Reklama na e-Konkursy.info

Wyniki wyszukiwania

Szukano wśród postów użytkownika ignam

ignam

#5794037 Napisano: 17.12.2013 17:39:28 w Zafree darmowe kosze słodyczy - oszuści
Definicję produktu niebezpiecznego jak i przesłanki prawne tutaj są kompletnie odmienne. Żadne przepisy dotyczące produktu niebezpiecznego kompletnie nie mają tu zastosowania. Przy produktach niebezpiecznych chodzi o sytuacje gdy dostarczono Ci telewizor, który wybuchł i spowodował straty majątkowe (powyżej 500 euro) lub osobiste itd. Tak samo możliwości odstąpienia od umów jest więcej - np. na zasadzie rękojmi, uchylenia się od skutków oświadczenia woli (np. błąd) itd. Ale stosujemy prawo najwłaściwsze zawsze (tzw. legi speciali).

Co do kwestii odstąpienia - absolutnie nie należy sugerować się tym co napisane jest we wzorcu umownym tylko przepisami prawa powszechnego. Wszelkie modyfikacje powodujące zawężenie uprawnień konsumenta sa niezgodne i z ustawą i z prawem unijnym (btw. które obowiązuje również na Cyprze - np. dyrektywy dotyczące sprzedazy konsumenckiej lub Rozporządzenie Rzym I dotyczące wyboru prawa dla zobowiązań). I tak czytamy w regulaminie:

"2. Użytkownik może odstąpić od umowy w terminie 10 dni od dnia otrzymania produktu."

Tymczasem ustawa mówi:
Termin dziesięciodniowy, w którym konsument może odstąpić od umowy, liczy się od dnia wydania rzeczy, a gdy umowa dotyczy świadczenia usługi – od dnia jej zawarcia.

I tak jeśli abonament pobiera się za rejestrację konta w serwisie to jest to usługa. I odstępuje się 10 dni od _zawarcia umowy_.
Jeśli płaci się za zakup produktu to jest to umowa typu kupno-sprzedaż i wtedy ma się 10 dni od wydania rzeczy. Jak za sukienkę w sklepie.

Mam nadzieję, że rozjaśniłem. Wyświetl w wątku >>
0 0

ignam

#5793975 Napisano: 17.12.2013 16:24:09 w Zafree darmowe kosze słodyczy - oszuści
W opinii mojego syna stan prawny wygląda następująco:

Po pierwsze - odstąpienie od umowy konsumenckiej odbywa się bez względu na to czy usługa jest świadczona czy nie. Ktoś zwracał z Was zakupiony towar w sklepie w ciągu np. 10 czy 14 dni? Pomimo tego, że mieliście już go w domu (np. sukienkę)? To jeden z tego typu przykładów. Tu mamy umowę zawarta na odległość, więc ustawa o ochronie praw konsumenckich brzmi:

Art. 7. 1. (5) Konsument, który zawarł umowę na odległość, może od niej odstąpić bez podania przyczyn, składając stosowne oświadczenie na piśmie w terminie dziesięciu dni, ustalonym w sposób określony w art. 10 ust. 1. Do zachowania tego terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem.
2. Nie jest dopuszczalne zastrzeżenie, że konsumentowi wolno odstąpić od umowy za zapłatą oznaczonej sumy (odstępne).
3. (6) W razie odstąpienia od umowy umowa jest uważana za niezawartą, a konsument jest zwolniony z wszelkich zobowiązań. To, co strony świadczyły, ulega zwrotowi w stanie niezmienionym, chyba że zmiana była konieczna w granicach zwykłego zarządu. Zwrot powinien nastąpić niezwłocznie, nie później niż w terminie czternastu dni. Jeżeli konsument dokonał jakichkolwiek przedpłat, należą się od nich odsetki ustawowe od daty dokonania przedpłaty.

_wysłanie oświadczenia przed upływem_, czyli waszego oświadczenia woli (Cz. Ogólna Kodeksu Cywilnego), a nie przed spełnieniem świadczenia.

Dodam, że stwierdzenie "pisemne" ma charakter zapewne li tylko dowodowy (ad probationem), co reguluje art. 74. KC, ponieważ dla odstąpienia nie przewidziano formy szczególnej pod rygorem nieważności. Czyli wysłanie elektronicznie odstąpienia będzie skuteczne lecz przed sądem nie będzie można powołać się np. na świadków. Stad warto wysłać i pisemnie i Internetowo. Adres spółki jeśli ma oddział w Polsce znajdziecie w KRS. I tylko ten adres was obowiązuje. Jeśli nie znajdziecie to na stronie usługodawcy powinien być - np. ten cypryjski - wtedy printscreena zrobić na dowód i wysłać na ten adres.

Co do wyboru prawa - wybór prawa to nie wybór właściwości sądu. Właściwość sądu (czyli sąd przed którym możecie być pozwani) to zawsze sąd polski w waszym wypadku. Wszelkie inne klauzule w umowach konsumenckich są niewiążące dla konsumenta - czyli możecie z nich skorzystać ale nie musicie, a spółka nie może z nich skorzystać. Pytanie czy zastosuje sąd w Polsce prawo polskie (to jest wybór prawa). Otóż ustawa o świadczeniu usług elektronicznych mówi, że w świadczeniu tych usług wybór prawa obcego jest niedozwolony:

Art. 3a.
1. Świadczenie usług drogą elektroniczną podlega prawu państwa członkowskiego Unii Europejskiej oraz Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) – strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym, na którego terytorium usługodawca ma miejsce zamieszkania lub siedzibę.

2. Przepisu ust. 1 nie stosuje się do:
5) umów z udziałem konsumentów – w zakresie, w jakim ochronę praw konsumentów zapewniają przepisy odrębne; (prawo)

3. Przepis ust. 1 nie skutkuje również:
1) wyłączeniem swobody stron w zakresie wyboru prawa właściwego dla zobowiązań umownych; (właściwość sądu)

Brak mozliwości odstąpienia jest nie tylko sprzeczny z ustawą, więc stanowi podstawe do uniewaznienia calej lub części umowy na podstawie art. 58. KC ale co więcej - jest klauzulą niedozwoloną, czyli niewiążąca - oto z wykazu:

4.2. Pomocniczy katalog postanowień niedozwolonych w Kodeksie cywilnym
a) pozbawiają wyłącznie konsumenta uprawnienia do rozwiązania umowy, odstąpienia od niej lub jej wypowiedzenia,
b) przewidują utratę prawa żądania zwrotu konsumentowi świadczenia spełnionego wcześniej niż świadczenie kontrahenta, gdy strony wypowiadają, rozwiązują lub odstępują od umowy,

A zatem kompletnie nie ma czym się przejmować. Dodam, że te postanowienia o płaceniu abonamentu są zapewne również klauzulami niedozwolonymi. Odsyłam tez do ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów bo tu jest mowa także o umowie okresowej, a nie tylko zawieranej przez Internet. Wyświetl w wątku >>
0 0

ignam

#5784413 Napisano: 02.12.2013 20:47:12 w Dziś cieszę się z.....
edith napisał(a):

Cieszę się że autko Marioli tyle pozytywnych emocji wzbudziło na forum emotka Ostatnio nie było tutaj tak ciekawie,wiele złośliwości i gniewu emotka Tak wiec Mariola podwójna wygrana emotka



I ja się ucieszyłam emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

ignam

#5784404 Napisano: 02.12.2013 20:45:07 w Gratulacje! Dla wygranych!
To i ja się przyłączę do gratulacji. emotka emotka emotka
Dzięki Tobie znowu uwierzyłam w możliwość wygranej emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

ignam

#5783654 Napisano: 02.12.2013 00:32:23 w PLAGIATY
No właśnie w ustawach, nie w regulaminach... Wyświetl w wątku >>
0 0

ignam

#5783648 Napisano: 02.12.2013 00:27:39 w PLAGIATY
Dziękuję, obie strony znam. Widzę, że się nie rozumiemy.
Wyświetl w wątku >>
0 0

ignam

#5783644 Napisano: 02.12.2013 00:12:09 w PLAGIATY
giulietta napisał(a):

to nie odpowiedź, tylko potwierdzenie tego co napisałam, wszystko jest w regulaminie i obowiązujących przepisach i nie ma co wyrywać zdania z kontekstu nie widząc całości, agencja może chcieć różnych pól eksploatacji i co wtedy? masz wszystkie regulaminy? nie lepiej ułożyć nowe hasło? emotka zresztą nie jest to forum prawnicze, żeby pisać w szczegółach i wyjaśniać pojęcia: praw autorskich, różnych licencji, przyrzeczenia nagrody itp, nie jest też to żadna tajemnica, bo ustawy są dostępne dla każdego, ale te kangury i żyrafy...eh emotka


Tak, tylko że w regulaminie napisać można wszystko. A prawnie to już nieco inaczej wygląda. A Ustawa jest aktem prawnym wyższego rzędu niż regulamin konkursu. Wyświetl w wątku >>
0 0

ignam

#5783642 Napisano: 02.12.2013 00:07:51 w PLAGIATY
zezowaty_kot napisał(a):

Pamiętam sytuację, gdzie jedna osoba wygrała tym samym zdjęciem w 4 konkursach (które widziałam). Najlepiej, że 2 razy wygrała w różnych konkursach tego samego organizatora. Zdjęcie było super, było jej pracą, z tym że w mojej ocenie takie wielokrotne wykorzystanie jednej pracy jest trochę nie fair. Jak w tym roku znów zobaczę to zdjęcie w konkursach świątecznych to będę chyba wymiotować na monitor emotka autoplagiat to trochę jak okradanie siebie samego z przyzwoitości



Żeby nie było nieporozumień, ja nie bronię plagiatorów, też mnie wkurza takie bezczelne zrzynanie i też mnie to spotkało.
A w kwestii autoplagiatu - czym się tak naprawdę różni wysłanie dobrego zdjęcia do kilku konkursów od udostępnienia go do wykorzystania kilku firmom robiącym np. kalendarze. Podkreślam, fakt, że autor nie przenosi praw majątkowych.
Wdałam się w tę dyskusję, ponieważ niejasne są dla mnie właśnie kwestie autoplagiatu. Tym bardziej, że w konkursach opisowych stale te same pytania, rok w rok. Jeśli raz wymyśliłam coś dobrego, czy powinnam przerobić tekst, żeby w Waszej ocenie nie był autoplagiatem? Wyświetl w wątku >>
0 0

ignam

#5783635 Napisano: 01.12.2013 23:49:39 w PLAGIATY
To odpowiem cytatem z lexplay.pl
"W praktyce, najczęściej występującymi w obrocie licencjami będą licencje niewyłączne. Ich konstrukcja opiera się na założeniu, iż mimo udzielenia przez licencjodawcę licencji, może on w dalszym ciągu samodzielnie korzystać z utworu, a także udzielać kolejnych licencji nowym licencjobiorcom, które upoważniają ich do korzystania z utworu na tym samym polu eksploatacji, co licencja licencjobiorcy pierwotnego. Warto zwrócić na ustanowione przez prawodawcę, w art. 65 ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, domniemanie, iż „w braku wyraźnego postanowienia o przeniesieniu prawa, uważa się, że twórca udzielił licencji”.

I jeszcze odpowiedź na pytanie do prawnika (też lexplay.pl):
Regułę, przy zawieraniu umów z zakresu prawa autorskiego, stanowi forma pisemna. Zasadniczo ta forma jest zastrzeżona rygorem nieważności umowy – tzn. niezachowanie formy pisemnej skutkuje nieważnością kontraktu. Rygor ten odnosi się do wszystkich umów rozporządzających, a także do umów licencyjnych wyłącznych. W przypadku umów licencji niewyłącznej, mimo iż zawierane są one najczęściej także w formie pisemnej, dopuszcza się możliwość ich ustnego zawarcia, co oznacza, iż umowa licencji niewyłącznej zawarta w ten sposób jest ważna, jednakże w praktyce mogą wystąpić praktyczne trudności z późniejszym udowodnieniem jej treści. Wyświetl w wątku >>
0 0

ignam

#5783627 Napisano: 01.12.2013 23:24:05 w PLAGIATY
Z tym przeniesieniem praw to też nie jest tak po prostu. Art. 53 Ustawy o prawach autorskich mówi, że "Umowa o przeniesienie autorskich praw majątkowych wymaga zachowania formy pisemnej pod rygorem nieważności."
Czyli samo kliknięcie w okienko Zapoznałem się z Regulaminem itd. to nie jest żadna podstawa do dochodzenia czegokolwiek.
Ile razy podpisywaliście konkretną umowę o przeniesieniu praw majątkowych? Ja raz na kilka lat konkursowania. Wyświetl w wątku >>
0 0

ignam

#5779427 Napisano: 25.11.2013 13:52:04 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
ynila napisał(a):

ignam napisał(a):

Czy ktoś wie o co tu chodzi?

http://www.prezentodlego.pl/


Dziecka wybiera zabawki a Ty dostajesz list na maila z tym co by ono chciało dostac z Lego



Dziękuję emotka
Wyświetl w wątku >>
0 0

ignam

#5779148 Napisano: 25.11.2013 00:24:57 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
0 0

ignam

#5776845 Napisano: 20.11.2013 19:46:12 w WC - rozmowy o wszystkim
anta napisał(a):

79magda napisał(a):

Najprostszy sposób na sprawdzenie, czy konkurs jest już w bazie, to rozpoczęcie od dodania linka do niego - jeżeli ukaże się info, że jest, nie trzeba więcej niczego wypełniać. Jeżeli zaś proszą o więcej szczegółów, to dobry znak emotka


nie do końca tak jest.
przed chwilą chciałam dodać konkurs, najpierw sprawdziłam - nie było, więc zaczęłam wpisywać i okazło sie, ze "Konkurs prawdopodobnie jest już w bazie."


Potwierdzam emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

ignam

#5770259 Napisano: 10.11.2013 20:13:31 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
mlodybogxde napisał(a):

ignam napisał(a):

stokrotka238 napisał(a):

Widzieliście na kitkacie niektórzy maja już po kilka tabletów, więc my zwykłe szaraczki chyba nie mamy szans.. emotka


Dwa można wygrać na osobę.



ja wysyłałem po kilkaset zgłoszeń dziennie, raz nawet udało mi się ponad 2000 i też nic, żałosne


emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

ignam

#5770247 Napisano: 10.11.2013 19:59:25 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
stokrotka238 napisał(a):

Widzieliście na kitkacie niektórzy maja już po kilka tabletów, więc my zwykłe szaraczki chyba nie mamy szans.. emotka


Dwa można wygrać na osobę. Wyświetl w wątku >>
0 0

ignam

#5768806 Napisano: 07.11.2013 20:35:12 w Pomocy!!!!
jua napisał(a):

ignam napisał(a):

Czy dostajecie jakieś maile potwierdzające z głosowania na Neokobieta?



Wydaje mi sie, że nie posyłają. Ani ja, ani mama nic nie mamy emotka



Też nie mam i nie wiem czy dobrze wpisałam maila emotka A to już chyba końcówka jest sądząc po wynikach głosowania Wyświetl w wątku >>
0 0

ignam

#5768799 Napisano: 07.11.2013 20:31:30 w Pomocy!!!!
Czy dostajecie jakieś maile potwierdzające z głosowania na Neokobieta? Wyświetl w wątku >>
0 0

ignam

#5758137 Napisano: 20.10.2013 15:35:48 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
lenka00 napisał(a):

nie mogę założyć nowego tematu więc pytam się tutaj, wiecie gdzie można zgłaszać fałszywe konkursy? Strona http://web-trendy.pl/ od samego początku wydawała mi się jakaś dziwna, na pytania wysłane na maila nie odpowiadają a na fb usuwają komentarze i blokują że nic więcej nie można napisać. Wiem kto jest właścicielem strony i wiem że w konkursie biorą udział też strony właściciela np. alekaplica.pl więc wiadomo kto wygra w kategorii rozrywka emotka takie strony powinny być gdzieś zgłoszone, mogę się mylić ale jeżeli ktoś co miesiąc funduje 6 telefonów za ponad 2 tys. to na stronie powinny być przynajmniej jakieś dane firmy która funduje te nagrody bo takiego Pana M. to raczej nie stać na to



Na pewno wygrają e-konkursy emotka
http://web-trendy.pl/www.e-konkursy.info Wyświetl w wątku >>
0 0

ignam

#5757021 Napisano: 18.10.2013 02:17:26 w Dziś nic nie wygrałem! To już było!
Cisza, pustka, ciemność... emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

ignam

#5739260 Napisano: 18.09.2013 02:41:36 w Wkurza mnie...