Do zakończenia 6 dni

Konkurs na komiks "Jak zostałem superbohaterem!"

Opis konkursu

Superbohater to fikcyjny bohater komiksów, filmów, seriali, gier lub książek zwalczający szeroko pojęte zło i najczęściej posiadający nadzwyczajne umiejętności. Superbohaterowie zazwyczaj ukrywają to kim są gdy nie walczą ze złoczyńcami i innymi zagrożeniami, w związku z tym często mają kostiumy, za pomocą których ukrywają swoją tożsamość. Komiks to forma graficzna łącząca rysunek z tekstem literackim, umiejscowionym w charakterystycznych dymkach oddających dialog między postaciami lub z boku obrazków jako tekst narratora. Historia przedstawiona jest za pomocą rysunków (kadrów) powiązanych ze sobą w czasie i opowiadających konkretne wydarzenia. 

ZADANIE KONKURSOWE:
Weź kartkę papieru, wymyśl super postać, napisz historię i stwórz oryginalny komiks o tym jak zostałeś superbohaterem! W historyjce obrazkowej zawrzyj najważniejsze cechy Twojego superbohatera i opowiedz w jaki sposób walczysz z odwiecznym wrogiem - Czarnym Charakterem.

CEL KONKURSU
Celem konkursu jest m.in. rozwijanie zainteresowania komiksem wśród dzieci i młodzieży oraz popularyzacja twórczego myślenia i kreatywności. 

ZASADY UDZIAŁU
Udział w Konkursie wymaga poniesienia przez uczestnika opłaty wpisowej w wysokości 18 zł. Do udziału w konkursie zostaną dopuszczone wyłącznie prace spełniające warunki regulaminu. 

Nagrody

Jury konkursowe, wśród których znajdą się artyści plastycy i pisarze wybierze trzy najlepsze prace, w dwóch kategoriach wiekowych I-III i IV-VIII, które zostaną nagrodzone. Prace konkursowe będą oceniane pod względem: zgodności z zaproponowanym opisem tematu, oryginalności artystycznej, atrakcyjności wizualnej
Nagrodami w konkursie są:
  • za I miejsce – nagroda pieniężna o wartości 700 zł
  • II miejsce – nagroda pieniężna o wartości 500 zł
  • III miejsce – nagroda pieniężna o wartości 300 zł
  • Dyplomy dla Laureatów zostaną przesłane drogą pocztową, nagroda zostanie wpłacona na podany przez uczestnika numer konta bankowego. Natomiast każdy uczestnik otrzyma dyplom za udział w konkursie przesłany drogą elektroniczną. Wszystkie nadesłane komiksy stworzą wspólną drukowaną publikację, nawiązującą do początków komiksu. Za pierwszy komiks uznawana jest historyjka autorstwa Richarda F. Outcaulta opublikowana w “New York Journal” w 1896 roku.

Przejdź do strony z konkursem
Zobacz regulamin

Nadesłane przez: Maciej

Podobne konkursy

Brak komentarzy.