Reklama na e-Konkursy.info

Wkurza mnie...

kermit

Cytuj wiadomość#6693891 wtorek, 31 marzec 2020, 22:24:34
pioge7 napisał(a):

mam nadzieję że tylko duże sklepy, bo na stronie minieterstwa są informacje
Czy sklepy mają obowiązek zapewnić rękawiczki dla klientów?Sklepy będą miały obowiązek zapewnienia jednorazowych rękawiczek. Natomiast zalecamy, żeby również
klient we własnym zakresie miał ze sobą rękawiczki. Obowiązek ten
wprowadzamy od 2 kwietnia 2020 r.

Czy osoby poniżej 65. roku życia będą mogły wejść do sklepu w godzinach 10:00-12:00?Nie. W godzinach od 10:00 do 12:00 sklepy i punkty usługowe mogą przyjmować i obsługiwać jedynie osoby powyżej 65 roku życia.

Ale skąd pomysł że tylko duże sklepy? Ja rozumiem, że chodzi o wszystkie.
pioge7 0

kermit

Cytuj wiadomość#6693893 wtorek, 31 marzec 2020, 22:42:11
pioge7:
pioge7 0

pioge7

Cytuj wiadomość#6693939 środa, 1 kwiecień 2020, 05:32:00
kermit napisał(a):

pioge7:

Zobaczymy jak to będzie w praktyce... 
poroniony pomysł, bo 65+ przychodzi do sklepów rano ... przed południem już tylko młodzi. A przecież nie wyproszę nikogo, bo to godzina dla seniora... emotka  
0 0

olunka

Cytuj wiadomość#6693948 środa, 1 kwiecień 2020, 09:07:55
pioge7 napisał(a):

kermit napisał(a):

pioge7:

Zobaczymy jak to będzie w praktyce... 
poroniony pomysł, bo 65+ przychodzi do sklepów rano ... przed południem już tylko młodzi. A przecież nie wyproszę nikogo, bo to godzina dla seniora... emotka  

no ale przeciez każdy zna nowe zasady i chyba sie nie bedzie wybieral na zakupy w tych godzinach jak nie ma  65+, tak przynajmniej mi sie wydaje emotka
0 0

pioge7

Cytuj wiadomość#6693949 środa, 1 kwiecień 2020, 09:19:12
olunka napisał(a):

no ale przeciez każdy zna nowe zasady i chyba sie nie bedzie wybieral na zakupy w tych godzinach jak nie ma  65+, tak przynajmniej mi sie wydaje

Zobacze za godzinkę emotka  

sks900

Cytuj wiadomość#6693950 środa, 1 kwiecień 2020, 09:30:29
Teraz w godzinach 10:00 - 12:00 nikogo nie będzie w sklepach, nikt chyba nie chce być postrzegany jako 65 starzec.
0 0

olunka

Cytuj wiadomość#6693951 środa, 1 kwiecień 2020, 09:30:43
pioge7 napisał(a):

olunka napisał(a):

no ale przeciez każdy zna nowe zasady i chyba sie nie bedzie wybieral na zakupy w tych godzinach jak nie ma  65+, tak przynajmniej mi sie wydaje

daj znac, bo sama jestem ciekawa:)

bruce

Cytuj wiadomość#6693953 środa, 1 kwiecień 2020, 09:53:20
sks900 napisał(a):

Teraz w godzinach 10:00 - 12:00 nikogo nie będzie w sklepach, nikt chyba nie chce być postrzegany jako 65 starzec.

emotka  To jest spora możliwość do naginania prawa dla ...dobrze ucharakteryzowanych.  emotka

sylzab2294

Cytuj wiadomość#6693969 środa, 1 kwiecień 2020, 10:38:15
pioge7 napisał(a):

olunka napisał(a):

w sumie dziś jeszcze może nie być to widoczne, bo przepis wchodzi od jutra...
aczkolwiek...
0 0

pioge7

Cytuj wiadomość#6693970 środa, 1 kwiecień 2020, 10:39:29
sylzab2294 napisał(a):

pioge7 napisał(a):

olunka napisał(a):

w sumie dziś jeszcze może nie być to widoczne, bo przepis wchodzi od jutra...
aczkolwiek...

no pierwsze 40 minut za mną...
6 klientów powyżej 65 roku życia plus 1 klient w wieku lat 63... obsłużyłem.... 

domika

Cytuj wiadomość#6693977 środa, 1 kwiecień 2020, 10:49:21
pioge7 napisał(a):

no pierwsze 40 minut za mną...
6 klientów powyżej 65 roku życia plus 1 klient w wieku lat 63... obsłużyłem.... 

A jak to weryfikujesz? Sprawdzasz dowód ? emotka
0 0

pioge7

Cytuj wiadomość#6693982 środa, 1 kwiecień 2020, 11:16:26
domika napisał(a):

A jak to weryfikujesz? Sprawdzasz dowód ? emotka

Znam mniej wiecej ludzi już na tyle że już wiem ile mają mniej wiecej lat... 
jedną panią zapytałem to powiedziała że ma 63. Dwójkę już wyprosiłem, ale to mieli mniej wiecej 30-40. Kilka osob podeszło pod drzwi, zobaczyło kartkę i poszli dalej. Policja krąży co po chwila...

sks900

Cytuj wiadomość#6693986 środa, 1 kwiecień 2020, 11:32:32
Izolacja pogorszyła sytuację ofiar przemocy domowej

Z każdym dniem jest gorzej i słychać to w głosie dzieci, które do nas dzwonią. Jeszcze miesiąc temu mówiły, że nie wyobrażają sobie zamknięcia w domu z przemocowymi rodzicami. Potem zaczęły opowiadać, że ta przemoc już się dzieje, że jest coraz więcej alkoholu - mówi dziennikowi Paula Włodarczyk, psycholog, która od 7 lat pracuje przy telefonie zaufania Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

https://RMF24.pl/...;utm_campaign=chrome
0 0

silvia8

Cytuj wiadomość#6693990 środa, 1 kwiecień 2020, 11:36:22
sks900 napisał(a):

Izolacja pogorszyła sytuację ofiar przemocy domowej

Z każdym dniem jest gorzej i słychać to w głosie dzieci, które do nas dzwonią. Jeszcze miesiąc temu mówiły, że nie wyobrażają sobie zamknięcia w domu z przemocowymi rodzicami. Potem zaczęły opowiadać, że ta przemoc już się dzieje, że jest coraz więcej alkoholu - mówi dziennikowi Paula Włodarczyk, psycholog, która od 7 lat pracuje przy telefonie zaufania Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

https://RMF24.pl/...;utm_campaign=chrome

Też o tym ostatnio myślałam... Nie każdy niestety ma bezpieczny dom... Pracowałam kiedyś w świetlicy socjoterapeutycznej i pokochałem te dzieci. One spędzały u nas cały wolny czas... Teraz wszyscy są w domu, który nie dla każdego jest oazą ciepła rodzinnego  emotka

Mysia

Cytuj wiadomość#6693999 środa, 1 kwiecień 2020, 11:47:46
kermit napisał(a):

pioge7 napisał(a):

mam nadzieję że tylko duże sklepy, bo na stronie minieterstwa są informacje
Czy sklepy mają obowiązek zapewnić rękawiczki dla klientów?Sklepy będą miały obowiązek zapewnienia jednorazowych rękawiczek. Natomiast zalecamy, żeby również
klient we własnym zakresie miał ze sobą rękawiczki. Obowiązek ten
wprowadzamy od 2 kwietnia 2020 r.

Czy osoby poniżej 65. roku życia będą mogły wejść do sklepu w godzinach 10:00-12:00?Nie. W godzinach od 10:00 do 12:00 sklepy i punkty usługowe mogą przyjmować i obsługiwać jedynie osoby powyżej 65 roku życia.

Ale skąd pomysł że tylko duże sklepy? Ja rozumiem, że chodzi o wszystkie.

Tak tak wszystkich, mi chodzi o to że w dużych sklepach ciężej zapanować nad ludźmi w dodatku jest samoobsługa, a w małych sklepikach mniejsza powierzchnia i towar głównie podaje sprzedawca, dodatkowo w dużych mamy koszyki i wózki, każdy może wszystkiego dotknąć, ludzie mijają się w alejkach, czasem sięgają po towar w tym samym momencie, w małych sklepach takiego problemu nie ma, u nas wchodzi 1 osoba maksymalnie 2 towar podaje ekspedientka, po część towaru klient może sięgnąć sobie sam (są dostępne rękawiczki). Zapewne jeśli będą kontrole to przede wszystkim skupią się właśnie na tych dużych sklepach widzimy przecież ile osób udostępnia zdjęcia z tłumami pod sklepami typu Kaufland czy Auchan.
0 0

FBgabriela1

Cytuj wiadomość#6694005 środa, 1 kwiecień 2020, 11:58:41
Hej, ostatnio 1 raz wpisałam się na grupie, że poszukuję paragonu. . Dostalam 3 wiadomości, że sprzedane będą za taka cenę jak kupione artykuly...  emotka
Powiedzcie czy tak zawsze było, czy obecna sytuacja robi z ludzi hieny ?? Przecież te produkty zostają w domach.. A grupa chyba ma sobie pomagać, A nie żerowac na kimś.jesli jestem zbyt naiwna, to mnie po prostu oswieccie!  emotka   

edzia21

Cytuj wiadomość#6694011 środa, 1 kwiecień 2020, 12:02:05
FBgabriela1 napisał(a):

Hej, ostatnio 1 raz wpisałam się na grupie, że poszukuję paragonu. . Dostalam 3 wiadomości, że sprzedane będą za taka cenę jak kupione artykuly...  emotka
Powiedzcie czy tak zawsze było, czy obecna sytuacja robi z ludzi hieny ?? Przecież te produkty zostają w domach.. A grupa chyba ma sobie pomagać, A nie żerowac na kimś.jesli jestem zbyt naiwna, to mnie po prostu oswieccie!  emotka   

Nie kupuj, olej. Ja tak robię - bez przesady.

cudaczek121

Cytuj wiadomość#6694012 środa, 1 kwiecień 2020, 12:02:12
FBgabriela1 napisał(a):

Powiem Ci więcej.Niektórzy ludzie nie liczą sobie od wartości produktów z paragonu,tylko dajmy na to kilkanaście procent od wygranej nagrody.
0 0

magdalena-chili

Cytuj wiadomość#6694014 środa, 1 kwiecień 2020, 12:06:08
FBgabriela1 napisał(a):

mniej osób chodzi do sklepów, pewnie wliczają sobie "ryzyko" - prawo podaży i popytu - za miesiąc pewnie będą ceny 50% wyższe niż wartości paragonu  emotka
0 0

pikawka

Cytuj wiadomość#6694026 środa, 1 kwiecień 2020, 12:31:52
magdalena-chili napisał(a):

FBgabriela1 napisał(a):

mniej osób chodzi do sklepów, pewnie wliczają sobie "ryzyko" - prawo podaży i popytu - za miesiąc pewnie będą ceny 50% wyższe niż wartości paragonu  emotka

Wiesz to nie do końca tak jest. Bo jeśli mam kupić komuś wino do konkursu, którego nie lubie(wytrawne) i i tak muszę je komuś wydać to czemu mam za nie płacić. Nie zostanie u mnie w domu... 
0 0