Reklama na e-Konkursy.info

Konkurs "Gra terenowa"

Opis konkursu

Zapraszamy na wyjątkowy program edukacyjny wpleciony w grę terenową pt. „Bitwa Warszawska 1920 roku – Rodzinna gra terenowa”. Wszyscy chętni – dzieci, młodzież, dorośli oraz całe rodziny, którzy przybędą do Ossowa, już od godziny 12.00 będą mogli wziąć udział w tej interaktywnej zabawie.
- Takie interaktywne spotkanie z historią to znakomity sposób na edukację poprzez zabawę, na integrację rodzin, na poznawanie historii w łatwo przyswajalny sposób. Podróżując ze specjalną mapą, każdy będzie mógł się dowiedzieć znacznie więcej o tych ważnych wydarzeniach historycznych 1920r. oraz szczególnych miejscach znajdujących się na terenie Ossowa i jego bezpośrednich okolic – zachęca do udziału w grze Konrad Rytel, Wicestarosta Wołomiński.
Uczestnicy gry terenowej „BITWA WARSZAWSKA 1920 r.” będą w aktywny sposób poznawali i interpretowali Polskie dziedzictwo historyczne, kulturowe, przyrodnicze. Już sama karta rejestracyjna będzie doskonałą pamiątką przeszłych dziejów Ossowa i Powiatu wołomińskiego, ale przede wszystkim przyda się wcześniej. Będą w niej opisane wydarzenia i zadania do realizacji, znajdą się poglądowe mapy, schematy, instrukcje, informacje na temat trasy, azymuty i punkty informacji historycznej. Uzupełnieniem zdobywanej na bieżąco wiedzy będą podpowiedzi. Wszystko w jasny, przejrzysty sposób, na każdy wiek.
Dodatkowo, specjalnie na potrzeby obchodów 93. rocznicy Cudu nad Wisłą w Ossowie opracowana została mapa terenu z naniesionymi istotnymi punktami historycznymi. Mapa ta będzie częścią okolicznościowej karty startowej, którą otrzymają wszyscy uczestnicy gry. Zadaniem startujących w grze będzie dotarcie do wskazanych na mapie miejsc i rozwiązanie ciekawych zagadek prowadzących wprost do rozszyfrowania hasła finałowego. We wskazanych w karcie startowej miejscach pomocą będą służyli koordynatorzy gry. Przekażą uczestnikom ważne informacje, które posłużą do rozwiązania hasła finałowego oraz potwierdzą w karcie startowej zaliczenie punktu i udzielenia poprawnej odpowiedzi.
Każdy otrzyma miły upominek a dodatkowo wśród osób, które ukończą grę z pozytywnym wynikiem, rozlosowane zostaną nagrody.
Wielu uczestników powiększy swą wiedzę historyczną dotyczącą ważnych dla Polaków wydarzeń, wydarzeń do jakich doszło przed blisko stu lat w Powiecie Wołomińskim.
Pomysłodawcą i zarazem realizatorem gry jest Fundacja Dzieci-Dzieciom z Kobyłki – dzieci-dzieciom.pl
Projekt jest współfinansowany ze środków Starostwa Powiatowego w Wołominie.
Tak więc - do zobaczenia w Ossowie!

Nagrody

Każdy otrzyma miły upominek a dodatkowo wśród osób, które ukończą grę z pozytywnym wynikiem, rozlosowane zostaną nagrody.

Nadesłane przez: kachna1111 Opublikowane przez: pionas

Podobne konkursy

Dodaj komentarz