Reklama na e-Konkursy.info

Wyniki wyszukiwania

Szukano wśród postów użytkownika clearka

clearka

#3262191 Napisano: 02.04.2010 10:12:45 w Inne mniejsze markety
Przeczytajcie sami punkt 11 i 12 (!) regulaminu Większe bardziej się opłaca” w Kaufland:
Nagrody są opodatkowane zgodnie z przepisami ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych.
12. W przypadku nagród odebranych przez podmioty gospodarcze, lub osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą w związku z tą działalnością, wartość nagrody stanowi dla podatnika przychód z prowadzonej przez niego pozarolniczej działalności gospodarczej.
I sami wyciągnijcie wnioski... Wyświetl w wątku >>
0 0

clearka

#3262187 Napisano: 02.04.2010 10:10:59 w Inne mniejsze markety
tak, ale tutaj w konkursie bieżącym!!! - Większe bardziej się opłaca” w Kaufland- jak przypuszczamy - firma chce nas ożenić nie z podatkiem od wygranej, ale z podatkiem od dochodu (patrz- punkt 1 i 12 regulaminu). Po prostu wygląda na to, że chce nam wystwawić pit-y, czyli mniej wiecej tak jakbyśmy osiągnęli dochody z wykonywanej pracy i mieli je uwzględnić w rozliczeniu rocznym ze Skarbówką. Dlatego te NIPy i adresy Urzędów Skarbowych są im potrzebne. Dzisiaj w firmie nie ma księgowej, więc z nią bezpośrednio na ten temat nie można porozmawiać, a Panie w tej kwestii niewiele sie orientują, ale już miałam kiedyś taką sytuacje, że przysłali mi PIT do rozliczenia jako mój dochód (a nie jako wygraną w konkursie...) Poczytaj posty z dzisiejszej nocy - tam opisałam całą tą sytuację i zamieszanie z tym związane... Teraz dmucham na zimne. Nie podaję ani NIPa ani adresu Skarbówki, tylko czekam jak sie sytacja rozwinie, bo nie uśmiecha mi sie rozliczać tych stu złotych w moim przyszłorocznym zeznaniu podatkowym, bo kwota niewielka, ale zamieszanie wielkie! Także to nie dotyczy tych tysiąców z poprzedniego ich konkursu (tam rzeczywiście podatek 10% wpłacało sie samemu - na konto tqg - przed odbiorem nagrody), a tutaj w tym bieżącym konkursie jest inaczej, bo narazie nic sie nie płaci, ale gdy podamy im NIP-y i adresy Skarbówek, to z pocztąkiem 2011 r. mozemy spodziewać sie PIT-ów do rozliczenia w zeznaniu rocznym, bo nasze wygrane (z tego bieżącego konkursu w Kaufland, z którego wczoraj leciały eski i z konkursuDelikatesów Centrum też) wygląda na to, że
chcą rozliczać w rozumieniu podatku DOCHODOWEGO, a nie podatku od nagród wygranych w konkursie. Wyświetl w wątku >>
0 0

clearka

#3262142 Napisano: 02.04.2010 09:54:49 w Inne mniejsze markety
...A dla tych, którzy nie są w temacie i bombardują mnie tu na privanotta pytaniami odnośnie tej sprawy, zacytuję jeszcze raz na punkt 11 i 12 (!) regulaminu Większe bardziej się opłaca” w Kaufland:
Nagrody są opodatkowane zgodnie z przepisami ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych.
12. W przypadku nagród odebranych przez podmioty gospodarcze, lub osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą w związku z tą działalnością, wartość nagrody stanowi dla podatnika przychód z prowadzonej przez niego pozarolniczej działalności gospodarczej.
...Tak jak przypuszczałam i tak jak sprecyzowała to Pani w Urzędzie Skarbowym chcą od nas NIP-y, żeby potem wystawić nam PIT do rozliczenia!
Pronieważ to WYGRANA KONKURSOWA!!!, więc walczmy żeby nie trzeba nam było borykać się z pit-ami i samodzielnie rozliczać tej wygranej jako naszego dochodu... emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

clearka

#3262124 Napisano: 02.04.2010 09:48:08 w Inne mniejsze markety
Acha, Pani w Urzędzie Skarbowym powiedziała, że ten podatek dochodowy jest w wysokości 18 % (a nie 19 % - jak omyłkowo napisałam dzisiaj w nocy, także przepraszam). Tak czy owak - samo rozliczanie ewentualnych PIT-ów od tych setek to jakaś paranoja! Wyjdzie na to, że trzeba będzie wędrować z PIT-em do Biura Rachunkowego i płacić np. 30 zł za rozliczenie takiej bzdury... A może ktoś jeszcze telefonował do tqg i zechce podzielić się swoimi spostrzeżeniami. Dzwońcie i piszcie, może zmiekną i darują nam wysyłkę tych szczegółowych danych podatkowych. emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

clearka

#3262111 Napisano: 02.04.2010 09:42:11 w Inne mniejsze markety
Informuję, że dzwoniliśmy już do tqg i... oczywiście w firmie twierdzą, że nie będziemy płacić podatku od słynnych stuzłotowych wygranych.... Ale dzwoniliśmy również do Urzędu Skarbowego i powiedzieli, że JEŻELI CHC¡ NIP-y(!) i jeżeli jest taki zapis w regulaminie jak zaacytowaliśmy (z punktu 11 regulaminu o podatku DOCHODOWYM!)to po to, żeby wystawić nam PIT-y! I znowu dzwoniliśmy do tqg i przedstawiliśmy te sugestie, i Panie troszeczkę zwątpiły, ale ponieważ dzisiaj w tqg nie ma księgowej, więc teraz cieżko będzie coś ustalić. Ale proponuję: dzwońcie, pytajcie, po co im te NIP-y, adresy Urzędów Skarbowych, może zainteresują sie tą kwestią i odpuszczą sobie wysyłkę tych NIP-ów, a tym samym my pozostalibyśmy pewni, że nie wynagrodzą nas PIT-em.... Wyświetl w wątku >>
0 0

clearka

#3261310 Napisano: 01.04.2010 11:41:42 w Rossmann
...to POZYTYWNIE emotka Dzięki za info emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

clearka

#3261288 Napisano: 01.04.2010 10:43:26 w Rossmann
Czy ktoś wie co z bonami (po 100 zł) do ROSSMANN??? Z JESIENNEGO konkursu Jesień z Garnier w Rossmann...? Już chyba przeszli samych siebie... Najwyższa pora na te bony! emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

clearka

#3261286 Napisano: 01.04.2010 10:41:05 w TESCO konkursy
... Ja dzwoniłam wczoraj (tj. 1 kwietnia) kilkakrotnie i NIC! Pani od Puriny za każdym razem nie było. Inna Pani wzięła mój nuer tel. i dane... Miał ktoś oddzwonić i NIC. Oczywiście nie zadzownił!
Moje bony zostaly rzekomo wysłane 19 marca. Niaestety nadal ich nie otrzymałam. Słyszałam o tym pozamienianych adresach... Złożyłam reklamację w EURO RSCG 4D i mailowo, i pocztą... I NIC! Bonów jak nie było tak nie ma... Wyświetl w wątku >>
0 0

clearka

#3261281 Napisano: 01.04.2010 10:35:10 w Inne mniejsze markety
emotka Wszystko pewnie rozjaśni (albo zaczerni...) nam się jutro, kiedy firma ustosunkuje się do tej sprawy i poda jaki będzie dalszy rzeczywisty przebieg w sprawach podatkowych od naszych stuzłotowych nagród... Biorąc pod uwagę te ich nipy, urzędy skarbowe, to widzę to w ciemnych barwach. W dzisiejszej dobie takie szopki to poprostu paranoja! emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

clearka

#3261260 Napisano: 01.04.2010 10:19:53 w Inne mniejsze markety
Tak, będziemy dzwonić napewno, bo w dzisiejszej dobie, kiedy wszyscy organizatorzy konkursów opłacają podatki za zwycięzców, tutaj jest jakaś parodia emotka za bon wartości 100 zł mamy rozliczać pit-y??? to byłoby poprostu śmieszne! Zgodnie z kwestiami podatkowymi od wygranych losowych, konkursowych itd. do kwoty 760 zł nie ma obowiązku płacenia podatku. Ale jeżeli wypiszą nam czarno na bialym picie, że osiągnęliśmy dochód, to wtedy chcąc/niechcąc bedziemy zmuszeni ten pseudo-dochód uwzględnić w naszym rozliczeniu z Urzędem Skarbowym... Także dzwonić bedziemy napewno, ale dziewczyny - W GRUPIE SIŁA!!!! więc proponuję przyłączcie się do tego telefonicznego szturmu, bo szkoda potem biegać po jakiś kancelariach podatkowych, żeby nam rozliczyli wygrany bon o wartości aż 100 zł! A te dane NIPY, adresy Urzędów Skarbowych itp. napewno nei chcą na darmo.
(...) Gdybym widziała wcześniej ten zapis w regulaminie o tym podatku DOCHODOWYM od osbób fizycznych, to w ogóle nie brałabym udzial w tym konkursie, bo to poprostu śmiech na sali, żeby z wygranej konkursowej robili nam DOCHÓD! Wyświetl w wątku >>
0 0

clearka

#3261235 Napisano: 01.04.2010 10:04:12 w Inne mniejsze markety
Także proponuję Drodzy Zwycięzcy z sieci Delikatesy Centum i oczywiście z KAUFLANDA !!! , łączcie się z nami emotka aby WYGRANA KONKURSOWA była postrzegana w kwestiach podatkowych jako WYGRANA KONKURSOWA(!) i żeby nie została obciążona koniecznością zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych i co najważniejsze: żeby nie trzeba było się tutaj bawić z jakimiś PIT-ami! emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

clearka

#3261229 Napisano: 01.04.2010 09:55:32 w Inne mniejsze markety
Przeglądam teraz szczegółowo regulaminy konkursów organizowanych przez TQG i... widzę, że np. w regulaminie konkursu Duże zakupy, mniejsze rachunki” prowadzonej w sklepach sieci !!! DELIKATESY CENTRUM !!!! jest identyczny zapis w regulaminie:
Nagrody są opodatkowane zgodnie z przepisami ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych.
12. W przypadku nagród odebranych przez podmioty gospodarcze, lub osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą w związku z tą działalnością, wartość nagrody stanowi dla podatnika przychód z prowadzonej przez niego pozarolniczej działalności gospodarczej.
Wygląda wiec na to, że po prostu firma nie płaci podatków za zwycięzców konkursów, ale za to w nagrodę z początkiem 2011 roku dostaniemy do rozliczenia pit-y z uwzględnieniem naszego dochodu........ Wyświetl w wątku >>
0 0

clearka

#3261216 Napisano: 01.04.2010 09:49:39 w Inne mniejsze markety
No właśnie podatek od nagrody wynosi 10 % i:
pokrywa go albo organizator za wszystkich zwycięzców, albo zwycięzca - ale zawsze przed odbiorem nagrody! A tutaj chcą chyba nas wkręcić w zapłatę podatku DOCHODOWEGO (jak w punkcie 11 regulaminu) - dochodowego czyli 19 % i na zapłatę takiego podatku firmy wystawiają pit-y, które podobnie jak te z pracy musimy sobie rozliczyć w zeznaniu rocznym do Urzędu Skarbowego! Ale z własnego doświadczenia wiem, że te pit-y są wystawione nieco inaczej i dla mnie jako dla laika w sprawach podatkowych - rozliczenie w moim zeznaniu rocznym takiego pit-u stanowiłoby nie lada problem. Kiedyś, gdy miałam przyjemnosć borykać sie z takim właśnie problemem, po interwencjach w Urzędzie Skarbowym wynegocjowałam pit korygujący i w efekcie nie musiałam tego pseudo-dochodu uwzględniać w zeznaniu rocznym... Ale czy tutaj uda nam sie coś wskórać? Myślę, że musimy spróbować, bo szkoda byłoby potem tego zamieszania z ichniejszymi pit-ami... A poza tym to przecież nie jest dochód tylko WYGRANA KONKURSOWA i tak też powinna być postrzegana w kwestiach podatkowych! Wyświetl w wątku >>
0 0

clearka

#3261163 Napisano: 01.04.2010 09:29:20 w Inne mniejsze markety
P.S. Jeżeli komuś coś się uda ustalić w tej niejasnej sprawie podatkowej, to podzielcie się proszę wiadomościami na forum. Wszystkim, którzy zechcą zaczerpnąć informacji u źródła, podaję
numer tel. do TQG: 61 830 00 95. Dajcie znać co udało się ustalić. emotka Pozdrawiam. Wyświetl w wątku >>
0 0

clearka

#3261142 Napisano: 01.04.2010 09:21:31 w Inne mniejsze markety
(...) no właśnie, odnośnie kauflanda..., więc wygląda na to, że te szczegółowe dane będą im właśnie potrzebne do sporządzenia pitów..., które podeślą nam z początkiem przyszłego roku 2011... Nie chcę straszyć, ale wskazuje na to punkt 11 regulaminu: Nagrody są opodatkowane zgodnie z przepisami ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych. Już kiedyś miałam przyjemność otrzymać taką niespodziankę z kokursu... Zamiast firma zapłacić za zwycięzców ów podatek (od nagród wygranych w konkursie!), policzyła mi nagrodę jako mój dochód (czy też przychód) i wysyłając mi pit, teoretycznie powinnam była go uwzględnić w moim rozliczeniu rocznym... Ale, po wielu moich interwencjach w tej sprawie (również w Urzędzie Skarbowym), co do słuszności takiego działania, wysłali w końcu pity korygujące i do skarbówki i do mnie, i sami rozliczyli to jako podatek od nagród, a nie jako mój podatek od przychodu czy dochodu...
Wnisokując po treści regulaminu i po żądaniu przesłania NIP-u, adresu Urzędu Skarbowego, Nr Dowodu itd., wnioskuję, że także będą chcieli nas wpuścić w maliny, abyśmy rozliczyli te nagrody jako nasz dochód w zeznaniu rocznym do Urzędu Skarbowego, a nie jako wygraną konkursową... Dzięki temu ich ominie zapłata podatku od naszych nagród. A my będziemy się głowić jak uwzględnić nasz dochód (100 zł) w przyszłorocznym picie... Tym samym pewnie nie ominie nas przyjemnosć zapłacenia od tych marnych 100 zł - jeszcze 19 % podatku. No cóż, nieładnie. Ale czy zdołamy coś wskórać??? Proponuję jutro dzwonić do tqg. Ja też zresztą nie zamierzam tego tak zostawić. W końcu to WYGRANA W KONKURSIE, a nie nasz dochód, więc podatek powinien być rozliczony jako podatek od wygranych! a nie jako podatek dochodowy od osób fizycznych... To jakaś paranoja! Spójrzcie jeszcze raz na punkt 11 i 12 (!) regulaminu: Nagrody są opodatkowane zgodnie z przepisami ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych.
12. W przypadku nagród odebranych przez podmioty gospodarcze, lub osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą w związku z tą działalnością, wartość nagrody stanowi dla podatnika przychód z prowadzonej przez niego pozarolniczej działalności gospodarczej.
Przecież to WYGRANA KONKURSOWA, więc walczmy żeby nie trzeba nam było borykać się z pit-ami i samodzielnie rozliczać tej wygranej jako naszego dochodu... Wyświetl w wątku >>
0 0

clearka

#2948946 Napisano: 17.12.2009 01:04:03 w Inne mniejsze markety
MAKRO, Mikołaje na Hawaje!
Pilnie poszukuję PARAGONU do Konkursu MAKRO -MIKOŁAJE NA HAWAJE.
Propozycje proszę na PW.
emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

clearka

#2910014 Napisano: 03.12.2009 10:13:44 w Paragony
Odkupię paragon z Promocji NESTLE w INTERMARCHE Dąbrowa Górnicza Wyświetl w wątku >>
0 0

clearka

#2907528 Napisano: 03.12.2009 11:11:23 w Paragony
Odkupię paragon z Promocji NESTLE w INTERMARCHE Dąbrowa Górnicza Wyświetl w wątku >>
0 0

clearka

#2906357 Napisano: 02.12.2009 09:44:24 w Paragony
Kupie paragon z INTERMARCHE D¡BROWA GÓRNICZA do konkursu Cudowne Święta z Nestle w Intermarche miniumum 10zł , produkty jak w regulaminie
http://nestle.pl/...gulamin_konkursu.pdf
Wyświetl w wątku >>
0 0

clearka

#2905622 Napisano: 02.12.2009 05:45:48 w Inne mniejsze markety
Kupie paragon z INTERMARCHE D¡BROWA GÓRNICZA do konkursu Cudowne Święta z Nestle w Intermarche miniumum 10zł , produkty jak w regulaminie
http://nestle.pl/...gulamin_konkursu.pdf
Wyświetl w wątku >>
0 0