Reklama na e-Konkursy.info

Wyniki wyszukiwania

Szukano postów użytkownika utropek

utropek

#5554613 Napisano: 17.01.2013 03:36:13 w Konkursowiczki w ciąży
polec napisał(a):

utropek napisał(a):

A mnie się dziś świat zawalił... i jakoś tak nie chce mi się żyć emotka Wróciłam od lekarza i mam PCOS ... lecą mi takie duże krople łez emotka ... dlaczego ?




Kochana, nie powiem, że to łatwe, ale naprawdę można to leczyć i ze spokojem patrzeć w przyszłość.

Dasz radę, poszukaj dobrego specjalisty od hormonów, najelpiej ginekologa ze specjalnością z endokrynologii.



Diagnozę postawiła mi dziś Endokrynolog, zleciła jeszcze badania USG brzucha, i po raz 4 w tym roku mam iść na badania krwi emotka miałam roboione, TSH, FSH, LH, Androstendion, DHEA-S, testosteron, Prolaktyna, Estradiol, a teraz mm jeszcze zrobić Kortyziol, P-ciała, Progesteron 17-OH.. bleee

Jeszcze o 19 mam ginekologa dziś, zobaczymy co on powie.

Dobrze, że mam abonament LUX-MED w pracy, to leci to szybko i w miare większość darmowo, pojedyncze badania płatne, ale jakby to ktoś miał robić płątnie to badania by wyszły już 800 zł emotka

Nie dość że człowiek chory, to jeszcze dobijać może cena... ehh

Wyświetl w wątku >>
0 0

utropek

#5554470 Napisano: 17.01.2013 01:45:45 w Konkursowiczki w ciąży
A mnie się dziś świat zawalił... i jakoś tak nie chce mi się żyć emotka Wróciłam od lekarza i mam PCOS ... lecą mi takie duże krople łez emotka ... dlaczego ? Wyświetl w wątku >>
0 0

utropek

#5549301 Napisano: 12.01.2013 10:17:09 w Konkursowiczki w ciąży
emilka1705 napisał(a):

U mnie było tak, że prolaktyna po żadnych lekach nie chciała spadać. Niestety leki te na mnie działały fatalnie...wymioty, cały czas bym spała, zawroty głowy. Miałam jeszcze w domu małą Emilkę i nie mogłam sobie pozwolić na chwilę odpoczynku. Załamałam się odstawiłam leki ciąże przekreśliłam i po 3 tygodniach 2 kreseczki-cud:)



ale u mniedochodzi jeszcze miesiączka która jest bardzo nieregularna i średnio raz na 2,5 miesiąca jest emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

utropek

#5549294 Napisano: 12.01.2013 10:11:55 w Konkursowiczki w ciąży
emilka1705 napisał(a):

Kochana zostaw polę do popisu dla lekarzy...mnie też nie dawali szans na dzidzia...hormony szalały prolaktyna to była ponad wszelkimi wyobrażalnymi normami...a mam moją Liwcie:) odpusc troszke (choć sama wiem, że nie da się tak na zawołanie. Sam przyjdzie czas, że olejesz wszystko) i wtedy się uda:)




Oby emotka Prolaktyne mam w normie, Estradiol mogę zaliczyc do wszystkich przedziałów, a Testosteron... ehhh ... to tak jest jak się nakręci.. po co mi się zachciało emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

utropek

#5549287 Napisano: 12.01.2013 10:01:02 w Konkursowiczki w ciąży
załamałam się emotka Zobaczyłam swoje wyniki na Estradiol, Prolaktyne, Testosteron, TSH i się załamałam emotka buuuu po co ja tam zaglądałam ;( a ginekologa mam dopiero w czwartek emotka ale się załamalam, mam testosteronu tyleee... więcej niż w przedziale po menopauzie ;( zapewne nigdy nie będę mogła miec dzieci .... ide ryczeć emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

utropek

#5543152 Napisano: 07.01.2013 01:53:43 w Biedronka
emilka1705 napisał(a):

emilka1705 napisał(a):

są u kogoś jeszcze tablety mytab10 lub mytab 7? za zakup i przesłanie (kuriera zamawiam i płacę ja) podeślę bonik 50zł do kauflanda:)




dziś jestem w Biedronce i dowiem się emotka

ogólnie u mnie w mieście jest cebtrala Biedronki;) Wyświetl w wątku >>
0 0

utropek

#5542468 Napisano: 06.01.2013 11:05:14 w Konkursowiczki w ciąży
agusia147 napisał(a):

kalisto1986 napisał(a):

utropek napisał(a):

Przepraszam znów, ale druga seria pytań odnośnie, planowania powiększenia rodziny:)

Rozmawiałam dziś z mężem, i czy to prawda, że po 9 miesiącach ciąży, jest 6 miesięcy macieżyńskiego - płatnego 100% tak jak miesiące ciąży? a potem można iść na wychowawczy dwa lata, ale bezpłatne ??


Na chwilę obecną puki nie weszła nowa ustawa macierzyński jest chyba 6 miesięcy + 2 tygodnie tacierzyńskiego płatne 100 %, po tym czasie możesz iść na chyba 3 letnie wychowawcze bezpłatne.
Jednak jeśli nie przekraczanie dochodu na rodzinne, wtedy dostajesz zasiłek wychowawczy z opieki.
Ale od września ma wejść nowa ustawa ( załapią się na nie mamy, które urodzą po 18 marca) i będzie do wyboru, albo 6 miesięcy macierzyńskiego płatne 100 %, po tym czasie mozesz wrócić do pracy, lub przedłużyć macierzyński o kolejne 6 miesięcy, wtedy będzie płatne 60 %.
W momencie, gdy od razu po urodzeniu zdecydujesz się na roczny macierzyński będzie płatne 80 % ( przez cały rok), wychowawcze wtedy będzie krótsze



Dokładnie tak, bardzo się cieszę, że się załapię emotka I ja chyba wybiorę to 80%, w końcu to stały wpływ na konto przez cały rok.



na kiedy masz termin ?:)

Gdy będę miała wybór, tonie wiem co wybiorę, czy 100% i poźniej 60, czy rok 80 % Średnia i tak wychodzi na to samo Wyświetl w wątku >>
0 0

utropek

#5542386 Napisano: 06.01.2013 10:02:10 w Konkursowiczki w ciąży
kalisto1986 napisał(a):

Ja uważam, że każda mama zna na tyle swoje dziecko, że wie na co mogą sobie pozwolić. Fakt twoja siostra przeliczyła się, tylko pytanie czy dlatego, że mały miał po prostu zły dzień, czy nie znosi dobrze podróży, a jego mama nie wzieła tego pod uwagę.
Pominę fakt nart itp nie mnie oceniać emotka

My z Domiśkiem od początku mogliśmy jeździć wszędzie nie było z tym problemów ( chociaż jak był tak mały nie zapuszczaliśmy się daleko, bo nie mieliśmy auta), żadna głośna muzyka, gwar czy hałas mu nie przeszkadzał, nie wiem jaki będzie drugi synek, ale jeśli będzie znosił dobrze podróże mamy zamiar jechać na przełomie sierpnia/września na wczasy - tylko raczej dostosowane do małego dziecka emotka



Nie moja siostra, a męża - dlatego nie mam wpływu na to, wiem, że robią wszystko najlepsze dla małego ,ale moim zdaniem dziś przesadzili, sami byli tak przestraszeni...

benasia napisał(a):

to faktycznie straszne było sama bym się przestraszyła... Pogoda tez nieciekawa dziś była moze miała wpływ na malucha ale ten bezdech to straszne! a kto zabiera takie maluszki w taka pogode w góry? emotka
Ja byłam z synkiem w Zakopanym jak miał 6 miesięcy ale to był kwiecień -żadnych nart tylko spokojne spacerowanie po Krupówkach, jazda też długa bo ok 7 godzin ale przystanki były często, mały gdy nad ranem wyjeżdzalismy spał - generalnie droga nam minęla bez żadnych atrakcji - ale gdy przeczytałam utropek co napisałas to faktycznie ja bym sie z mniejszym dzieckiem nie odwazyła na taka jazde i tak sie bałam z moim wówczas półrocznym jechac tak daleko a co dopiero z mniejszym...
Pominę inne fakty co to za odpowiedzialna matka ktora zabiera dziecko w deszcz...
ponadto dzieci małe mogą plakać gdy jadą w góry bo zmiana ciśnienia i uszka im się zatykają...
Cóż takie moje zdanie jest na temat waszej wyprawy...



No właśnie, ale przynajmniej wiem teraz, że nie jestem przewrażliwiona, bo zastanawiałam się jadąc w aucie czy coś ze mną może nie tak emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

utropek

#5542348 Napisano: 06.01.2013 09:20:30 w Konkursowiczki w ciąży
Byłam dzisiaj na nartach w górach, podróż do trwała 2 godziny, jechaliśmy rano, siostra męża wzięła swojego syna 4,5 miesięcznego. Czy to było odpowiedzialne? W drodze do troszkę spał,troszkę płakał, dwa razy zatrzymywaliśmy się, aby uspokoić i nakarmić, raz bo nie wiedzieliśmy co jest grane. Jak my zjeżdżaliśmy na nartach on w wózeczku spał. Potem próba przejażdżki na sankach, ale też bardzo płakał, sypał deszcz, niewygodnie chyba też mu było. Po próbie sankowej zapakowany do samochodu, tak płakał że się, nie wiem jak to profesjonalnie nazywa się, ale tak mocno płakał że przestał oddychać na chwilę, my wszyscy w lament, ja dmuchałam w niego, ojciec naciskał na brzuszek. W końcu pokaszlał i było wszystko ok. Dostał cyca, troszkę się uspokoił... Nie przejechaliśmy 10 km a on znów mocno w płacz, ja nie wytrzymałam i też popłakałam się, nawrzeszczałam na matkę:/ i kazałam się zatrzymać w jakiejś restauracji, zjedliśmy ponownie coś, maluch uśmiechał się, ruszał ciągle nóżkami i rączkami... Po restauracji znów autko, 20 km i znów mocny płacz:( Wracaliśmy 5 godzin.. Tak mi się dziwnie na serduchu robiło jak widziałam jak te maleństwo (chyba męczyło się ) tak mocno płakało...

Czy to było odpowiedzialne brać takiego bobasa na taki wyjazd? Jak sądzicie? ... Mocno się przestraszyłam dziś uczestnicząc w tej całej sytuacji ... Wyświetl w wątku >>
0 0

utropek

#5542325 Napisano: 06.01.2013 08:56:47 w Konkursowiczki w ciąży
kalisto1986 napisał(a):

utropek napisał(a):

Przepraszam znów, ale druga seria pytań odnośnie, planowania powiększenia rodziny:)

Rozmawiałam dziś z mężem, i czy to prawda, że po 9 miesiącach ciąży, jest 6 miesięcy macieżyńskiego - płatnego 100% tak jak miesiące ciąży? a potem można iść na wychowawczy dwa lata, ale bezpłatne ??


Na chwilę obecną puki nie weszła nowa ustawa macierzyński jest chyba 6 miesięcy + 2 tygodnie tacierzyńskiego płatne 100 %, po tym czasie możesz iść na chyba 3 letnie wychowawcze bezpłatne.
Jednak jeśli nie przekraczanie dochodu na rodzinne, wtedy dostajesz zasiłek wychowawczy z opieki.
Ale od września ma wejść nowa ustawa ( załapią się na nie mamy, które urodzą po 18 marca) i będzie do wyboru, albo 6 miesięcy macierzyńskiego płatne 100 %, po tym czasie mozesz wrócić do pracy, lub przedłużyć macierzyński o kolejne 6 miesięcy, wtedy będzie płatne 60 %.
W momencie, gdy od razu po urodzeniu zdecydujesz się na roczny macierzyński będzie płatne 80 % ( przez cały rok), wychowawcze wtedy będzie krótsze



Supeeeer dzięki za info emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

utropek

#5542306 Napisano: 06.01.2013 08:43:47 w Konkursowiczki w ciąży
Przepraszam znów, ale druga seria pytań odnośnie, planowania powiększenia rodziny:)

Rozmawiałam dziś z mężem, i czy to prawda, że po 9 miesiącach ciąży, jest 6 miesięcy macieżyńskiego - płatnego 100% tak jak miesiące ciąży? a potem można iść na wychowawczy dwa lata, ale bezpłatne ?? Wyświetl w wątku >>
0 0

utropek

#5541378 Napisano: 05.01.2013 10:53:00 w Wkurza mnie...
dolly napisał(a):

cudaczek121 napisał(a):

utropek napisał(a):

... Konkurs Princessa emotka wrrrrr tyle kodów i zero wygranych emotka



prościej i taniej chyba kupić ten błyszczyk w sklepie emotka



tak bez adrenaliny, emocji, eeee emotka



no dokładnie, za te kupione batony miałabym już 3 błyszczyki emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

utropek

#5540736 Napisano: 05.01.2013 01:27:43 w Oddam za darmo
emotka napisał(a):

Karnet na 3 wizyty tańsze o 15% do NASZ STOMATOLOG w Silesia City Center w Katowicach. Mam 3 takie karnety.
www.naszstomatolog.eu


Karnet na 3 zabiegi tańsze o 15% do STUDIO KOSMETYKI w Silesia City Center. Mam 3 takie karnety.
www.studiokosmetyki.pl



ja z chęcią przyjmę:) mieszkam blisko Wyświetl w wątku >>
0 0

utropek

#5540601 Napisano: 05.01.2013 11:45:07 w Konkursowiczki w ciąży
sydariameki napisał(a):

Dzięki malenka89 emotka Jak się nie uda do maja zaciążyć to chyba się zdecyduję.



a ile już próbujecie ? Wyświetl w wątku >>
0 0

utropek

#5540581 Napisano: 05.01.2013 11:33:56 w Wkurza mnie...
... Konkurs Princessa emotka wrrrrr tyle kodów i zero wygranych emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

utropek

#5540516 Napisano: 05.01.2013 10:58:31 w Konkursowiczki w ciąży
dolly napisał(a):

utropek napisał(a):


Badania mam zrobione,teraz czekam na wyniki hormonów emotka Wg Pani Ginekolog wszystko jest w porządku, i będzie trzeba unormować okres. Na moje pytanie czy teraz jest szansa zajść w ciążę powiedziałą że TAK, a ja ze strachu unikam w łóżku męża emotka a z drugiej myślę o bobasku:)



hahaha no tak, chcę, ale się boję emotka
Utropek, powiedz na wizycie, ze myslisz o dzidziusiu, bo może się okazać, ze nie bedziesz musiała miec regulowanego okresu- czasami jest tak, ze jest owulacja mimo braku krwawienia - b.często tak jest własnie po porodzie. Trzeba będzie tylko badać sobie dni płodne- i wtedy uciekać albo działać emotka




Troszkę się boję, bo tyle osób narzeka, że dziecko to gorzej niż samochód studnia bez dna.
Koleżanka urodziła niedawno bobaska i twierdzi, że wydaje miesięcznie na pieluchy itp 1000 zł miesiecznie emotka a my mamy dwa kredyty większe które kończą się za dwa lata, i się stresujemy, ale myslę, że jak zaczniemy planować, plus czas realizacji plus ciąża to będzie ok 2 lat emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

utropek

#5540502 Napisano: 05.01.2013 10:42:11 w Konkursowiczki w ciąży
dolly napisał(a):

Utropek, przepraszam w pierwszej chwili pomyślałam, że robisz sobie z nas jaja, ale ok- jeżeli masz problem z hormonami, to w pierwszej kolejności musisz porozmawiać z ginekologiem, który określi, czy należy cos robić i w jakim zakresie. Później porobisz sobie badania, które standardowo wykonuje sie przed ciążą planowaną- koszt w granicach 220zł, no chyba ze uda CI sie jakies porobić na NFZ. A dopiero na samym końcu (jeżeli chcesz to ustalać) martwisz się o sex. Nie musisz kochać się kilka razy dziennie ( no chyba ze masz ochotę emotka ) plemniki przeżywaja do 72h także wystarczy nawet raz na 2-3 dni. Wszystko zależy od Twojej chęci przytulania

Malenka89 emotka trzymamy kciukasy



Badania mam zrobione,teraz czekam na wyniki hormonów emotka Wg Pani Ginekolog wszystko jest w porządku, i będzie trzeba unormować okres. Na moje pytanie czy teraz jest szansa zajść w ciążę powiedziałą że TAK, a ja ze strachu unikam w łóżku męża emotka a z drugiej myślę o bobasku:) Wyświetl w wątku >>
0 0

utropek

#5540500 Napisano: 05.01.2013 10:39:44 w Konkursowiczki w ciąży
malenka89 napisał(a):

Kasiu jeśli masz problem z hormonami to jak najbardziej wizyta u ginekologa jest konieczna. A na czym ten problem polega jeśli można spytać?

Ginekolog Ci powie jakie badania zrobić, ewentualnie zastosuje odpowiednie leki, tak żeby było dobrze emotka

Mnie po zabiegu się w końcu w miarę okres unormował, więc tak myślę, że od marca będziemy próbować drugi raz emotka I wiem, że tym razem się uda emotka



no ja miałam usg robione itp i wszystko w porządku:) wyniki badań z hormonów będę miała do 2 tygodni, i bedę miała leki wywołujące okres, bo mam bardzo nieregularny Wyświetl w wątku >>
0 0

utropek

#5540490 Napisano: 05.01.2013 10:26:04 w Konkursowiczki w ciąży
dolly napisał(a):

utropek napisał(a):

Dziewczyny, nie wiem czy mogę zadać to pytanie, ale zaryzykuję emotka
Planowałyście ciążę ?
Bo nie wiem jak za to się zabrać emotka



Ty sobie zaplanuj, a osobnik płci męskiej juz sie za to zabierze nic sie nie martw, poradzi sobie
emotka

Planowana emotka



ale głupio mówić emotka nie wiem jak się za to zabrać, ile razy sex można uprawiać ?? buuuuuu emotka
konsultować ginekologiem ?? TZN powiedzieć że chce ? Mam problemy z homonami i wiem że będzie cięzko, i tak sobie mysle i mysle i nie wiem od czego zacząć
emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

utropek

#5540469 Napisano: 05.01.2013 10:03:09 w Konkursowiczki w ciąży
Dziewczyny, nie wiem czy mogę zadać to pytanie, ale zaryzykuję emotka
Planowałyście ciążę ?
Bo nie wiem jak za to się zabrać emotka Wyświetl w wątku >>
0 0