Wkurza mnie...

|< << < 4390 4391 4392 4393 4394 43954396 4397 4398 4399 4400 > >> >|

bruce

Cytuj wiadomość#6514148 niedziela, 29 lipca 2018, 10:34:46
joasiunia napisał(a):

...że w upały nagrzewa się w domu dach. I dzięki temu - temperatura w kuchni o 10.12 to "jedyne" 28,5 stopnia emotka
PS. I żeby nie było - nic nie gotowałam. To przez ten ****** dach emotka

Ja przed laty - zapominając niestety o przestrogach babci - zgodziłam się na kuchnię od południa-zachodu oraz użytkowe poddasze bez strychu.  emotka Gotowanie obiadu to naprawdę jest katorga (a ja akurat uwielbiam gotować i ogólnie "pichcić"), a codziennie wietrzenie poddasza od rana do zmroku łaskawie obniża temperatury w sypialniach z trzydziestu dwóch do trzydziestu.  emotka Kiedy wieje, jak to miało miejsce choćby podczas zaćmienia, da się jeszcze coś wpędzić do domu dzięki gigantycznym przeciągom, ale np. wczoraj i dziś wszystko stało - zero powiewu.  emotka

joasiunia

Cytuj wiadomość#6514155 niedziela, 29 lipca 2018, 10:40:26
bruce napisał(a):

joasiunia napisał(a):

...że w upały nagrzewa się w domu dach. I dzięki temu - temperatura w kuchni o 10.12 to "jedyne" 28,5 stopnia emotka

Ja przed laty - zapominając niestety o przestrogach babci - zgodziłam się na kuchnię od południa-zachodu oraz użytkowe poddasze bez strychu.  emotka Gotowanie obiadu to naprawdę jest katorga (a ja akurat uwielbiam gotować i ogólnie "pichcić"), a codziennie wietrzenie poddasza od rana do zmroku łaskawie obniża temperatury w sypialniach z trzydziestu dwóch do trzydziestu.  emotka Kiedy wieje, jak to miało miejsce choćby podczas zaćmienia, da się jeszcze coś wpędzić do domu dzięki gigantycznym przeciągom, ale np. wczoraj i dziś wszystko stało - zero powiewu.  emotka

No, jakbym czytała o swojej kuchni! emotka Dziś na obiad będzie zamówiona pizza, bo przy garnkach idzie się zapocić na śmierć... emotka
PS. za to nie muszę wydawać na saunę. Ma się ten luksus w domu emotka

bruce

Cytuj wiadomość#6514157 niedziela, 29 lipca 2018, 10:43:51
joasiunia napisał(a):

No, jakbym czytała o swojej kuchni! emotka Dziś na obiad będzie zamówiona pizza, bo przy garnkach idzie się zapocić na śmierć... emotka
PS. za to nie muszę wydawać na saunę. Ma się ten luksus w domu emotka

emotka emotka Ja też czasem ratuję się "gotowcami" oraz szybkimi chłodnikami, ale i tak pewne rzeczy trzeba gotować zawsze.  emotka
Powinnyśmy rozpisać konkurs na luksusowe pobyty w naszych domowych saunach za darmowe "szybkie" żarcie dostarczane do chaty.  emotka
0 0

donia7

Cytuj wiadomość#6514158 niedziela, 29 lipca 2018, 10:55:11
Ja miałam w bloku taki skwar na 3 piętrze w 35m2- nie chce tego pamiętać emotka  Teraz mieszkam tymczasowo w kamienicy u teściowej i jest tu z reguły dość chłodno, nawet przy upale na zewnątrz. Także ten... jeden z mało plusów mieszkania u "mamusi"  emotka

synk

Cytuj wiadomość#6514194 niedziela, 29 lipca 2018, 14:19:17
może taka refleksja, bo wkurzać to mnie nie powinno...
hehe zamiast pouczenie dla nowej osoby - od razu kara za nieodpowiedni wpis. Przy takim podejściu liczba użytkowników forum nie będzie rosła...chyba że zdolnej bestii o to chodzi. Gdybym to ja był - to bym od razu pokazał .....palca adminowi.
stamp2 0

aurorcia

Cytuj wiadomość#6514197 niedziela, 29 lipca 2018, 14:26:03
joasiunia napisał(a):

U nie w całym domu ponad 31 stopni, w nocy spada do 27-28 przy takim upalnym dniu, więc masakra, a spanie też mało realne emotka
bruce 0

synk

Cytuj wiadomość#6514202 niedziela, 29 lipca 2018, 14:39:03
cb656 napisał(a):

synk napisał(a):

może taka refleksja, bo wkurzać to mnie nie powinno...
hehe zamiast pouczenie dla nowej osoby - od razu kara za nieodpowiedni wpis. Przy takim podejściu liczba użytkowników forum nie będzie rosła...chyba że zdolnej bestii o to chodzi. Gdybym to ja był - to bym od razu pokazał ...palca adminowi.

Po części się zgadzam emotka Dla początkujących ulgi to jest okej.
Stawianie się kapralowi to już ryzyko na własny rachunek emotka

nie mam na myśli ulg...a edukację, couching, kampanie informacyjną...
0 0

synk

Cytuj wiadomość#6514204 niedziela, 29 lipca 2018, 14:43:31
cb656 napisał(a):

synk napisał(a):

cb656 napisał(a):

Dla początkujących ulgi to jest okej.

nie mam na myśli ulg... a edukację, couching, kampanie informacyjną...

No ale taki parasol ochronny w postaci innego traktowania (stary użytkownik już wie, nowego trzeba poinstruować) to właśnie traktowanie ulgowe, czy tego chcesz, czy nie.

W kodeksie karnym pierwsze przewinienie jest zazwyczaj traktowane z większą pobłażliwością, recydywa już nie. A tu jest dyscyplina jak w mafii. Kula w łeb za każde przewinienie
0 0

79magda

Cytuj wiadomość#6514225 niedziela, 29 lipca 2018, 15:53:13
synk napisał(a):

liczba użytkowników forum nie będzie rosła...

a czy aby na pewno zależy nam, by ta liczba rosła, hę?! emotka

glena

Cytuj wiadomość#6514235 niedziela, 29 lipca 2018, 17:15:17
Kilka dni temu dałam Młodemu swojego drugiego laptopa. Taki lekki mały hp, którego kupiłam, bo był czas kiedy był mi do pracy potrzebny właśnie taki mniejszy model. Długo się wahałam, bo ja mocno restrykcyjnie podchodzę do użytkowania przez syna wszelkiej elektroniki - ale idzie po wakacjach do czwartej klasy, więc pewnie coraz częściej będzie potrzebował podczas odrabiania lekcji korzystać z netu. Omówiliśmy wszelkie zasady, poświęciłam pół dnia na zgrywanie danych, sprzątanie, instalowanie aktualizacji itp. No i oddałam sprzęt.
Dzisiaj mój własny laptop (duży hp emotka ) zdechł, prawdopodobnie bezpowrotnie. Że mnie to wkurzyło, to mało powiedziane... 
0 0

zdolnabestia

Cytuj wiadomość#6514238 niedziela, 29 lipca 2018, 17:38:35
synk napisał(a):

cb656 napisał(a):

synk napisał(a):

nie mam na myśli ulg... a edukację, couching, kampanie informacyjną...

No ale taki parasol ochronny w postaci innego traktowania (stary użytkownik już wie, nowego trzeba poinstruować) to właśnie traktowanie ulgowe, czy tego chcesz, czy nie.

W kodeksie karnym pierwsze przewinienie jest zazwyczaj traktowane z większą pobłażliwością, recydywa już nie. A tu jest dyscyplina jak w mafii. Kula w łeb za każde przewinienie

Nie zawsze od razu kula w łeb, czasem jest pouczenie. A czasem ręce opadają, gdy jak byk nawet w tytule wątku jest napisane, ze bez dyskusji czy bez klików, dodatkowy opis jest nad okienkiem do pisania posta i zawiera informację, o czym można tu napisać, a ktoś i tak zada jakieś durne pytanie, albo napisze, że nic nie wygrał. Kampania informacyjna jest - FAQ.

bonitta

Cytuj wiadomość#6514239 niedziela, 29 lipca 2018, 17:44:44
aurorcia napisał(a):

joasiunia napisał(a):

U nie w całym domu ponad 31 stopni, w nocy spada do 27-28 przy takim upalnym dniu, więc masakra, a spanie też mało realne emotka

Oj wiem coś o tym... mieszkam na poddaszu, wiatraki dzień i noc w każdym pomieszczeniu. Zbieramy pieniądze na panele fotowoltaiczne dzięki którym klimatyzacja i inne prądożerne urządzenia przestaną straszyć rachunkami.

aurorcia

Cytuj wiadomość#6514241 niedziela, 29 lipca 2018, 17:53:42
bonitta napisał(a):

Oj wiem coś o tym... mieszkam na poddaszu, wiatraki dzień i noc w każdym pomieszczeniu. Zbieramy pieniądze na panele fotowoltaiczne dzięki którym klimatyzacja i inne prądożerne urządzenia przestaną straszyć rachunkami.

Ja też na poddaszu, salon z aneksem i sypialnia, dobrze chociaż, że dzieci mają pokoje piętro niżej, bo troszkę chłodniej u nich. Klima zmieniłaby wszystko emotka

bruce

Cytuj wiadomość#6514243 niedziela, 29 lipca 2018, 18:13:56
aurorcia napisał(a):

Ja też na poddaszu, salon z aneksem i sypialnia, dobrze chociaż, że dzieci mają pokoje piętro niżej, bo troszkę chłodniej u nich. Klima zmieniłaby wszystko emotka

Ponoć niezdrowa jest... emotka
My niestety wszyscy śpimy na poddaszu.  emotka
Ja dziś pootwierałam wszystko, przeciągi potworne i dalej gorąc niemiłosierny, choć ciągle pada i burzowo.  emotka

edzia21

Cytuj wiadomość#6514244 niedziela, 29 lipca 2018, 18:16:29
bruce napisał(a):

aurorcia napisał(a):

Ponoć niezdrowa jest... emotka
My niestety wszyscy śpimy na poddaszu.  emotka
Ja dziś pootwierałam wszystko, przeciągi potworne i dalej gorąc niemiłosierny, choć ciągle pada i burzowo.  emotka

Droga bruce, chyba bardziej szkodliwe są te "przeciągi potworne", niż klimatyzacja (pod warunkiem, że jest zadbana). 

bruce

Cytuj wiadomość#6514247 niedziela, 29 lipca 2018, 18:24:12
edzia21 napisał(a):

Droga bruce, chyba bardziej szkodliwe są te "przeciągi potworne", niż klimatyzacja (pod warunkiem, że jest zadbana). 

Mam odwieczne problemy z gardłem i słyszałam/czytałam, jak to "klima na gardło źle wpływa".  emotka
0 0

stamp2

Cytuj wiadomość#6514249 niedziela, 29 lipca 2018, 18:34:51
Pieruna wtorek i środa ma być 33C w cieniu emotka emotka emotka emotka
bruce 0

donia7

Cytuj wiadomość#6514251 niedziela, 29 lipca 2018, 18:42:56
bruce napisał(a):

edzia21 napisał(a):

Mam odwieczne problemy z gardłem i słyszałam/czytałam, jak to "klima na gardło źle wpływa".  emotka

To bardziej chodzi o te grzyby i syfki, które się gromadzą w niej, gdy się jej odpowiednio nie serwisuje.

joasiunia

Cytuj wiadomość#6514252 niedziela, 29 lipca 2018, 18:43:55
stamp2 napisał(a):

Umrzem ugotowani emotka
Pocieszam się, że może właśnie ten dziki żar - prócz kuchni, salonów i sypialni - rozpali nam mózgi do czerwoności i w ten sposób powstaną jakieś wiekopomne, genialne konkursowe wiersze, które to agencje będę nagradzać jedna po drugiej, bez mrugnięcia okiem, samymi głównymi emotka emotka

bonitta

Cytuj wiadomość#6514257 niedziela, 29 lipca 2018, 19:09:53
joasiunia napisał(a):

stamp2 napisał(a):

Umrzem ugotowani emotka
Pocieszam się, że może właśnie ten dziki żar - prócz kuchni, salonów i sypialni - rozpali nam mózgi do czerwoności i w ten sposób powstaną jakieś wiekopomne, genialne konkursowe wiersze, które to agencje będę nagradzać jedna po drugiej, bez mrugnięcia okiem, samymi głównymi emotka emotka

Ja pracuję wyłącznie nocami, zarówno zawodowo (bo mogę) jak i konkursowo emotka   w nocy spać się i tak nie da więc chociaż wykorzystuje czas kreatywnie (księgowość oraz konkursy emotka  )
bruce 0
|< << < 4390 4391 4392 4393 4394 43954396 4397 4398 4399 4400 > >> >|