Reklama na e-Konkursy.info

Wkurza mnie...

FBilona

Cytuj wiadomość#6693744 wtorek, 31 marzec 2020, 15:58:31
Wiadomości z ostatniej chwili. Obostrzenie dotyczące przepisów corona. Znajoma ekspedientka ma męża z synami zajmują się dekarstwem. Brak pracy, te 2000,00 co mają dostać to kropla w morzu. Kierownik salonów aut - szykują duże zwolnienia. 
bruce 0

FBbeata7

Cytuj wiadomość#6693763 wtorek, 31 marzec 2020, 16:13:12
Jestem tak zakręcona przez te złe informacje,że nie zauważyłam dobrej, wygranej 100 zł i nie odesłałam na czas danych- mam nadzieję,że ktoś się ucieszy w dodatkowym losowaniu lub rezerwie.
bruce 0

androm

Cytuj wiadomość#6693784 wtorek, 31 marzec 2020, 16:51:48
pioge7 napisał(a):

wkurzam się niesamowicie na dzisiejsze restrykcje...
siedzimy z szefem teraz sobie w sklepie i tak rozmyślamy, co z tym nakazem, który od jutra ma być.
10-12:00 mogą robić zakupy tylko osoby w wieku 65+. U nas w sklepie przede wszystkim tacy klienci są w godzinach 7-8:30. Później już 10:30 osoba w wieku 30 lat to co? Mam ją wyprosić ze sklepu i zaprosić od 12? Nie rozumiem i ja i szef ...
co z jednorazowymi rękawiczkami... mają je załatwiać sklepy czy klienci sami sobie... jeśli klienci to ok, jeśli sklepy to co... na hurtowni nie ma od 2 tygodni jednorazowych rękawiczek... nie ma jak zamówić. Dzwoniłem po hurtowniach i nic...
wkurza mnie to, że nic nie ogłaszają do końca tylko zdawkowo... emotka

ja widziałam dzisiejszą konferencję i padło pytanie kto ma dbać o to, że są rękawiczki i min. zdrowia powiedział, że to obowiązek sklepu mieć te rękawiczki dla klientów, ale że klienci też mogą mieć

ja rozumiem, że warto mieć ze sobą, bo wszystkie sklepy na jutro tego nie załatwią przecież
w c4 mają takie rękawiczki z folii, nie z gumy, na pewno to tańsze rozwiązanie, takie jak w biedronie na chlebie
bruce 0

edzia21

Cytuj wiadomość#6693785 wtorek, 31 marzec 2020, 16:54:54
A to w koncu od jutra czy od 2 kwietnia?
0 0

pioge7

Cytuj wiadomość#6693787 wtorek, 31 marzec 2020, 17:01:15
androm napisał(a):

ja widziałam dzisiejszą konferencję i padło pytanie kto ma dbać o to, że są rękawiczki i min. zdrowia powiedział, że to obowiązek sklepu mieć te rękawiczki dla klientów, ale że klienci też mogą mieć

ja rozumiem, że warto mieć ze sobą, bo wszystkie sklepy na jutro tego nie załatwią przecież
w c4 mają takie rękawiczki z folii, nie z gumy, na pewno to tańsze rozwiązanie, takie jak w biedronie na chlebie

tak, wiem że takie... one kosztowały na hurtowni 2 zł paczka.. teraz 6 zł paczka... ale nie ma ich teraz na hurtowniach i nie ma jak załatwić....
bruce 0

androm

Cytuj wiadomość#6693793 wtorek, 31 marzec 2020, 17:32:10
edzia21 napisał(a):

A to w koncu od jutra czy od 2 kwietnia?

nie podali dat wszystkiego, ale np. zamknięcie hoteli ma być później niż jutro, mówili że daty są podane w komunikacie na www co od kiedy
bruce 0

pioge7

Cytuj wiadomość#6693808 wtorek, 31 marzec 2020, 18:15:46
superloser napisał(a):

Tylko co same rekawiczki daja, kiedy ludzie nie wiedza, ze maja nosa/ust nie dotykac?
A maski jakos kasjerki/rzy nie maja, nie mowiac klientach.

Rekawiczka jest takim samym nosnikiem virusa/zarazkow, jak goła dlon, moneta albo paragon 

rozumiem... też mam takie zdanie... ale jeśli jest nakaz to trzeba go wykonać.... tylko że jest trudno... jeszcze jakoś "swoi" klienci, czyi ci od nas mogą nie mieć pretensji bo przecież się znamy, ale od 3 tygodni mamy ludzi z różnych cześci Polski, przyjechali do domków letniskowych i nie zna się wszystkich i nie wiadomo kto co powie jak nie będzie, a ludzie już znam przypadki że są roszczeniowi i wiem, że będzie dym jak coś ktoś zgłosi ;/

Gość

Cytuj wiadomość#6693821 wtorek, 31 marzec 2020, 18:45:19
Perfidne oszustwo, na które trzeba uważać - sprzedaż ZDJĘĆ rękawiczek ochronnych...

Oszuści w serwisie Allegro rozpoczęli sprzedaż zdjęć rękawiczek ochronnych. Informacja o tym, że przedmiotem oferty jest tylko zdjęcie produktu (a nie fizyczna rękawiczka) znajdowała się w opisie produktu. Żeruje się na tym, że konsumenci rzadko czytają pełne opisy i mogą nie zauważyć "kruczków".

andii 0

FBmarta22

Cytuj wiadomość#6693846 wtorek, 31 marzec 2020, 20:04:25
superloser napisał(a):

pioge7 napisał(a):

rozumiem... też mam takie zdanie... ale jeśli jest nakaz to trzeba go wykonać.... tylko że jest trudno... jeszcze jakoś "swoi" klienci, czyi ci od nas mogą nie mieć pretensji bo przecież się znamy, ale od 3 tygodni mamy ludzi z różnych cześci Polski, przyjechali do domków letniskowych i nie zna się wszystkich i nie wiadomo kto co powie jak nie będzie, a ludzie już znam przypadki że są roszczeniowi i wiem, że będzie dym jak coś ktoś zgłosi ;/

Tylko, te nowe wytyczne troche na papier zrobione, niestety.

Moze male Sklepy powinny miec “okienkowy” handel?
Ty tez masz stracha i rodzine, do ktorej wracasz po pracy. Przeciez na zapleczu nie bedziesz spac.

Nowy zapis, ma brak bardzo waznego słowa- 
OTWARTE.
Co z tego, ze Biedra ma 5 kas a tylko 1 jest otwarta... to 15 osob do jednej kasy  emotka

Premier na konferencji podkreślał, że zazwyczaj liczba kas świadczy o powierzchni sklepu - stąd taki przelicznik. Kolejki nie mają tu nic do rzeczy bo jakby nie było dwa metry trzeba zachować... 
0 0

nitka310

Cytuj wiadomość#6693849 wtorek, 31 marzec 2020, 20:10:44
W najbliższej biedronce byłam dzisiaj o 11, 3 kasy czynne, kolejka do każdej kończyła się przy maśle, wędlinach itd (koniec sklepu, średniej wielkości sklep) na kasie siedziała znajoma i mówiła za nie otworzą więcej kas bo jest ich 5 na sklepie. Najlepsze że jak kolejka jest na cały sklep to nie możliwe jest zachowanie odstępu 1 metra A co dopiero 2 emotka  P.s to ta biedronka co mieli ograniczenia w liczbie osób na sklepie, a teraz nic takiego tam nie ma
0 0

pioge7

Cytuj wiadomość#6693862 wtorek, 31 marzec 2020, 20:57:26
superloser napisał(a):

pioge7 napisał(a):

Tylko, te nowe wytyczne troche na papier zrobione, niestety.

Moze male Sklepy powinny miec “okienkowy” handel?
Ty tez masz stracha i rodzine, do ktorej wracasz po pracy. Przeciez na zapleczu nie bedziesz spac.

Nowy zapis, ma brak bardzo waznego słowa- 
OTWARTE.
Co z tego, ze Biedra ma 5 kas a tylko 1 jest otwarta... to 15 osob do jednej kasy  emotka

w te "otwarte" to ja już nie wierze... jak wprowadzali niedziele bez handlu to biedronka dumnie ogłaszała, że  piątek i sobotę przed niedzielą bez handlu w godzinach szczytowych wszystkie kasy będą otwarte... i co się okazało... godzin szczytu chyba nie było, bo w sklepach co najwyżej 2 kasy były wolne.
A dziś w ITM... Pani jedna na kasie, w kolejce ok. 10 ludzi... dzwoni dzwonkiem po kogoś żeby przyszedł i co... nikt nie przychodził. Dopiero za chyba 4 czy 5 razem ktoś przyszedł, a panie po sklepie sobie chodziły i rozmawiały emotka
bruce 0

bruce

Cytuj wiadomość#6693869 wtorek, 31 marzec 2020, 21:09:45
pioge7 napisał(a):

w te "otwarte" to ja już nie wierze... jak wprowadzali niedziele bez handlu to biedronka dumnie ogłaszała, że  piątek i sobotę przed niedzielą bez handlu w godzinach szczytowych wszystkie kasy będą otwarte... i co się okazało... godzin szczytu chyba nie było, bo w sklepach co najwyżej 2 kasy były wolne.
A dziś w ITM... Pani jedna na kasie, w kolejce ok. 10 ludzi... dzwoni dzwonkiem po kogoś żeby przyszedł i co... nikt nie przychodził. Dopiero za chyba 4 czy 5 razem ktoś przyszedł, a panie po sklepie sobie chodziły i rozmawiały emotka

Ja ostatnio (przed pandemią oczywiście) mam takie sytuacje, które dosłownie doprowadzają mnie do szewskiej pasji, szczególnie w Biedronkach czy bi 1 emotka . Wjeżdżam w alejkę sklepową wózkiem, a tam wybebeszone masy kartonów z towarami kładzionymi (teoretycznie) na półki i ogromne palety, pełne nowych kartonów. Wszystko pośrodku. I pracownice sobie stoją przy nich i pogaduchy uskuteczniają. Nijak przejechać, nijak objechać, zero możliwości swobodnego poruszania się. A nieliczne otwarte kasy pełne ludzi, kolejki kilometrowe. Wielka obraza, kiedy trzeba nowe kasy otworzyć. Człowiek się czuje jak intruz, że śmiał po zakupy przyjechać.  emotka
pioge7 0

Mysia

Cytuj wiadomość#6693885 wtorek, 31 marzec 2020, 22:02:37
pioge7 napisał(a):

siedzimy z szefem teraz sobie w sklepie i tak rozmyślamy, co z tym nakazem, który od jutra ma być.
10-12:00 mogą robić zakupy tylko osoby w wieku 65+. U nas w sklepie przede wszystkim tacy klienci są w godzinach 7-8:30. Później już 10:30 osoba w wieku 30 lat to co? Mam ją wyprosić ze sklepu i zaprosić od 12? Nie rozumiem i ja i szef ...
co z jednorazowymi rękawiczkami... mają je załatwiać sklepy czy klienci sami sobie... jeśli klienci to ok, jeśli sklepy to co... na hurtowni nie ma od 2 tygodni jednorazowych rękawiczek... nie ma jak zamówić. Dzwoniłem po hurtowniach i nic...

Ty mi lepiej powiedz skąd pewność, że ktoś ma 65+ będziecie dowody sprawdzać? Wydaje mi się, że to bardziej się tyczy dużych sklepów, w mniejszym jak piszesz przyjdzie ci ktoś w wieku 30 lat a sklep pusty to bez sensu wypraszać, choć może młodsze osoby będą się stosować do tych godzin i nikt nie przyjdzie... Wirus szaleje myślę, że kontroli tez dużo nie powinno być, prędzej w dużych sklepach. Rękawiczki trzeba mieć na wejściu do sklepu? A jeśli jesteś sam to co będziesz rzucał zza lady jak zobaczysz że ktoś wchodzi? emotka Bez sens, według mnie  to klient powinien zadbać jak chce robić zakupy emotka
0 0

pioge7

Cytuj wiadomość#6693890 wtorek, 31 marzec 2020, 22:21:05
Mysia napisał(a):

pioge7 napisał(a):

Ty mi lepiej powiedz skąd pewność, że ktoś ma 65+ będziecie dowody sprawdzać? Wydaje mi się, że to bardziej się tyczy dużych sklepów, w mniejszym jak piszesz przyjdzie ci ktoś w wieku 30 lat a sklep pusty to bez sensu wypraszać, choć może młodsze osoby będą się stosować do tych godzin i nikt nie przyjdzie... Wirus szaleje myślę, że kontroli tez dużo nie powinno być, prędzej w dużych sklepach. Rękawiczki trzeba mieć na wejściu do sklepu? A jeśli jesteś sam to co będziesz rzucał zza lady jak zobaczysz że ktoś wchodzi? emotka Bez sens, według mnie  to klient powinien zadbać jak chce robić zakupy emotka

mam nadzieję że tylko duże sklepy, bo na stronie minieterstwa są informacje
Czy sklepy mają obowiązek zapewnić rękawiczki dla klientów?Sklepy będą miały obowiązek zapewnienia jednorazowych rękawiczek. Natomiast zalecamy, żeby również
klient we własnym zakresie miał ze sobą rękawiczki. Obowiązek ten
wprowadzamy od 2 kwietnia 2020 r.

Czy osoby poniżej 65. roku życia będą mogły wejść do sklepu w godzinach 10:00-12:00?Nie. W godzinach od 10:00 do 12:00 sklepy i punkty usługowe mogą przyjmować i obsługiwać jedynie osoby powyżej 65 roku życia.
0 0

kermit

Cytuj wiadomość#6693891 wtorek, 31 marzec 2020, 22:24:34
pioge7 napisał(a):

mam nadzieję że tylko duże sklepy, bo na stronie minieterstwa są informacje
Czy sklepy mają obowiązek zapewnić rękawiczki dla klientów?Sklepy będą miały obowiązek zapewnienia jednorazowych rękawiczek. Natomiast zalecamy, żeby również
klient we własnym zakresie miał ze sobą rękawiczki. Obowiązek ten
wprowadzamy od 2 kwietnia 2020 r.

Czy osoby poniżej 65. roku życia będą mogły wejść do sklepu w godzinach 10:00-12:00?Nie. W godzinach od 10:00 do 12:00 sklepy i punkty usługowe mogą przyjmować i obsługiwać jedynie osoby powyżej 65 roku życia.

Ale skąd pomysł że tylko duże sklepy? Ja rozumiem, że chodzi o wszystkie.
pioge7 0

kermit

Cytuj wiadomość#6693893 wtorek, 31 marzec 2020, 22:42:11
pioge7:
pioge7 0

pioge7

Cytuj wiadomość#6693939 środa, 1 kwiecień 2020, 05:32:00
kermit napisał(a):

pioge7:

Zobaczymy jak to będzie w praktyce... 
poroniony pomysł, bo 65+ przychodzi do sklepów rano ... przed południem już tylko młodzi. A przecież nie wyproszę nikogo, bo to godzina dla seniora... emotka  
0 0

olunka

Cytuj wiadomość#6693948 środa, 1 kwiecień 2020, 09:07:55
pioge7 napisał(a):

kermit napisał(a):

pioge7:

Zobaczymy jak to będzie w praktyce... 
poroniony pomysł, bo 65+ przychodzi do sklepów rano ... przed południem już tylko młodzi. A przecież nie wyproszę nikogo, bo to godzina dla seniora... emotka  

no ale przeciez każdy zna nowe zasady i chyba sie nie bedzie wybieral na zakupy w tych godzinach jak nie ma  65+, tak przynajmniej mi sie wydaje emotka
0 0

pioge7

Cytuj wiadomość#6693949 środa, 1 kwiecień 2020, 09:19:12
olunka napisał(a):

no ale przeciez każdy zna nowe zasady i chyba sie nie bedzie wybieral na zakupy w tych godzinach jak nie ma  65+, tak przynajmniej mi sie wydaje

Zobacze za godzinkę emotka  

sks900

Cytuj wiadomość#6693950 środa, 1 kwiecień 2020, 09:30:29
Teraz w godzinach 10:00 - 12:00 nikogo nie będzie w sklepach, nikt chyba nie chce być postrzegany jako 65 starzec.
0 0