Zakończony

Konkurs literacki "Marzec dla debiutantów"

Opis konkursu

Niepoważny Portal Okołoliteracki "Herbatka u Heleny" zaprasza na salony emotka Marzec będzie u nas miesiącem debiutantów. Co to właściwie znaczy? Znaczy, że najlepszy debiutancki tekst opublikowany w tym miesiącu na naszym portalu zostanie uhonorowany nagrodą książkową. Konkurs odbywa się równocześnie w prozie i poezji, a jego zasady prezentują się tak:
1. Aby wziąć udział w konkursie niezbędna jest rejestracja na portalu herbatkauheleny.pl
2. Jako debiut rozumiemy pierwszy tekst danego autora zamieszczony na naszej stronie (poprzez formularz "dodaj tekst"). Kategorie poezja i proza liczą się osobno (czyli jak ktoś zazwyczaj publikuje w poezji, to jego debiut w prozie będzie zaliczony do konkursu).
3. Wszystkie debiuty, zamieszczone na stronie głównej w marcu, automatycznie biorą udział w konkursie (liczy się data wejścia tekstu na stronę główną, nie data wrzucenia tekstu do poczekalni).
4. Zwycięzca może zostać wyłoniony na dwa sposoby:
- w przypadku małej frekwencji (poniżej pięciu tekstów w prozie i dziesięciu w poezji) zwyciężają teksty z najwyższą oceną recenzentów.
- w drugim przypadku nastąpi publiczne głosowanie, do którego zakwalifikowanych zostanie pięć tekstów prozatorskich i dziesięć wierszy najwyżej ocenionych przez recenzentów.
5. Zwycięzcy będą mogli wybrać sobie po jednej książce z naszego kącika nagród, a zwycięskie teksty zostaną opublikowane w kwietniowej "Herbasencji".

Nagrody

dowolna pozycja z puli nagród

Przejdź do strony z konkursem

Nadesłane przez: Helena Chaos

Podobne konkursy

Brak komentarzy.