Reklama na e-Konkursy.info

WC - rozmowy o wszystkim

|< << < 171 172 173 174 175 176177 178 179 180 181 > >> >|

aneta19790411

Cytuj wiadomość#6310604 piątek, 13 stycznia 2017, 12:31:18
magalan83 napisał(a):

Potrzebuję pomocy w dobraniu rozmiaru sukienki dla dziewczynki. Chcę siostrzenicy kupić sukienkę. Nie mam pojęcia jaki rozmiar wybrać...
dla 11 letniej dziewczynki 152 rozmiar będzie ok? następny to 164 emotka  
ma ktoś córcię albo kogoś w rodzinie w tym wieku i mi pomoże? emotka

Mam córkę w tym wieku i ubrania nosi od 146 -152. Jest szczupła (ale nie chuda) i wzrostu mniej więcej jak połowa koleżanek z klasy. Ja brałabym 152, ewentualnie 158; 164 na pewno byłoby na moją córkę za duże.

79magda

Cytuj wiadomość#6310609 piątek, 13 stycznia 2017, 12:36:31
aneta19790411 napisał(a):

magalan83 napisał(a):

Potrzebuję pomocy w dobraniu rozmiaru sukienki dla dziewczynki. Chcę siostrzenicy kupić sukienkę. Nie mam pojęcia jaki rozmiar wybrać...

Mam córkę w tym wieku i ubrania nosi od 146 -152. Jest szczupła (ale nie chuda) i wzrostu mniej więcej jak połowa koleżanek z klasy. Ja brałabym 152, ewentualnie 158; 164 na pewno byłoby na moją córkę za duże.

Również mam córkę w tym wieku, ale ze 146 wyrosła już daaawno, podobnie, jak większość koleżanek - może dlatego, że to sportsmenki i większość nosi 164 emotka Proponuję 158, 152 to raczej tak na "już". Zresztą rozmiar rozmiarowi nierówny, lepiej brać pod uwagę właśnie realny wzrost.

melissa

Cytuj wiadomość#6310630 piątek, 13 stycznia 2017, 13:01:52
79magda napisał(a):

magalan83 napisał(a):

Również mam córkę w tym wieku, ale ze 146 wyrosła już daaawno, podobnie, jak większość koleżanek - może dlatego, że to sportsmenki i większość nosi 164 emotka Proponuję 158, 152 to raczej tak na "już". Zresztą rozmiar rozmiarowi nierówny, lepiej brać pod uwagę właśnie realny wzrost.

Co prawda nie mam córki, ale syna, która skończy 11 lat za kilka miesięcy i nosi aktualnie ubrania na 152 - 158. Natomiast rozpiętość wzrostu dziewczynek w jego klasie jest ogromna. Jest kilka "maleństw" ok. 135 cm, natomiast jest też jedna dziewczynka mojego wzrostu - a ja mam ponad 170 cm.  Jeśli wzrost siostrzenicy mieści się w okolicach średniej rocznikowej, to myślę, że 152 jest najbardziej typowym rozmiarem.
0 0

magalan83

Cytuj wiadomość#6310706 piątek, 13 stycznia 2017, 15:19:35

magalan83 napisał(a):

Tez mi się tak wydawało ... emotka  
dziekuje za odp 
0 0

magalan83

Cytuj wiadomość#6310707 piątek, 13 stycznia 2017, 15:20:25
melissa napisał(a):

79magda napisał(a):

magalan83 napisał(a):

Co prawda nie mam córki, ale syna, która skończy 11 lat za kilka miesięcy i nosi aktualnie ubrania na 152 - 158. Natomiast rozpiętość wzrostu dziewczynek w jego klasie jest ogromna. Jest kilka "maleństw" ok. 135 cm, natomiast jest też jedna dziewczynka mojego wzrostu - a ja mam ponad 170 cm.  Jeśli wzrost siostrzenicy mieści się w okolicach średniej rocznikowej, to myślę, że 152 jest najbardziej typowym rozmiarem.

Yhy emotka  No nic, bardzo dziękuje za odp emotka
0 0

magy2020

Cytuj wiadomość#6310736 piątek, 13 stycznia 2017, 16:37:19
kadett33 napisał(a):

andii napisał(a):

defed napisał(a):

andii napisał(a):

Hello, czy ktoś orientuje się czy można wyrejestrować numer? chciałam dziś w Play wyrejestrować zbędny numer(ale zarejestrowany) i powiedzieli mi że nie ma takiego czegoś jak wyrejestrowanie numeru emotka   . że jak nie będę korzystać to mam wyrzucić emotka

pytałam niedawno w Play o możliwość wyrejestrowania nr - powiedzieli mi, że sam się wyrejestruje po 6 miesiącach bezczynności i wróci na rynek jako nowy nr

aaaa . to dobrze wiedzieć emotka  dzięki

No nie wiem czy tak dobrze, kiedyś czytałem gdzieś że ktoś zakupił nowy starter, a numer był nadal zarejestrowany na osobę która miała numer wcześniej.

dokładnie, ja tak miałam. Kupiony nowy  starter i przez kilka miesięcy nękali nas jacyś windykatorzy i wypytywali o konkretną osobę z imienia i nazwiska. W dodatku numer  był dla syna i dzieciak się nawet bał telefony odbierać. W końcu wywaliłam ten starter i kupiłam nowy, na razie spokój.
0 0

trebor1

Cytuj wiadomość#6310919 sobota, 14 stycznia 2017, 15:36:59
sprzedam wycieczkę:
ITAKA 16-23.01.2017 Warszawa-Teneryfa TFS Hotel Allegro Isora **** Superior Apartament 2 os. All incl. transfer lotnisko, ubezp, wylot 8Ł15, powrt 20:45
za cenę 3500 (zapłacono za nią 7100)
bruce 0

trebor1

Cytuj wiadomość#6310932 sobota, 14 stycznia 2017, 17:08:07
bruce napisał(a):

trebor1 napisał(a): sprzedam wycieczkę:
ITAKA 16-23.01.2017 Warszawa-Teneryfa TFS Hotel Allegro Isora **** Superior Apartament 2 os. All incl. transfer lotnisko, ubezp, wylot 8Ł15, powrt 20:45
za cenę 3500 (zapłacono za nią 7100)

Rany, ale mnie tym wpisem dobiłeś... emotka Normalnie, teraz to już tak mam dość tej polskiej zimy, jak mało kiedy... Od razu wspaniałe, rajskie widoki mam przed oczami... emotka

twardo negocjujesz... emotka

bridget

Cytuj wiadomość#6312031 wtorek, 17 stycznia 2017, 23:46:18
doradźcie  proszę, u  mnie temat komunii na tapecie i ubioru dziecka? wychodzę z praktycznego punktu widzenia czy zamiast tych "ślubnych " bucików ubranych na komunie  i biały tydzień przejdą   czarne  sportowe, z czarną  podeszwą?https://www.zalan...-ad543a19w-q12.html, czy jednak nie iść  ta droga? i spodnie  dadzą radę  jako stonowane jeansy mogą być również czarne, bez żadnych łat, naszywek, bardziej proste? czy jedynie garniturowe  na kant, których juz więcej mój dziec nie założy??
bruce 0

79magda

Cytuj wiadomość#6312033 środa, 18 stycznia 2017, 00:05:45
Myślę, że to zależy od Ciebie i tylko od Ciebie. Tak, jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz. Zrobisz z komunii napinkę, a jak widzę - nie chcesz tego - więc nasuwa się pytanie: skąd te dylematy?! Jeżeli Ty i Twoje dziecko będziecie czuli się dobrze i będzie Wam wygodnie, to o co kaman?! Co ludzie powiedzą?! A co Cię to obchodzi?! To ma być Wasze święto, wyjątkowy, promienny dzień, pełen pozytywnych emocji, a nie spodni na kant, nerwów i pijących w piętę lakierków emotka ja na ten przykład byłam mamą w trampkach... fakt, że do zwiewnej, długaśnej sukienki i że trampki były śnieżnobiałe od nowości emotka ale zawsze to TRAMPKI emotka

taalvikki

Cytuj wiadomość#6312034 środa, 18 stycznia 2017, 00:44:12
bridget napisał(a):

doradźcie  proszę, u  mnie temat komunii na tapecie i ubioru dziecka? wychodzę z praktycznego punktu widzenia czy zamiast tych "ślubnych " bucików ubranych na komunie  i biały tydzień przejdą   czarne  sportowe, z czarną  podeszwą?https://www.zalan...-ad543a19w-q12.html, czy jednak nie iść  ta droga? i spodnie  dadzą radę  jako stonowane jeansy mogą być również czarne, bez żadnych łat, naszywek, bardziej proste? czy jedynie garniturowe  na kant, których juz więcej mój dziec nie założy??

zależy od osobowości dziecka i tego, w czym się lepiej czuje. nie skupiałabym się w tym przypadku na rozmaitych poradnikach stylu, gdyż nie o to idzie w tym wydarzeniu. tak więc: radzę najspokojniej pogadać z dzieckiem i wybrać coś, co będzie jakoś pasowaiło. 

ps. spodnie w kant i krawaty u dzieci zawsze sprawiały u mnie wrażenie komicznych. z drugiej strony, przesadnie kolorowe ubranka także. osobiście więc gustuję w rzeczach stonowanych, acz wygodnych. jeansy spokojnie więc dają radę, podobnie sportowe buty.

joan

Cytuj wiadomość#6312090 środa, 18 stycznia 2017, 11:07:22
bridget napisał(a):

Buty czarne nie-ślubne przejdą; najlepiej, gdyby były bez wielkiego i bijącego po oczach logo producenta.

Co do spodni, może lepiej czarne sztruksy? Ich czerń jest "głębsza", ładniej się też układają - ale nie wiem, czy Twój syn nosi takiego rodzaju spodnie.
bruce 0

ace

Cytuj wiadomość#6312104 środa, 18 stycznia 2017, 11:46:09
Wdg mnie ważne by dziecko nie czuło się źle w stroju. Jeśli będzie jedynym w takim stroju i mu to nie przeszkadza to nie będzie przeszkadzało nikomu emotka (a jeśli będzie to kij im w oko emotka ). Zarówno czarne jeansy i sportowe czarne buty są ok - zupełnie nie rozumiem kupowania czegoś na jeden dzień... I chyba zawsze tak myślałam. Ja na moją komunię miałam albę - mimo, że nie było tego obowiązku (a co za tym idzie reszta dziewczynek miały suknie ala ślubne/księżniczki) - a to dlatego, że kuzynka miała rok wcześniej komunię (musiała mieć albę) to mama pożyczyła od nich (do dziś pamiętam jak się mnie pytała czy może być, na co ja: a czemu nie? Może być - od zawsze byłam nie dziewczyńską dziewczyną emotka ). Żadne dziecko się ze mnie nie śmiało, nie wytykało palcami. Choć przyznam że swoją decyzją (nieplanowanie) zyskałam uznanie w oczach księży emotka

budryska

Cytuj wiadomość#6312435 czwartek, 19 stycznia 2017, 10:32:24
Czasem się zastanawiam, czy ludzie którzy piszą komentarze pod wiadomościami na portalach informacyjnych są niespełna rozumu? Rzadko to czytam, ale dziś akurat "przewinęłam" w dół pod wiadomością o osobach zasypanych lawiną we Włoszech. To co tam znalazłam to jakiś horror. Jakby ktoś sączył jad w serce. Nie wiem jak to określić, ale po przeczytaniu 4-5 pierwszych "komentarzy" zrobiło mi się niedobrze.
I teraz tak - ja mogę tego nie czytać. To najprostsze i najszybsze rozwiązanie. Ale to ogólnodostępne treści. To czytają (mniej lub bardziej świadomie) dzieci, młodzi ludzie. Czy naprawdę nie da się jakoś ogarnąć tej fali nienawiści i durnoty?

koper

Cytuj wiadomość#6312440 czwartek, 19 stycznia 2017, 10:36:55
aniabania napisał(a):

Czasem się zastanawiam, czy ludzie którzy piszą komentarze pod wiadomościami na portalach informacyjnych są niespełna rozumu? Rzadko to czytam, ale dziś akurat "przewinęłam" w dół pod wiadomością o osobach zasypanych lawiną we Włoszech. To co tam znalazłam to jakiś horror. Jakby ktoś sączył jad w serce. Nie wiem jak to określić, ale po przeczytaniu 4-5 pierwszych "komentarzy" zrobiło mi się niedobrze.
I teraz tak - ja mogę tego nie czytać. To najprostsze i najszybsze rozwiązanie. Ale to ogólnodostępne treści. To czytają (mniej lub bardziej świadomie) dzieci, młodzi ludzie. Czy naprawdę nie da się jakoś ogarnąć tej fali nienawiści i durnoty?

Ludzie są idiotami. A dodatkowo, wydaje im się się, że w internecie są anonimowi i zdecydowanie bardziej "odważni". Piszą rzeczy, których nigdy nie wypowiedzieliby głośno w towarzystwie...

Nigdy nie zapomną komentarza, który przeczytałam na lokalnym forum, pod artykułem informującym o wypadku samochodowym w którym zginęła moja teściowa. 

kaka72

Cytuj wiadomość#6312458 czwartek, 19 stycznia 2017, 11:07:18
mam pytanie czy są jakieś konkursy na stacjach benzynowych?
0 0

asantesana

Cytuj wiadomość#6312853 piątek, 20 stycznia 2017, 13:51:41
Mam pytanie do posiadaczy urządzenia Themomix - czy on zastąpi klasyczny mikser? Spalił mi się mikser i zastanawiam się czy inwestować w nowy, czy poczekać na mój wymarzony Thermomix. Wiem, że miksuje, wyrabia ciasto, blenduje, ale czy zrobię w nim np. masę na ciasto, biszkopt czy krem do tortu? 
0 0

silvia8

Cytuj wiadomość#6312906 piątek, 20 stycznia 2017, 15:16:49
bruce napisał(a):

Może i ja się podepnę pod kuchenne porady - miałby ktoś sprawdzony sposób na sprawne ubicie piany na bezę blenderem lub też ręcznie (czym wtedy?, co polecacie?)?

Ja do białek dodaję szczypty soli, piana się wówczas szybko ubija na sztywno emotka
bruce 0

silvia8

Cytuj wiadomość#6312916 piątek, 20 stycznia 2017, 15:25:54
bruce napisał(a):

silvia8 napisał(a):

bruce napisał(a):

Może i ja się podepnę pod kuchenne porady - miałby ktoś sprawdzony sposób na sprawne ubicie piany na bezę blenderem lub też ręcznie (czym wtedy?, co polecacie?)?

Ja do białek dodaję szczypty soli, piana się wówczas szybko ubija na sztywno emotka

Dziękuję emotka , a - jeśli możesz napisać - CZYM ubijasz?

Mikserem.
bruce 0

silvia8

Cytuj wiadomość#6312919 piątek, 20 stycznia 2017, 15:30:06
bruce napisał(a):

silvia8 napisał(a):

bruce napisał(a):

silvia8 napisał(a):

bruce napisał(a):

Dziękuję emotka , a - jeśli możesz napisać - CZYM ubijasz?

Mikserem.

Dzięki emotka ; ten sposób znam, niestety - na stanie mam aktualnie tylko blender i sama woda wychodzi za każdym razem... emotka

To może lepiej spróbować ręcznie  emotka
bruce 0
|< << < 171 172 173 174 175 176177 178 179 180 181 > >> >|