Reklama na e-Konkursy.info

Wyniki wyszukiwania

Szukano wśród postów użytkownika marcepan1983

marcepan1983

#1725117 Napisano: 05.08.2008 10:28:37 w WPROST - artykuł o konkursomaniakach
Tak, racja - na początku pomyliłem PCC z dochodowym emotka
natomiast wydawało mi się i mormafii, że cały czas upierasz się przy tym, że od sprzedaży (w tym nagród) nie trzeba płacić podatku emotka

Pozdrawiam Wyświetl w wątku >>
0 0

marcepan1983

#1725096 Napisano: 05.08.2008 10:13:56 w WPROST - artykuł o konkursomaniakach
brodziatko napisał(a):


tylko faktycznie musi to być rzecz nowsza niż 6 m-cy; kwota musi być wyższa od 1000zł (nie jest to ta sama kwota, którą płaci się do wygranych 750zł)

pierwsza czesc zdania o dochodowym, druga o pcc, trzecia o dochodowym. Jak ktos postronny to czyta, to tylko zglupieje.



przedmioty, które posiadamy krócej niż 6 miesięcy podatek dochodowy 19, 30 lub 40% płaci - sprzedający

przedmiot droższy niż 1000 zł
    
podatek PCC 2%     płaci - kupujący

łączna sprzedaż za ponad 10 tys. euro*
    
VAT 22%     płaci - sprzedający


Nie płacisz, Twoja sprawa...Dłużej nie che mi się dyskutować bo w zasadzie to nawet nie wiem z czym się spierasz; z podatkami? z tym, że trzeba płacić? z kwotą?
Pozdrawiam Wyświetl w wątku >>
0 0

marcepan1983

#1725074 Napisano: 05.08.2008 10:06:43 w WPROST - artykuł o konkursomaniakach
apoccalipsa napisał(a):

moim zdaniem jeśli mój pracodawca płaci podatek to tak jakbym ja go płaciła emotka



tylko problem polega na tym, że nie rozmawiamy o pracodawcach, a o sprzedaży emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

marcepan1983

#1725052 Napisano: 05.08.2008 09:57:18 w WPROST - artykuł o konkursomaniakach
brodziatko napisał(a):

heheeh, to jeszcze mi te 1000 zlotych pokaz w podatku dochodowym, to ci je na konto przeleje emotka



Taki podatek musi zapłacić kupując i jest to podatek nie dochodowy, a PCC

W kwestii dochodowego pokazałem Ci odpowiedni artykuł i faktycznie przypomina to rozmowe głuchego z niewidomym emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

marcepan1983

#1725030 Napisano: 05.08.2008 09:47:45 w WPROST - artykuł o konkursomaniakach
brodziatko chciał chyba zabłysnąć ale coś mu nie wysżło emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

marcepan1983

#1725017 Napisano: 05.08.2008 09:41:57 w WPROST - artykuł o konkursomaniakach
brodziatko napisał(a):

dobra,proponuje konczyc temat, bo juz co niektorzy zaczynaja podatek od czynnosci cywilnoprawnych z dochodowym mieszac emotka



Podatek należy zapłacić od każdego sprzedanego przedmiotu, który był w posiadaniu sprzedającego krócej niż 6 miesięcy. Dochód uzyskany z takiej sprzedaży należy wpisać do formularza PIT w rubryce inne dochody i zapłacić podatek. Dla osoby, której roczne dochody nie przekraczają pierwszego progu będzie to 19%. Podatnicy, którzy progi podatkowe przekroczyli, zapłacą również większy podatek za aukcje - odpowiednio 30 lub 40 procent.

To chyba rozwiewa wszystkie wątpliwości Wyświetl w wątku >>
0 0

marcepan1983

#1724994 Napisano: 05.08.2008 09:33:58 w WPROST - artykuł o konkursomaniakach
nieważne jaki, ważne, że musisz emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

marcepan1983

#1724983 Napisano: 05.08.2008 09:29:38 w WPROST - artykuł o konkursomaniakach
no to od sprzedaży to chyba oczywiste, że musisz zapłacić podatek emotka bez względu czy to jest wygrana pralka czy chybiony prezent ślubny w postaci lodówki
tylko faktycznie musi to być rzecz nowsza niż 6 m-cy; kwota musi być wyższa od 1000zł (nie jest to ta sama kwota, którą płaci się do wygranych 750zł) Wyświetl w wątku >>
0 0

marcepan1983

#1724965 Napisano: 05.08.2008 09:22:57 w WPROST - artykuł o konkursomaniakach
chodzi Ci o zwykły podatek dochodowy od sprzedaży towaru(nagrody)? Wyświetl w wątku >>
0 0

marcepan1983

#1724957 Napisano: 05.08.2008 09:21:03 w WPROST - artykuł o konkursomaniakach
no to juz nie wiem. o czym w takim razie pisałaś? Wyświetl w wątku >>
0 0

marcepan1983

#1724955 Napisano: 05.08.2008 09:20:11 w WPROST - artykuł o konkursomaniakach
brodziatko napisał(a):

Normafia o jednym, a marcepan o drugim emotka )



normafia pisała o wliczaniu nagród do dochodu (czyli o wpisywaniu tego do zeznania), nie widzę tu żadnej różnicy... W picie rozliczasz się z dochodów czyż nie Panie nie-księgowy? Wyświetl w wątku >>
0 0

marcepan1983

#1724921 Napisano: 05.08.2008 09:07:10 w WPROST - artykuł o konkursomaniakach
normafia napisał(a):

brodziatko napisał(a):

ja pierdykam, kolejna ksiegowa?

Jeśli czekasz ze sprzedażą nagród ponad 6 miesięcy (liczy się data z protokołu przekazania nagrody, a w przypadku auta - data rejestracji), Urząd Skarbowy Cię nie tknie. Jeśli tyle nie czekasz, to wartość nagrody (tę wskazaną przez organizatora, a nie za którą wystawiasz przedmiot)musisz wliczyć do swoich przychodów.Ot, taki głupi przepis, jeszcze z czasów PRL-u... Ja osobiście polecam poczekać ponad pół roku (Uwaga! Jeśli nagrodę otrzymujesz np. 01 sierpnia, to sprzedać ją możesz
dopiero od 1 marca następnego roku, bo czas liczy się od dopiero końca miesiąca!)



Nie, nie księgowa. Praktykująca - grająca. Ktoś pyta, jak wiem, to odpowiadam. Taka grzeczność.



Nie masz racji z tym normafia. Wygranych bez względu na ich wartość nie musisz wpisywać do PITa. Jedynym wyjątkiem jest sytuacja jeśli wygrasz coś w konkursie zagranicznym; wtedy owszem trzeba uwzględnić to w zeznaniu Wyświetl w wątku >>
0 0

marcepan1983

#1724878 Napisano: 05.08.2008 08:57:20 w WPROST - artykuł o konkursomaniakach
Podatki? Ludzie darujcie sobie. Na każdego z was (łącznie z Panem redaktorem) mogę znaleźć paragraf od niezapłaconych podatków emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

marcepan1983

#1724860 Napisano: 05.08.2008 08:52:19 w WPROST - artykuł o konkursomaniakach
apoccalipsa napisał(a):

brodziatko napisał(a):

Czy słyszeliście Państwo o jakichś międzynarodowych sukcesach polskich konkursowiczów?

Ja znam jednego wyjadacza, co za granica ciagle cos zgarnial. Co konkurs, nagroda jego. Facet z tego ewidentnie zyje po dzisiejszy dzien. Malysz mu chyba bylo czy jakos tak....


emotka emotka emotka




Ja jeszcze słyszałem o Panu Rafale Blechaczu, który wygrywa międzynarodowe konkursy pianistyczne im. F Chopina Wyświetl w wątku >>
0 0

marcepan1983

#1723028 Napisano: 04.08.2008 12:39:05 w WPROST - artykuł o konkursomaniakach
A ja mam nadzieję, że imię zdechłego pieska nie jest odzwierciedleniem osobowości Pana dziennikarza emotka
To co z tą kawą Panie...Gapa? emotka emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

marcepan1983

#1722734 Napisano: 04.08.2008 10:38:22 w WPROST - artykuł o konkursomaniakach
P.S. Wiem, że się czepiam ale powinien Pan z szacunkiem pisać o swoim pracodawcy i nazwę swojej gazety zaczynać wielką literą; nawet na forum e-konkursy emotka emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

marcepan1983

#1722722 Napisano: 04.08.2008 10:33:40 w WPROST - artykuł o konkursomaniakach
brawo za ten post! Może któryś z czarnowidzów powie mi co jadłem na śniadanie, albo jak nazywał się mój zmarły rok temu pies. Ba - może mi ktoś powie gdzie go pochowaliśmy. Wtedy chętnie umówię się na kawę - nawet za nią zapłacę - i posłucham o swojej przyszłości. emotka

kawka i bułeczki z dżemem emotka emotka
jak się nazywał piesek jestem w stanie wywróżyć w ciągu doby emotka


hehe... to nic nie znaczy - nawet bym gorzej napisał, ale mi ó przestało akurat działać
Powodzenia z takim otwarciem na ludzi! Nie przechwalaj się tym kim jesteś, tylko lepiej opowiedz co zrobiłeś. W której redakcji chcieli Cię zatrudnić z takim wykształceniem?

Martwi mnie fakt, iż jako dziennikarz nie czyta Pan uważnie wypowiedzi innych; aż się boję jak mało uważnie czytał Pan wiadomości nadesłane do Pana na PW emotka
Po 1 primo gdzie się przechwalałem? Po 2 primo, moja wypowiedź tyczyła się tego, że ktoś napisał czy wszystkich traktuje z góry ze względu na to czym się zajmują; więc odpowiedziałem, że nikogo nie traktuje z góry ze względu na to jaki ma zawód, tym bardziej, że sam z wykształcenia jestem dziennikarzem...
Nie lubię o sobie opowiadać co już zapewne wywnioskował Pan już wcześniej, ale skoro już Pan tak namiętnie pyta w jakiej redakcji chcieli mnie zatrudnić zatem odpowiem. Pracowałem dla Axel Springer, Przegląd Sportowy i Fakt. Przestałem pracować odkąd zaczęli płacić za artykuł(ryczałt).


To, że mam 3 artykuły na koncie we wprost nie znaczy że jestem początkujący...
To, że jestem studentem - też nie... Wiadomo, mam nadzieję, że jeszcze wiele przede mną.
Właśnie praktyka - a nie teoretyczne wykształcenie - czyni mistrza. A niech mi ktoś z Państwa powie, czy miałem okazję współpracować tylko z wprot?

I znów Pan niedokładnie czyta, analizuje,a ja znów się boję o artykuł emotka Osoba, która pisała o niedoświadczeniu nie pisała o panu tylko o konkursowiczach... Wyświetl w wątku >>
0 0

marcepan1983

#1717218 Napisano: 01.08.2008 08:33:02 w WPROST - artykuł o konkursomaniakach
darylka napisał(a):

panie marcepanku, początkujący nie znaczy gorszy... zakładacie, że jak dziennikarz to od razu cwaniaczek szukający sensacji... a wszyscy Polacy to złodzieje? ludzi oceniasz/przekreślasz po nazwisku, zawodzie?



hehe, niestety pudło emotka Sam jestem z wykształcenia dziennikarzem emotka


skoro już wiecie co będzie w artykule, to może teraz odgadniecie moje myśli, bo widzę, że jesteście w tym naprawdę dobrzy...

jakbyś sobie zadała trochę trudu i poczytała pytania Pana redaktora to też byś wiedziała o czym będzie artykuł i w jakim tonie emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

marcepan1983

#1716697 Napisano: 31.07.2008 07:02:00 w WPROST - artykuł o konkursomaniakach
Zgadzam się absolutnie z normafia! Pan redaktor wyrobił sobie takie zdanie sam. U mnie wyrobił je pytaniami, które zadaje. Od razu widać, że szuka taniej sensacji; zresztą ludzie, przecież nikt nie będzie pisał nudnych rzeczy o tym, że macie talenty poetyckie, kulinarne, fotograficzne. Artykuły pisze się po to aby jak najwięcej ludzi je przeczytało, a ludzi nie interesują wasze talent i poświęcenie tylko sensacje, że ktoś wygrywa wszystkie konkursy i kombinuje jak się da, że ktoś oszukał, że kogoś złapali, że kanty itd. itp.

Pytam się, jeśli Pan redaktorek ma dobre intencje to czemu pyta o to czy znamy kogoś kto wygrał 28 z 30 telewizorów, czemu pyta o to czy ktoś miał problemy z prawem?
A dlaczego Pan redaktorek nie pyta o nasze pasje i czas, który się poświęca? Dlaczego nie pyta o firmy, które nas robią w konia i robą lewe konkursy gdzie zbierają dane osobowe, a nagrody są fikcją? Np. firma Yeppas, która nagrody w konkursach rozdaje znajomym, a na moje maile z oburzeniem tym co się wyprawia odpisują, że moge podać ich do sądu tylko żebym pamiętał, iż nie podlegają polskiemu prawu bo są firmą zarejestrowaną w UK.

Tym bardziej, że Pan Bartosz jest początkującym dziennikarzem i do tej pory nawet jeszcze sam nie napisał własnego artykułu, a był jedynie dziennikarzem współpracującym. Teraz Pan Bartosz ma okazje zabłysnąć pisząc o fenomenie konkursowiczów posługując się tanią sensacją, a nie rzetelnością dziennikarską.
Ale powiem Panu jedno na zakończenie. Na okładkę i tak Pan nie ma szans emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

marcepan1983

#1716612 Napisano: 31.07.2008 05:54:55 w WPROST - artykuł o konkursomaniakach
dziub4 napisał(a):

Niech pan zorganizuje konkurs na najlepsze zwierzenia , z fajnymi nagrodami emotka



emotka emotka emotka emotka emotka emotka Wyświetl w wątku >>
0 0