Reklama na e-Konkursy.info

WC - rozmowy o wszystkim

warcik

Cytuj wiadomość#6763927 wtorek, 9 luty 2021, 16:20:49
ENEA proponuje podpisanie umowy na 3 lata bez możliwości rezygnacji z gwarancją niezmienności cen energii, za to 10 zł rabatu do każdej faktury i 150 zł do ich sklepu. Całe życie mam u nich umowę- czy spokojnie można podpisać, czy jest tu jakaś pułapka? Dlaczego nagle prezenty dają, za podpisanie tej umowy?
0 0

halliday

Cytuj wiadomość#6763945 wtorek, 9 luty 2021, 17:29:28
warcik napisał(a):

ENEA proponuje podpisanie umowy na 3 lata bez możliwości rezygnacji z gwarancją niezmienności cen energii, za to 10 zł rabatu do każdej faktury i 150 zł do ich sklepu. Całe życie mam u nich umowę- czy spokojnie można podpisać, czy jest tu jakaś pułapka? Dlaczego nagle prezenty dają, za podpisanie tej umowy?

a masz już opłatę handlową? Jak nie, to pewnie po tej umowie się pojawi.
nkba 0

warcik

Cytuj wiadomość#6763955 wtorek, 9 luty 2021, 18:26:11
halliday napisał(a):

warcik napisał(a):

a masz już opłatę handlową? Jak nie, to pewnie po tej umowie się pojawi.

Dzięki za podpowiedź.
0 0

tereniagno

Cytuj wiadomość#6764248 środa, 10 luty 2021, 22:11:43
warcik napisał(a):

Ponieważ będziesz płaciła wyższe rachunki niż dotychczas emotka emotka
Taka umowę miała córka i zadowolona, że już skończyła się,
ponieważ ma rachunki o wiele (dużo) niższe.
Zanim podpiszesz umowę, to radzę dobrze ją przeczytać, bo to są chwyty.
To jest Spółka w Spółce.

szkodnik1988

Cytuj wiadomość#6764279 czwartek, 11 luty 2021, 08:23:54
Hej, mam pytanie do forumowiczów
Sprzedałem jednemu z Nas bon na 100 zł do jednego ze sklepów (Kilka osób z forum wie, że jestem wiarygodny, bo nie jednemu już wysyłałem takie bony czy karty emotka ) ta osoba twierdzi, że dostałą pustą kopertę bez bonu wewnątrz ;/, wysłane listem poleconym, a niby koperta nie naruszona to co wyparował?! mieliście taką sytuację z kimś kiedyś? Uważam że to jawne oszustwo i poniżenie się za kilka złotych
0 0

nkba

Cytuj wiadomość#6764290 czwartek, 11 luty 2021, 09:31:33
tereniagno napisał(a):

warcik napisał(a):

Ponieważ będziesz płaciła wyższe rachunki niż dotychczas emotka emotka
Taka umowę miała córka i zadowolona, że już skończyła się,
ponieważ ma rachunki o wiele (dużo) niższe.
Zanim podpiszesz umowę, to radzę dobrze ją przeczytać, bo to są chwyty.
To jest Spółka w Spółce.

Do mnie namiętnie wydzwania w tej samej sprawie Energa - robią z ludzi emotka , że niby są tak dobrzy i troszczą się o klienta, że rezygnują z wyższego zarobku w imię rozpieszczania klienta - bzdura jakich mało emotka

ziolko

Cytuj wiadomość#6764395 czwartek, 11 luty 2021, 14:13:03
szkodnik1988 napisał(a):

Sprzedałem jednemu z Nas bon na 100 zł do jednego ze sklepów (Kilka osób z forum wie, że jestem wiarygodny, bo nie jednemu już wysyłałem takie bony czy karty emotka ) ta osoba twierdzi, że dostałą pustą kopertę bez bonu wewnątrz ;/, wysłane listem poleconym, a niby koperta nie naruszona to co wyparował?! mieliście taką sytuację z kimś kiedyś? Uważam że to jawne oszustwo i poniżenie się za kilka złotych

Niekoniecznie. Jeśli klej w kopercie był słaby, to wystarczyło, że ktoś odkleił zakładkę, wyjął bon i zakleił z powrotem. Praktycznie bez śladu.
Kiedyś też miałam taką sytuację, tylko, że ktoś włożył do koperty 10 zł (nie wiedziałam o tym, to miała być niespodzianka dla mnie). Prawda wyszła na jaw, jak dostałam list z paragonem, kartką i informacją na niej, że przesyła mi dodatkowo 10 zł. 
To akurat wiarygodna osoba, więc pewno ktoś zwinął kasę na poczcie (ta osoba mówiła, że pieniądze wkładała na poczcie a pani w okienku to widziała. Jak dla mnie pani podejrzana emotka  ale kto jej to udowodni?). 
Wiem, że nie można wysyłać pieniędzy w listach, ale to było wiele lat temu... I tylko jeden banknot. Jeśli ktoś nie widział, co wkładasz do koperty, to list powinien dotrzeć w całości. 
Fakt, jest ryzyko, że adresat wyjął bon i twierdzi inaczej, ale to też nie do udowodnienia (chyba, że ktoś inny miał już podobne przypadki z tą osobą).

Następnym razem sprawdzaj miejsce zaklejenia koperty, a jeśli masz jakieś wątpliwości co do wytrzymałości kleju, to zrób XXX na zakładce i zaklej dodatkowo taśmą klejącą. 
Możesz złożyć reklamację, ale to będzie strata czasu, bo jeśli nie było zadeklarowanej wartości podczas przesyłki, to nic nie ugrasz.
"Zawartości przesyłki pocztowej nie mogą stanowić:
1) narkotyki i substancje psychotropowe oraz odurzające,
2) materiały wybuchowe, łatwopalne lub promieniotwórcze,
3) rozbrojone granaty, pociski lub repliki tych urządzeń,
4) substancje promieniotwórcze i wywołujące zakażenie oraz zagrożenie dla środowiska,
5) inne przedmioty stwarzające niebezpieczeństwo dla pracowników i ludności, brudzące lub mogące
uszkodzić inne przesyłki lub urządzenia pocztowe,
6) monety, banknoty i inne przedmioty wartościowe w przesyłkach innych niż z zadeklarowaną
wartością,

7) płyny, z wyjątkiem próbek z mlekiem, gazy, rzeczy łamliwe i kruche,
8) żywe rośliny i zwierzęta, z wyjątkiem pszczół i piskląt ptactwa domowego,
9) prochy i szczątki ludzkie oraz zwierzęce,
10) broń i amunicja, z zastrzeżeniem podmiotów uprawnionych do nadawania na podstawie odrębnych
przepisów,
11) rzeczy wymagające specjalnego traktowania w przewozie."
https://www.poczt...2ug-powszechnych.pdf

Teoretycznie możesz zaproponować ugodę emotka  czyli zwrot połowy wartości bonu, żeby jedna i druga strona była równo stratna emotka  
Bo właściwie to nie jest niczyja wina, że ktoś trzeci zwinął bon. 

szkodnik1988

Cytuj wiadomość#6764431 czwartek, 11 luty 2021, 17:53:34
[quote=No właśnie zakleiłem taśmą wszystkie łączenia, zawsze tak robię, dla bezpieczeństwa, dlatego dziwię się że bon znikł, a nie wierzę że ktoś zadał sobie tyle trudu żeby to ponownie posklejać jak zrobiłem to Ja.

ziolko]
szkodnik1988 napisał(a):

Niekoniecznie. Jeśli klej w kopercie był słaby, to wystarczyło, że ktoś odkleił zakładkę, wyjął bon i zakleił z powrotem. Praktycznie bez śladu.
Kiedyś też miałam taką sytuację, tylko, że ktoś włożył do koperty 10 zł (nie wiedziałam o tym, to miała być niespodzianka dla mnie). Prawda wyszła na jaw, jak dostałam list z paragonem, kartką i informacją na niej, że przesyła mi dodatkowo 10 zł. 
To akurat wiarygodna osoba, więc pewno ktoś zwinął kasę na poczcie (ta osoba mówiła, że pieniądze wkładała na poczcie a pani w okienku to widziała. Jak dla mnie pani podejrzana emotka  ale kto jej to udowodni?). 
Wiem, że nie można wysyłać pieniędzy w listach, ale to było wiele lat temu... I tylko jeden banknot. Jeśli ktoś nie widział, co wkładasz do koperty, to list powinien dotrzeć w całości. 
Fakt, jest ryzyko, że adresat wyjął bon i twierdzi inaczej, ale to też nie do udowodnienia (chyba, że ktoś inny miał już podobne przypadki z tą osobą).

Następnym razem sprawdzaj miejsce zaklejenia koperty, a jeśli masz jakieś wątpliwości co do wytrzymałości kleju, to zrób XXX na zakładce i zaklej dodatkowo taśmą klejącą. 
Możesz złożyć reklamację, ale to będzie strata czasu, bo jeśli nie było zadeklarowanej wartości podczas przesyłki, to nic nie ugrasz.
"Zawartości przesyłki pocztowej nie mogą stanowić:
1) narkotyki i substancje psychotropowe oraz odurzające,
2) materiały wybuchowe, łatwopalne lub promieniotwórcze,
3) rozbrojone granaty, pociski lub repliki tych urządzeń,
4) substancje promieniotwórcze i wywołujące zakażenie oraz zagrożenie dla środowiska,
5) inne przedmioty stwarzające niebezpieczeństwo dla pracowników i ludności, brudzące lub mogące
uszkodzić inne przesyłki lub urządzenia pocztowe,
6) monety, banknoty i inne przedmioty wartościowe w przesyłkach innych niż z zadeklarowaną
wartością,

7) płyny, z wyjątkiem próbek z mlekiem, gazy, rzeczy łamliwe i kruche,
8) żywe rośliny i zwierzęta, z wyjątkiem pszczół i piskląt ptactwa domowego,
9) prochy i szczątki ludzkie oraz zwierzęce,
10) broń i amunicja, z zastrzeżeniem podmiotów uprawnionych do nadawania na podstawie odrębnych
przepisów,
11) rzeczy wymagające specjalnego traktowania w przewozie."
https://www.poczt...2ug-powszechnych.pdf

Teoretycznie możesz zaproponować ugodę emotka  czyli zwrot połowy wartości bonu, żeby jedna i druga strona była równo stratna emotka  
Bo właściwie to nie jest niczyja wina, że ktoś trzeci zwinął bon. 
joan 0

ziolko

Cytuj wiadomość#6764434 czwartek, 11 luty 2021, 18:02:17
szkodnik1988 skoro wszystko zakleiłeś, to nie mam pojęcia o tym, jak bon mógł wyparować z koperty...
Może koperta była delikatnie rozcięta i adresat tego nie zauważył?
Bon był włożony luzem czy zawinięty w kartkę papieru?
Jakie opinie dotyczące wymiany ma osoba, z którą się wymieniałeś? 
0 0

szkodnik1988

Cytuj wiadomość#6764444 czwartek, 11 luty 2021, 18:29:45
Bon włożony w kartkę papieru, opinii nie ma żadnych raptem 10 postów przez 4 lata, No cóż moja strata na przyszłość muszę bardziej sprawdzać ludzi ale wierzę że jak coś jest na rzeczy to karma wróci emotka
0 0

halliday

Cytuj wiadomość#6764448 czwartek, 11 luty 2021, 18:35:31
szkodnik1988 napisał(a):

Bon włożony w kartkę papieru, opinii nie ma żadnych raptem 10 postów przez 4 lata, No cóż moja strata na przyszłość muszę bardziej sprawdzać ludzi ale wierzę że jak coś jest na rzeczy to karma wróci emotka

a co to za sklep? Czy przed wysłaniem spisałeś numer bonu lub zrobiłeś zdjęcie bonu? Jak tak to może zgłoś to do tego sklepu i zablokują ten bon, a jak ktoś już użył to z kamer będą mieli zdjęcie osoby która użyła bon.
0 0

szkodnik1988

Cytuj wiadomość#6764453 czwartek, 11 luty 2021, 18:51:18
Tak mam numer bonu i zgłosiłem. Zobaczymy czy coś namierzą

bruce

Cytuj wiadomość#6764555 piątek, 12 luty 2021, 14:11:43
Hmmm... ciężka sprawa... szkodnik1988, a tak mi się nasuwa teraz, kiedy czytam to, co napisałeś... nie wiem, czy nie mylę się (jeśli tak, to przepraszam emotka ), ale... piszesz, że polecony list i że bon był w kartce, do tego jeszcze dodałeś zaklejenia taśmą. To raczej ileś-tam waży. Na pewno więcej, niż sama pusta koperta. Może opłata na poczcie za przesyłkę dałaby odpowiedź i byłaby Twoim dowodem, że koperta pusta jednak być nie mogła. Bo, o ile kojarzę, zawsze na PP jeszcze ważą przesyłkę zanim podadzą jej cenę, zwłaszcza przy poleconym. 
0 0

maryal

Cytuj wiadomość#6764560 piątek, 12 luty 2021, 14:25:23
kiedys mialam podobna sytuacje, a przesyłka była znacznie droższa.Nie odpuściłam, w momencie zglaszania oszustwa na policję kupujący odpuścił.Podobno sie "znalazło". Sadze,że jest grupa osob probujących w ten sposób coś zyskać. Wstrętne.

szkodnik1988

Cytuj wiadomość#6764562 piątek, 12 luty 2021, 14:40:21
Kartka była w kopercie podobno i taśma nie naruszona, ale bonu brak emotka tu nie chodzi już o te pieniądze tylko o cały proceder zaginięcia
bruce napisał(a):

Hmmm... ciężka sprawa... szkodnik1988, a tak mi się nasuwa teraz, kiedy czytam to, co napisałeś... nie wiem, czy nie mylę się (jeśli tak, to przepraszam emotka ), ale... piszesz, że polecony list i że bon był w kartce, do tego jeszcze dodałeś zaklejenia taśmą. To raczej ileś-tam waży. Na pewno więcej, niż sama pusta koperta. Może opłata na poczcie za przesyłkę dałaby odpowiedź i byłaby Twoim dowodem, że koperta pusta jednak być nie mogła. Bo, o ile kojarzę, zawsze na PP jeszcze ważą przesyłkę zanim podadzą jej cenę, zwłaszcza przy poleconym. 

bruce 0

nataliii

Cytuj wiadomość#6764655 sobota, 13 luty 2021, 13:12:40
szkodnik1988 napisał(a):

Mąż pracuje na poczcie i mówi,żebyś to reklamowała  emotka
Bo teoretycznie wszędzie są kamery.
I w placówce poczty polskiej i na sortowniach.
A przez to,że to jest polecony jest dokładnie znana jego droga.
Poza tym każda przesyłka polecona jest ubezpieczona do 100zł.
Zawsze warto spróbować złożyć pismo emotka
Może nawet nie będą robić problemów i od razu oddadzą. 
bruce 0

flinta_13

Cytuj wiadomość#6765099 wtorek, 16 luty 2021, 12:20:22
Hej, chce kupić kartę SIM , do sieci operatora gdzie pieniądze nie przepadają po miesiącu tylko przechodzą i są obsługiwane SMS premium...bo oczywiście moja sieć nie obsługuje wybranych nr....proszę o pomoc jaką sieć wybrać  emotka
0 0

halliday

Cytuj wiadomość#6765102 wtorek, 16 luty 2021, 12:40:24
flinta_13 napisał(a):

Hej, chce kupić kartę SIM , do sieci operatora gdzie pieniądze nie przepadają po miesiącu tylko przechodzą i są obsługiwane SMS premium...bo oczywiście moja sieć nie obsługuje wybranych nr....proszę o pomoc jaką sieć wybrać  emotka

może lajt mobile? Doładowanie 1zł-9zł przedłuża ważność konta o 180 dni, a powyżej tej kwoty o rok. Sieć działa na zasięgu plusa. Sms-y premium działają, przynajmniej jeszcze nie miałem problemu z wysłaniem.

delvitto

Cytuj wiadomość#6765202 wtorek, 16 luty 2021, 21:01:40
moi kochani, posłuchajcie, muszę wykończyć mieszkanie. Mam taki problem, bo nie mam doświadczenia akurat w tego typie produktu. Chodzi mi o sedesy zawieszane na stelażu podtynkowym. Ja wciąż korzystam ze starego kompaktu, no ale teraz chcę ładniej emotka  Kto taki ma, proszę, wypowiedzcie się, czy taki sedes dobrze się trzyma, czy nie ma ryzyka, że osoba otyła, jak mój syn ok 125 kg, że się z tej ściany wyrwie. Tym bardziej, że on jest niepełnosprawny, i miewa często odruchy energicznego kiwania się, albo podrygiwania, siedząc na krześle, ale też na kibelku. Baczek w moim kompakcie jest już od jego kiwania się wzruszony, i ledwo się trzyma, wciąż są kłopoty ze spływaniem wody. Ale już nie chcę tego naprawiać, inwestować jakiś grosz, no bo jestem na wylocie:) Na zdjęciach w google widziałam miski sedesowe stojące, które wydają mi się stabilniejsze, wraz z jakimś systemem, gdzie baczek/stelaż jest zabudowany, ale nigdzie takich nie mogę znaleźć do kupienia w zestawie. Pytałam w Castoramie, w Leroy, twierdzą, że stojących nie da rady tak zabudować. Pokazuję Wam foto, może Wy wiecie, gdzie to znaleźć? Na foto jest taki sedes tylko do kupienia, ale nie ma info, na jakim stelażu jest montaż baczka, a ja nie rozumiem, co w tej ścianie być powinno zrobione, żeby były tylko te dwa guziczki. 
https://lazienkar...zjULBmEaAtbwEALw_wcB
Może ktoś ma rodzinie budowlańca lub hydraulika? Pomóżcie proszę, bo ja nie mam naprawdę kogo się poradzić;(
0 0

Gość kermit

Cytuj wiadomość#6765209 wtorek, 16 luty 2021, 21:23:54
delvitto napisał(a):

moi kochani, posłuchajcie, muszę wykończyć mieszkanie. Mam taki problem, bo nie mam doświadczenia akurat w tego typie produktu. Chodzi mi o sedesy zawieszane na stelażu podtynkowym. Ja wciąż korzystam ze starego kompaktu, no ale teraz chcę ładniej emotka  Kto taki ma, proszę, wypowiedzcie się, czy taki sedes dobrze się trzyma, czy nie ma ryzyka, że osoba otyła, jak mój syn ok 125 kg, że się z tej ściany wyrwie. Tym bardziej, że on jest niepełnosprawny, i miewa często odruchy energicznego kiwania się, albo podrygiwania, siedząc na krześle, ale też na kibelku. Baczek w moim kompakcie jest już od jego kiwania się wzruszony, i ledwo się trzyma, wciąż są kłopoty ze spływaniem wody. Ale już nie chcę tego naprawiać, inwestować jakiś grosz, no bo jestem na wylocie:) Na zdjęciach w google widziałam miski sedesowe stojące, które wydają mi się stabilniejsze, wraz z jakimś systemem, gdzie baczek/stelaż jest zabudowany, ale nigdzie takich nie mogę znaleźć do kupienia w zestawie. Pytałam w Castoramie, w Leroy, twierdzą, że stojących nie da rady tak zabudować. Pokazuję Wam foto, może Wy wiecie, gdzie to znaleźć? Na foto jest taki sedes tylko do kupienia, ale nie ma info, na jakim stelażu jest montaż baczka, a ja nie rozumiem, co w tej ścianie być powinno zrobione, żeby były tylko te dwa guziczki. 
https://lazienkar...zjULBmEaAtbwEALw_wcB
Może ktoś ma rodzinie budowlańca lub hydraulika? Pomóżcie proszę, bo ja nie mam naprawdę kogo się poradzić;(

Musisz chyba szukać stelaży podtynkowych do misek stojących lub samej spłuczki podtynkowej do miski stojącej.