WC - rozmowy o wszystkim

|< << < 188 189 190 191 192 193194 195 196 197 198 > >> >|

donia7

Cytuj wiadomość#6369043 niedziela, 18 czerwca 2017, 11:41:27
kalinea napisał(a):

Myślicie że konkursy kiedyś się skończą? 

weź... aż mnie ciarki przeszły emotka

joan

Cytuj wiadomość#6369223 poniedziałek, 19 czerwca 2017, 09:46:12
cb656 napisał(a):

To zależy od CZŁOWIEKA, a nie od firmy kurierskiej. (...)

Nie zgadzam się.

Info od GLS:

Info od DPD:

Info od DHL:

A FedEx żadnych godzin nie potrafi ustalić i każe siedzieć w domu przez cały dzień, więc to jednak nie zależy od człowieka, tylko od polityki firmy emotka

iwonciaaa

Cytuj wiadomość#6369935 wtorek, 20 czerwca 2017, 20:22:26

krseta

Cytuj wiadomość#6370177 środa, 21 czerwca 2017, 13:18:29
Szukam skutecznego sposobu na naukę jezyka czeskiego /słowackiego w domu;) może ma ktoś do polecenia jakieś kursy:)

kursy on line, aplikacje android albo jakieś płyty bluray

dzieki;)
0 0

kalinea

Cytuj wiadomość#6370707 czwartek, 22 czerwca 2017, 17:36:33

"A moja znajoma często do mnie dzwoni z pytaniem, czy np. nie chcę karmy dla psa, bo ona ma kota, a na Facebooku wygrała psią."  emotka

pawelski

Cytuj wiadomość#6371287 piątek, 23 czerwca 2017, 21:35:22
A jak ktoś ma 58 lat i nie przysługuje mu emerytura mundurowa a ma np zaawansowaną cukrzyce przec co nie może pracować ale nie chcą dać mu renty to też powinien się powiesić ?

taalvikki

Cytuj wiadomość#6371288 piątek, 23 czerwca 2017, 21:43:45
mama2006 napisał(a):

W moim mieście powiesił się w sklepiku szkolnym, który od lat prowadził (uwielbiany przez młodzież, szanowany przez nauczycieli, przez wszystkich bardzo lubiany) -56 letni był policjant, któremu obniżono emeryturę mundurową."Dobra zmiana"  emotka emotka
Następnym razem taki los może spotkać każdego z nas. emotka

Dziś w Polsat News program A.Gozdyry poświęcony p.Markowi. Gościem Gen.Dukaczewski .21.30.

przerażające. emotka  jednak w kwestii samobójstw, nie lubię zwalać wszystkiego na jedną rzecz. tzn. nie odważę się powiedzieć, że ktoś zabił się przez coś i tylko przez to. co jednak nie zmienia faktu, że nasza "dobra zmiana" to farsa, jakich mało.

taalvikki

Cytuj wiadomość#6371290 piątek, 23 czerwca 2017, 21:45:10
pawelski napisał(a):

A jak ktoś ma 58 lat i nie przysługuje mu emerytura mundurowa a ma np zaawansowaną cukrzyce przec co nie może pracować ale nie chcą dać mu renty to też powinien się powiesić ?

nikt nie mówi, że powinien, ale zapewne czasami ktoś może tak zareagować, zwłaszcza, gdy, prócz braku renty, złożą się na stan człowieka inne przyczyny. 
0 0

cherry_coke

Cytuj wiadomość#6371291 piątek, 23 czerwca 2017, 21:45:21
pawelski napisał(a):

Smutne jest to, że ludzie znajdują się w sytuacji, kiedy w ogóle biorą pod uwagę takie rozwiązanie, choć to żadne rozwiązanie. 
Zawsze musi się znaleźć jakieś wyjście. Mniej lub bardziej beznadziejne, ale jednak.. Bliscy tego nie widzą? Może zmiana lekarza prowadzącego, może pomoc MOPS-u...
Tak często ten świat mnie przeraża emotka  
bruce 0

Gość

Cytuj wiadomość#6371300 piątek, 23 czerwca 2017, 22:16:18
cherry_coke napisał(a):

pawelski napisał(a):

Smutne jest to, że ludzie znajdują się w sytuacji, kiedy w ogóle biorą pod uwagę takie rozwiązanie, choć to żadne rozwiązanie. Zawsze musi się znaleźć jakieś wyjście. Mniej lub bardziej beznadziejne, ale jednak.. Bliscy tego nie widzą? Może zmiana lekarza prowadzącego, może pomoc MOPS-u...
Tak często ten świat mnie przeraża emotka  

pewna instytucja leczy ze wszystkiego stąd między innymi takie sytuacje....... świat jest cudowny, mega piękny, bajecznie zaskakujący i niesamowity tylko ludzie to..... przez ostatnie kilka lat dokładnie przekonałam się o tym do czego są zdolne potwory w ludzkiej skórze tu na ziemi, które żyją tylko po to, aby zabierać radość, szczęście, niszczyć życie i nieodwracalnie zdrowie drugiego człowieka.... potwór nie na uczuć wyższych, empatii, nie ma zasad, wartości, sumienia, skrupułów... ma tylko fizjologię... jak zwierzę, chociaż i na takiej płaszczyźnie niektóre zwierzęta mają jakieś uczucia... potwory potrafią żywcem zakatować człowieka, a potem zrobić przed domem ołtarzyk na Boże Ciało, żeby oszukać miejscowość jacy są święci... potwór potrafi zabić żonę, a potem przysięgać przed ołtarzem dla innej kobiety... to nie bajki itp. to fakty z policyjnych stron i z życia wzięte... ja jestem mega wrażliwa na ludzką krzywdę, zwierząt też, a moja empatia działa dodatkowo... większość samobójstw jest przez drugiego "człowieka"......  
bruce 0

Gość

Cytuj wiadomość#6371311 piątek, 23 czerwca 2017, 22:37:21
bruce napisał(a):

giulietta napisał(a):

przez ostatnie kilka lat dokładnie przekonałam się o tym do czego są zdolne potwory w ludzkiej skórze tu na ziemi, które żyją tylko po to, aby zabierać radość, szczęście, niszczyć życie i nieodwracalnie zdrowie drugiego człowieka.... potwór nie na uczuć wyższych, empatii, nie ma zasad, wartości, sumienia, skrupułów... ma tylko fizjologię... jak zwierzę, chociaż i na takiej płaszczyźnie niektóre zwierzęta mają jakieś uczucia... potwory potrafią żywcem zakatować człowieka, a potem zrobić przed domem ołtarzyk na Boże Ciało, żeby oszukać miejscowość jacy są święci... potwór potrafi zabić żonę, a potem przysięgać przed ołtarzem dla innej kobiety... to nie bajki itp. to fakty z policyjnych stron i z życia wzięte... ja jestem mega wrażliwa na ludzką krzywdę, zwierząt też, a moja empatia działa dodatkowo... większość samobójstw jest przez drugiego "człowieka"......  

Ale mnie dobiłaś... emotka emotka

emotka
bruce 0

razdwatrzycztery

Cytuj wiadomość#6371313 piątek, 23 czerwca 2017, 22:43:39
mama2006 napisał(a):

W moim mieście powiesił się w sklepiku szkolnym, który od lat prowadził (uwielbiany przez młodzież, szanowany przez nauczycieli, przez wszystkich bardzo lubiany) -56 letni był policjant, któremu obniżono emeryturę mundurową."Dobra zmiana"  emotka emotka
Następnym razem taki los może spotkać każdego z nas. emotka

Dziś w Polsat News program A.Gozdyry poświęcony p.Markowi. Gościem Gen.Dukaczewski .21.30.

Jaki los? powieszenie się? Jeśli ten człowiek faktycznie powiesił się przez obniżenie emerytury to znaczy że było z nim coś bardzo nie tak. Czy reszta emerytów (którzy zapewne dostają o wiele mniej niż ten pan) też ma się powiesić? Moi dziadkowie pracowali ciężko całe życie i dostają niecałe 1000 zł podczas gdy grupy uprzywilejowane, które często działały na szkode obywateli mają o wiele więcej. 
Dla mnie obniżka  emerytur osób niesprawiedliwe uprzywilejowanych to jak najbardziej dobra zmiana emotka

mama2006

Cytuj wiadomość#6371318 piątek, 23 czerwca 2017, 22:52:16
razdwatrzycztery napisał(a):

mama2006 napisał(a):

W moim mieście powiesił się w sklepiku szkolnym, który od lat prowadził (uwielbiany przez młodzież, szanowany przez nauczycieli, przez wszystkich bardzo lubiany) -56 letni był policjant, któremu obniżono emeryturę mundurową."Dobra zmiana"  emotka emotka Następnym razem taki los może spotkać każdego z nas. emotka

Jaki los? powieszenie się? Jeśli ten człowiek faktycznie powiesił się przez obniżenie emerytury to znaczy że było z nim coś bardzo nie tak. Czy reszta emerytów (którzy zapewne dostają o wiele mniej niż ten pan) też ma się powiesić? Moi dziadkowie pracowali ciężko całe życie i dostają niecałe 1000 zł podczas gdy grupy uprzywilejowane, które często działały na szkode obywateli mają o wiele więcej. 
Dla mnie obniżka  emerytur osób niesprawiedliwe uprzywilejowanych to jak najbardziej dobra zmiana 

A słyszałaś może o tym, że prawo nie może działać wstecz? Pracownik zawarł z państwem polskim jakąś umowę, dotyczącą również wysokości emerytury.Otrzymał ją wg umowy, ułożył sobie życie, spłaca kredyty ale po latach państwo zmienia zasady przyznawania tych emerytur.Wyobraź sobie,że wypracujesz sobie 2 tys.emerytury, a po 5 latach zabiorą Ci z tego połowę.Czy to jest fair?
A jeśli chodzi o działanie na szkodę obywateli, to owszem pan Marek był policjantem, ale zajmował się szkoleniem psów. A przy tym był  niezwykle przyzwoitym i szanowanym człowiekiem.Dobra zmiana w tym wypadku polega na tym , że wszystkich wrzucono do jednego worka.
bruce 0

marzanna

Cytuj wiadomość#6371321 piątek, 23 czerwca 2017, 23:01:15
Nie sądzę, że to dobry pomysł by akurat do tego wątku przemycać wątki polityczne. No ale jeśli ktoś koniecznie musi wylać swoją frustrację, to polecam wątek "wkurza mnie".... Nie sądzę też, by zmarły pozostawił po sobie list pożegnalny i napisał, że kończy ze sobą właśnie z powodu obniżenia emerytury. Niech spoczywa w pokoju. On już nie potrzebuje "adwokatów".

razdwatrzycztery

Cytuj wiadomość#6371324 piątek, 23 czerwca 2017, 23:02:30
mama2006 napisał(a):

mama2006 napisał(a):

W moim mieście powiesił się w sklepiku szkolnym, który od lat prowadził (uwielbiany przez młodzież, szanowany przez nauczycieli, przez wszystkich bardzo lubiany) -56 letni był policjant, któremu obniżono emeryturę mundurową."Dobra zmiana"  emotka emotka Następnym razem taki los może spotkać każdego z nas. emotka Dziś w Polsat News program A.Gozdyry poświęcony p.Markowi. Gościem Gen.Dukaczewski .21.30.

Dla mnie obniżka  emerytur osób niesprawiedliwe uprzywilejowanych to jak najbardziej dobra zmiana 

A słyszałaś może o tym, że prawo nie może działać wstecz? Pracownik zawarł z państwem polskim jakąś umowę, dotyczącą również wysokości emerytury.Otrzymał ją wg umowy, ułożył sobie życie, spłaca kredyty ale po latach państwo zmienia zasady przyznawania tych emerytur.Wyobraź sobie,że wypracujesz sobie 2 tys.emerytury, a po 5 latach zabiorą Ci z tego połowę.Czy to jest fair?
A jeśli chodzi o działanie na szkodę obywateli, to owszem pan Marek był policjantem, ale zajmował się szkoleniem psów. A przy tym był  niezwykle przyzwoitym i szanowanym człowiekiem.Dobra zmiana w tym wypadku polega na tym , że wszystkich wrzucono do jednego worka.

Czyli jeżeli ówczesni beneficjeni systemu przyznaliby sobie dożywotnią pensję za nic nie robienie w wysokości 100k na msc to znaczy że obywatele musieliby w nieskończoność to wypłacać? emotka Prawo nie działa wstecz ale bez przesady.

mama2006

Cytuj wiadomość#6371327 piątek, 23 czerwca 2017, 23:06:36

mama2006 napisał(a):

mama2006 napisał(a):

W moim mieście powiesił się w sklepiku szkolnym, który od lat prowadził (uwielbiany przez młodzież, szanowany przez nauczycieli, przez wszystkich bardzo lubiany) -56 letni był policjant, któremu obniżono emeryturę mundurową."Dobra zmiana"  emotka emotka Następnym razem taki los może spotkać każdego z nas. emotka Dziś w Polsat News program A.Gozdyry poświęcony p.Markowi. Gościem Gen.Dukaczewski .21.30.

Jaki los? powieszenie się? Jeśli ten człowiek faktycznie powiesił się przez obniżenie emerytury to znaczy że było z nim coś bardzo nie tak. Czy reszta emerytów (którzy zapewne dostają o wiele mniej niż ten pan) też ma się powiesić? Moi dziadkowie pracowali ciężko całe życie i dostają niecałe 1000 zł podczas gdy grupy uprzywilejowane, które często działały na szkode obywateli mają o wiele więcej. Dla mnie obniżka  emerytur osób niesprawiedliwe uprzywilejowanych to jak najbardziej dobra zmiana 

Czyli jeżeli ówczesni beneficjeni systemu przyznaliby sobie dożywotnią pensję za nic nie robienie do końca życia w wysokości 100k na msc to znaczy że obywatele musieliby w nieskończoność to wypłacać? emotka Prawo nie działa wstecz ale bez przesady.

prawo jest prawem, czy Ci się podoba czy nie.Ale pewno Ci się nie podoba? 
0 0

Gość

Cytuj wiadomość#6371328 piątek, 23 czerwca 2017, 23:08:39
marzanna napisał(a):

Nie sądzę, że to dobry pomysł by akurat do tego wątku przemycać wątki polityczne. No ale jeśli ktoś koniecznie musi wylać swoją frustrację, to polecam wątek "wkurza mnie".... Nie sądzę też, by zmarły pozostawił po sobie list pożegnalny i napisał, że kończy ze sobą właśnie z powodu obniżenia emerytury. Niech spoczywa w pokoju. On już nie potrzebuje "adwokatów".

cb656 po całym forum niezgodnie z regulaminem i prawem szasta polityką itp. za co dawno powinien mieć bana, a nie ma nawet karniaka... nie czuję tu żadnej frustracji tylko właśnie empatię... ktoś, kto nie zna tego uczucia, co widać w jednej z powyższych wypowiedzi nie powinien dla taktu się wypowiadać.....
0 0

razdwatrzycztery

Cytuj wiadomość#6371332 piątek, 23 czerwca 2017, 23:11:43
mama2006 napisał(a):

mama2006 napisał(a):

mama2006 napisał(a):

Jaki los? powieszenie się? Jeśli ten człowiek faktycznie powiesił się przez obniżenie emerytury to znaczy że było z nim coś bardzo nie tak. Czy reszta emerytów (którzy zapewne dostają o wiele mniej niż ten pan) też ma się powiesić? Moi dziadkowie pracowali ciężko całe życie i dostają niecałe 1000 zł podczas gdy grupy uprzywilejowane, które często działały na szkode obywateli mają o wiele więcej. Dla mnie obniżka  emerytur osób niesprawiedliwe uprzywilejowanych to jak najbardziej dobra zmiana 

A słyszałaś może o tym, że prawo nie może działać wstecz? Pracownik zawarł z państwem polskim jakąś umowę, dotyczącą również wysokości emerytury.Otrzymał ją wg umowy, ułożył sobie życie, spłaca kredyty ale po latach państwo zmienia zasady przyznawania tych emerytur.Wyobraź sobie,że wypracujesz sobie 2 tys.emerytury, a po 5 latach zabiorą Ci z tego połowę.Czy to jest fair?A jeśli chodzi o działanie na szkodę obywateli, to owszem pan Marek był policjantem, ale zajmował się szkoleniem psów. A przy tym był  niezwykle przyzwoitym i szanowanym człowiekiem.Dobra zmiana w tym wypadku polega na tym , że wszystkich wrzucono do jednego worka.

Czyli jeżeli ówczesni beneficjeni systemu przyznaliby sobie dożywotnią pensję za nic nie robienie do końca życia w wysokości 100k na msc to znaczy że obywatele musieliby w nieskończoność to wypłacać? emotka Prawo nie działa wstecz ale bez przesady.

prawo jest prawem, czy Ci się podoba czy nie.Ale pewno Ci się nie podoba? 

Przede wszystkim prawo jest dla ludzi nie na odwrót emotka  i myslę, że warto skończyć już tę dyskusje bo to jednak nie jest dobry wątek a swoje zdanie na ten temat i tak każdy ma. 

Gość

Cytuj wiadomość#6371333 piątek, 23 czerwca 2017, 23:12:09
można przenieść gdzieś te dyskusje z tego wątku, ja mam ogromne doświadczenie i faktyczną wiedzę o ludzkich zachowaniach..., psychologia jest jedną z moich pasji emotka  
0 0

ewikewikk

Cytuj wiadomość#6371338 piątek, 23 czerwca 2017, 23:15:09

mama2006 napisał(a):

W moim mieście powiesił się w sklepiku szkolnym, który od lat prowadził (uwielbiany przez młodzież, szanowany przez nauczycieli, przez wszystkich bardzo lubiany) -56 letni był policjant, któremu obniżono emeryturę mundurową."Dobra zmiana"  emotka emotka Następnym razem taki los może spotkać każdego z nas. emotka

Dla mnie obniżka  emerytur osób niesprawiedliwe uprzywilejowanych to jak najbardziej dobra zmiana emotka

Nie zapominajmy, że ten pan emeryturę miał w wieku 40 -42 lat, a ponad 2 tysiące to sporo kasy. Jak się nie pije i nie pali emotka "Tylko" 2 tysiące to nadal pułap ZAROBKOWY  dla ludzi spłacających hipoteki i wychowujących dzieci często nie do osiągnięcia...
|< << < 188 189 190 191 192 193194 195 196 197 198 > >> >|