Reklama na e-Konkursy.infoKonkurs "Ojczyzny polszczyzny"Opis konkursu

Konkurs trwa do: 16.11.2012

Organizatorem konkursu jest serwis ojczyznapolszczyzna.pl.
Stowarzyszenie Ojczyzny Polszczyzny organizuje konkurs dla uczniów szkól podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, w tym polskich poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej. Ideą konkursu jest nie tylko wyłonienie utalentowanych uczniów, którzy znakomicie piszą i interesująco opowiadają, ale również wspieranie ich rozwoju.

Konkurs ma 3 etapy:
* W pierwszym, szkolnym etapie, uczniowie piszą test, a następnie wygłaszają przed publicznością opowiadania na wylosowany temat.
* W etapie rejonowym uczestniczą zwycięzcy szkolnych eliminacji. Tę część Konkursu określono mianem Małego Finału. Jego scenariusz jest podobny: uczniowie wykonują pisemne zadania zamknięte i otwarte, po czym wygłaszają przed publicznością swoje opowiadanie.
* Zwycięzcy Małego Finału zostają zaproszeni do trzeciego etapu konkursu - Ogólnopolskiego Finału, który odbywa się we Wrocławiu, w Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich. Głównym jurorem finałowej części jest prof. Jan Miodek, który na uroczystej gali wygłasza wykład i wręcza uczestnikom i ich opiekunom nagrody.

Organizatorzy starają się, aby tematy wypracowań i opowiadań miały związek z ważnymi wydarzeniami w kulturze albo były inspirowane wybitnymi i wartościowymi tekstami kultury. Przygotowane przez Komisję Konkursu testy i pytania są konsultowane i oceniane przez grono specjalistów, z prof. Janem Miodkiem na czele.

Nagrody:
a. I miejsce w Ogólnopolskim Finale - nagroda rzeczowa o wartości 1000 zł,
b. II miejsce w Ogólnopolskim Finale - nagroda rzeczowa o wartości 700 zł,
c. III miejsce w Ogólnopolskim Finale - nagroda rzeczowa o wartości 500 zł,
d. finaliści - nagrody pocieszenia,
e. opiekunowie laureatów (I, II, III miejsce) - nagrody finansowe, w wysokości 1000 zł brutto każda.
f. Komisja Konkursowa może ustanowić inny podział nagród.

Chcesz wziąć udział w konkursie?
Kliknij TUTAJ.

Konkurs nadesłany przez gracet. Serdecznie Dziękujemy!!!
Dodał pionas

Nagrody

Nadesłane przez: gracet Opublikowane przez: pionas

Podobne konkursy

Dodaj komentarz