Reklama na e-Konkursy.infoKampania edukacyjna "Powietrze bez śmieci"Opis konkursu

Fundacja PGNIG im. I. Łukasiewicza zainaugurowała ogólnopolską kampanie „Powietrze bez śmieci”. Jej częścią jest projekt „Rodzina i dzieci, Powietrze bez śmieci”, który ma objąć kilka tysięcy szkół i wszystkie gminy w Polsce. Projekt skierowany jest do uczniów z klas I-III.
Nadrzędnym celem kampanii jest edukacja na temat przyczyn zanieczyszczenia powietrza, ze szczególnym uwzględnieniem tych, na które mamy największy wpływ – tak zwanej niskiej emisji. Projekt jest adresowany do lokalnych społeczności oraz najmłodszych uczniów szkół podstawowych, bo właśnie w tym wieku tworzą się nawyki, które pozostają z nami przez całe życie.
Szkoły, który zdecydują się udział w programie, otrzymają nie tylko atrakcyjne materiały edukacyjne, ale też szansę na zdobycie wyposażenia trzech nowoczesnych Szkolnych Pracowni Przyrodniczych o wartości 30 000 zł. Pierwsze 1000 zgłoszonych placówek otrzyma materiały edukacyjne w formie specjalnego AntySmogBoxu ze scenariuszami 5 lekcji i materiałami do ich realizacji. W 16 wybranych szkołach organizator zrealizuje lekcje pokazowe z udziałem ambasadora programu, znanego popularyzatora nauki, Radka Brzózki.

Nagrody

Szkoły, który zdecydują się udział w programie, otrzymają nie tylko atrakcyjne materiały edukacyjne, ale też szansę na zdobycie wyposażenia trzech nowoczesnych Szkolnych Pracowni Przyrodniczych o wartości 30 000 zł.
Pierwsze 1000 zgłoszonych placówek otrzyma materiały edukacyjne w formie specjalnego AntySmogBoxu ze scenariuszami 5 lekcji i materiałami do ich realizacji.
W 16 wybranych szkołach organizator zrealizuje lekcje pokazowe z udziałem ambasadora programu, znanego popularyzatora nauki, Radka Brzózki.

Nadesłane przez: kachna1111 Opublikowane przez: pionas

Podobne konkursy

Dodaj komentarz