do końca świata i o jeden dzień dłużej. Bo ja rozumiem mugoli, że się gubią, z czego trzeba zostawić wieczko, z czego tajemniczy kod, z czego całe opakowanie, z czego fragment papierka itepe. To chyba jednak do obowiązków Głównego Konkursowicza w Domu należy opieka nad produktami/opakowaniami emotka

Osobiście przypinam/naklejam karteczki i mam święty spokój emotka
Tylko do krewnych nic nie noszę, albowiem ufam tylko sobie emotka

Nie dziwię się, że już też ufam tylko sobie (a czasem nawet i sobie nie ufam emotka )
Ja ostatnio poprosiłam: Vegetę i małe Laysy kup mi luby... Tylko proszę zapytaj co im się na paragonie pokazuje, bo musi być dobrze opisany, a jak nie chcesz tego robić, to zostaw to mnie, najwyżej pojadę i sama kupię.
Powiedział, że zapyta.

Nie wiem czy zapytał, bo zapomniał paragonu, a chipsy kupił duże i musiałam je jeść emotka  Więc wszelkie zakupy robię już sama. Wyświetl w wątku >>
2 scrabble, joan 0

paula9891

#6286477 Napisano: 18.11.2016 10:52:12 w Wkurza mnie...
pioge7 napisał(a):

joan napisał(a):

Mam sprawdzony sposób na Wasze historie: wystarczy na kolorowej kartce A4 wielokrotnie wydrukować krótkie info "KONKURS! NIE WYRZUCAĆ!", potem powycinać małe karteluszki i zszywaczem przymocować do opakowań w domu (na półkach, w lodówce itp.) Można też kilka sztuk karteluszek włożyć do portfela, na wypadek wizyty u krewnych. Pięć minut roboty, a mniej stresu dla każdego w rodzinie emotka

hahaha dobry pomysł.. chyba trzeba pomyśleć nad tym emotka

Hahhaa! I tak komuś po domu chodzić i rozkładać karteczki? Już to sobie wyobraziłam emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

paula9891

#6286450 Napisano: 18.11.2016 10:24:03 w Czy informują/ informowali?
agniehaha89 napisał(a):

z vegety za który dzień powinni dziś informować ?

Ciężko powiedzieć... Następnego dnia roboczego wybierają laureatów, a potem mają 48 h na powiadomienie.
(czyli niby 3 dni robocze) Wyświetl w wątku >>

paula9891

#6286443 Napisano: 18.11.2016 10:15:19 w Lay's
kumulacja napisał(a):

A ja na Allegro widzę takie:
http://allegro.pl...floki-5-uni-1-5-1025
Czy to są inne piłki od tych wygranych?

Te same... Ale nikt nie szuka na allegro wpisując konkretny model piłki, tylko raczej wpisując "piłka Adidas"
Szukając w ten sposób w normalnym sklepie masz najtaniej tu: http://allegro.pl/pilka-adidas-replica-capitano-szyta-ap0375-5-i6483072494.html
A najtańsza aukcja z tym konkretnym modelem jest tu: http://allegro.pl/pilka-nozna-adidas-finale-16-capitano-i6603835950.html
I to pewnie wygrana z konkursu.
Tylko, że ja osobiście, gdybym chciała kupić piłkę firmy Adidas, wzięłabym pierwszą lepszą emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

paula9891

#6286435 Napisano: 18.11.2016 10:09:38 w Lay's
nkba napisał(a):

jokan napisał(a):

shell napisał(a):

dang21 napisał(a):

kumulacja napisał(a):

shell napisał(a):

Czy orientujecie sie ile jest warta pilka? ceny w sieci sa tak rozne... na stronie Adidas widzialam ją za 500-600zl a gdzie indziej za 100zl. Jest jakas roznica miedzy nimi? 

W sklepie kosztuje 139,99 zł
http://www.r-gol....p0379-rozmiar-5.html

Chyba trochę przesadzili emotka

Edit: sprawdźcie sobie wartość w regulaminie...

Wlasnie w reg nie ma emotka

A mi sie gdzies obilo o oczy ze wartosc jej to 95 zl, czyzby regulamin? A moze gdzies w necie?

a jaki jest model tej piłki bo ja się nie znam i myślałam, że to jest taka jak tu:
http://hurtownias...P4sdACFa0K0wodbtsJSw

Chyba ta. rozmiar 5.
Moje zdjęcie: 
Wyświetl w wątku >>
1 jokan 0

paula9891

#6286419 Napisano: 18.11.2016 09:54:57 w Lay's
scrabble napisał(a):

paula9891 napisał(a):

dang21 napisał(a):

shell napisał(a):

Czy orientujecie sie ile jest warta pilka? ceny w sieci sa tak rozne... na stronie Adidas widzialam ją za 500-600zl a gdzie indziej za 100zl. Jest jakas roznica miedzy nimi? 

To jest replika za ok. 50-70zl.

Ja sprzedałam za 30 zł plus przesyłka, bo chciałam się pozbyć po prostu. emotka  Ale warta jest więcej, wiadomo.

Właśnie miałam pisać, że za około 30 zł idą jak ciepłe bułeczki, dlatego ja już wolę oddać chrześniakowi i jego znajomym. Szczęśliwi, że co konkurs to nowa piłka na Orliku. 

No dokładnie, też rozdam komu będę mogła emotka  Na allegro od 42 zł dokładnie ten model, ale inne już od 30 zł, więc...
Jak chcesz szybko sprzedać, to 30 zł, jak chcesz wystawiać ja kilka razy (teraz akurat są darmowe aukcje, ale jak wystawiałam to nie było) to możesz spróbować podać wyższą cenę.
Teraz idą święta, może dam do domu dziecka w moim mieście emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

paula9891

#6286401 Napisano: 18.11.2016 09:43:20 w Lay's
dang21 napisał(a):

shell napisał(a):

Czy orientujecie sie ile jest warta pilka? ceny w sieci sa tak rozne... na stronie Adidas widzialam ją za 500-600zl a gdzie indziej za 100zl. Jest jakas roznica miedzy nimi? 

To jest replika za ok. 50-70zl.

Ja sprzedałam za 30 zł plus przesyłka, bo chciałam się pozbyć po prostu. emotka  Ale warta jest więcej, wiadomo. Wyświetl w wątku >>
0 0

paula9891

#6286353 Napisano: 18.11.2016 08:09:56 w Gratulacje! Dla wygranych!
Dziękujemy emotka  Nie myślałam, że kiedykolwiek ktoś będzie mi gratulował w tym wątku i jeszcze to do mnie nie dotarło... Teraz trzymam kciuki i za Was emotka Wyświetl w wątku >>

paula9891

#6286097 Napisano: 17.11.2016 17:53:37 w Czy informują/ informowali?
melissa napisał(a):

paula9891 napisał(a):

Czy Karlsband dzwoni z wynikami Jacobs?

Tak, z zastrzeżonego/

Dziekuje emotka Wyświetl w wątku >>
1 melissa 0

paula9891

#6286092 Napisano: 17.11.2016 17:46:56 w Czy informują/ informowali?
Czy Karlsband dzwoni z wynikami Jacobs? Wyświetl w wątku >>
0 0

paula9891

#6285836 Napisano: 17.11.2016 13:27:49 w Lay's
bethan napisał(a):

beben napisał(a):
Gratulacje to wam Organizator złoży, żywo zainteresowany takimi poczynaniami i żaden minus tego już nie zmieni
-------------------------------------------------------------------------------
Ej, kolego, opanuj emocje.
Nieładnie się zachowujesz

beben zazdrość to brzydka cecha emotka
Poza tym... Jakie Ty podasz argumenty? emotka  Że luko napisał na forum? A skąd wiadomo, że luko, to nie jest Anna Kowalska?
Idź lepiej wymyśl dobre hasło  i nie denerwuj ludzi. Może coś wygrasz i Ci przejdzie żal emotka Wyświetl w wątku >>

paula9891

#6285754 Napisano: 17.11.2016 12:11:55 w Lay's
olunka napisał(a):

paula9891 napisał(a):

luko922 napisał(a):

Mam główną!!!  emotka

Ja też!!! emotka emotka emotka

I ja też emotka

A macie już maile? Bo jednym razem okaże się, że to zbieżność nazwisk... emotka  Chociaż nazwiska raczej się w tym konkursie nie powtarzają. Wyświetl w wątku >>
0 0

paula9891

#6285743 Napisano: 17.11.2016 12:00:38 w Lay's
monisss napisał(a):

paula9891 napisał(a):

luko922 napisał(a):

Mam główną!!!  emotka

Ja też!!! emotka emotka emotka

paula9891 napisał(a):

luko922 napisał(a):

Mam główną!!!  emotka

Ja też!!! emotka emotka emotka

no i się udało emotka fajnie emotka gratuluję!

emotka Wyświetl w wątku >>
0 0