Reklama na e-Konkursy.info

Konkurs "Książka Przyjazna Dziecku 2019"

Opis konkursu

Mam przyjemność zaprosić Państwa do udziału w IV edycji konkursu „Książka Przyjazna Dziecku”. Odbywa się on co dwa lata, powstał z inicjatywy Muzeum Zabawek i Zabawy, ma na celu promocję literatury dla dzieci w wieku od 7 do 14 lat, łączącej tematykę uniwersalną z lokalną tradycją i historią. Głównym kryterium pozostaje wartość literacka.
Mottem przewodnim konkursu są słowa Wandy Chotomskiej:
„Legendy to takie pałeczki w sztafecie pokoleń. Starsi przekazują je młodszym, żeby nie zaginęła pamięć o tym, co kiedyś było, co się dawno temu wydarzyło. Bo najcenniejszym skarbem każdego narodu jest jego tradycja”.
Pula nagród w konkursie wynosi 10 tys. zł. Dodatkową i z pewnością atrakcyjną nagrodą jest wydanie książki przez Wydawnictwo Jedność.
Nadesłane książki zostaną poddane ocenie profesjonalnego JURY, złożonego ze znawców literatury dziecięcej, pedagogów oraz przedstawicieli Organizatora konkursu, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Na trzy poprzednie edycje wpłynęło łącznie 504 pozycje.
Dzięki konkursowi zostały wydane trzy książki. Logo konkursu jest rozpoznawalne. Konkurs „Książka Przyjazna Dziecku”, to marka.
Patronat medialny nad konkursem obejmują lokalne media, ale także „Czas Dziecka”, „miastoDziecka.pl”.
Patronat honorowy objął Prezydent Miasta Kielce oraz Wojewoda Świętokrzyski”' dlatego warto w nim wziąć udział, do czego serdecznie zapraszam

Nagrody

Pula nagród wynosi 10 tys. PLN

Nadesłane przez: [email protected] Opublikowane przez: pionas

Podobne konkursy

Dodaj komentarz