Zakończony

Konkurs: 9. Biennale Sztuki Młodych "Rybie Oko" Słupsk

Opis konkursu

Biennale Sztuki Młodych „Rybie Oko” jest jednym z najstarszych w Polsce przeglądów konkursowych młodej sztuki i jedynym, który – dzięki swojej otwartej formule programowej – oferuje publiczności prezentację dzieł artystycznych wykonanych we wszystkich mediach. Celem i założeniem biennale jest promocja młodych i kreatywnych artystów, którym chcemy stworzyć platformę dyskusyjną do prowadzenia dialogu i konfrontacji ze środowiskiem eksperckim – krytykami i teoretykami sztuki oraz kuratorami – a także szeroką publicznością.
Każdy artysta może zgłosić maksymalnie 3 prace z zakresu malarstwa, grafiki, rzeźby, instalacji, fotografii, sztuki cyfrowej, wideo. Można zgłosić również projekt realizacji obiektu w przestrzeni publicznej Słupska.
Wpisowe wynosi 70 zł.

Zgłoszenia należy przesyłać emailem (szczegóły w regulaminie).

Nagrody

Grand Prix – 25.000 złotych. Zdobywca nagrody otrzyma również zaproszenie na miesięczną rezydencję w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce.
Nagroda Marszałka Województwa Pomorskiego – wysokość nagrody zostanie podana w późniejszym terminie.
Nagroda Prezydenta Miasta Słupska – 1.000 złotych (za projekt realizacji obiektu w przestrzeni publicznej Słupska).
Nagroda Burmistrza Miasta Ustka – 3.000 złotych.
Nagroda Banku Spółdzielczego w Ustce – 1.000 złotych.
Nagroda Towarzystwa Budownictwa Społecznego – 1.000 złotych.
Nagroda Dyrektora Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej w postaci zaproszenia do indywidualnej wystawy w jednym z trzech salonów wystawienniczych BGSW w roku 2018.

Przejdź do strony z konkursem

Nadesłane przez: murzyn1991

Podobne konkursy

Brak komentarzy.