Reklama na e-Konkursy.info

Wyniki wyszukiwania

Szukano wśród postów użytkownika sks900

sks900

#6729558 Napisano: 16.09.2020 15:37:45 w Dziś nic nie wygrałem! To już było!
dl007 napisał(a):

Coś źle zrobiłam  emotka
Chciałam zapytać, czy wysyłają odpowiedź zwrotną w przypadku braku wygranej?

Wysyłają, jest to opisane w regulaminie. SMS może czasem przyjść po kilkunastu godzinach... Wyświetl w wątku >>
0 0

sks900

#6728752 Napisano: 14.09.2020 11:06:26 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
Dostał ktoś zwrotny SMS w loterii Winiary? Wyświetl w wątku >>
0 0

sks900

#6726878 Napisano: 04.09.2020 13:48:57 w WC - rozmowy o wszystkim
"Oszustwo na "amerykańskiego żołnierza". Mieszkanka powiatu opatowskiego straciła 80 tys. euro

Aż 80 tys. euro straciła 39-letnia mieszkanka powiatu opatowskiego w woj. świętokrzyskim. Kobieta została oszukana za pośrednictwem portalu społecznościowego. Uwierzyła, że pomaga amerykańskiemu żołnierzowi.

Jak informuje asp. Artur Majchrzak z zespołu prasowego świętokrzyskiej policji, pod koniec lipca 39-latka za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych poznała mężczyznę, który podawał się za amerykańskiego żołnierza, pełniącego misję w Afganistanie. Przez pewien czas prowadzili korespondencję. Aby uprawdopodobnić swoja legendę oszust pisał po angielsku.- Pewnego dnia mężczyzna wysłał 39-latce wiadomość, że zostaje przeniesiony w inne miejsce pełnienia służby. Oszust poprosił kobietę o pomoc, a chodziło o nadanie do niej paczki z zawartością dokumentów, uniformu, nagród, notatek i pieniędzy. Kobieta zgodziła się pomóc rozmówcy i przechować paczkę do czasu jego przyjazdu do Polski – opowiada asp. Majchrzak.Po kilku dniach 39-latka otrzymała informację od firmy kurierskiej, o konieczności dokonania opłaty w związku z brakiem deklaracji o wartości przesyłki. Chodziło o przelanie 1500 euro na podany numer konta.- Rzekomy amerykański żołnierz błagał kobietę o pomoc. 39-latka zgodziła się i przelała wskazaną kwotę. Po kilku dniach kobieta otrzymała kolejne wiadomości o problemach z dostarczeniem paczki i konieczności dokonywania kolejnych opłat. W wyniku tego oszustwa mieszkanka powiatu opatowskiego stracił ponad 80 tys. euro – podkreśla asp. Majchrzak.
  • Świętokrzyscy policjanci przyznają, że oszustwo „na żołnierza” jest jedną z nowszych form tego procederu. Przypominają, że zawierając nowe znajomości należy być ostrożnym w szczególności, gdy osoba, którą dopiero co poznaliśmy, oczekuje od nas przekazania pieniędzy lub innych kosztowności.


https://www.onet....uro/dxnrcrz,79cfc278 Wyświetl w wątku >>
0 0

sks900

#6725543 Napisano: 30.08.2020 14:08:49 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
darog napisał(a):

A TO CZEMU? 



Informatyk wpisał koniec loterii bez godziny zakończenia, sam dzień, czyli do 30 sierpnia, a 30.08 zaczął się o północy... Już były takie przypadki... Wyświetl w wątku >>
0 0

sks900

#6720642 Napisano: 07.08.2020 14:15:13 w WC - rozmowy o wszystkim
edi999a napisał(a):

Szukam telefonu dla nastolatki (z dobrymi parametrami, ale tak do 600-700 zł). Jakie marki polecacie na podstawie własnego doświadczenia? Ja telefon zmieniam dopiero jak prawie zupełnie nie nadaje się użytku ( po 6 latach z Samsungiem, od 2 lat mam Xiaomi -i jak dla mnie ok-na moje potrzeby wystarcza), jednak tu telefon będzie "intensywniej" użytkowany emotka , dlatego rozglądam się za czymś z miarę dobrą baterią i pamięcią. 

Tu są fajne okazje: 
https://www.pepper.pl/grupa/telefony-i-smartfony Wyświetl w wątku >>
0 0

sks900

sks900

#6719285 Napisano: 31.07.2020 18:30:05 w Wkurza mnie...
Szokujące sceny w Lublinie. Kobieta wyrzucała torby z pieniędzmi

Starsza kobieta wyrzuciła z mieszkania wszystkie swoje oszczędności. Przez balkon poszybowała najpierw reklamówka z 30 tys. złotych, później z 10 tys. złotych, a na koniec z 2 tys. dolarów. Dlaczego 84-latka tak postąpiła?

Staruszka uwierzyła... oszustowi podającemu się za policjanta. Przestępca wmówił kobiecie, że musi uchronić oszczędności przed planowaną kradzieżą. Dlatego powinna je... wyrzucić przez okno, a on już się nimi zaopiekuje. Kobieta uwierzyła w jego słowa i straciła pieniądze.

– Sprawcy cały czas modyfikują swoje metody. W ostatnim czasie dzwonią na telefon stacjonarny podają się za pracowników poczty, tłumacząc, że mają przesyłkę z banku lub z ZUS-u. Proszą o podanie adresu i na tym rozmowa się kończy. Później do ofiary dzwoni osoba podająca się za policjanta lub prokuratora i twierdzi, że na mieszkanie planowany jest napad. Dopytuje, czy dzwonił ktoś z poczty i pytał o adres. Oszust stara się wmówić, że jest to szajka pracowników poczty i banku, którzy obserwują mieszkanie. Następnie twierdzi, że aby uchronić się przed utratą pieniędzy, należy przekazać je policji. To w ostatnim czasie popularna wersja metody „na policjanta” – wyjaśniła lubelska policja.

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/lublin/lublin-kobieta-wyrzucila-przez-balkon-torby-z-pieniedzmi-oszusci-oszukali-staruszke/szs5cbb?utm_source=www.fakt.pl_viasg_fakt&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2 Wyświetl w wątku >>
0 0

sks900

#6719117 Napisano: 30.07.2020 22:29:22 w Wkurza mnie...
mia napisał(a):

Po fałszywych mailach, fałszywe smsy o przesyłkach... emotka

Dostałam dziś smsa o treści mniej więcej:
"Inpost: Twoja paczka jest już w Paczkomacie. Kliknij /tu podany link/, żeby wygenerować kod odbioru."
Nadawca InPost3201 coś tam.
Wydało mi się podejrzane, sprawdziłam w necie i oczywiście na stronie InPost jest ostrzeżenie w tym temacie - nie wolno kliknąć w link! emotka

Piszę w ramach przestrogi, bo akurat czekam na przesyłkę do paczkomatu (jak pewnie wiele osób z forum) i bardzo realnie mi to wyglądało, tylko zdziwiło mnie to generowanie kodu odbioru... emotka

https://niebezpiecznik.pl/post/uwaga-sms-y-od-inpostu-o-przesylce-czekajacej-na-odebranie-w-paczkomacie/ Wyświetl w wątku >>
0 0

sks900

#6717526 Napisano: 22.07.2020 20:23:37 w Wkurza mnie...

sks900

sks900

#6715095 Napisano: 10.07.2020 13:08:08 w Wkurza mnie...
superloser napisał(a):

Czyli wlasciciel rachunku wybiera sam kwote przed wygenerowaniem kodu?  


Podczas wypłaty z bankomatu, wybiera się opcję wypłaty BLIK w bankomacie, wpisuje kwotę jaką chce się wypłacić, wpisuje kod BLIK z aplikacji, wtedy  pojawia się okienko w aplikacji do zatwierdzenia transakcji, jest tam adres bankomatu i kwota wypłaty, wtedy zatwierdzamy Pinem i odbieramy kasę. 

PS. Banki zabraniają podawania kodu BLiK obcym osobom, dlatego osoby oszukane tą metodą nie dostaną od banku zwrotu ukradzionej kasy, w odróżnieniu od osób, które przelały kasę zwykłym przelewem na konto konto złodzieja, bo miały wirusy lub dodały konto złodzieja do odbiorców zaufanych, takie osoby często wygrywają w sądzie z bankiem, który zwraca im ukradzione pieniądze. Wyświetl w wątku >>
0 0

sks900

#6715048 Napisano: 10.07.2020 10:34:50 w Wkurza mnie...
superloser napisał(a):

kermit napisał(a):

magdalena-chili napisał(a):

superloser napisał(a):

cudaczek121 napisał(a):

Sks900, nie zglosilam.Spedzilabym 3 godziny na policji skladajac zeznania,a na koncu i tak by mi powiedzieli,ze nic nie moga zrobic-,trzeba bylo byc bardziej ostroznym.

Powinnas to chociaz do banku zglosic. Wiesz, ze ta kasa przeciez fizycznie do kieszeni złodzieja nie wskoczyła. A bank slabo zabezpieczył emotka

no tutaj akurat niekoniecznie z tym "A bank slabo zabezpieczył emotka "... jak oddam komuś login i hasło do bankowości internetowej to bank odpowiedzialności nie ponosi, odpowiedzialność jest po mojej stronie. Tutaj jest analogicznie.  

Dokładnie, transakcja została potwierdzona zupełnie dobrowolnie. 

Tylko usługa ma wielka wade, bo nie ma przypisanej kwoty do kodu. Wiec zglaszanie takich błędow ma sens. Wygenerowany kod powinien mieć limit wypłaty a nie “czyszczenie konta”.

Akurat kod BLIK ma przypisaną kwotę do kodu i jest jednorazowy, ważny najczęściej 120 sekund, przez co bezpieczny, tylko trzeba poświęcić 3 sekundy i przeczytać komunikat, który zatwierdzamy.  Wyświetl w wątku >>

sks900

#6714782 Napisano: 09.07.2020 11:08:45 w Wkurza mnie...
cudaczek121 napisał(a):

superloser napisał(a):

cudaczek121 napisał(a):

Sks900, nie zglosilam.Spedzilabym 3 godziny na policji skladajac zeznania,a na koncu i tak by mi powiedzieli,ze nic nie moga zrobic-,trzeba bylo byc bardziej ostroznym.

Powinnas to chociaz do banku zglosic. Wiesz, ze ta kasa przeciez fizycznie do kieszeni złodzieja nie wskoczyła. A bank slabo zabezpieczył emotka

Ktoś wypłacił z bankomatu PKO w Dębnie przy Mickiewicza 32 najpierw 800, a potem 2000 złotych.


Czyli 2 razy podałaś komuś kod BLIK. Wyświetl w wątku >>
0 0

sks900

#6714777 Napisano: 09.07.2020 11:00:15 w Wkurza mnie...
superloser napisał(a):

cudaczek121 napisał(a):

No nie wiem czy jest sens to zglaszac teraz, skoro zdarzenie mialo miwjsce 19 czerwca.

Zglos. Dowiesz sie czy w kraju zostalo, Czy przewalutowali Twoja pensje “na” Nigerie albo Bangladesz.
Bank powinien miec “slad” przelewu 

Kradzież na Blika to wypłata z bankomatu, nie było przelewu.  

Złodziej wysyła na fb wiadomości do wielu osób z linkiem do logowania na fb, np w celu potwierdzenia wieku, na takiej podstawionej (fałszywej) stronie ktoś podaje login i hasło do logowania na fb, złodziej przechwytuje takie konto na fb i pisze z niego privy do znajomych tej osoby z prośbą o pilną pożyczkę, ofiara podaje kod BLIK, a złodziej wypłaca kasę w bankomacie.
Ta historia  cudaczek wydaje mi się dziwna... Wyświetl w wątku >>
0 0

sks900

#6714764 Napisano: 09.07.2020 10:01:03 w Wkurza mnie...
cudaczek121 napisał(a):

Sks900, nie zglosilam.Spedzilabym 3 godziny na policji skladajac zeznania,a na koncu i tak by mi powiedzieli,ze nic nie moga zrobic-,trzeba bylo byc bardziej ostroznym.

Złodzieje okradający metodą na Blika są łapani, bardzo masz dziwne podejście.  Wyświetl w wątku >>

sks900

#6714737 Napisano: 09.07.2020 00:10:23 w Wkurza mnie...
cudaczek121 napisał(a):

kukuleczka,zalamalo mnie to niesamowicie.No ale co zrobić-zabić się?






Możesz napisać, czy zglosilas na policję? Wyświetl w wątku >>

sks900

#6714553 Napisano: 08.07.2020 10:45:50 w Dziś dotarła nagroda z.... (tylko info!)
Przelew 100 zł, loteria dobrze nadziana, Wawel. Wyświetl w wątku >>
0 0

sks900

#6714470 Napisano: 07.07.2020 18:21:09 w Pomocy!!!!
warcik napisał(a):

Chcę usunąć zainstalowany przypadkowo program Chromium, w panelu sterowania nie mogę go usunąć.  Czy jest jakiś inny sposób? Czy ktoś poradzi?

https://tiny.pl/7ddl6 Wyświetl w wątku >>
0 0

sks900

#6711882 Napisano: 25.06.2020 01:22:00 w Smolar
anialistopad napisał(a):

sks900 napisał(a):

anialistopad napisał(a):

Za zakup kaszotto były już zwroty? 

Były.

A pamiętasz może kiedy? Bo za mosso i dive to były 

Ja dostałem przelew 21.05. Wyświetl w wątku >>
0 0

sks900

#6711878 Napisano: 25.06.2020 00:19:00 w Smolar
anialistopad napisał(a):

Za zakup kaszotto były już zwroty? 

Były. Wyświetl w wątku >>
0 0