Do zakończenia 90 dni

Konkurs "40 lat na biegu"

Opis konkursu

  • Masz co najmniej 40 letnią maszynę rolniczą z napędem spalinowym lub elektrycznym?
  • Zrób jej zdjęcie
  • Opisz jej historię w maksymalnie 1800 znakach.
Konkurs będzie przebiegał dwu etapowo.

Pierwsza część będzie polegać na zgłoszeniu do konkursu, którego należy dokonać przez stronę internetową 40latnabiegu.pl.
W konkursie mogą wziąć udział czterdziestoletnie, sprawne maszyny rolnicze, którym należy zrobić zdjęcie i w maksimum 1800 znakach ze spacjami opisać jej historię. Ważne jest również podanie roku produkcji, nazwę modelu i producenta.
Następnie kapituła konkursowa wybierze 8 maszyn, których zdjęcia i historię zamieszczone zostaną na łamach Tygodnika Poradnika Rolniczego. Etap pierwszy będzie miał cztery odsłony. Po jednej w miesiącu. Począwszy od stycznia, a na kwietniu kończąc.

Zaprezentowane maszyny zostaną poddane głosowaniu przez internautów. Ich zadaniem będzie wybranie Miss lub Mistera Miesiąca.
W maju będzie wielki finał. Jury wyłoni zwycięzcę całego konkursu "40 lat na biegu". Zwycięska maszyna rolnicza zostanie wybrana spośród tych, które zostały opisane na naszych łamach. Jury wybierze ją więc spośród 32 maszyn, które otrzymają poza nagrodami rzeczowymi również wyjątkowe wyróżnienie – zdjęcia ich maszyny wraz z historiami będą zamieszczone w albumie pod nazwą "40 lat na biegu. Historia maszyn rolniczych wykorzystywanych na polskiej wsi".

Nagrody

Nagroda główna dla właściciela ciągnika to 5 000 złotych;
Nagrody dla Czytelników, którzy oddadzą głos w plebiscycie i najlepiej opiszą wybór – 4 nagrody po 2 500 zł każda;
Dla właścicieli maszyn miesiąca nagrodą jest zestaw kluczy Zenox + gadżety.

Przejdź do strony z konkursem

Nadesłane przez: netka2000
VeryBlackCat
24.01.2023 23:14:59

Uczestnikiem Konkursu może być osoba Pełnoletnia posiadająca aktywną (opłaconą) prenumeratę czasopism wydawanych przez Organizatora.

1 cb656 0