Reklama na e-Konkursy.info

Wyniki wyszukiwania

Szukano wśród postów użytkownika mrs-mg

mrs-mg

#6529885 Napisano: 19.09.2018 12:09:32 w Dyskusje o wynikach konkursu
superloser napisał(a):

dzikuska21 napisał(a):

jak dla mnie to zdjęcie psa w locie (autor Robert) zasługuje na wielkie brawa bo ja sama próbowałam moim kotom zrobić zdjęcie w czasie zabawy i różnych dziwnych skoków i niestety były za szybkie na mój aparat!

Co tylko potwierdza, że w wygraniu niezbedny jest dobry sprzęt, zdolności plastyczne i dobry photo shop. Bez sprzetu mozesz jedynie zwierzaka do pralki albo zmywarki zapakować - ale co to ma wspólnego z zabawą? 

A ja się nie zgodzę - przejrzałam zwycięskie zdjęcia z tej galerii i, moim zdaniem, akurat w tym konkursie mało profesjonalne zdjęcia zostały nagrodzone, szczerze mówiąc, nawet zaskoczył mnie nieco niski poziom niektórych nagrodzonych prac (abstrahując od tego, że część zdjęć z psotami nie ma nic wspólnego). Ktoś wspominał konkursy kulinarne i tu faktycznie poziom jest bardzo wysoki i sama nawet się w to nie bawię, ale w przypadku "Nagrody wymiatają" naprawdę dobry sprzęt i photoshop nie były niezbędne. Wyświetl w wątku >>
2 kreatia, jokan 0

mrs-mg

#6529345 Napisano: 18.09.2018 09:52:12 w Dyskusje o wynikach konkursu
ktosiu napisał(a):

mrs-mg napisał(a):

helcia85 napisał(a):

Myślicie, że dziś ogłoszą wyniki Netto?  emotka

A jak to wyglądało w przypadku konkursu owocowego? Ogłaszali w ten sam dzień, co wybierali? 

Tak, ale wtedy konkurs robiła inna agencja.

W takim wypadku faktycznie nie ma żadnego odniesienia. No nic, czekamy - ja myślę, że jednak nie dadzą rady wybrać i ogłosić dzisiaj, tam jest jednak sporo nagród emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

mrs-mg

#6529338 Napisano: 18.09.2018 09:43:48 w Dyskusje o wynikach konkursu
helcia85 napisał(a):

Myślicie, że dziś ogłoszą wyniki Netto?  emotka

A jak to wyglądało w przypadku konkursu owocowego? Ogłaszali w ten sam dzień, co wybierali?  Wyświetl w wątku >>
0 0

mrs-mg

#6529095 Napisano: 17.09.2018 13:58:59 w Dyskusje o wynikach konkursu
bagietkoweniebo napisał(a):

la-princessa napisał(a):

Widać, że niektórzy tam robią profesjonalne zdjęcia, szkoda tylko, że wszystko idzie w kierunku takiego kiczu i przaśności. Wiem, że to nie Grand Press Photo, ale i tak przytłaczają mnie obecne kanony w tego typu konkursach fotograficznych. Jaskrawe kolory, balony, cekiny, przepych jak u nowobogackich Rosjan, jakieś dziwne rozkraczone pozy, usta rozchylone jak przy badaniu migdałków (niemożna się już normalnie uśmiechnąć?), obowiązkowe dzieci (własne lub pożyczone), jakieś udawane/kartonowe telewizory, rakiety i co tam jeszcze. Trochę takie fotograficzne disco-polo. Większość pomysłów wtórna, odtwarzanie czyjejś kreatywności. Może i mugoli fotograficznych zaciekawi, ale jak ktoś codziennie obcuje z fotografią na wysokim poziomie, to tylko głową pokręci. Ujęło mnie jedynie zdjęcie Pani Ulki, nic tam nadzwyczajnego, ale bije z tego jakaś szczerość, prawda. Kiepski kadr, kiepska jakość, ale uchwycony moment, z którego płynie dużo ciepła. Jestem sobie w stanie wyobrazić, że ta para naprawdę kupuje w Netto, że mieli dużo frajdy robiąc to zdjęcie i że nie myśleli tylko o wygranej, a o dobrej zabawie. Jeśli już nagradzać zdjęcia klientów, to według mnie właśnie takie. Nie ma tu profesjonalizmu, ale właśnie go nie potrzeba, wystarczy ta szczerość. A nie kicz, nastawiony tylko na nagrodę. Wyścig kto dziwaczniej umaluje sobie twarz, kto zrobi większą konstrukcję z kartonów albo kto po prostu przekroczy kolejną granicę infantylności. Może niektóre ze zdjęć jeszcze by się broniły, gdyby były oryginalnymi ideami. Ale to wszystko powielane jedynie dla nagród. Nie piszę tego z zazdrości, a jedynie z pewnego sentymentu do fotografii, bo fotografia (zwłaszcza artystyczna) jest dużą częścią mojego życia. I przychodzi jakieś takie rozczarowanie, że to już nie zwykłą zabawa, gdzie ludzie chcą pokazać swoją pasję, swoją kreatywność, a jedynie wyprodukować kiczowatą fotkę, która sprzeda się jury. Dlatego pozostaję przy skromniejszych konkursach fotograficznych, ale wszystkim oczywiście życzę powodzenia w Netto emotka   

Pozwolę sobie wtrącić trzy grosze, mimo, że w konkursie Netto udziału nie biorę. Ideą konkursów promocyjnych nie jest przyciągnięcie wysokiej klasy fotografów, lecz zwykłych ludzi, którzy są klientami, a więc potencjalnie budują marżę firmy:) Nie szukamy tu finezji ani rzemiosła najwyższej próby (to jest na Grand Press Photo Award), lecz zaangażowania. Czyli Kowalski, który kupuje w Netto przyjdzie, założy perukę, zaangażuje żonę i dzieci, namaluje coś na kartonie, cyknie fotę. Może coś wygra, a może nie, ale markę pamiętać będzie. Jak wygra - będzie ją nawet lubił:) No i coś, co ktoś napisał już w tym wątku - jeśli jesteś logicznym człowiekiem, to modyfikujesz swoje metody tak, by były SKUTECZNE. A że kartony, malowanki, literki i akcesoria SĄ skuteczne - to ludzie z nich korzystają. W tym ja. I ja naprawdę te moje zdjęcia lubię, choć wiem, ze działam nimi wielu osobom na nerwy:)

Dokładnie, myślę, że nie ma się tu co obrażać o to, co i w jaki sposób prezentuje większość konkursowych zdjęć - to naprawdę w dużej mierze zasługa agencji, które te konkursy organizują. Jaki jest sens robienia ładnych, profesjonalnych, naturalnych zdjęć, które prawie nigdy w takich konkursach nie zostają nagrodzone? Tak jak bagietoweniebo wspomniała - są konkursy stricte fotograficzne, w których walczą zdjęcia na najwyższym poziomie i tam takie prace można wysyłać.
Też się złoszczę na to ciągłe powielanie swoich prac lub prac innych osób, ale problemem jest to, że naprawdę agencje ciągle nagradzają to samo (oczywiście generalizuję tu nieco). 
Fotografia to po prostu sztuka i odrębna dziedzina, którą niekoniecznie należy wykorzystywać w pełni przy konkursach. 
Moje konkursowe zdjęcia nie wpisują się w estetykę, która jest mi bliska, chociaż mimo wszystko jakiegoś okropnego kiczu staram się nie robić emotka Wyświetl w wątku >>

mrs-mg

#6529038 Napisano: 17.09.2018 11:50:58 w Dyskusje o wynikach konkursu
sasaaabp napisał(a):

mnie rozwalają już te zdjęcia lężące na podłodze, na trawie itp, a dookoła napisy emotka wszystko na jedno kopyto i najlepsze, że komisje ciąglę to nagradzają. 

No tak, ale z drugiej strony - jest popyt, jest podaż emotka  Jestem w stanie zrozumieć osoby, które robią takie zdjęcia (lub malowane kartony lub cokolwiek innego), bo sama nieco zmieniam styl robienia zdjęć, widząc, co wygrywa. Nie sztuką jest zrobić super zdjęcie, które spodoba się tylko autorowi i zostanie bez nagrody. Smutna prawda, ale wydaje mi się, że ciężko wymagać kreatywności od konkursowiczów, jeśli agencje, które te konkursy organizują, same nie grzeszą kreatywnością przy wyborze zwycięzców.

P.S.: nie, nie zgłosiłam zdjęcia na podłodze, chociaż czasami też takie popełniam  emotka Wyświetl w wątku >>

mrs-mg

#6529021 Napisano: 17.09.2018 11:28:23 w Dyskusje o wynikach konkursu
karolkas napisał(a):

mia napisał(a):

wrrrryyy napisał(a):

Macie jakieś typy na wygraną wśród zdjęć Netto?
Szkoda, że większość zdjęć, które rzucają się oczy, to enta wersja tego samego pomysłu…

Moje typy są nietypowe, bo mi podobają się zdjęcia naturalne, ale z pomysłem* - bez malunków, fotoszopów, dzieci i starszych osób (sic!) jeśli zdjęcie je ośmiesza...  Czyli zupełnie inne, niż zapewne komisja wybierze. emotka

*- dokładnie które z tej galerii, to nie będę pisać, bo już raz zapeszyłam, pisząc o zauroczeniu zdjęciem z panna młodą w konkursie Koral...i nic nie wygrało emotka

Ja nie jestem obiektywna, mnie jak zwykle się  podobają moje, a i tak suma sumarum później nic z tego nie wychodzi

Haha, ja z kolei mam w drugą stronę - z reguły podoba mi się pomysł, który mam, ale ostatecznie z efektu prawie nigdy nie jestem zadowolona i na koniec nawet nie chcę wysyłać danej pracy. Tutaj zgłosiłam jedno zdjęcie, ale w powodzenie przy takiej konkurencji za bardzo nie wierzę emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

mrs-mg

#6529019 Napisano: 17.09.2018 11:26:08 w Informują
Pudliszki Posmakuj Radości - informują mailowo (głośnik) Wyświetl w wątku >>
0 0

mrs-mg

#6529018 Napisano: 17.09.2018 11:25:41 w moje dzisiejsze wygrane :)
Pudliszki - niestety, tylko głośnik emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

mrs-mg

#6528996 Napisano: 17.09.2018 10:49:31 w Dyskusje o wynikach konkursu
wrrrryyy napisał(a):

Macie jakieś typy na wygraną wśród zdjęć Netto?
Szkoda, że większość zdjęć, które rzucają się oczy, to enta wersja tego samego pomysłu…

Też jestem ciekawa, jest mega dużo naprawdę fajnych zgłoszeń, fakt, że część pomysłów się powtarza, ale tak czy inaczej ciężko będzie się przebić przez tyle dobrych zdjęć. Podobają mi się zdjęcia w koszyku na zakupy przed Netto - z tym że ciężko wybrać jednego faworyta, bo podobne zdjęcia zgłosiło kilka osób. Dla mnie w czołówce wybijają się: Józef - zdjęcie dziewczyny na 23 narysowanej kredą, trochę przerobione w programie graficznym, ale wykonanie i estetyka piękne, Małgorzata (jedne z najnowszych zdjęć w galerii), Adrianna/Daniel/inni (zdjęcie w  koszyku), Katarzyna (zdjęcie przestępcy i z banknotem - banknot jest naprawdę fajny!),  Danuta - pogoda na zakupy, Aleksandra z rodzinką (wiadomo emotka ), Magdalena (malunki) i wieeeeeele innych - oj jury będzie miało ciężki orzech do zgryzienia! Wyświetl w wątku >>

mrs-mg

#6519502 Napisano: 16.08.2018 14:08:05 w Czy informują/ informowali?
bagietkoweniebo napisał(a):

Sugar Scrubs 2 etap?

Też czekam - oni najpierw informują mailowo czy wrzucają wyniki na stronę? Wyświetl w wątku >>
0 0

mrs-mg

#6508772 Napisano: 12.07.2018 14:17:13 w moje dzisiejsze wygrane :)
estrelitta napisał(a):

rebelmen napisał(a):

Nałęczowianki Tesco:)

i u mnie emotka

U mnie również, ale nie wiem jeszcze co Wyświetl w wątku >>
0 0