szukanie zaawansowane
Rejestracja Logowanie
Home » Forum » Rozmowy

WC - rozmowy o wszystkim

• Autor
    Wiadomość
  • Cytuj wiadomość Zgłoś moderatorom #6348299
    kalka

Ranga numer 5

Ilość wiadomości: 2677
    Z nami od: 08.10.2008
    Punkty karne: 0/5
    Konkursy dodane: 3

Powrót do góry

cb656 napisał(a):
    kalka napisał(a):
    slonko365 napisał(a): Jakieś 10 lat temu w Polsce też był podobny konkurs, pewnie nawet niejeden - tylko nie trzeba było całować samochodu, ale jak najdłużej trzymać na nim rękę. Kolega brał udział, dwa dni wytrzymał i dał sobie spokój. Na pewno były jakieś krótkie przerwy na toaletę i jedzenie, ale czy na spanie to już nie pamiętam. Organizatorzy chyba się nie spodziewali, że ludzie się tak zawezmą i tak długo będzie to trwać, bo zwycięzca chyba dopiero po trzech dobach się wyłonił. I jak dla mnie to jest raczej żenada ze strony organizatorów, że stwarzają sytuacje, w których zdesperowani (np. biedą) ludzie wchodzą w takie poniżające sytuacje. 
    To prawda, równie żenujące jest organizowanie takich imprez jak i branie w nich udziału. emotka
    Wprawdzie nikt nie prowadził dotychczas statystyk na temat statusu majątkowego "zdesperowanych" tego typu konkursowiczów, ale przypuszczam, że większość takich desperatów np. tych klęczących w miłosnym pocałunku karoserii przez wiele godzin to nie są ludzie klepiący na co dzień biedę  emotka  
    Też tak myślę, bo przecież wygrać samochód to żaden problem - trzeba mieć kasę, by go eksploatować i korzystać. Paliwo, przeglądy, podatki... Im droższy model, tym większe koszty.
    Dlatego ja się nie porywam na konkursy z autami emotka Nieopłacalne dla mnie emotka

emotka
    A poza tym kto by chciał opluty przez wszystkich samochód? emotka

http://modlitwawdrodze.pl/home/ Dla pędzących przez życie-czasem warto na chwilę się zatrzymać.

Cytuj wiadomość Zgłoś moderatorom #6348304
    cb656

Ranga numer 2

Ilość wiadomości: 109
    Z nami od: 14.06.2015
    Konkursy dodane: 82

Powrót do góry

Ośliniony, bleee emotka To niehigieniczne. Jak ta goła baba leżąca w ladzie chłodniczej z mięsem w reklamie sklepu mięsnego w Australii emotka
    Cytuj wiadomość Zgłoś moderatorom #6349087
    ziolko

Ranga numer 6

Ilość wiadomości: 7652
    Z nami od: 06.01.2006

Powrót do góry

Mam pytanie natury prawnej, ale też moralnej...
    Dziś byłam świadkiem jak jedna pani pod centrum handlowym (kilkanaście sklepów, w tym PiP, Rossmann i inne), parking z 3 stron otoczony sklepami - zaparkowała na miejscu dla niepełnosprawnego. Jak jej zwróciłam uwagę, że zaparkowała na takim miejscu, to ona na to "wiem". Ja zdumiona, mówię, że jak nie ma uprawnień, to może zapłacić za to karę. A ona na to, że ma kartę  emotka
    I skomentowała jeszcze, że przecież na czole nie ma napisanego, że jest inwalidką, a karta jest męża. I tu jest problem. Czy ona, jako osoba pełnosprawna, jeżdżąca sama, bez męża, może posługiwać się jego kartą i parkować na miejscach wydzielonych dla niepełnosprawnych?? Z tego co wiem, to karta jest wydawana na osobę a nie na samochód.
    Dodam, że lala ok 60, na około 12 cm szpilce, bez okularów, poruszająca się normalnie. 

Zresztą... z tego co widziałam, to na 3 miejsca specjalne każde było zastawione "zwykłym" samochodem bez uprawnień  emotka emotka  A Straż miejska ma to gdzieś.. a tak by wzbogacili kasę miejską... wystarczyłoby tylko postać godzinę na parkingu  emotka

spam smsowy? czyj to numer premium? sprawdź http://tiny.pl/hs4r3

Wypowiedź była edytowana 1 razy.

Cytuj wiadomość Zgłoś moderatorom #6349090
    cudaczek121

Ranga numer 5

Ilość wiadomości: 4773
    Z nami od: 28.02.2006
    Punkty karne: 2/5
    Konkursy dodane: 0

Powrót do góry

ziolko napisał(a): Mam pytanie natury prawnej, ale też moralnej...
    Dziś byłam świadkiem jak jedna pani pod centrum handlowym (kilkanaście sklepów, w tym PiP, Rossmann i inne), parking z 3 stron otoczony sklepami - zaparkowała na miejscu dla niepełnosprawnego. Jak jej zwróciłam uwagę, że zaparkowała na takim miejscu, to ona na to "wiem". Ja zdumiona, mówię, że jak nie ma uprawnień, to może zapłacić za to karę. A ona na to, że ma kartę  emotka
    I skomentowała jeszcze, że przecież na czole nie ma napisanego, że jest inwalidką, a karta jest męża. I tu jest problem. Czy ona, jako osoba pełnosprawna, jeżdżąca sama, bez męża, może posługiwać się jego kartą i parkować na miejscach wydzielonych dla niepełnosprawnych?? Z tego co wiem, to karta jest wydawana na osobę a nie na samochód.
    Dodam, że lala ok 60, na około 12 cm szpilce, bez okularów, poruszająca się normalnie. 

Zresztą... z tego co widziałam, to na 3 miejsca specjalne każde było zastawione "zwykłym" samochodem bez uprawnień  emotka emotka  A Straż miejska ma to gdzieś.. a tak by wzbogacili kasę miejską... wystarczyłoby tylko postać godzinę na parkingu  emotka
    Nie miała uprawnień,abym stawać na miejscu dla niepełnosprawnych, jeśli twierdziła,że karta jest na męża, a go z nią nie było.Mój tato też ma ze względu na moją niepełnosprawność taką kartę za szybą w samochodzie,ale jak mnie nie ma w aucie, to staje na zwykłym miejscu.Jeśli akurat mama mnie gdzieś przewozi/jedziemy jej autem, to bierze od ojca moją kartę- jest na niej moje zdjęcie.

https://www.moneymilioner.pl/30270
    "Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów" S.Lem

Cytuj wiadomość Zgłoś moderatorom #6349099
    andziulka21

Ranga numer 2

Ilość wiadomości: 413
    Z nami od: 06.06.2016
    Konkursy dodane: 7

Powrót do góry

Szukam ciekawego pomysłu na prezent na roczek siostrzenicy, podpowiecie coś? emotka
    Cytuj wiadomość Zgłoś moderatorom #6349101
    ziolko

Ranga numer 6

Powrót do góry

cudaczek121 żebyś Ty widziała jej minę mówiącą "mogę to staję, co mi zrobisz??" 
    Szkoda, że nie jestem jakimś tajniakiem, bo z wieeeelką przyjemnością bym zobaczyła, jak ta jej "ważna" mina rzednie  emotka emotka
    Pomarzyć można... 

Cytuj wiadomość Zgłoś moderatorom #6349103
    ziolko

Ranga numer 6

Powrót do góry

andziulka21 napisał(a): Szukam ciekawego pomysłu na prezent na roczek siostrzenicy, podpowiecie coś? emotka
    Zależy ile chcesz na to przeznaczyć emotka  
    Ja dałam swojemu chrześniakowi sztućce dla dzieci firmy Gerlach (te z pieskami) oraz piramidę.
    Młody zachwycony, szczególnie piramidą, bo uwielbia budować i zaraz ją przewracać emotka  
    Sztućce mogą być z indywidualnym grawerem lub bez emotka  

Cytuj wiadomość Zgłoś moderatorom #6349105
    Mysia

Ranga numer 3

Ilość wiadomości: 815
    Z nami od: 23.05.2014
    Konkursy dodane: 2

Powrót do góry

andziulka21 napisał(a): Szukam ciekawego pomysłu na prezent na roczek siostrzenicy, podpowiecie coś? emotka
    Spróbuj też zadać to pytanie w "konkursowiczki w ciąży" kojarzę, że tam dziewczyny też pytały o prezenty dla dzieci emotka

"Najlepszą metodą przewidywania przyszłości jest jej tworzenie"

Cytuj wiadomość Zgłoś moderatorom #6349108
    andziulka21

Ranga numer 2

Powrót do góry

ziolko napisał(a):
    Zależy ile chcesz na to przeznaczyć emotka  
    Ja dałam swojemu chrześniakowi sztućce dla dzieci firmy Gerlach (te z pieskami) oraz piramidę.
    Młody zachwycony, szczególnie piramidą, bo uwielbia budować i zaraz ją przewracać emotka  
    Sztućce mogą być z indywidualnym grawerem lub bez emotka  
    Sztućce fajne, piramidka też ale podobną dostała już na Mikołajki emotka ,
    Planuje tak ok.200 zlotych emotka  
    Cytuj wiadomość Zgłoś moderatorom #6349110
    Masza86

Ranga numer 2

Ilość wiadomości: 399
    Z nami od: 17.07.2015
    Punkty karne: 1/5

Powrót do góry

a może kolczyki z angielskim zapieciem , moje obie córki dostały  i uwazam to za świetny prezent emotka   
    starsza ma taki wzór ok 160 zł
    Cytuj wiadomość Zgłoś moderatorom #6349111
    Rani7

Ranga numer 4

Ilość wiadomości: 1681
    Z nami od: 22.01.2014

Powrót do góry

Masza86 napisał(a): a może kolczyki z angielskim zapieciem , moje obie córki dostały  i uwazam to za świetny prezent emotka   
    starsza ma taki wzór ok 160 zł
    popieram! Moja córcia na 7 urodziny dostała kolejne kolczyki od chrzestnej i jest to najlepszy prezent. Zabawka się znudzi, a kolczyki są ponadczasowe  :)
    Cytuj wiadomość Zgłoś moderatorom #6349114
    ziolko

Ranga numer 6

Powrót do góry

andziulka21 może tzw. pudełko wspomnień? emotka na allegro są, fajne pudełka, grawerowane z życzeniami, czy co tam chcesz, fajna sprawa na późniejsze zdjęcia, ząbki, loczki itp emotka

Cytuj wiadomość Zgłoś moderatorom #6349131
    andziulka21

Ranga numer 2

Powrót do góry

Pudełeczko swietna rzecz, na pewno poszukam emotka
    Kolczyki kupilam już na chrzest, nawet te same co na zdjęciu emotka
    Cytuj wiadomość Zgłoś moderatorom #6349163
    cudaczek121

Ranga numer 5

Ilość wiadomości: 4773
    Z nami od: 28.02.2006
    Punkty karne: 2/5

Powrót do góry

ziolko napisał(a): cudaczek121 żebyś Ty widziała jej minę mówiącą "mogę to staję, co mi zrobisz??" 
    Szkoda, że nie jestem jakimś tajniakiem, bo z wieeeelką przyjemnością bym zobaczyła, jak ta jej "ważna" mina rzednie  emotka emotka
    Pomarzyć można... 
    Właśnie najgorsze jest to,że niektórzy ludzie przypisują sobie uprawnienia, które im się nie należą.Ja ze swoją niepełnosprawność ze względu na wzrok (pierwsza grupa, stopień znaczny), to jeszcze pół biedy,ale jak ludzie chodzą o kulach albo poruszają się na wózku inwalidzkim, to dlaczego sobie nie mają stanąć na "kopercie", która niestety często-gęsto jest zajęta przez zdrowych ludzi, bez odpowiedniego oznaczenia za szybą auta.Moja siostra po operacji w 2015 roku wyraźnie utyka na prawą nogę, ma orzeczenie o stopniu umiarkowanym, także kartę za szybą i najczęściej musi krążyć samochodem po parkingu z powodu braku miejsca.

https://www.moneymilioner.pl/30270
    "Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów" S.Lem

Cytuj wiadomość Zgłoś moderatorom #6349174
    kalka

Ranga numer 5

Ilość wiadomości: 2677
    Z nami od: 08.10.2008

Powrót do góry

Dokładnie, problem tkwi w uczciwości ludzi, ale też w braku egzekwowania prawa przez Straż Miejską, czy Policję  emotka   
    Ostatnio przed Lidlem wszystkiej dwa miejsca dla rodzin z dziećmi były zajęte przez samotne młode paniusie (choć dalej były wolne miejsca park. tylko trzeba by było przejść pół parkingu). Akurat jedna parkowała, gdy wjeżdżałam na parking, a druga podeszła do swego autka, gdy już wchodziłam do sklepu.(nawet nie miały fotelików dziecięcych)  Miałam ochotę podejść i zwrócić uwagę, ale byłam właśnie z "wyrywającym" mi się dzieckiem, które ciągnęło mnie po upragnionego rogaliczka  emotka   
    Zauważyłam, że ten parkingowy proceder jest niestety praktykowany notorycznie (podobne sytuację widziałam przed Leclerkiem i na parkingach w dużych CH), no ale niestety, o ile można prawnie egzekwować nie zajmowanie miejsc inwalidom, o tyle w przypadku miejsc dla rodzin z dziećmi to tylko kwestia kultury, wrażliwości i zwykłej przyzwoitości emotka

http://modlitwawdrodze.pl/home/ Dla pędzących przez życie-czasem warto na chwilę się zatrzymać.

Cytuj wiadomość Zgłoś moderatorom #6349179
    delfinka101

Ranga numer 5

Ilość wiadomości: 4427
    Z nami od: 08.06.2009
    Punkty karne: 1/5
    Konkursy dodane: 2

Powrót do góry

kalka napisał(a):

Dokładnie, problem tkwi w uczciwości ludzi, ale też w braku egzekwowania prawa przez Straż Miejską, czy Policję  emotka   
    Ostatnio przed Lidlem wszystkiej dwa miejsca dla rodzin z dziećmi były zajęte przez samotne młode paniusie (choć dalej były wolne miejsca park. tylko trzeba by było przejść pół parkingu). Akurat jedna parkowała, gdy wjeżdżałam na parking, a druga podeszła do swego autka, gdy już wchodziłam do sklepu.(nawet nie miały fotelików dziecięcych)  Miałam ochotę podejść i zwrócić uwagę, ale byłam właśnie z "wyrywającym" mi się dzieckiem, które ciągnęło mnie po upragnionego rogaliczka  emotka   
    Zauważyłam, że ten parkingowy proceder jest niestety praktykowany notorycznie (podobne sytuację widziałam przed Leclerkiem i na parkingach w dużych CH), no ale niestety, o ile można prawnie egzekwować nie zajmowanie miejsc inwalidom, o tyle w przypadku miejsc dla rodzin z dziećmi to tylko kwestia kultury, wrażliwości i zwykłej przyzwoitości emotka
    Jeżeli chodzi o miejsca dla niepełnosprawnych jestem niestety podła, podchodzę i informuję że ma  nie parkować w tym miejscu albo zadzwonię na straż miejską. 
    Cytuj wiadomość Zgłoś moderatorom #6349200
    cb656

Ranga numer 2

Ilość wiadomości: 109
    Z nami od: 14.06.2015
    Konkursy dodane: 82

Powrót do góry

ziolko napisał(a): cudaczek121 żebyś Ty widziała jej minę mówiącą "mogę to staję, co mi zrobisz??" 
    Szkoda, że nie jestem jakimś tajniakiem, bo z wieeeelką przyjemnością bym zobaczyła, jak ta jej "ważna" mina rzednie  emotka emotka   Pomarzyć można... 
    Czytając to, co piszesz, mam nieodparte wrażenie, że jednak jesteś tajniakiem. emotka Mentalnie przynajmniej. emotka
    Zastanawiam się wobec tego, co tak naprawdę stoi na przeszkodzie, byś poszła krok dalej i zgodnie przecież ze swoimi przekonaniami, po prostu zgłosiła do tych, którzy mają umocowanie, by panią skarcić. Dla mnie to jakieś niezrozumiałe rozdarcie, taki podział na Jekkyla i Hyde - z jednej strony święte oburzenie, że dzieje się źle, a z drugiej powstrzymanie od działań, które złu się przeciwstawią. Poskarżyć się na forum (gdzie przecież nie ma lotnej ekipy, która przyjedzie i pańcię odholuje, karząc przy tym finansowo) to owszem, ale zgłosić to już nie? Bo co, bo "przylgnie do mnie przydomek kapuś, a to takie niefajne"? Ty się weź w końcu i zdecyduj, czy jesteś konsekwentnie za, czy przeciwko emotka
    ...jakbym czytał wypowiedzi dotyczace konkursów, kiedy coś idzie nieregulaminowo i trzeba zadać pytanie organizatorom:
    - Ej, dziewczyny, NIECH KTÓRAŚ zadzwoni/napisze, bo ja nie chcę się wychylać, jak dam się zauważyć, to będę spalona u nich i już na pewno nic nie wygram!
    emotka
    Cytuj wiadomość Zgłoś moderatorom #6349201
    ziolko

Ranga numer 6

Powrót do góry

delfinka101 - ja też czasami jestem wredna emotka   emotka  i wczoraj zadzwoniłam po straż, jak stało BMW (młody facet) i Picassa (facet w średnim wieku poszedł po piwko). Ale niestety po ponad 20 minutach od telefonu zrezygnowałam z czekania i patrzenia na reakcję cwaniaków, ale pojechałam, szczególnie, że nacięłam się na tą podstarzałą lalę  emotka  a Straży ni dudu...  emotka
    W tym czasie BMW odjechało a podjechała ta lala 

cb656 - zadzwoniłam emotka  tylko nie napisałam od razu, bo byłam ciekawa Waszej reakcji emotka    emotka
    Dodam, że to był mój drugi telefon do SM w ciągu tygodnia i zastanawiam się, czy już nie rozpoznają mnie po głosie emotka  bo podobno mam charakterystyczny emotka  
    Wcześniej dzwoniłam w sprawie kilkunastu aut parkujących na ulicy i utrudniających przejazd. Nie wiem, czy ktoś przyjechał, czy nie, bo w tym czasie pojechałam do pracy 

Wypowiedź była edytowana 4 razy.

Cytuj wiadomość Zgłoś moderatorom #6349265
    kalinea

Ranga numer 2

Ilość wiadomości: 208
    Z nami od: 11.10.2014

Powrót do góry

Wykazujecie swoje wygrane w zeznaniach podatkowych? 
    Cytuj wiadomość Zgłoś moderatorom #6349271
    kadjas123

Ranga numer 5

Ilość wiadomości: 3035
    Z nami od: 29.06.2006
    Konkursy dodane: 9

Powrót do góry

kalinea napisał(a): Wykazujecie swoje wygrane w zeznaniach podatkowych? 
    Tak, w pozycji INNE przychody ale tylko w przypadku gdy nagrode sprzedałaś przed upływem 6 m-cy od wygrania no i oczywiście jesli była ona wartosciowa i masz jej wartość na papierze(auto,skuter), drobiazgów się nie wpisuje

... tak mało trzeba nam i dużo tak ...

Aby móc odpowiedzieć w tym wątku musisz zarejestrować się.