Reklama na e-Konkursy.info

Konkurs "Klasa ze Snów"

Opis konkursu

Konkurs trwa do: 10.01.2012

Organizatorem konkursu jest serwis interklasa.pl.
Rozpoczęła się V edycja ogólnopolskiego konkursu plastycznego "Klasa ze Snów" organizowanego przez portal Multimediawszkole.pl. Tematem tegorocznej odsłony rywalizacji jest wyprawa na Marsa. Konkurs objęty został patronatem Minister Edukacji Narodowej Katarzyny Hall.

Czy lekcja na Marsie będzie się bardzo różniła od tej na Ziemi? Jak zrealizować wyprawę na tę odległą planetę? Czy na Marsie jest życie i jak ono wygląda? Na tego typu pytania spróbują odpowiedzieć młodzi artyści biorący udział V edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego "Klasa ze Snów - Wyprawa na Marsa".

Do rywalizacji mogą przystąpić szkoły (podstawowe, gimnazja i ponadgimnazjalne), Domy Kultury, Ogniska i inne instytucje, które organizują zajęcia pozaszkolne (plastyczne lub komputerowe) dla młodzieży. Uczniowie z tych placówek muszą przygotować, dowolną techniką plastyczną bądź graficzną, pracę konkursową w formie komiksu na temat "Wyprawa na Marsa", w formacie A2 dla prac płaskich lub rozmiarach 0.5x0.5x1m dla prac przestrzennych. Do konkursu przyjmowane będą również prace wykonane za pomocą programów komputerowych - trzeba je wtedy zapisać na płycie CD lub DVD, albo nośniku pamięci USB w formacie JPG, PNG, GIF lub AVI (w przypadku animacji).

Pracę konkursową, przygotowaną indywidualnie (przez jednego ucznia) lub zespołowo (przez grupę złożoną maksymalnie z 7 osób), należy przesłać, wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym, do dnia 10 stycznia 2012 r. (liczy się data stempla pocztowego) na adres:
ul. Grabiszyńska 241D
53-234 Wrocław

Nagrody:
Autorzy trzech prac uznanych przez sędziów za najlepsze, wygrają dla swoich szkół lub placówek zestawy multimedialne złożone z: tablicy interaktywnej, projektora i uchwytu/statywu (I nagroda), projektora i wizualizera (II nagroda) lub wizualizera i mikroskopu (III nagroda).

Każdy uczestnik rywalizacji może dodatkowo zgłosić swoją pracę konkursową do plebiscytu internetowego (zaznaczając odpowiedni punkt na formularzu zgłoszeniowym). W takim przypadku powinien wysłać do organizatora również płytę CD z nagranymi zdjęciami swojej pracy. 20 najciekawszych prac zgłoszonych do tej części rywalizacji (wybranych przez jury) zostanie zaprezentowanych w lutym na stronie internetowej: www.klasazesnow.pl, a internauci wybiorą z nich tę najlepszą. Jej autor otrzyma Nagrodę Internautów - zestaw multimedialny zawierający projektor i wizualizer.

Chcesz wziąć udział w konkursie?
Kliknij TUTAJ.

Konkurs nadesłany przez kachna1111. Serdecznie Dziękujemy!!!
Dodał pionas

Nagrody

Nadesłane przez: kachna1111 Opublikowane przez: pionas

Podobne konkursy

Dodaj komentarz