Reklama na e-Konkursy.info

Wkurza mnie...

|< << < 4495 4496 4497 4498 4499 45004501 4502 4503 4504 4505 > >> >|

ziolko

Cytuj wiadomość#6587339 piątek, 5 kwietnia 2019, 11:22:41
@reniii - jako córka DWOJGA NAUCZYCIELI powiem Ci, że NIE masz racji.
Popracuj głosem przez miesiąc albo dłużej, dzień w dzień, mów codziennie po 5-6 godzin ciągle (z małymi przerwami). Ciekawe, jak twoje struny głosowe to wytrzymają.. 
Już o nerwach spowodowanych przeszkadzającymi uczniami czy roszczeniowych rodzicach nie wspomnę. Wielu rodziców przeżywało szok, jak bywało w szkole na przerwie. Wychodzili z dudniącymi głowami przez wszechobecny hałas i ryki. 
 Ale co ci będę mówić, jak wiesz swoje...  emotka emotka
Ciekawe, w jakim zawodzie i na jakim stanowisku TY pracujesz.. podzielisz się z nami tą informacją??

@aniajukej - moja mama do dziś zmaga się z problemami z gardłem, momentami ma zanik głosu. Nigdy nie była na żadnym urlopie dla podratowania zdrowia, jedyne wyjątki to czas, kiedy była chora na grypę i inne tego typu rzeczy. Pracowała 40 lat. Tata też ma różne problemy zdrowotne spowodowane przez swój zawód, ale też nie miał rocznego urlopu. Pracował 30 lat.
To, co napisałaś to jakbym czytała o swoich rodzicach... 
@asantesana -  masz rację  emotka

bruce

Cytuj wiadomość#6587492 piątek, 5 kwietnia 2019, 17:49:13
aneta19790411 napisał(a):

bruce napisał(a):

Myślę, że w każdym zawodzie są osoby, rzetelnie wykonujące swoje zajęcia, jak i takie, które - kosztem innych - lekceważą te obowiązki. emotka  Piekarz, który pracuje niesolidnie, upiecze niesmaczny/niezdrowy/szkodliwy chleb, taki sam lekarz zaszyje w ciele pacjenta o jedne narzędzia operacyjne za dużo, a pielęgniarka w szpitalu, by obejrzeć ulubiony serial, odejdzie od łóżka człowieka umierającego, dróżnik zaśpi/zagapi się i pociąg wjedzie na jadący spokojnie przez przejazd kolejowy samochód, pijany kierowca wycieczki spowoduje wypadek i zginą niewinni pasażerowie, nauczyciel nie nadąży na uczniami - nie dopilnuje wycieczki szkolnej w górach i dojdzie do tragedii, jak na Pilsku...  Wiadomo - są ludzie i ludziska...  emotka

Owszem, ale złego piekarza zwolnią, kucharza - również. Policjanci, lekarze itp - jeśli nienależycie wypełniają swoje obowiązki - mogą liczyć się ze zwolnieniem z pracy. A nauczyciele? Właśnie myślę, że najgorzej mają Ci najlepsi, przykładający się do swoich obowiązków. Nie dość, że mają dużo więcej pracy, stresu itp.to jeszcze dostają cięgi za swoich mniej przykładających się do pracy kolegów.

Niestety, nie mogę się z tym zgodzić. Przykładów z życia wziętych są tysiące, co stwierdzam z przykrością i przerażeniem. 
Ferdia 0

zielonaszpilka

Cytuj wiadomość#6587571 piątek, 5 kwietnia 2019, 23:58:07
szukajacykonkursow napisał(a):

bruce napisał(a):

Myślę, że w każdym zawodzie są osoby, rzetelnie wykonujące swoje zajęcia, jak i takie, które - kosztem innych - lekceważą te obowiązki. emotka  Piekarz, który pracuje niesolidnie, upiecze niesmaczny/niezdrowy/szkodliwy chleb, taki sam lekarz zaszyje w ciele pacjenta o jedne narzędzia operacyjne za dużo, a pielęgniarka w szpitalu, by obejrzeć ulubiony serial, odejdzie od łóżka człowieka umierającego, dróżnik zaśpi/zagapi się i pociąg wjedzie na jadący spokojnie przez przejazd kolejowy samochód, pijany kierowca wycieczki spowoduje wypadek i zginą niewinni pasażerowie, nauczyciel nie nadąży na uczniami - nie dopilnuje wycieczki szkolnej w górach i dojdzie do tragedii, jak na Pilsku...  Wiadomo - są ludzie i ludziska...  emotka

Owszem, ale złego piekarza zwolnią, kucharza - również. Policjanci, lekarze itp - jeśli nienależycie wypełniają swoje obowiązki - mogą liczyć się ze zwolnieniem z pracy. A nauczyciele? Właśnie myślę, że najgorzej mają Ci najlepsi, przykładający się do swoich obowiązków. Nie dość, że mają dużo więcej pracy, stresu itp.to jeszcze dostają cięgi za swoich mniej przykładających się do pracy
kolegów.

Bo powinna prywatyzacja szkół, pszyszłaby kontrola na lekcje czy nauczyciel się przykłada do nauczania i mógłby stracić pracę.Młodzież też chciałaby lub musiałaby się lepiej uczyć bo rodzice by za to płacili.Wedle powiedzenia,Z niewolnika nie ma pracownika/ucznia.Nauczyciel ma z tego pensję a uczeń jak nie zda z jednego,dwóch przedmiotów zmarnowany czas i musi cały rok powtarzać od nowa.Wiecie dlaczego nauczyciele tak protestowali przeciwko likwidacjom gimnazjów...?Bo będą mieli o jeden rok mniej pracy, a co niektórzy to nawet obawiali się że stracą pracę.Czyli im to nie przeszkadzało ta praca w tym całym haosie(sam chodziłem do gimnzajum)ale uczniom już tak.Teraz domagają nawet podwyżek po 1000 zł. poprzednio były obawy o pracę.A jak wiemy wysokość zarobków zależy od ilości chętnych.

Taaaprywatyzacja... sprawdź jak jest w prywatnych szkołach emotka pensje nauczycieli śmieszne - jeszcze mniejsza niż w państwowych, a do tego zero przywilejów z karty nauczyciela. Dzieci będa się uczyć bo rodzice płacą? emotka to już największy żart. Tam jest płacę, więc wymagam - rodzice oczekują dobrych ocen, bo płacą i to dostają emotka

aniajukej

Cytuj wiadomość#6587575 sobota, 6 kwietnia 2019, 00:31:42
szukajacykonkursow napisał(a):

bruce napisał(a):

Owszem, ale złego piekarza zwolnią, kucharza - również. Policjanci, lekarze itp - jeśli nienależycie wypełniają swoje obowiązki - mogą liczyć się ze zwolnieniem z pracy. A nauczyciele? Właśnie myślę, że najgorzej mają Ci najlepsi, przykładający się do swoich obowiązków. Nie dość, że mają dużo więcej pracy, stresu itp.to jeszcze dostają cięgi za swoich mniej przykładających się do pracy
kolegów.

Bo powinna prywatyzacja szkół, pszyszłaby kontrola na lekcje czy nauczyciel się przykłada do nauczania i mógłby stracić pracę.Młodzież też chciałaby lub musiałaby się lepiej uczyć bo rodzice by za to płacili.Wedle powiedzenia,Z niewolnika nie ma pracownika/ucznia.Nauczyciel ma z tego pensję a uczeń jak nie zda z jednego,dwóch przedmiotów zmarnowany czas i musi cały rok powtarzać od nowa.Wiecie dlaczego nauczyciele tak protestowali przeciwko likwidacjom gimnazjów...?Bo będą mieli o jeden rok mniej pracy, a co niektórzy to nawet obawiali się że stracą pracę.Czyli im to nie przeszkadzało ta praca w tym całym haosie(sam chodziłem do gimnzajum)ale uczniom już tak.Teraz domagają nawet podwyżek po 1000 zł. poprzednio były obawy o pracę.A jak wiemy wysokość zarobków zależy od ilości chętnych.

Miałam dzisiaj naprawdę kiepski dzień. Prawdopodobnie stracę wysoką wygraną (niestety z własnej winy), druga, równie wysoka wygrana, zaginęła w czeluściach wszechświata, rano pies pochorował mi się na uszy, córka przechodzi burze hormonalne a na dodatek moja siostra zasnęła przed naszą telekonferencją i się nudzę.
Ale dzięki Tobie naprawdę poprawił mi się humor. Dziękuję emotka
Uwielbiam takie posty. Pełne merytorycznej wiedzy, sensownej argumentacji, poprawnej polszczyzny i po prostu - trafiające w sedno sprawy. Słusznie, że się odezwałeś/aś. Tenksik  emotka

ivanotta

Cytuj wiadomość#6587576 sobota, 6 kwietnia 2019, 00:32:30
A mnie najbardziej wkurza to że ludzie dobrzy, którzy mają sumienie, ambicje i cały czas się dokształcają. Nie chodzi mi  o nauczycieli- mówię ogólnie bo jest wiele zawodów, gdzie trzeba ciągle się się uczyć i być w temacie, żeby dobrze pracować. Te osoby zaradne i ambitne tracą dwa razy na tym że sobie dają rade. Ja wielokrotnie spotkałam się z czymś takim ze szef przychodził do takich osób z zadaniami dodatkowymi bo tylko ta osoba sobie szybko, poradzi, ogarnie i załatwi temat za innych. Strasznie mnie to irytuje bo Ci co się odbijają nie maja dodatkowych zadań, pensje maja te same a nawet wyższe. Nie maja stresu, nadgodzin i presji. Szef im daje spokój bo sa mało rozgarniete. Ale kurde płaci tak samo dobremu i złemu pracownikowi.. bo jeszcze się ten zły obrazi. Nauczyłam sie, przez 5 lat pracy w moim obecnym zakładzie pracy ze nie opłaca się być dobrym, zaradnym i uczynnym bo inni to szybko wykorzystają.. 

szukajacykonkursow

Cytuj wiadomość#6587577 sobota, 6 kwietnia 2019, 00:38:39
A kto powiedział że nauczyciel ma dużo zarabiać?Ja słyszałem jak absolwentka najlepszej uczelni powiedziała:"Wiecie co mi zaproponowali nauczyciel na etacie."Nie chciała tego zawodu,a pracuje w marketingu.
0 0

szukajacykonkursow

Cytuj wiadomość#6587578 sobota, 6 kwietnia 2019, 00:48:23
aniajukej napisał(a):

Miałam dzisiaj naprawdę kiepski dzień. Prawdopodobnie stracę wysoką wygraną (niestety z własnej winy), druga, równie wysoka wygrana, zaginęła w czeluściach wszechświata, rano pies pochorował mi się na uszy, córka przechodzi burze hormonalne a na dodatek moja siostra zasnęła przed naszą telekonferencją i się nudzę.
Ale dzięki Tobie naprawdę poprawił mi się humor. Dziękuję emotka
Uwielbiam takie posty. Pełne merytorycznej wiedzy, sensownej argumentacji, poprawnej polszczyzny i po prostu - trafiające w sedno sprawy. Słusznie, że się odezwałeś/aś. Tenksik  emotka

Pochwali się co to za konkurs.I na czym polega ta strata?Bardzom ciekawy.
Ta druga co zginęła w czeluściach wszechświata też jest bardzo interesująca.
Przecież to forum o konkursach.
0 0

mama-l-k-m

Cytuj wiadomość#6587586 sobota, 6 kwietnia 2019, 07:09:50
ivanotta napisał(a):

A mnie najbardziej wkurza to że ludzie dobrzy, którzy mają sumienie, ambicje i cały czas się dokształcają. Nie chodzi mi  o nauczycieli- mówię ogólnie bo jest wiele zawodów, gdzie trzeba ciągle się się uczyć i być w temacie, żeby dobrze pracować. Te osoby zaradne i ambitne tracą dwa razy na tym że sobie dają rade. Ja wielokrotnie spotkałam się z czymś takim ze szef przychodził do takich osób z zadaniami dodatkowymi bo tylko ta osoba sobie szybko, poradzi, ogarnie i załatwi temat za innych. Strasznie mnie to irytuje bo Ci co się odbijają nie maja dodatkowych zadań, pensje maja te same a nawet wyższe. Nie maja stresu, nadgodzin i presji. Szef im daje spokój bo sa mało rozgarniete. Ale kurde płaci tak samo dobremu i złemu pracownikowi.. bo jeszcze się ten zły obrazi. Nauczyłam sie, przez 5 lat pracy w moim obecnym zakładzie pracy ze nie opłaca się być dobrym, zaradnym i uczynnym bo inni to szybko wykorzystają.. 

znam to.. więcej pracy a łaskawie za te przywileje dostawałam więcej premii od drugiej osoby - ale jak się ta osoba wygadała to różnica była tylko/aż 100zł - dlatego po macierzyńskim postanowiłam zostać w domu z dziećmi niż wracać do pracy - chociaż mają mamę a ja nie mam stresów związanych z pracą emotka  ale nie powiem tęsknię i mam cichą nadzieję że jak córka pójdzie do przedszkola (oczywiście jak się dostanie bo u nas problem z miejscami) to chciałabym wrócić na 3/4 etatu emotka

szukajacykonkursow

Cytuj wiadomość#6587616 sobota, 6 kwietnia 2019, 11:35:54
ivanotta napisał(a):

Dobrym ok. uczynnym ok. ale zaradnym...?
0 0

justfine

Cytuj wiadomość#6587652 sobota, 6 kwietnia 2019, 15:05:45
Pensje nauczycieli są oderwane od rzeczywistości, bo tylko w sektorze państwowym osoby z największym doświadczeniem, wiedzą i umiejętnościami oraz sukcesami krajowymi i międzynarodowymi (mówię o nauczycielach dyplomowanych, których znam i którzy inspirują mnie do rozwoju i stawania się lepszym belfrem) przy normalnym wymiarze godzin nie zobaczą na swoim wyciągu bankowym trójki z przodu (o wyższych liczbach nie wspominając). Popatrzcie, kto strajkuje - osoby z tytułami Nauczyciela Roku, członkowie grupy Superbelfrzy RP. To są prawdziwi giganci. Ci przeciętni, zasiedziali - oni nie będą strajkować, bo boją się zmiany status quo.
0 0

joan

Cytuj wiadomość#6587890 poniedziałek, 8 kwietnia 2019, 08:40:04
Abstrahoojąc od tematu nauczycieli, ziolko poruszyła ciekawy wątek. Ponieważ na forum udzielają się osoby z różnych stron świata, związane z różnymi branżami, więc spytam: czy z doświadczenia Waszego albo Waszych bliskich wynika, że istnieje taki zawód/posada, która po 30 - 40 latach pracy nie zniszczy zdrowia? Poważnie pytam.

Chodzi oczywiście o coś dostępnego dla prawie każdego śmiertelnika, a nie np. bycie papieżem emotka Bo trochę przy tym debatowałam, a wymyśliłam tylko jedną opcję. Wszystkie pozostałe, które przeanalizowałam, spierd* zdrowie każdemu. Nie ma więc sensu pisać, że "35 lat pracy na stanowisku X odcisnęło piętno na moim zdrowiu", bo tak mają wszyscy...

bruce

Cytuj wiadomość#6587900 poniedziałek, 8 kwietnia 2019, 09:11:49
joan napisał(a):

Abstrahoojąc od tematu nauczycieli, ziolko poruszyła ciekawy wątek. Ponieważ na forum udzielają się osoby z różnych stron świata, związane z różnymi branżami, więc spytam: czy z doświadczenia Waszego albo Waszych bliskich wynika, że istnieje taki zawód/posada, która po 30 - 40 latach pracy nie zniszczy zdrowia? Poważnie pytam.

Chodzi oczywiście o coś dostępnego dla prawie każdego śmiertelnika, a nie np. bycie papieżem emotka Bo trochę przy tym debatowałam, a wymyśliłam tylko jedną opcję. Wszystkie pozostałe, które przeanalizowałam, spierd* zdrowie każdemu. Nie ma więc sensu pisać, że "35 lat pracy na stanowisku X odcisnęło piętno na moim zdrowiu", bo tak mają wszyscy...

Ja bym umarła ze strachu po jednym dniu pełnienia tej funkcji, tak że - ten-tego...  emotka emotka
0 0

cleo25

Cytuj wiadomość#6587906 poniedziałek, 8 kwietnia 2019, 09:34:08
justfine napisał(a):

Pensje nauczycieli są oderwane od rzeczywistości, bo tylko w sektorze państwowym osoby z największym doświadczeniem, wiedzą i umiejętnościami oraz sukcesami krajowymi i międzynarodowymi (mówię o nauczycielach dyplomowanych, których znam i którzy inspirują mnie do rozwoju i stawania się lepszym belfrem) przy normalnym wymiarze godzin nie zobaczą na swoim wyciągu bankowym trójki z przodu (o wyższych liczbach nie wspominając). Popatrzcie, kto strajkuje - osoby z tytułami Nauczyciela Roku, członkowie grupy Superbelfrzy RP. To są prawdziwi giganci. Ci przeciętni, zasiedziali - oni nie będą strajkować, bo boją się zmiany status quo.

" Przy normalnym wymiarze godzin " - czyli ile ? 170-180h/ miesiąc emotka
Niech pokażą PIT wtedy każdy sobie policzy ile zarabiają miesięcznie. A w to, że nie mają "trójki" z przodu, nie wierzę emotka
0 0

mugolinka

Cytuj wiadomość#6587911 poniedziałek, 8 kwietnia 2019, 09:54:03
To może ja rzucę 3 grosze tak  okiem siostry nauczycielki przedszkolanki, pani od biologii , nauczyciela wspomagającego przy nauczaniu osób z autyzmem i bibliotekarki w jednym. 
Na rękę 2300  z  dodatkami- po 7 latach pracy, 5 ukończonych kierunkach studiów. Ja wiem ,że są osoby -nauczyciele , których praca ogranicza się do otworzenia starego zżółkniętego zeszytu i podyktowaniu rozwinięcia tematu. I ona też to wie. Ale są też nauczyciele , którzy jeszcze nie wyjdą z klasy już myślą o nowym scenariuszu zajęć, o nowej zabawie dla dzieci, o przystrojeniu klasy. Są nauczyciele , którzy o wychowankach mówią ,,moje dzieciaczki" i mogą o nich gadać godzinami poza szkołą. 
I moim zdaniem takich starych zgorzknialców jest garstka ( to już okiem osoby która też ma parę lat nauki za sobą w różnych szkołach w skutek przeprowadzek i różnych uczelniach) . Grupa ta skutecznie właśnie kreśli wielką rysę na wizerunku nauczyciela. A zaraza ta rozsiewana jest m.in w  mediach poprzez  wiadomości i reportaże lub nasze ukochane media społecznościowe, w których chętnie się mówi o tym co się złego wydarzyło a o tych dobrych rzeczach wspomina się na końcu jak starczy czasu w sposób niczym o incydencie. 

asantesana

Cytuj wiadomość#6587958 poniedziałek, 8 kwietnia 2019, 11:25:35
cleo25 napisał(a):

justfine napisał(a):

Niech pokażą PIT wtedy każdy sobie policzy ile zarabiają miesięcznie. A w to, że nie mają "trójki" z przodu, nie wierzę emotka

Pensja nie jest kwestią wiary, tylko faktów. Żadna z moich 2 sióstr (jedna po nastu latach pracy, druga ok. 10) nie ma trójki z przodu.

buziolek

Cytuj wiadomość#6587976 poniedziałek, 8 kwietnia 2019, 12:05:09
Wkurza mnie to, że nie mogę zebrać się i rzucić palenie, a czas leci, za tydzień w poniedziałek idę na usunięcie migdałków  emotka  
0 0

nanajka81

Cytuj wiadomość#6587982 poniedziałek, 8 kwietnia 2019, 12:18:05
asantesana napisał(a):

cleo25 napisał(a):

justfine napisał(a):

Pensja nie jest kwestią wiary, tylko faktów. Żadna z moich 2 sióstr (jedna po nastu latach pracy, druga ok. 10) nie ma trójki z przodu.

w mało której pracy pensja rośnie adekwatnie do pracy - ja po 11 latach pracy na produkcji miałam minimum emotka Różnica polegała na tym że jak przyszłam do pracy to nic nie umiałam i miałam minimum (było to 627 zł) a po 11 latach gdy umiałam w niej wszystko i zasuwałam jak dziki osioł miałam nadal minimum (1120 zł) Ot sprawiedliwość...

tamlin111

Cytuj wiadomość#6587985 poniedziałek, 8 kwietnia 2019, 12:26:03
cleo25 napisał(a):

justfine napisał(a):

Ja mogę podpowiedzieć, bo kilka dni temu rozliczałam, nauczycielka klas 1-3, wiek około 35 lat, jedno miejsce pracy, przychód roczny 64000zł.  

defed

Cytuj wiadomość#6587989 poniedziałek, 8 kwietnia 2019, 12:27:51
buziolek napisał(a):

Wkurza mnie to, że nie mogę zebrać się i rzucić palenie, a czas leci, za tydzień w poniedziałek idę na usunięcie migdałków  emotka  

Nie planuj tego, po prostu rzuć tu i teraz, nawet jeśli w paczce zostało 19 fajek  emotka emotka
Finanse nie są żadnym argumentem, bo nałogowiec zawsze znajdzie kasę jak czuje głód. Mi pomagało (i nadal po 7 latach wciąż wspomaga):
-mówienie głośno o rzuceniu palenia, chwalenie się tym na lewo i prawo,
-czytanie w necie o korzyściach zdrowotnych, jakie przynosi rezygnacja z palenia,
-skreślanie dni w kalendarzu lub jakaś tabelka na ścianie/lodówce,
-strzelanie folią bąbelkową podczas oglądania TV,
-znalezienie innego podręcznego nałogu, ale lepiej nie z kategorii spożywczej, tylko np. kolorowanki, puzzle 1000, kostka Rubika, Sudoku...
Z pewnością dużym wsparciem byłoby znalezienie innej osoby równolegle rzucającej nałóg, u mnie to był mąż, z którym mogłam pocierpieć, pomarudzić, poprzeklinać te wstrętne fajki... emotka

Trzymam kciuki i oferuję swoje PW jeśli chcesz się wygadać - możesz mnie spamować, jeśli to pomoże w walce z nałogiem :)

joan

Cytuj wiadomość#6587993 poniedziałek, 8 kwietnia 2019, 12:35:05
defed napisał(a):

Mi pomagało (i nadal po 7 latach wciąż wspomaga): (...) -strzelanie folią bąbelkową podczas oglądania TV,
-znalezienie innego podręcznego nałogu, ale lepiej nie z kategorii spożywczej, tylko np. kolorowanki, puzzle 1000, kostka Rubika, Sudoku...(...)

Oglądając horror ciemną nocą też strzelasz folią? emotka

Jako podręczny nałóg polecam również tzw. obrazki logiczne -> moja miłość emotka
defed 0
|< << < 4495 4496 4497 4498 4499 45004501 4502 4503 4504 4505 > >> >|