Zakończony

Konkurs "Off grid farm"

Opis konkursu

Konkurs architektoniczny OFF GRID FARM organizowany przez Samana Group zachęca uczestników do wykorzystania naturalnych walorów tego miejsca i stworzenia innowacyjnych rozwiązań rolniczych, które pomogą stworzyć bardziej odporną i zrównoważoną przyszłość półwyspu.
Cele konkursu obejmują między innymi stworzenie samowystarczalnego gospodarstwa rolnego zdolnego do zaspokojenia potrzeb rodziny, przedstawienie innowacyjnych rozwiązań w zakresie wytwarzania energii odnawialnej, zbierania wody i zarządzania odpadami oraz promocja wykorzystania lokalnych materiałów i wspieranie zaangażowania społeczności do wspólnych wysiłków na rzecz ochrony środowiska i rozwoju gospodarczego.
Zadaniem konkursowym jest projekt farmy „poza siecią” (off grid farm), która wykracza poza konwencjonalne normy. Uczestnicy mają stworzyć samowystarczalny, pionierski ekosystem rolniczy, który integruje odnawialne źródła energii, innowacyjne techniki zarządzania wodą i zrównoważone praktyki rolnicze w odpowiedzi na wyzwania, z którymi zmagają się obecnie mieszkańcy półwyspu Samaná, czyli ograniczony dostęp do energii elektrycznej, niedobór wody i ograniczenia rolnicze.
Działka, na której zlokalizowany ma być projekt, znajduje się w Loma Atravesada, w dystrykcie Las Galeras w prowincji Samaná na północno-wschodnim wybrzeżu Dominikany.
Program obejmować ma dom główny o powierzchni od 200 do 400 metrów kwadratowych, przylegający do niego pensjonat o powierzchni około 60 metrów kwadratowych, magazyn lub stodołę, garaż lub zadaszony obszar dla samochodów i sprzętu, zakwaterowanie dla personelu.
Konkurs otwarty jest dla młodych projektantów_ek i studentów_ek poniżej 35 roku życia. Projekty opracowywać można indywidualnie lub w zespołach maksymalnie czteroosobowych.

Opłata za rejestrację wynosi odpowiednio (kwoty nie zawierają podatku, należy dodać 23% VAT):
podczas wczesnej rejestracji: studenci 79 USD, architekci 99 USD
podczas standardowej rejestracji: studenci 99 USD, architekci 129 USD
podczas późnej rejestracji: studenci 119 USD, architekci 139 USD

Nagrody

  • I Nagroda: 3 000 USD
  • II Nagroda: 2 000 USD
  • III Nagroda: 1 000 USD
  • Nagroda specjalna Samana Group: realizacja projektu we współpracy z Samana Group, 7-dniowy pobyt dla dwóch osób w Monte Rojo w Dominikanie (bilety lotnicze nie są częścią nagrody)
  • Nagroda publiczności: 7-dniowy pobyt dla dwóch osób w Monte Rojo w Dominikanie (bilety lotnicze nie są częścią nagrody)

Przejdź do strony z konkursem

Nadesłane przez: termitek99

Podobne konkursy

Brak komentarzy.