Reklama na e-Konkursy.info

Wyniki wyszukiwania

Szukano wśród postów użytkownika domika

domika

#6701578 Napisano: 07.05.2020 13:47:50 w Wkurza mnie...
zielonaszpilka napisał(a):

ziolko napisał(a):

domika napisał(a):

A tak w ogóle to już serdecznie dość mam tego nauczania zdalnego, czyli robienia wszystkiego za nauczycieli, których rola ogranicza sie do wysłania poleceń co trzeba zrobić.

No tak... bo nauczyciel to takie zło konieczne... gdyby nie było obowiązku nauczania w Polsce, to ciekawe, ilu byłoby analfabetów.. 
 
Na logikę - rola nauczyciela NIE ogranicza się do wysłania poleceń. Nauczyciel musi najpierw poszukać zadań, jakie może zadać dzieciom, później te zadania wysłać uczniom, sprawdzić je i wystawić oceny. 
Poza tym ma kilka różnych klas o różnym poziomie nauczania, musi się do tego przygotować, każdej klasie coś zadać itp. Ale oczywiście rodzice widzą TYLKO kartę zadań, czy inne prace, jakie dziecko musi zrobić.

Moja mama jest nauczycielką i chociaż to tylko plastyka to odkąd jest nauczanie zdalne spędza przy komputerze po kilkanaście godzin dziennie emotka  a rodzicom wydaje się, że wystarczyłoby żeby zadała tematy prac plastycznych na cały maj i byłoby z głowy. Hurtem by je machnęli i tyle. A to tak nie działa. Uczy klasy 4-7, ma ich w sumie 19. Dla każdego poziomu musi przygotować wstęp teoretyczny (bo to nie jest tak, że dzieci rysują co jej się wymyśli - każda praca ma związek z jakimś zagadnieniem, np. perspektywa barwna, barwy podstawowe i pochodne czy techniki impresjonistyczne w malarstwie) więc musi wprowadzić zagadnienie teoretyczne w sposób przystępny, zrozumiały i krótki, (bo dzieci mają też inne lekcje.) Godzinami przeszukuje internet w poszukiwaniu stron i filmów, które mogłyby je zainteresować a nie zanudzić. Sama nie chce kręcić filmów, bo nie umie, nie ma sprzętu, nie czuje się na siłach poza tym musiałby jej ktoś w tym stale pomagac a poza tym wtedy to już chyba w ogóle zabrakłoby jej czasu na spanie. Lekcji zdalnych też nie robi, bo uważa że takie lekcje są bardziej potrzebne przy innych przedmiotach, jak np matematyka gdzie jest dużo tłumaczenia, a lekcje zdalne wiążą się z tym że dzieciaki w określonym czasie muszą być przy komputerach. To trudne bo rodziny często mają kilka dzieci szkolnych i jeden komputer. Potem pisze dokładny opis pracy, która mają wykonać. Sama wykonuje ich kilka żeby im pokazać jak to ma być zrobione, a potem kilka godzin ocenia nadesłane prace odpisując każdemu dziecku, odpisuje na maile rodziców i innych nauczycieli i prowadzi dokumentację. Codziennie dostaje między 50 a 100 maili bo uczniów ma ponad 400 emotka   ale tak, ona tylko wysyła im zadania do zrobienia.

zielonaszpilka - są NAUCZYCIELE i nauczyciele. Nie wrzucam wszystkich do jednego worka. Ale przecież taka jest ich praca - nauczanie. Jedni jeżdżą samochodem po 12 godzin, inni pracują na kasie w biedronce a nauczyciele powinni nauczać. A wysłanie poleceń co trzeba zrobić, wybacz nauczaniem nie jest.


Wyświetl w wątku >>
0 0

domika

#6701573 Napisano: 07.05.2020 13:31:23 w Wkurza mnie...
domika napisał(a):

ziolko napisał(a):

domika napisał(a):

A tak w ogóle to już serdecznie dość mam tego nauczania zdalnego, czyli robienia wszystkiego za nauczycieli, których rola ogranicza sie do wysłania poleceń co trzeba zrobić.

No tak... bo nauczyciel to takie zło konieczne... gdyby nie było obowiązku nauczania w Polsce, to ciekawe, ilu byłoby analfabetów.. 
 
Na logikę - rola nauczyciela NIE ogranicza się do wysłania poleceń. Nauczyciel musi najpierw poszukać zadań, jakie może zadać dzieciom, później te zadania wysłać uczniom, sprawdzić je i wystawić oceny. 
Poza tym ma kilka różnych klas o różnym poziomie nauczania, musi się do tego przygotować, każdej klasie coś zadać itp. Ale oczywiście rodzice widzą TYLKO kartę zadań, czy inne prace, jakie dziecko musi zrobić.



Skoro dziecko dostaje w wiadomości polecenie : zrób notatkę z podręcznika ze strony tej i tej oraz napisz odpowiedzi do tabelki z tej a tej strony to jakie to według ciebie nauczanie ? Tak to i ja mogę uczyć.

I nigdzie napisałam że nauczyciel to zło konieczne. W życiu nie chciałabym pracować w tym zawodzie bo to strasznie niewdzięczne zajęcie.
Ale zdalne nauczanie pokazało dobitnie, którym nauczycielom chce się coś robić a którzy mają wszystko w głębokim poważaniu.

Wyświetl w wątku >>
0 0

domika

#6701571 Napisano: 07.05.2020 13:29:33 w Wkurza mnie...
ziolko napisał(a):

domika napisał(a):

A tak w ogóle to już serdecznie dość mam tego nauczania zdalnego, czyli robienia wszystkiego za nauczycieli, których rola ogranicza sie do wysłania poleceń co trzeba zrobić.

No tak... bo nauczyciel to takie zło konieczne... gdyby nie było obowiązku nauczania w Polsce, to ciekawe, ilu byłoby analfabetów.. 
 
Na logikę - rola nauczyciela NIE ogranicza się do wysłania poleceń. Nauczyciel musi najpierw poszukać zadań, jakie może zadać dzieciom, później te zadania wysłać uczniom, sprawdzić je i wystawić oceny. 
Poza tym ma kilka różnych klas o różnym poziomie nauczania, musi się do tego przygotować, każdej klasie coś zadać itp. Ale oczywiście rodzice widzą TYLKO kartę zadań, czy inne prace, jakie dziecko musi zrobić.



Skoro dziecko dostaje w wiadomości polecenie : zrób notatkę z podręcznika ze strony tej i tej oraz napisz odpowiedzi do tabelki z tej a tej strony to jakie to według ciebie nauczanie ? Tak to i ja mogę uczyć. Wyświetl w wątku >>
0 0

domika

#6701561 Napisano: 07.05.2020 12:56:29 w Wkurza mnie...
Claudia77 napisał(a):

domika napisał(a):

Wkurza mnie nauczycielka z geografii mojego dziecka.  Młoda zrobiła kartę pracy, która pani im wysłała uzupełniając wszystko prawidłowo zgodnie z tym co jest zawarte w podręczniku. Dodatkowo uzupełniła informacje o dane z neta. I dostałą 4+. Moim zdaniem same informacje z podręcznika zasługują na piątkę emotka
Nie będę się o te pół oceny spierać ale trochę to mi dziecia zdemotywowało.

Zreszta to nie taka pierwsza akcja tej pani. We wczesniejszej karcie pracy zaznaczyła młodej dwa błędy, gdzie miała odpowiedzi wpisane poprawnie. Nie wiem uwziął się babol czy jak emotka

A tak w ogóle to już serdecznie dość mam tego nauczania zdalnego, czyli robienia wszystkiego za nauczycieli, których rola ogranicza sie do wysłania poleceń co trzeba zrobić. 

w której klasie jest dziecko? - jeśli na tyle samodzielne, że może samo z Panią korespondować, niech zada pytanie, co, jak i dlaczego? Jeśli nie Ty zapytaj, to też ludzie i nie ma się co obawiać konwersacji i nurtujących nas pytań i stawiać sprawę jasno i wyrażnie.

W piątej. Sama napisze do Pani, ja jej podpowiem tylko co mniej więcej. Pierwsza pomyłkę odpuściła, teraz jest jej przykro po prostu.

Wyświetl w wątku >>
0 0

domika

#6701552 Napisano: 07.05.2020 12:44:00 w WC - rozmowy o wszystkim
Szukam rady. Ponieważ nie udaje mi się od dwóch lat wygrać wymarzonego ekspresu mąż postanowił ze mam go sobie kupic na urodziny emotka
Pokierujcie czym się sugerować przy zakupie a czego unikać. Przyznaję jestem całkiem zielona w temacie. Wyświetl w wątku >>
1 brucee 0

domika

#6701551 Napisano: 07.05.2020 12:39:10 w Wkurza mnie...
Wkurza mnie nauczycielka z geografii mojego dziecka.  Młoda zrobiła kartę pracy, która pani im wysłała uzupełniając wszystko prawidłowo zgodnie z tym co jest zawarte w podręczniku. Dodatkowo uzupełniła informacje o dane z neta. I dostałą 4+. Moim zdaniem same informacje z podręcznika zasługują na piątkę emotka
Nie będę się o te pół oceny spierać ale trochę to mi dziecia zdemotywowało.

Zreszta to nie taka pierwsza akcja tej pani. We wczesniejszej karcie pracy zaznaczyła młodej dwa błędy, gdzie miała odpowiedzi wpisane poprawnie. Nie wiem uwziął się babol czy jak emotka

A tak w ogóle to już serdecznie dość mam tego nauczania zdalnego, czyli robienia wszystkiego za nauczycieli, których rola ogranicza sie do wysłania poleceń co trzeba zrobić. Wyświetl w wątku >>

domika

#6701530 Napisano: 07.05.2020 11:32:14 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
belca napisał(a):

aurorcia napisał(a):

la-princessa napisał(a):

Czy dostał ktoś jakieś powiadomienie na temat wysyłki nagród z konkursu Smart Pranie? Nagrody miały być wysłane wczoraj i zera informacji od agencji czy kuriera, że przesyłki zostały dojść i mają być doręczone...

Oni mnie osłabiają, też żadnego info nie mam, a wczoraj wysłałam im zapytanie czy nagrody zostały wysłane to mi odpisali, że zgodnie z pkt 3.7 regulaminu nagrody zostaną wydane z ich magazynu do 6 maja, więc sami sobie chyba mamy odpowiedzieć czy zostały wysłane

U mnie dziś SMS od GLS na wygrany numer:) Więc to raczej to, bo na nic innego nie czekam.

U mnie na 3 numery żadnego powiadomienia od GLs więc chyba nie to emotka

Wyświetl w wątku >>
0 0

domika

#6701450 Napisano: 06.05.2020 21:49:15 w Gratulacje! Dla wygranych!
Wielkie i ogromne brawa emotka Wyświetl w wątku >>
1 agaluna 0

domika

#6701093 Napisano: 05.05.2020 15:56:30 w moje dzisiejsze wygrane :)
Czapka jeżyki emotka Kto zgarnął mój tysiak ? emotka Wyświetl w wątku >>

domika

#6700992 Napisano: 05.05.2020 10:50:02 w moje dzisiejsze wygrane :)

domika

#6700823 Napisano: 04.05.2020 14:46:22 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
Wchodza wam wszystkie kody od Kaktusa ?
Wklepuję i nic - błędny kod emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

domika

#6700212 Napisano: 30.04.2020 12:51:42 w Polecam
rufus napisał(a):

jokan napisał(a):

Chciałabym bardzo polecić ten kanał, szczególnie kobietom - gość obnaża producentów kosmetyków, podpasek, itp, pokazując z czego tak naprawdę się składają, jakie składniki szkodliwe są w nich zawarte, etc. Chodzi często o produkty, które my uważamy za zdrowe, lub tak jest to przyjęte. Ostatni filmik jaki oglądnęłam to ten o podpaskach z HEBE (https://www.youtu...watch?v=kl0ySzrEhcU)

https://www.youtu...QZGbp1aka9EF9A0zI_xQ

Bądźmy świadomi i zadbajmy o nasze zdrowie - to w kontekście kupowania kolejnych żeli czy innych środków na konkurs. Wiem, że niektórzy na to nie zwracają uwagi, ale są osoby, które nie do końca są świadome i to właśnie im należy otworzyć oczy - na lepsze zdrowie, na lepsze jutro. POLECAM emotka

p.s.
Nie jest to mój znajomy, nie mam nic z promowania kanału. Natrafiłam tam przypadkiem kilka dni temu i oglądnęłam dopiero kilka filmików, ale uważam, że są ciekawe i warto puścić dalej. Pozdrawiam wszystkich emotka emotka

To jest jeden wielki oszust.

https://vimeo.com/394684047

Oj nie polecam.
https://www.wiado...ko-youtuberowi,60247 Wyświetl w wątku >>
1 rufus 0

domika

domika

domika

#6699591 Napisano: 27.04.2020 21:46:14 w moje dzisiejsze wygrane :)

domika

#6699590 Napisano: 27.04.2020 21:43:04 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
olunka napisał(a):

domika napisał(a):

Czy ten konkurs https://wygrajznuda.pl/ to loteria czy kreatywny ?
Bo już zgłupiałam w końcu.
Na stronie pisze jedno a regulamin mówi co innego i inne są też nagrody emotka

https://wygrajznuda.pl/ - Groszek, Eurosklep - kreatywny
https://wyslijzgloszenie.pl/ - Chorten - loteria

https://wygrajznuda.pl/pdf/regulamin.pdf to chyba błędny regulamin jest

Wyświetl w wątku >>
0 0

domika

#6699570 Napisano: 27.04.2020 20:21:21 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
Czy ten konkurs https://wygrajznuda.pl/ to loteria czy kreatywny ?
Bo już zgłupiałam w końcu.
Na stronie pisze jedno a regulamin mówi co innego i inne są też nagrody emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

domika

#6699067 Napisano: 25.04.2020 08:56:25 w moje dzisiejsze wygrane :)
wczoraj jeszcze forma do babki z konkursu na smakerze Wyświetl w wątku >>

domika

domika

#6698507 Napisano: 22.04.2020 14:53:43 w Dziś dotarła nagroda z.... (tylko info!)
Powerbank z Jordan, druga paczka ciszaaa Wyświetl w wątku >>