Reklama na e-Konkursy.info

Konkurs: Teleturniej w TVP2 "Jeden z dziesięciu"

Konkurs: Teleturniej w TVP2 Jeden z dziesięciu

Opis konkursu

Trzy etapy. Cała zabawa polega na odpowiadaniu na pytania. Najpierw każdy zawodnik dostaje dwa pytania (etap pierwszy), wystarczy, że prawidłowo odpowie tylko na jedno, by przejść do kolejnego etapu. W drugim etapie zmieniają się zasady - ten, kto odpowie prawidłowo, według własnego uznania wyznacza zawodnika do kolejnego pytania. Ilość pytań nieokreślona, zależy od poprawnych odpowiedzi, trwa do czasu, aż zostanie tylko trzech. Każda zła odpowiedź pozbawia zawodnika szans, których każdy na wstępie ma trzy. Gdy zostaną na polu bitwy trzy osoby, zaczyna się finał, czyli etap trzeci. Pada pytanie i kto zgłosi się pierwszy (przycisk na pulpicie) ten odpowiada. UWAGA: emocje zaczynają się dopiero wtedy, kiedy jakiś zawodnik ma trzy takie poprawne odpowiedzi, wtedy przejmuje inicjatywę - może wyznaczyć do odpowiedzi dowolnego zawodnika (w tym siebie), ale jeśli wyznaczy siebie, zyskuje podwójnie punkty. Gra trwa do czasu, aż pozostali uczestnicy stracą swoje szanse, z tym że jest limit ilości pytań - 40.
Teleturniej dzieli się na cykle po dwadzieścia w jednej edycji, po czym następuje tzw. "Wielki Finał", w którym gra dziesięć osób z największym dorobkiem punktowym z tych dwudziestu poprzednich edycji.
Zasady dokładnie te same, tylko że w "Wielkim Finale" sumuje się wszystkie punkty - te z finału i z etapu poprzedniego, w którym dany uczestnik brał udział.

Nagrody

Dla zwycięzcy odcinka zwykłego (eliminacyjnego) przyznawana jest nagroda w wysokości 3.000 zł oraz pobyt w luksusowym hotelu dla dwóch osób i nagrody rzeczowe (podawane na antenie w czasie emisji). W Wielkim Finale teleturnieju Zwycięzca otrzymuje główną nagrodę w wysokości 40 000 złotych (słownie czterdzieści tysięcy złotych) Nagrodę w wysokości 10 000 złotych (słownie dziesięć tysięcy złotych) wygra ten z uczestników, który zgromadził największą liczbę punktów. Liczy się suma: punktów posiadanych na liście zwycięzców oraz zdobytych w III etapie, nawet przy utracie „szans”. Uwaga: może to być zawodnik, który nie wszedł do II etapu w finale, może to być również, każdy z uczestników III etapu finału, nawet, jeżeli odpadnie z powodu utraty ostatniej szansy. Punkty zdobyte przez niego zostaną doliczone do wcześniej posiadanych i będą decydować o przyznaniu nagrody w postaci wycieczki. Fajne jest także to, że nagrody wręcza zwykle jakaś modelka...

Nadesłane przez: cb656 Opublikowane przez: pionas

Podobne konkursy

Dodaj komentarz