Reklama na e-Konkursy.info

Wyniki wyszukiwania

Szukano wśród postów użytkownika Toxic_Avenger

Toxic_Avenger

#7110357 Napisano: 20.07.2023 14:35:15 w Czy informują/ informowali?
[quote=

ditomaso]Lebniz
Oreo dzień Taty
Łaciaty i ja ??

Tak - https://wygrajzleibniz.pl/
tak/nie - główna w trakcie weryfikacji https://www.oreod...a.pl/after#zwyciezcy
tak - https://loteria.laciatyija.pl/ Wyświetl w wątku >>
0 0

Toxic_Avenger

#7110340 Napisano: 20.07.2023 13:42:55 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
MagdalenaMal napisał(a):

Wracam do tematu podawania peselu w oświadczeniu.
Nagroda o wartości około 120 zł, organizator chce pesel w celu rozliczenia podatku, a wg. poniższych informacji podatek nie jest naliczony w tym przypadku …
( konkurs był organizowany na fb ) 
  

„Podatek od wygranych - kiedy nie trzeba go płacić?Ustawa o PIT w niektórych sytuacjach przewiduje zwolnienia z obowiązku zapłaty podatku od wygranej.Podatek od wygranych nie jest pobierany w przypadku nagród w konkursach:organizowanych i ogłaszanych przez środki masowego przekazu,specjalnych o tematyce naukowej, kulturalnej, dziennikarskiej, sportowej lub artystycznej,dotyczących sprzedaży premiowej,- pod warunkiem, że jednorazowa wygrana lub prezent nie przekroczy równowartości 2 000 złotych.Należy jednak mieć na względzie, że ulga ta dotyczy wyłącznie osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz przedsiębiorców prowadzących działalność rolniczą.”
Zobacz więcej: https://poradnikp...-podatek-od-wygranej

Tak jak wspominałem wcześniej, wymagają tylko po to żeby mieć podkładkę w razie kontroli urzędu skarbowego, by móc udowodnić że nagroda nie poszła gdzieś bokiem. 
Niestety jak mają zapis w regulaminie mówiący o tym, że w razie wygranej wymagają podania nr. pesel to jedyne co możesz to zrezygnować z wygranej. Bo przepychanie się z nimi moim zdaniem nie przyniesie efektu żadnego. Wyświetl w wątku >>
1 Malena_ 0

Toxic_Avenger

#7109763 Napisano: 18.07.2023 13:32:52 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
W przypadku konkursów proszenie o PESEL nie będzie traktowane jako nieuzasadnione według UOD. Ponieważ jest potrzebny organizatorowi w przypadku kontroli skarbowej. Dzięki pozyskanym numerom jest w stanie wykazać,  że faktycznie te nagrody zostały wydane zwycięzcom, a nie np. znajomym organizatora. Pozyskany od zwycięzcy PESEL umożliwi jego identyfikację, i udowadnia że nagroda została faktycznie wydana i że podatki zostały właściwie rozliczone.

Edit: Zaznaczę tylko, że żaden ze mnie prawnik i to moja interpretacja przepisów. Po prostu sam starałem się dojść do tego po co to komu i w jakim celu. Wyświetl w wątku >>

Toxic_Avenger

#7109762 Napisano: 18.07.2023 13:26:03 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
Dokładnie, według prawnej definicji, pesel nie stanowi danych wrażliwych. Nie zmienia to jednak faktu, że tak jak i inne dane osobowe, podlega ochronie, a przy jego przetwarzaniu, administratorów wciąż obowiązuje tzw. zasada minimalizacji danych tj. zgodnie z art. 5 ust. 1 lit. c RODO dane osobowe muszą być adekwatne, stosowne oraz ograniczone do tego, co niezbędne do celów, w których są przetwarzane. Urząd Ochrony Danych Osobowych wielokrotnie jednak zwracał uwagę, iż w ostatnim czasie administratorzy danych, często nieuzasadnienie proszą o podanie numeru PESEL, łamiąc tym samym ww. zasadę minimalizacji. Wyświetl w wątku >>

Toxic_Avenger

#7109755 Napisano: 18.07.2023 13:13:08 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
banka-manka napisał(a):

byekitty napisał(a):

różnie jest z agencjami - smolar przy nagrodzie za 20k nie bierze peselu, a jakaś agencja kiedyś chcieała ode mnie pesel za jakiś ologowany kocyk - nie zgodziłam się i nagroda przepadła emotka

Przy ostatnim konkursie Majonezu Kieleckiego znalazłam korespondencje z 2016 z ich konkursu.
Gdzie chcieli zgodnie z regulaminem kserokopie dowodu osobistego wraz z numerem telefonu wysłanym na adres siedziby Organizatora emotka  
Gdzie nagrodą był zestaw produktów i jakieś gadżety emotka

no teraz już by to na pewno nie przeszło, o pesel proszą bo to nie są dane wrażliwe i numer nie podlega pod RODO. Wyświetl w wątku >>
0 0

Toxic_Avenger

#7109748 Napisano: 18.07.2023 12:58:42 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
MagdalenaMal napisał(a):

Toxic_Avenger napisał(a):

MagdalenaMal napisał(a):

Co myślicie o podawaniu numeru PESEL w oświadczeniu laureata w konkursie ??
Czy jest to naprawdę niezbędne do wydania nagrody ?

W agencji w której pracuję zawsze proszą o pesel przy konkursach. Na pytanie dlaczego i po co usłyszałem - "tak, za każdym razem proszę o pesel do rozliczenia podatku", co dla mnie jest niezrozumiałe, jeśli np. nagroda jest bardzo niskiej wartości, wtedy też nie trzeba od tego odprowadzać podatku. Nie było przy tym specjalnie merytorycznej dyskusji, usłyszałem że jeśli jest to zawarte w regulaminie, to ja biorąc udział w konkursie zgadzam się na to. Jeśli mi to nie odpowiada mogę odmówić przyjęcia nagrody emotka
Kiedyś podczas wygranej zapytałem czy zamiast nr. pesel mogę podać NIP osobowy, usłyszałem że nie. Tego też nie rozumiem, bo NIP może być podstawą do odprowadzenia podatku.

Dziękuję za odpowiedź
A czy jest możliwość przekazania podatku przez organizatora bez podawania NIP/ peselu ?
Spotkałam się z tym w konkursach,  że w regulaminie widniało, że organizator przekaże podatek , jednocześnie nie prosząc mnie o podanie tych danych przy wydaniu nagrody …

Chyba nie ma takiej możliwości. Wszystko zależy od interpretacji organizatora, może się zgodzić, może nie. Jedni proszą o pesel przy nagrodach za 20zł, inni nie przy nagrodach za 2000zł Wyświetl w wątku >>
0 0

Toxic_Avenger

#7109733 Napisano: 18.07.2023 12:28:38 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
MagdalenaMal napisał(a):

Co myślicie o podawaniu numeru PESEL w oświadczeniu laureata w konkursie ??
Czy jest to naprawdę niezbędne do wydania nagrody ?

W agencji w której pracuję zawsze proszą o pesel przy konkursach. Na pytanie dlaczego i po co usłyszałem - "tak, za każdym razem proszę o pesel do rozliczenia podatku", co dla mnie jest niezrozumiałe, jeśli np. nagroda jest bardzo niskiej wartości, wtedy też nie trzeba od tego odprowadzać podatku. Nie było przy tym specjalnie merytorycznej dyskusji, usłyszałem że jeśli jest to zawarte w regulaminie, to ja biorąc udział w konkursie zgadzam się na to. Jeśli mi to nie odpowiada mogę odmówić przyjęcia nagrody emotka
Kiedyś podczas wygranej zapytałem czy zamiast nr. pesel mogę podać NIP osobowy, usłyszałem że nie. Tego też nie rozumiem, bo NIP może być podstawą do odprowadzenia podatku. Wyświetl w wątku >>
1 Malena_ 0

Toxic_Avenger

#7108912 Napisano: 14.07.2023 15:42:39 w Informują
Informują z Konkurs "Soplica - Wybieramy smak lata" 18+

Rodzaj powiadomienia: E-mail
Dodatkowe informacje:
Runda czwarta Wyświetl w wątku >>
1 cb656 0

Toxic_Avenger

#7108907 Napisano: 14.07.2023 15:30:46 w moje dzisiejsze wygrane :)
kimxxx napisał(a):

u mnie też wpadł zestaw Wyświetl w wątku >>

Toxic_Avenger

#7104462 Napisano: 29.06.2023 10:09:00 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
TurboMike napisał(a):

koszalek napisał(a):

To co, wyników z Kujawskiego nie będzie?:D Jeśli debata się przedłuża mogliby gdzieś poinformować.


Niby tylko 3 tygodniowy okres zgłoszeń ale bezzakupowy i bez limitu znaków... więc pewnie im tych zgłoszeń naleciało trochę. Chociaż ja wysłałem tylko jedno emotka . Ale wierzę w ich dobre intencje: pewnie chcą nam zrobić weekend i poinformują w piątek emotka

Właśnie dostałem maila, więc mają dzień poślizgu Wyświetl w wątku >>
1 kumulacja 0

Toxic_Avenger

#7104461 Napisano: 29.06.2023 10:07:00 w moje dzisiejsze wygrane :)

Toxic_Avenger

#7104460 Napisano: 29.06.2023 10:06:35 w Informują
Informują z Konkurs "Kujawski z rzepaku"

Rodzaj powiadomienia: E-mail
Dodatkowe informacje:
patelnie Wyświetl w wątku >>

Toxic_Avenger

#7100291 Napisano: 14.06.2023 09:13:03 w Informują
Informują z Konkurs "Piknikowy SZAŁ z Vigo"

Rodzaj powiadomienia: Lista pod postem konkursowym
Dodatkowe informacje:
8:00 Wyświetl w wątku >>
0 0

Toxic_Avenger

#7100290 Napisano: 14.06.2023 09:09:47 w Informują
Informują z Konkurs "Opisz swoją historie i wygrywaj nagrody"

Rodzaj powiadomienia: Lista na stronie konkursowej
Dodatkowe informacje:
Pierwszy etap Wyświetl w wątku >>
0 0

Toxic_Avenger

#7099505 Napisano: 10.06.2023 18:53:48 w Informują
Informują z Konkurs "Graj i wygraj z Media Markt"

Rodzaj powiadomienia: Lista na stronie konkursowej
Dodatkowe informacje:
Imię i pierwsza litera nazwiska Wyświetl w wątku >>
0 0

Toxic_Avenger

#7099260 Napisano: 09.06.2023 14:06:18 w Informują
Informują z Konkurs "Zagłosuj na Samochód Roku Internautów Wirtualnej Polski 2023"

Rodzaj powiadomienia: E-mail
Dodatkowe informacje:
Mail z 10:30 Wyświetl w wątku >>
0 0

Toxic_Avenger

#7099258 Napisano: 09.06.2023 14:02:55 w moje dzisiejsze wygrane :)
Wygrana w konkursie na Samochód Roku Wirtualnej Polski 2023. Pierwsze miejsce - hulajnoga  emotka Wyświetl w wątku >>