Reklama na e-Konkursy.info

Konkurs "Innowacyjny Nauczyciel, Innowacyjna Szkoła 2012"

Opis konkursu

Konkurs trwa do: 20.08.2012

Organizatorem konkursu jest serwis interklasa.pl.
Program wspierania edukacji informatycznej Partnerstwo dla Przyszłości zaprasza nauczycieli wszystkich przedmiotów do udziału w kolejnej edycji konkursów "Innowacyjny Nauczyciel" oraz "Innowacyjna Szkoła".

Konkursy "Innowacyjny Nauczyciel" oraz "Innowacyjna Szkoła" prowadzone są przez firmę Microsoft. Tegoroczna edycja obu rywalizacji rozpoczęła się 1 czerwca. W rozgrywkach mogą wziąć udział nauczyciele wszystkich przedmiotów, ze szkół dowolnego typu (za wyjątkiem szkół wyższych).

W konkursie "Innowacyjny Nauczyciel" należy zrealizować w ramach zajęć szkolnych, z grupą uczniów, projekt edukacyjny dotyczący wdrożenia nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych do procesu dydaktycznego dowolnego przedmiotu i zaprezentować go w formie multimedialnej prezentacji (format PowerPoint, maksymalnie 30MB). Prezentację projektu trzeba zamieścić i udostępnić w usłudze SkyDrive (http://skydrive.live.com), na koncie [email protected] założonym przez współorganizatora rozgrywek dla każdego uczestnika.

Rywalizacja "Innowacyjny Nauczyciel" zostanie rozstrzygnięta w dwóch kategoriach - oddzielnie dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Na jej zwycięzców czekają laptopy.

W konkursie "Innowacyjna Szkoła" co najmniej dwóch nauczycieli musi przeprowadzić w ramach zajęć szkolnych interdyscyplinarny projekt edukacyjny dotyczący wdrożenia nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych do procesu dydaktycznego dowolnych przedmiotów. (Działania projektowe mogą obejmować zajęcia pozalekcyjne oraz formy zdalnego nauczania).

Podobnie jak w przypadku rozgrywek "Innowacyjny Nauczyciel" konkursowy projekt należy zaprezentować w multimedialnej prezentacji, udostępnionej w usłudze SkyDrive. Dodatkowo uczestnicy rywalizacji "Innowacyjna Szkoła" muszą stworzyć prezentację szkoły w postaci filmu (format wmv lub mpg, czas trwania maksimum 3 minuty) ilustrującego przygotowanie placówki do stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych. Obraz ma pokazywać stopień gotowości szkoły do użytkowania TIK w procesie dydaktycznym, zarządzaniu szkołą, komunikacji z rodzicami i uczniami oraz pracy opiekuńczo-wychowawczej. Film udostępnić należy w serwisie YouTube.

Konkurs "Innowacyjna Szkoła" rozstrzygnięty zostanie w dwóch kategoriach: oddzielnie dla szkół ponadgimnazjalnych oraz dla szkół podstawowych i gimnazjalnych. W każdej z kategorii przyznana zostanie nagroda w postaci wyposażenia pracowni informatycznej.

Formularze zgłoszeniowe do obu rywalizacji znaleźć można TUTAJ. Wydrukowane i poprawnie wypełnione kwestionariusze wysłać należy na adres:
Ośrodek Edukacji informatycznej
i Zastosowań Komputerów w Warszawie
ul. Raszyńska 8/10
02-026 Warszawa
z dopiskiem "Innowacyjny Nauczyciel 2012" bądź "Innowacyjna Szkoła 2012".

Konkursowe prezentacje można zgłaszać do obu rywalizacji do 20 sierpnia 2012 r. włącznie. Rozstrzygnięcie konkursów nastąpi na uroczystej gali w dniu 15 października 2012 r., podczas obchodów Dnia Edukacji Narodowej

Nagrody:
Na jej zwycięzców czekają laptopy.

Chcesz wziąć udział w konkursie?
Kliknij TUTAJ.

Konkurs nadesłany przez kachna1111. Serdecznie Dziękujemy!!!
Dodał pionas

Nagrody

Nadesłane przez: kachna1111 Opublikowane przez: pionas

Podobne konkursy

Dodaj komentarz