Reklama na e-Konkursy.info

Konkurs "Świat Młodych Badaczy"

Opis konkursu

Autorski, międzynarodowy projekt edukacyjny kierowany do uczniów 2, 3 i 4 klas szkół podstawowych. Jego celem jest wzbudzenie w dzieciach ciekawości odnośnie mechanizmów, które rządzą naszą rzeczywistością, a przez to zaszczepienie w nich zainteresowania światem nauki.
Program realizowany jest w formie 90-minutowych interaktywnych, atrakcyjnych warsztatów. Dzieci – pod okiem wykwalifikowanych edukatorów – przeprowadzają proste eksperymenty badawcze, obserwują, zadają pytania, stawiają hipotezy i samodzielnie poszukują na nie odpowiedzi. Wszystkie materiały dydaktyczne przygotowali specjaliści w zakresie edukacji i rozwoju, a zawartość merytoryczna projektu odpowiada głównym obszarom badawczym firmy Henkel.
Zajęcia obejmują dwa zakresy tematyczne. W module edukacyjnym „Z ziemniakiem na tropie kleju” uczniowie odkrywają tajemnice związane ze zjawiskiem lepkości, w tym samodzielnie przygotowują klej z produktów dostępnych w każdej kuchni. Z kolei w module „Słodko czyli kwaśno”, poświęconym obecności kwasów w życiu codziennym, dowiadują się ,dlaczego regularne stosowanie pasty do zębów jest takie ważne.
Zajęcia z dziećmi w ramach programu edukacyjnego Świat Młodych Badaczy prowadzą wykwalifikowani edukatorzy z Fundacji Rozwoju Edukacji Małego Inżyniera.

Nagrody

warsztaty

Nadesłane przez: kachna1111 Opublikowane przez: pionas

Podobne konkursy

Dodaj komentarz