Reklama na e-Konkursy.info

WC - rozmowy o wszystkim

|< << < 269 270 271 272 273 274275 276 277 278 279 > >> >|

Claudia77

Cytuj wiadomość#6544960 środa, 7 listopada 2018, 11:37:07
cb656 napisał(a):

Zabawne... W moim przekonaniu podstawowym wychowawcą jest RODZIC.

i tu masz rację, ale kiedy dziecko chce poprawić ocenę i słyszy, że nauczyciel ma to w d, dosłownie i że mu się nie chce i nie ma dla nich czasu, a inny każe dzieciom wyp... z kantorka, no to ....
bruce 0

Claudia77

Cytuj wiadomość#6544965 środa, 7 listopada 2018, 11:38:59
bruce napisał(a):

Claudia77 napisał(a):

bruce napisał(a):

cudaczek121 napisał(a):
  na moją grzeczną prośbę przyjścia na posiłek, odpowiedział: "K...a, nie zajeżdżaj mi drogi, palancie!  emotka

emotka   Pamiętam, jak przed laty pisaliśmy tu na forum o tym, że czasem człowiek cieszy się niepomiernie, gdy - mimowolnie przysłuchując się rozmowie nastolatków (np. na ulicy czy w autobusie) - usłyszy bardzo ładny wyraz dooopa, bo żadnego innego nie da się nawet powtórzyć.  emotka emotka

oj tam jak powiedziała kiedyś Tyszkiewicz prawdziwa dama pije, pali i przeklina emotka

emotka  Chyba muszę zacząć się dokształcać w tym temacie od ... młodzieży!  emotka emotka

jak to mówią, lepiej późno niż później.)
bruce 0

cudaczek121

Cytuj wiadomość#6544968 środa, 7 listopada 2018, 11:40:21
bruce napisał(a):

cb656 napisał(a):
emotka Zabawne... W moim przekonaniu podstawowym wychowawcą jest RODZIC. 

emotka emotka emotka  Trafiłeś w sedno! Dzieci, których rodzice to rozumieją, zazwyczaj nie mają problemów i... nie stwarzają takowych. 

Moja mama pracuje w przedszkolu z dziećmi 5-6 letnimi i niektórzy rodzice wyrażają oburzenie: "Ale jak to pani Reniu, przecież po to posyłam dziecko do przedszkola, abyście mi je wychowali, bo ja proszę pani nie mam na to czasu.Jestem w końcu człowiekiem pracującym emotka No, świetnie po prostu, a moja mama w takim razie ze swoimi koleżankami z tymi dziećmi się tylko bawią,ech.

Claudia77

Cytuj wiadomość#6544976 środa, 7 listopada 2018, 11:47:05
cb656 napisał(a):

Claudia77 napisał(a):

cb656 napisał(a):

i tu masz rację, ale kiedy dziecko chce poprawić ocenę i słyszy, że nauczyciel ma to w d, dosłownie i że mu się nie chce i nie ma dla nich czasu, a inny każe dzieciom wyp... z kantorka, no to ....

Obserwuję to samo na swoim podwórku. I zawsze wtedy zastanawiam się głośno w rozmowie z takim rodzicem, który się skarży na szkołę, DLACZEGO DO JASNEJ-CIASNEJ, siedzi cicho na wywiadówce, dlaczego nie poruszy głośno tego, co usłyszał od dziecka?! emotka Zawsze stałem na stanowisku, że w sytuacjach konfliktowych konfrontacja choć bolesna, jest jedyną słuszną drogą, próbą przynajmniej rozwiązania problemu. I co słyszę w odpowiedzi najczęściej?
"- A bo wiesz... jakoś głupio tak przy wszystkich... ja wstanę, a potem na dzieciaku będą sobie używać..." emotka

dlatego, ja nie siedzę cicho i nie będę, syna już z religii wypisałam i zawsze powtarzam synowi też, musisz mieć odwagę mówić co go boli i mu nie pasuje, nawet u nauczycieli, tylko grzecznie i z kulturą - w tamtym roku miał zwichrowaną wuefistkę, która szkołę pomyliła chyba z mistrzostwami olimpiskimi i z każdego chciała zrobić Lewandowskiego, to była masakra, syn poszedł do niej i powiedział, że życie na piłce nożnej się tylko nie opiera i...ledwo na 4 zdał, a w tym roku inna Pani i od razu fajniejszy wuef i bardzo dobre oceny, nawet poszłam jej podziękować, że tak cudownie prowadzi zajęcia.)

cudaczek121

Cytuj wiadomość#6544977 środa, 7 listopada 2018, 11:48:21
bruce napisał(a):

cudaczek121 napisał(a):

bruce napisał(a):

cb656 napisał(a):
emotka Zabawne... W moim przekonaniu podstawowym wychowawcą jest RODZIC. 

emotka emotka emotka  Trafiłeś w sedno! Dzieci, których rodzice to rozumieją, zazwyczaj nie mają problemów i... nie stwarzają takowych. 

Moja mama pracuje w przedszkolu z dziećmi 5-6 letnimi i niektórzy rodzice wyrażają oburzenie: "Ale jak to pani Reniu, przecież po to posyłam dziecko do przedszkola, abyście mi je wychowali, bo ja proszę pani nie mam na to czasu.Jestem w końcu człowiekiem pracującym emotka No, świetnie po prostu, a moja mama w takim razie ze swoimi koleżankami z tymi dziećmi się tylko bawią,ech.

emotka  U mnie było lepiej: mnie, 24-latce, uczącej świeżo po studiach, mama 19-letniego ucznia stwierdziła z rozbrajającą szczerością, że ona mu wszystkie wagary usprawiedliwia, bo... się po prostu swego syna boi.  emotka

No to bardzo niedobrze
bruce 0

cudaczek121

Cytuj wiadomość#6544985 środa, 7 listopada 2018, 12:07:33
bruce napisał(a):

cudaczek121 napisał(a):
No to bardzo niedobrze 

A wiesz, a inny ojciec, wychowujący swoich synów "surową ręką' od razu stwierdził, że każde ich wagary są nieusprawiedliwione.  emotka  Ciężko. Rodzic ma decydujący głos, niestety.  emotka

Jak miałam kilkanaście lat, to byłam  aż do przesady "ugrzeczniona". Nie piłam, nie paliłam, nie ćpałam, a za winkiel w liceum na przerwach chodziłam tylko dla towarzystwa.Nawet ściągać nie umiałam skutecznie, bo od razu z nerwów trzęsły mi się ręce, więc jak się czegoś nie nauczyłam, to po prostu dostawałam ndst i tyle.Jestem rocznik '84 i myślę,że jednak te nasze czasy szkolne były łatwiejsze.Większy szacunek uczniów wobec nauczycieli i odwrotnie oraz większy szacunek rodziców uczniów względem pracy nauczycieli.

glena

Cytuj wiadomość#6545165 środa, 7 listopada 2018, 23:06:06
Claudia77 napisał(a):

cb656 napisał(a):

Claudia77 napisał(a):

cb656 napisał(a):

Obserwuję to samo na swoim podwórku. I zawsze wtedy zastanawiam się głośno w rozmowie z takim rodzicem, który się skarży na szkołę, DLACZEGO DO JASNEJ-CIASNEJ, siedzi cicho na wywiadówce, dlaczego nie poruszy głośno tego, co usłyszał od dziecka?! emotka Zawsze stałem na stanowisku, że w sytuacjach konfliktowych konfrontacja choć bolesna, jest jedyną słuszną drogą, próbą przynajmniej rozwiązania problemu. I co słyszę w odpowiedzi najczęściej?
"- A bo wiesz... jakoś głupio tak przy wszystkich... ja wstanę, a potem na dzieciaku będą sobie używać..." emotka

dlatego, ja nie siedzę cicho i nie będę, syna już z religii wypisałam i zawsze powtarzam synowi też, musisz mieć odwagę mówić co go boli i mu nie pasuje, nawet u nauczycieli, tylko grzecznie i z kulturą - w tamtym roku miał zwichrowaną wuefistkę, która szkołę pomyliła chyba z mistrzostwami olimpiskimi i z każdego chciała zrobić Lewandowskiego, to była masakra, syn poszedł do niej i powiedział, że życie na piłce nożnej się tylko nie opiera i...ledwo na 4 zdał, a w tym roku inna Pani i od razu fajniejszy wuef i bardzo dobre oceny, nawet poszłam jej podziękować, że tak cudownie prowadzi zajęcia.)

Bardzo się cieszę, że to przeczytałam - zwłaszcza ten fragment o grzeczności i kulturze - bo sama mam cały czas ogromny dylemat, czy już wypisywać Młodego z "wychowania do życia w rodzinie" (mają mieć dopiero w drugim semestrze), czy może jednak nie cykać się, że powie coś, co nie jest zgodne z obowiązującym nurtem i zostaniemy rodzinnie (a jest to duża, mocno patchworkowa rodzina) spaleni na stosie... Uczę Młodego, że ma prawo do własnego zdania (choć to jest też dyskusyjne, bo jednak dużo tego "zdania" wynosi z domu... tudzież domów), ale absolutnie nie ma prawa narzucać go innym, ale jednak czasem budzi się we mnie taki lęk, że nonkonformizm sprowadzi na niego jakieś konsekwencje, którym trudno będzie mu podołać... ech... rodzicielstwo jest mocno trudne...
Natomiast inna kwestia, która tu była poruszana - owszem, fajnie, że dzieci teraz są asertywne i nie zastraszone, a nauczyciel nie jest pół-bogiem i złotym cielcem, ale absolutnie jestem zdania, że powinniśmy się do innych osób odnosić z szacunkiem (ale nie dlatego, że to jest nauczyciel itp. - taki sam szacunek należy się każdemu), a chodząc w zeszłym roku szkolnym z klasą Młodego (wtedy III) na różne wyjścia zaobserwowałam takie zachowania i teksty, że mocno opadła mi szczęka (i już się chyba nie podniesie, ale to podejrzewam jest związane z wiekiem), bo jednak niektórym asertywność mocno myli się z chamstwem i bezczelnością.

Claudia77

Cytuj wiadomość#6545179 czwartek, 8 listopada 2018, 07:00:07
glena napisał(a):

że mocno opadła mi szczęka

mi też mocno opadła szczęka, jak syn ostatnio wrócił z wycieczki i mówił, że usłyszeli z kolegą jak jedna z mam, która pojechała jako opiekun, powiedziała do swojej córki o jednej z dziewczynek, że tamta to s..ka (dziewczynki nie żyją zbytnio w zgodzie), ludzie więc cóż możemy oczekiwać od dzieci...
nkba, bruce 0

Claudia77

Cytuj wiadomość#6545218 czwartek, 8 listopada 2018, 09:53:03
a ja mam pytanie, czy może ktoś z Was miał do czynienia z tym dziadostwem jakim jest helicobakter pylori, masakra, antybiotyki, dieta, czystek,  a jak bolało tak boli, może ktoś ma jakiś sprawdzony sposób, bo się wykończę
0 0

ziolko

Cytuj wiadomość#6545250 czwartek, 8 listopada 2018, 10:39:10
Claudia77 napisał(a):

a ja mam pytanie, czy może ktoś z Was miał do czynienia z tym dziadostwem jakim jest helicobakter pylori, masakra, antybiotyki, dieta, czystek,  a jak bolało tak boli, może ktoś ma jakiś sprawdzony sposób, bo się wykończę

Ja mam, ale leczenie dopiero będzie po wynikach wycinków z gastroskopii. 
Z tego co wiem, to jesli antybiotyki nie zadziałają w pierwszej serii, to powinna być druga seria.
Do tego jakiś inhibitor pompy protonowej (czyli lek zmniejszający wydzielanie soku żołądkowego).
Po leczeniu możesz skontrolować, czy masz dalej to licho (testy z kału, krwi, podobno oddechowe). Czyli po jakiś 2-3 miesiącach - info z netu.

awi

Cytuj wiadomość#6545904 sobota, 10 listopada 2018, 13:49:18
cb656 napisał(a):

awi napisał(a):

Chciałabym kupić niedrogi smartfon na raty, ponieważ ten co mam skończy mi się szybciej ni z mi się wydaj, zresztą to staruszek. Co polecacie?

Jakie masz fundusze? Albo inaczej - co to znaczy "niedrogi"? Określ przedział cenowy, będzie łatwiej...

Chodzi o kwotę do 500zł. Przeglądam  internet i robię zdjęcia. Wiem,  że w tej kwocie cudów nie ma ale może ktoś mógłby mi doradzić sensowny zakup?
A, i aktualnie mam ograniczony dostęp do netu, mogę tylko czytać forum, tak, że nie jestem w stanie odpowiedzieć na kolejne pytania...
0 0

awi

Cytuj wiadomość#6545917 sobota, 10 listopada 2018, 14:27:46
cb656 napisał(a):

awi napisał(a):

cb656 napisał(a):

awi napisał(a):

Chciałabym kupić niedrogi smartfon na raty, ponieważ ten co mam skończy mi się szybciej ni z mi się wydaj, zresztą to staruszek. Co polecacie?

Jakie masz fundusze? Albo inaczej - co to znaczy "niedrogi"? Określ przedział cenowy, będzie łatwiej...

Chodzi o kwotę do 500zł. Przeglądam  internet i robię zdjęcia. Wiem,  że w tej kwocie cudów nie ma ale może ktoś mógłby mi doradzić sensowny zakup?
A, i aktualnie mam ograniczony dostęp do netu, mogę tylko czytać forum, tak, że nie jestem w stanie odpowiedzieć na kolejne pytania...

No to konkret. Piszę o smartfonie, który osobiście miałem i mogłem się pobawić nim przez jakiś czas. Szczerze polecam Huawei model  P8 Lite. Obecnie odrobinę przekracza budżet, choć kiedy go kupowałem, była promocja i kosztował mniej. Gdyby nie to, że w styczniu wygrałem w różnych konkursach dwa jeszcze lepsze emotka smartfony, zostawiłbym tego P8 Lite sobie emotka

0 0

awi

Cytuj wiadomość#6545921 sobota, 10 listopada 2018, 14:30:15
awi napisał(a):

cb656 napisał(a):

awi napisał(a):

cb656 napisał(a):

awi napisał(a):

No to konkret. Piszę o smartfonie, który osobiście miałem i mogłem się pobawić nim przez jakiś czas. Szczerze polecam Huawei model  P8 Lite. Obecnie odrobinę przekracza budżet, choć kiedy go kupowałem, była promocja i kosztował mniej. Gdyby nie to, że w styczniu wygrałem w różnych konkursach dwa jeszcze lepsze emotka smartfony, zostawiłbym tego P8 Lite sobie emotka

Ostatnio ktos mi polecał Xiaomi red me 5A albo nowszy 6A. Masz jakąś opinie o nich?
0 0

asiam

Cytuj wiadomość#6546316 poniedziałek, 12 listopada 2018, 08:31:12
Mam pytanie. Czy w loterii mleka Łaciate trzeba trzymać cale kartony czy wystarczy fragment z kodem ?
0 0

agakaz2

Cytuj wiadomość#6546319 poniedziałek, 12 listopada 2018, 08:35:31
asiam napisał(a):

Mam pytanie. Czy w loterii mleka Łaciate trzeba trzymać cale kartony czy wystarczy fragment z kodem ?

należy trzymać tylko paragon
asiam 0

ace

Cytuj wiadomość#6546397 poniedziałek, 12 listopada 2018, 12:34:55
Czesc emotka Jest moze na forum osoba ktora ma dostep do jakiegos programu statystycznego i moglby mi pomoc? Mam dane ktore po histogramach wydaje mi sie, ze nie maja rozkladu normalnego, jednak gdy badam w excelu normalnosc rozkladu metoda Pearsona to wychodzi mi, ze rozklad jest normalny. I teraz nie wiem czy gdzies sie palnelam przy obliczeniach, czy jednak rzeczywiscie rozklad jest normalny...? Chodzi mi o to czy ktos bylby tak uprzejmy i wrzucil te dane do programu i mi powiedzial jaka jest prawda? Bede bardzo wdzieczna emotka
0 0

tgsac

Cytuj wiadomość#6546781 wtorek, 13 listopada 2018, 13:40:17
Witam, miał ktoś może problem z dokumentami od Jogobelli (dokładnie truskawkowa pufa) ? Otóż paczka dotarła bez dokumentów zwrotnych dla kuriera i teraz ciągle do mnie wydzwania i chce ode mnie wyciągnąć numer dowodu, czy jest to 100% legit, mogą żądać numeru dowodu czy totalnie bez sensu ?
0 0

joan

Cytuj wiadomość#6546794 wtorek, 13 listopada 2018, 14:00:22
tgsac napisał(a):

Witam, miał ktoś może problem z dokumentami od Jogobelli (dokładnie truskawkowa pufa) ? Otóż paczka dotarła bez dokumentów zwrotnych dla kuriera i teraz ciągle do mnie wydzwania i chce ode mnie wyciągnąć numer dowodu, czy jest to 100% legit, mogą żądać numeru dowodu czy totalnie bez sensu ?

Teoretycznie mogą żądać nawet Twojego obwodu w pasie wyrażonego w calach. Ale uczciwie jest wymagać tylko tych danych, które są NIEZBĘDNE. Dane, które organizatorowi nie są do niczego potrzebne... no cóż... jak kiedyś poradził mi kurier "A wpisz tam Pani byle jaki numer!" Daj sobie minutę na refleksję emotka

kaka72

Cytuj wiadomość#6547565 czwartek, 15 listopada 2018, 13:05:33
co dziś wozi TNT ?
0 0

nkba

Cytuj wiadomość#6547673 czwartek, 15 listopada 2018, 16:28:21
cb656 napisał(a):

kaka72 napisał(a):

co dziś wozi TNT ?

Głównie paczki emotka

Nie mam nic złego na myśli kaka72 ale cb656 tak mnie rozbawił swoją odpowiedzią, że jeszcze się "rechotam" emotka emotka
1 0
|< << < 269 270 271 272 273 274275 276 277 278 279 > >> >|